Oragiaspor-dramas.gr

Ώρα για σπόρ της Δράμας

Ώρα για σπόρ της Δράμας

Ολοκληρώθηκε η 3η φάση του κυπέλλου ερασσιτεχνών της ΕΠΣ Δράμας με τον αγώνα Δόξα Πετρούσας - Εθν. Αστέρας Καλλιφύτου ......όπου σημειώθηκαν 11 γκολ!!!!!!!!!!!

Τελική νικήτρια η ομάδα της Πετρούσας με σκορ 6-5 στην παράταση ....(κ.α. 5-5) σε ένα χορταστικό ματς........χάρη σε τέρματα των Ξενίδη (6΄) , Γεωργιάδη (23΄,52΄) , Κερασίδη (35΄) , Κωταϊδη ( 26΄) και Μάττα(108΄) ενώ για την μαχητική Καλλίφυτο σκόραραν οι Παρουτσής (1΄, 11΄) Κουκλάς (76΄) , Μελικίδης (84΄) και Ματσιόρης (90΄) ενώ ο Παρουτσής έχασε και πέναλντι......

 

 

Αναλυτικά οι ομάδες που πέρασαν στην οχτάδα του κυπέλλου της ΕΠΣ Δράμας είναι οι εξής :

 

Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 

 

Α.Ε. ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ

 

Α.Ε. ΚΑΛΗΣ ΒΡΥΣΗΣ 

 

ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ 

 

ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ 

 

ΔΟΞΑ ΑΝΤ. ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ 

 

ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ 

 

ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ 

Η λήξη των αδειοδοτήσεων των γηπεδικών εγκαταστάσεων που θα ισχύσει απο το πρωϊ της ερχόμενης Κυριακής 9 Οκτωβρίου σε όλη την χώρα υποχρέωσε την ΕΠΣ Δράμας ώστε να λάβει την απόφαση να διεξαχθούν το ερχόμενο Σαββάτο 8 Οκτωβρίου οι αγώνες της Α΄και Β΄ΕΠΣ Δράμας .

Οι ώρες που πιθανόν να ισχύσουν ως προς την ωρα έναρξης είναι

Για μια ακόμη εβδομάδα συνεχίστηκαν στην περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης .....απο τον Έβρο μέχρι τις Σέρρες  οι ποδοσφαιρικές διοργανώσεις των Ενώσεων.....

Δείτε παρακάτω όλα τα αποτελέσματα ...την βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική ......

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣ Δραμας  είχαμε το σαββατοκύριακο που μας πέρασε όπου σημειώθηκαν 22 γκολ......αποβλήθηκαν 2 ποδοσφαιριστές ......εκτελέστηκε ένα πέναλτι......ενώ οι κίτρινες κάρτες που βγήκαν απο το τσεπάκι των διαιτητών ήταν 14 για τους γηπεδούχους και 21 για τους φιλοξενούμενους....

Δείτε παρακάτω τα στοιχεία της 1ης αγωνιστικής.......ποιοι πέτυχαν όλα όσα προαναφέραμε καθώς και τις συνθέσεις των ομάδων......

Με 22 τέρματα στην 1η αγωνιστική ξεκίνησε το πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣ Δράμας .

Δείτε παρακάτω πως έχει διαμορφωθεί ο πίνακας των σκορερς μετά το πέρας της 1ης αγωνιστικής και με ποιον τρόπο έχουν σημειωθεί τα 22 τέρματα της πρεμιέρας.....

 

Πραγματοποιηθηκε η κλήρωση για το πρωτάθλημα της Α΄Εθνικής Γυναικών όπου συμμετέχουν οι Αμαζόνες Δράμας .

Η δραμινή ομάδα θα ξεκινήσει στις 16/10  την προσπάθεια της απο την δύσκολη έδρα των Ελπίδων Καρδίτσας ενώ την 2η αγωνιστική επίσης ταξιδεύει στην Χαλκίδα για να αντιμετωπίσει τον Άβαντα...ενώ την 3η αγωνιστική τα κοριτσια του Σπύρου Φιλίππου εχουν ρεπό.....

