Oragiaspor-dramas.gr

Ώρα για σπόρ της Δράμας

Ώρα για σπόρ της Δράμας

Με την 6η αγωνιστική συνεχίστηκαν το σαββατοκύριακο ...τα παιδικά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Δράμας όπου σημειώθηκαν 94 γκολ σε 19 αγώνες .....ενώ μέχρι στιγμής απο την αρχή των πρωταθλημάτων σε 124 αγώνες έχουν επιτευχθεί συνολικά 711 γκολ !!!!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα σε κάθε κατηγορία...: 

Τη δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα και παρθενική εκτός έδρας γνώρισε η Δόξα Δράμας, χάνοντας 1-0 στους «Ζωσιμάδες» από τον πρωτοπόρο της κατηγορίας ΠΑΣ Γιάννινα, για την 8η αγωνιστική της Super League 2.

Έτσι, τερματίστηκε αήττητο σερί 6 αγώνων για τους «Μαυραετούς», που είχαν και στην Ήπειρο τη συμπαράσταση αρκετών φιλάθλων τους.

Η ομάδα του Κώστα Ανυφαντάκη ήταν σε μέτρια μέρα, δεν απείλησε αρκετά τους γηπεδούχους, τη στιγμή που ο Ορέστης Μένκα ήταν θετικός σε αρκετές περιπτώσεις, διατηρώντας μέχρι τέλους την ομάδα μας στο «παιχνίδι» ενός θετικού αποτελέσματος.

Το μοναδικό γκολ για τον ΠΑΣ Γιάννινα ήρθε στο 25΄, με κοντινή κεφαλιά του Κριζμάν στο πρώτο δοκάρι, μετά από σέντρα του Ξύδα. Η καλύτερη στιγμή της Δόξας ήρθε στο 36΄, με την κεφαλιά του προωθημένου Κουκόλη να περνά λίγο άουτ.

Μόλις στο 2΄ ο Ιωαννίδης βρέθηκε στο έδαφος σε διεκδίκηση με τον Σκόνδρα, αλλά ο ρέφερι Μπαϊλης άφησε το ματς να συνεχιστεί και στο 8΄ έγινε η αναγκαστική αλλαγή του Σιώπη με τον Καψάλη (με εσωτερικές μετατοπίσεις στην άμυνα).

Για τους φιλοξενούμενους απείλησαν και οι Ρόβας (54΄) και Κόντος (92΄). Για τον ΠΑΣ Γιάννινα ευκαιρίες είχαν οι Ξύδας (3΄), Νάουμετς (31΄), Παμλίδης (70΄, 75΄, 81΄), Λεό (85΄) και Κάστρο (92΄).

Ο επόμενος αγώνας για τη Δόξα είναι το ερχόμενο Σάββατο εντός με τον Εργοτέλη.

Διαιτητής ήταν ο Μπαϊλης (Πρέβεζας/Λευκάδας).

*Τέσσερις κίτρινες κάρτες συμπλήρωσε ο Νίκος Ιωαννίδης και θα δηλωθεί για να λείψει σε ένα από τα τέσσερα επόμενα παιχνίδια.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Χουτεσιώτης, Αποστολόπουλος, Μπουκουβάλας, Σκόνδρας, Παντελάκης, Σιόντης (76΄ λ.τ. Λιάσος), Κάστρο, Ξύδας (60΄ Ράντοβατς), Νάουμετς (71΄ Λέο), Κρίζμαν, Παμλίδης.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Μένκα, Σιώπης (8΄ λ.τ. Καψάλης), Παπαργυρίου, Κουκόλης, Μαρκοπουλιώτης (82΄ Περέγιο), Οικονόμου, Πλέγας, Χάμοντ, Κρητικός (72΄ Κόντος), Ρόβας, Ιωαννίδης.

Με την 9η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα στον 2ο όμιλο της Β΄ΕΠΣ Δράμας όπου σημειώθηκαν 24 γκολ και συνολικά φθάσαμε στα 212 τέρματα...