Την 4η αγωνιστική οι Αμαζόνες θα αγωνιστούν πάλι εκτός έδρας με αντίπαλο τον Ατρόμητο ενώ το πρώτο παιχνίδι της δραμινής ομάδος είναι στις 21/11.....(35 μέρες μετά την έναρξη) όπου υποδέχεται την πρωταθλήτρια ομάδα του ΠΑΟΚ.....

Αναλυτικά το πρόγραμμα του πρωταθλήματος της Α΄Εθνικής Γυναικών :

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για το πρωτάθλημα προεπιλογής Εθνικών ομάδων παίδων και νέων της αγωνιστικής περιόδου 2016-2017 και το νέο πλάνο κρύβει μεγάλες αλλαγές σε σχέση με τη περυσινή χρονιά τόσο στους ομίλους όσο και στην τελική φάση.

Η πρώτη φάση θα γίνει σε 8 ομίλους με τους επίλεκτους παίδες (2003-2004) και νέους (2001-2002) της ΕΠΣ Δράμας να συμμετέχουν στον 1ο μαζί με άλλες επτά Ενώσεις και δη τις Έβρου, Θράκης, Ξάνθης,Καβάλας , Σερρών, Μακεδονίας και Χαλκιδικής.

Οι αγώνες της πρώτης φάσης του 1ου ομίλου θα είναι μονοί και η πρωταθλήτρια ομάδα θα προκριθεί στην 2η φάση της διοργάνωσης και δη στα προημιτελικά.

Από τη 2η και όλες τις επόμενες φάσεις μέχρι και την Τελική φάση οι αγώνες θα είναι και πάλι μονοί, σε ουδέτερα γήπεδα που θα ορίζει η Επιτροπή με γεωγραφική κατανομή.

Στη δεύτερη φάση οι ομάδες θα αγωνιστούν μεταξύ τους ως ακολούθως:

Η πρωταθλήτρια του 1ου ομίλου με την πρωταθλήτρια του 2ου ομίλου (αγώνας Νο 01)

Η πρωταθλήτρια του 3ου ομίλου με την πρωταθλήτρια του 4ου ομίλου (αγώνας Νο 02)

Η πρωταθλήτρια του 5ου ομίλου με την πρωταθλήτρια του 6ου ομίλου (αγώνας Νο 03)

Η πρωταθλήτρια του 7ου ομίλου με την πρωταθλήτρια του 8ου ομίλου (αγώνας Νο 04)

 

Στην 3η φάση οι ομάδες που θα προκριθούν από τη δεύτερη φάση θα αγωνιστούν μεταξύ τους χιαστί, ως ακολούθως:

 

Η νικήτρια του αγώνα Νο 01 με τη νικήτρια του αγώνα Νο 03

Η νικήτρια του αγώνα Νο 02 με τη νικήτρια του αγώνα Νο 04

 

Οι δύο νικήτριες ομάδες της 3ης φάσης θα προκριθούν στον Τελικό Αγώνα κάθε πρωταθλήματος.

Οι δύο ηττημένες ομάδες θα αγωνιστούν μεταξύ τους για την 3η και 4η θέση.

 

 

Η πρώτη σέντρα της χρονιάς ορίστηκε για τις 19/10 και στο πλαίσιο αυτής οι ομάδες της ΕΠΣ Καβάλας ταξιδεύουν στην Χαλκιδική  για τα παιχνίδια με την ΕΠΣ Χαλκιδικής

 

.

Το πρόγραμμα του 1ου ομίλου

 

 

 

 

1η αγωνιστική (19/10)

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ-ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ-ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ-ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ

ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ-ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ

 

 

2η αγωνιστική (2/11)

ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ-ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ-ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ

ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ-ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ

 

 

 

3η αγωνιστική (16/11)

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ-ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ- ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ

ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ-ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ

 

4η αγωνιστική (30/11)

ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ-ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ-ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ

ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ-ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ

ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ

 

 

 

 

5η αγωνιστική (21/12)

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ-ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ

ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ-ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ- ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ

 

 

 

6η αγωνιστική (11/01/2017)

ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ-ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ

ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ-ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ- ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ

 

 

 

 

7η αγωνιστική (18/01/2017)

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ-ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ

ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ-ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ-ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ

 

 

 

**25/1 πιθανές αναβολές.

 

 

2η Φάση (ΟΥΔΕΤΕΡΑ ΓΗΠΕΔΑ)

Τετάρτη 15/02/2017

1.ΝΙΚΗΤΗΣ 1ουΟΜΙΙΛΟΥ–ΝΙΚΗΤΗΣ 2ου ΟΜΙΛΟΥ

2.ΝΙΚΗΤΗΣ 4ου ΟΜΙΛΟΥ– ΝΙΚΗΤΗΣ 3ου ΟΜΙΛΟΥ

3.ΝΙΚΗΤΗΣ 6ου ΟΜΙΛΟΥ-ΝΙΚΗΤΗΣ 5ου ΟΜΙΛΟΥ

4.ΝΙΚΗΤΗΣ 7ου ΟΜΙΛΟΥ-ΝΙΚΗΤΗΣ 8ου ΟΜΙΛΟΥ

 

 

 

 

3η Φάση (ΟΥΔΕΤΕΡΑ ΓΗΠΕΔΑ)

Τετάρτη, 15/03/2017

5.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1-ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 3

6.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2-ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 4

 

 

 

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑ 6-ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑ 5

 

 

 

 

ΤΕΛΙΚΟΣ (ΟΥΔΕΤΕΡΑ ΓΗΠΕΔΑ)

Σάββατο 22/04/2017

ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 5-ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 6

 

 

 

Με την 4η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα στον 1ο όμιλο της Γ΄Εθνικής όπου σημειώθηκαν 11 γκολ και συνολικά φθάσαμε στα 67 τέρματα.

Στα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής τώρα , ξεχωρίζουν η μεγάλη νίκη της Δόξας  Δράμας μέσα στην Ξάνθη επί του τοπικού Ορφέα με το άνετο σκορ 0-3 .....ενώ η Καλαμαριά έστω και δύσκολα κατέβαλε την αντίσταση του μαχητικού Καμπανιακού με σκορ 1-0 .......

Η Καβάλα δεν τα κατάφερε στην Κοζάνη και ηττήθηκε με σκορ 2-1 απο τον Μκεδονικο Φόυφα ενώ και ο Λαγκαδάς συνέχισε με νίκη με σκορ 2-1 απέναντι στο Παραλίμνιο ...

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής , οι σκόρερς,η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον 1ο όμιλο καθώς και όλα τα αποτελέσματα σε όλους τους ομίλους της Γ΄Εθνικής:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ      1ος  ΟΜΙΛΟΣ 
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
ΚΥΡΙΑΚΗ    2   ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ    2016
Σημειώθηκαν    11      γκολ =     67   σύνολο γκολ 
ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ  0-0  
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ  Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑΣ  2-1 72΄ΧΑΪΤΑΣ , 86΄ΦΩΤΙΑΔΗΣ - 63' ΛΙΤΣΚΑΣ 
ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ  ΝΑΟΥΣΑ  0-0  
ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ  ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ  0-3 55΄ΚΑΡΛΟΠΟΥΛΟΣ , 77΄ΙΓΚΟΡ , 89΄ΠΙΝΔΩΝΗΣ 
ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ  ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ  2-1 42΄ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥΔΗΣ , 77΄ΚΡΥΣΤΑΛΛΗΣ - 59΄ΚΟΣΜΙΔΗΣ 
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ  ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ  1-0 4΄Ν'ΛΟΥΝΤΟΥΛΟΥ 
ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ  ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ  1-0 46΄ΚΛΗΣ 
ΡΕΠΟ ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 
Η   βαθμολογία Του 1ου ομίλου της Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ  (σε 4   αγωνιστικες ) 
  ΣΥΝΟΛΟ bet time    ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ    ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ 
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η  ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ under over   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ  10 3 1 0 9-1 +8 1 3   6 2 0 0 6-1 +5   4 1 1 0 3-0 +3
2 Α.Π.Ε. ΛΑΓΚΑΔΑ  7 2 1 1 4-5 -1 1 3   4 1 1 0 2-1 +1   3 1 0 1 2-4 -2
3 ΑΠΟΛΛΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 6 3 0 1 8-3 +5 1 3   6 2 0 0 5-0 +5   3 1 0 1 3-3 0
4 ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ  6 2 0 1 3-4 -1 1 2   0 0 0 1 0-3 -3   6 2 0 0 3-1 +2
5 Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ  5 1 2 1 6-4 +2 2 2   4 1 1 0 5-2 +3   1 0 1 1 1-2 -1
6 ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ  5 1 2 0 3-2 +1 2 1   2 0 2 0 2-2 0   3 1 0 0 1-0 +1
7 ΟΡΦΕΑΣ PUMA  ΞΑΝΘΗΣ  5 1 2 1 3-5 -2 2 2   3 1 0 1 3-5 -2   2 0 2 0 0-0 0
8 Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ 4 1 1 1 3-1 +2 2 1   4 1 1 1 3-1 +2   0 0 0 0 0-0 0
9 ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 2007  4 1 1 2 6-5 +1 1 3   3 1 0 1 4-2 +2   1 0 1 1 2-3 -1
10 Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ  4 0 4 0 2-2 0 3 1   2 0 2 0 0-0 0   2 0 2 0 2-2 0
11 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ 4 1 1 2 5-6 -1 1 3   1 1 0 1 3-3 0   1 0 1 1 2-3 -1
12 ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ  4 1 1 2 3-9 -6 2 2   4 1 1 0 1-0 +1   0 0 0 2 2-9 -7
13 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ  3 1 0 3 5-4 +1 2 2   3 1 0 1 4-1 +3   0 0 0 2 1-3 -2
14 ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ  3 1 0 3 2-7 -5 2 2   3 1 0 0 1-0 +1   0 0 0 3 1-7 -6
15 Α.Φ.Σ. ΝΑΟΥΣΑ  2 0 2 1 2-6 -4 1 2   1 0 1 0 2-2 0   1 0 1 1 0-4 0
ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΜΕ ΚΙΤΡΙΝΟ ΦΟΝΤΟ ΣΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΧΟΥΝ ΈΝΑ ΡΕΠΟ 
Ο ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ  ΕΧΕΙ ΈΝΑΝ ΜΗΔΕΝΙΣΜΟ ΚΑΙ -3 ΒΑΘΜΟΥΣ 
 
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   (5η --  ΚΥΡΙΑΚΗ   9  ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ       2016 ---ΩΡΑ   16 :00   μ.μ.)
Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ  Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ     
ΝΑΟΥΣΑ  Α.Ε.ΠΟΝΤΙΩΝ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ     
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ  ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ    
ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ  ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ    
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ  ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ     
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ  Α.Π.Ε. ΛΑΓΑΚΔΑ    
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ  ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ     
ΡΕΠΟ ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ 

 

 

 

Σκόρερς 

5 γκολ : Ν ΄Λουντούλου (Απολλων Καλαμαριάς)

5 γκολ : Πόποβιτς (Απολλων Καλαμαριάς)

3 γκολ : Ιγκορ (Δόξα Δράμας )

3 γκολ : Παβίσεβιτς (Α.Ο. Καβάλας )

2 γκολ : Δουμάνης (Δόξα Δράμας )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2ος όμιλος 

 

4η αγωνιστική 
0-3 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Απόλλων Λάρισας  
0-0 Αμβρακία Κωστακιών-Πιερικός  
1-1 Εθνικός Φιλιππιάδας-Ρήγας Φεραίος  
0-1 Πύδνα Κίτρους-Ολυμπιακός Βόλου  
1-0 Νίκη Βόλου-Θεσπρωτός  
3-0 Τηλυκράτης Λευκάδας-Μαύροι Αετοί Ελευθερ.  
1-0 Διαγόρας Σεβαστής-Αστέρας Πετρίτη  
0-1 ΑΕ Ιστιαίας-ΑΕ Καραϊσκάκης  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3ος όμιλος 

 

 

 

4η αγωνιστική 
0-0 Φωστήρας-Τσικλητήρας Πύλου  
1-3 Δόξα Μεγαλόπολης-ΠΑΟ Βάρδας  
1-0 Θήβα-ΑΟ Χαλκίδας  
0-2 ΑΟ Ζευγολατιού-Παναχαϊκή  
1-0 Αχαϊκή-ΑΟ Λουτράκι  
0-1 Αστέρας Αμαλιάδας-Παναργειακός  
2-2 Αιολικός-Παναρκαδικός  
  Ρεπό: ΑΕ Ερμιονίδας  
     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4ος όμιλος 

 

4η αγωνιστική 19η
0-1 ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Ερμής Ζωνιανών  
  Προοδευτική-Ρόδος  
1-2 Ηλυσιακός-Εθνικός Πειραιά  
1-2 Θύελλα Ραφήνας-ΠΟ Ατσαλένιου  
2-0 Εργοτέλης-Τριγλία Ραφήνας  
2-1 Ιάλυσος-Πανθηραϊκός  
1-2 Κηφισιά-Ιωνικός  
  Ρεπό: Άγιος Ιερόθεος  

Με την 1η αγωνιστική ξεκίνησε το πρωτάθλημα του 2ου ομίλου στην Β΄ΕΠΣ Δράμας όπου σημειώθηκαν 36 γκολ .....

Στα αποτελέσματα της ημέρας , η Καλή Βρύση σημείωσε την νίκη της αγωνιστικής συντρίβοντας με το ευρύ σκορ 7-0 την Δόξα Μικροκλεισούρας ενώ η Γραμμένη έστησε και αυτή το δικό της πάρτυ στα Λευκόγεια νικώντας με σκορ 2-6 τον τοπικο Αετό.....

Σημαντικές νίκες πέτυχαν η Νέα Αμισός (1-4 μέσα στην Μαυρολεύκη) και Αργυρούπολη ( 1-2 μέσα στην Μικρόπολη .....ανατρέποντας το σκορ).....

Τέλος με νίκες ξεκίνησαν το πρωτάθλημα ο Κεραυνός Αρκαδικού (4-2 τον Μυλοπόταμο) ...η Καλλιθέα (0-3 μέσα στον Μεγαλόκαμπο ενώ γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν Κάτω Βροντού και Αλιστράτη....(2-2) !!!!!!

Δείτε παρακάτω τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής , την βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική στο πρωτάθλημα του 2ου ομίλου στην Β΄ΕΠΣ Δράμας ......

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Β ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ 
2ος ομιλος 
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
ΚΥΡΙΑΚΗ   2   ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ   2016 
Σημειώθηκαν    36     γκολ =      36      σύνολο γκολ 
Α.Ε. ΚΑΛΗΣ ΒΡΥΣΗΣ  ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΛΕΙΣΟΥΡΑΣ  7-0
ΑΕΤΟΙ ΛΕΥΚΟΓΕΙΩΝ  ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ  2-6
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ  ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ  1-2
ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΛΕΥΚΗΣ  ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΟΥ  1-4
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ  ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ  4-2
ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΒΡΟΝΤΟΥΣ  ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ  2-2
ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ ΜΕΓΑΛΟΚΑΜΠΟΥ ΠΑΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  0-3
     
Η   βαθμολογία του    2ου ομίλου της Β ΄ΕΠΣ Δράμας (σε 1 αγωνιστική ) 
  ΣΥΝΟΛΟ bet time    ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ    ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ 
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η  ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ under over   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 Α.Ε. ΚΑΛΗΣ ΒΡΥΣΗΣ  3 1 0 0 7-0 +7 0 1   3 1 0 0 7-0 +7   0 0 0 0 0-0 0
2 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ  3 1 0 0 6-2 +4 0 1   0 0 0 0 0-0 0   3 1 0 0 6-2 +4
3 ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΟΥ  3 1 0 0 4-1 +3 0 1   0 0 0 0 0-0 0   3 1 0 0 4-1 +3
4 ΠΑΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  3 1 0 0 3-0 +3 0 1   0 0 0 0 0-0 0   3 1 0 0 3-0 +3
5 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ  3 1 0 0 4-2 +2 0 1   3 1 0 0 4-2 +2   0 0 0 0 0-0 0
6 ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ  3 1 0 0 2-1 +1 0 1   0 0 0 0 0-0 0   3 1 0 0 2-1 +1
7 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ  1 0 1 0 2-2 0 0 1   0 0 0 0 0-0 0   1 0 1 0 2-2 0
8 ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΒΡΟΝΤΟΥΣ  1 0 1 0 2-2 0 0 1   1 0 1 0 2-2 0   0 0 0 0 0-0 0
9 ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ  0 0 0 1 1-2 -1 0 1   0 0 0 1 1-2 -1   0 0 0 0 0-0 0
10 ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ  0 0 0 1 2-4 -2 0 1   0 0 0 0 0-0 0   0 0 0 1 2-4 -2
11 ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ ΜΕΓΑΛΟΚΑΜΠΟΥ  0 0 0 1 0-3 -3 0 1   0 0 0 1 0-3 -3   0 0 0 0 0-0 0
12 ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΛΕΥΚΗΣ  0 0 0 1 1-4 -3 0 1   0 0 0 1 1-4 -3   0 0 0 0 0-0 0
13 ΑΕΤΟΙ ΛΕΥΚΟΓΕΙΩΝ  0 0 0 1 2-6 -4 0 1   0 0 0 1 2-6 -4   0 0 0 0 0-0 0
14 ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΛΕΙΣΟΥΡΑΣ  0 0 0 1 0-7 -7 0 1   0 0 0 0 0-0 0   0 0 0 1 0-7 -7
 
 
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   (2η -- ΚΥΡΙΑΚΗ    9       ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ      2016  ---ΩΡΑ   16:00   μ.μ.)
ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ ΜΕΓΑΛΟΚΑΜΠΟΥ   
ΑΕΤΟΙ ΛΕΥΚΟΓΕΙΩΝ  Α.Ε. ΚΑΛΗΣ ΒΡΥΣΗΣ   
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΛΕΙΣΟΥΡΑΣ  ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ   
ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ  ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΛΕΥΚΗΣ   
ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΟΥ  ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΒΡΟΝΤΟΥΣ   
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ  ΠΑΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ   
ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ  ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ   

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Β΄ΕΠΣ Δράμας και συγκεκριμένα στον 1ο όμιλο όπου σημειώθηκαν 23 γκολ.

Στα αποτελέσματα της ημέρας  ξεχώρισαν η μεγάλη εκτός έδρας νίκη των Αμπελοκήπων μέσα στο Νεροφράκτη με σκορ 0-4 ενώ με το δεξί ξεκίνησαν το Δοξάτο (0-2 μέσα στην ΠΑΜΑ) και η Νέα Κρώμνη (3-1 τον Φίλιππο)...

Αρκετά γκολ είχαμε στον αγώνα Φτελιάς - Μαυροβάτου (5-3) ενώ έστω και δύσκολα επικράτησαν ο Αρης Μικροχωρίου ( 2-1 την Ανδριανή ) και ο Άστέρας Κουδουνίων (2-0 την Νέα Σεβάστεια).....

Τέλος να σημειώσουμε οτι αναβλήθηκε ο αγώνας Μαυραετών ''Αθ. Δουμπέσσα'' - Αρη Αμπελακίων λόγω του θανάτου του Γιώργου Μπακαλόπουλου...

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Β΄ΕΠΣ Δράμας έχει ως εξής :

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.