Στα αποτελέσματα της ημέρας τώρα , Αστέρας Κουδουνίων (1-3 επί της Δόξας Μικροκλεισούρας...στο γήπεδο Κουδουνίων όμως γιατί το γήπεδο της ακριτικής ομάδος έχει καλυφθεί με χιόνι) και Μέγ.Αλέξ. Ξηροποτάμου (συνέτριψε με σκορ 8-0 την Δόξα Κάτω Βροντούς) συνέχισαν με νίκες πριν την ''μονομαχία'' τους ενώ στο μηδέν έμειναν Μεγ.Αλέξ.Γραμμένης και Ακρίτας Νέας Κρώμνης (0-0)...

Ο ΠΑΟΠ Ν.Αμισού Β΄ξεπέρασε το εμπόδιο του Καλού Αγρού με σκορ 2-3 εκτός έδρας και σκαρφάλωσε στην 6η θέση ....ενώ στο γειτονικό ντέρμπι Αλιστράτη και Σιταγροί μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς (2-2) ....

Αναλυτικά τα αποτελέσματα , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική.....

 

Β ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ
2ος ομιλος
9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019
Σημειώθηκαν 24 τέρματα = σύνολο 212 τέρματα
ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΚΡΩΜΝΗΣ 0-0
ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΛΟΥ ΑΓΡΟΥ ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΟΥ Β΄ 2-3
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΛΕΙΣΟΥΡΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΔΟΥΝΙΩΝ 1-3
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ ΔΟΞΑ ΣΙΤΑΓΡΩΝ 2-2
ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΒΡΟΝΤΟΥΣ 8-0
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ ΑΕΤΟΙ ΛΕΥΚΟΓΕΙΩΝ 3-0 α.α
 
Η βαθμολογία του 2ου ομίλου της Β ΄ΕΠΣ Δράμας (σε 9 αγωνιστικες )
  ΣΥΝΟΛΟ bet time   ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ   ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ under over   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΔΟΥΝΙΩΝ 25 8 1 0 24-6 +18 4 5   10 3 1 0 12-1 +11   15 5 0 0 12-5 +7
2 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ 22 7 1 0 39-3 +36 1 7   15 5 0 0 30-1 +29   7 2 1 0 9-2 +7
3 ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΚΡΩΜΝΗΣ 19 5 4 0 18-9 +9 4 5   10 3 1 0 10-5 +5   9 2 3 0 8-4 +4
4 ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ 16 4 4 1 29-8 +21 4 5   11 3 2 0 24-3 +21   5 1 2 1 5-5 0
5 ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ 16 5 1 3 18-13 +5 3 6   7 2 1 2 10-6 +4   9 3 0 1 8-7 +1
6 ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΟΥ Β΄ 12 4 0 5 15-18 -3   9   3 1 0 3 6-10 -4   9 3 0 2 9-8 +1
7 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ 10 2 4 2 17-13 +4 2 6   3 0 3 1 7-8 -1   7 2 1 1 10-5 +5
8 ΔΟΞΑ ΣΙΤΑΓΡΩΝ 10 3 1 5 15-16 -1 2 7   9 3 0 2 11-6 +5   1 0 1 3 4-10 -6
9 ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΛΕΙΣΟΥΡΑΣ 9 2 3 4 14-26 -12 2 7   4 1 1 2 5-6 -1   5 1 2 2 9-20 -11
10 ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΒΡΟΝΤΟΥΣ 6 2 0 7 10-35 -25   9   3 1 0 3 6-12 -6   3 1 0 4 4-23 -19
11 ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΛΟΥ ΑΓΡΟΥ 4 1 1 7 13-38 -25   9   4 1 1 2 9-9 0   0 0 0 5 4-29 -25
12 ΑΕΤΟΙ ΛΕΥΚΟΓΕΙΩΝ AΠΟΣΥΡΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
 
 
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η -- ΚΥΡΙΑΚΗ 15 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019 ---ΩΡΑ 15:00 μ.μ.)
ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΛΟΥ ΑΓΡΟΥ ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ  
ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΚΡΩΜΝΗΣ ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΛΕΙΣΟΥΡΑΣ  
ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΟΥ Β΄ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ  
ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΔΟΥΝΙΩΝ ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ  
ΔΟΞΑ ΣΙΤΑΓΡΩΝ ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ  
ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΒΡΟΝΤΟΥΣ ΑΕΤΟΙ ΛΕΥΚΟΓΕΙΩΝ  
                          
ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 53
ΤΕΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΘΗΚΑΝ 212
ΤΕΡΜΑΤΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 130
ΤΕΡΜΑΤΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 82
ΝΙΚΕΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 23
ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 10
ΝΙΚΕΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 20
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 39 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 3 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 10 ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΒΡΟΝΤΟΥΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 35 ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΛΟΥ ΑΓΡΟΥ , ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΒΡΟΝΤΟΥΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ +36 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ -25 ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΛΟΥ ΑΓΡΟΥ , ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΒΡΟΝΤΟΥΣ

Με την 9η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα στον 1ο όμιλο της Β΄ΕΠΣ Δράμας όπου σημειώθηκαν 24 γκολ και συνολικά φθάσαμε στα 229 τέρματα....

Στα αποτελέσματα της ημέρας τώρα , ο Άγ.Αθανάσιος...''σκόνταψε'' στο Μικροχώρι απέναντι στον τοπικό Άρη και έμεινε στο ισόπαλο ..αλλά χορταστικό σκορ 3-3 και είδε την διαφορά απο τους διώκτες του να μειώνεται πλέον στο +7 όπου στην 2η θέση πέρασε η Δόξα Αντώνης Καστρινός που νίκησε στο ντέρμπι μέσα στο Μαυρόβατο με σκορ 1-4....!!!!

Στα υπόλοιπα ματς , ο Φίλιππος Δράμας (photo)  σημείωσε μια μεγάλη νίκη μέσα στην Φτελιά με σκορ 1-5 επί του τοπικού Αρη ενώ ο Απόλλων Νεροφράκτη πέτυχε την πρώτη εκτός έδρας νίκη του με σκορ 0-1 μέσα στην Νέα Σεβάστεια !

Τέλος στην Αδριανή , ο τοπικός Ηρακλής και ο Άρης Καλαμώνα μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς (3-3) ωστόσο τον σεβασμό όλου του αθλητικού κόσμου κέρδισε ο προπονητής των γηπεδούχων Γιάννης Γρηγοριάδης ο οποίος έδωσε εντολή στους παίκτες του να μην μαρκάρουν τον αντίπαλο για να σκοράρει ....αφού προηγουμένως είχαν σκοράρει οι γηπεδούχοι ενώ οι αντίπαλο είχαν σταματήσει για fair play....!!!!

Συγχαρητήρια !

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική .....

 

 

Β ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ
1ος ομιλος
9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019
Σημειώθηκαν 24 τέρματα = 229 γκολ
ΑΡΗΣ ΦΤΕΛΙΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΔΡΑΜΑΣ 1-5
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΔΡΙΑΝΗΣ ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ 3-3
ΑΡΗΣ ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 3-3
ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΑΣ ΣΕΒΑΣΤΕΙΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΡΟΦΡΑΚΤΗ 0-1
ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΥΡΟΒΑΤΟΥ ΔΟΞΑ ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ 1-4
ΠΑΟ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ ΜΑΤΑΙΩΣΗ
 
Η βαθμολογία του 1ου ομίλου της Β ΄ΕΠΣ Δράμας (σε 9 αγωνιστικες )
  ΣΥΝΟΛΟ bet time   ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ   ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ under over   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 25 8 1 0 31-9 +22 2 7   12 4 0 0 15-3 +12   13 4 1 0 16-6 +10
2 ΔΟΞΑ ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ 18 5 3 1 22-8 +14 3 6   7 2 1 1 9-4 +5   11 3 2 0 13-4 +9
3 ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΥΡΟΒΑΤΟΥ 16 5 1 3 21-19 +2   9   10 3 1 1 10-10 0   6 2 0 2 11-9 +2
4 ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ 15 4 3 2 28-19 +9 1 8   10 3 1 0 18-10 +8   5 1 2 2 10-9 +1
5 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΔΡΑΜΑΣ 15 4 3 2 23-21 +2   9   7 2 1 1 9-9 0   8 2 2 1 14-12 +2
6 ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΑΣ ΣΕΒΑΣΤΕΙΑΣ 13 4 1 4 20-14 +6 1 8   9 3 0 2 13-7 +6   4 1 1 2 7-7 0
7 ΑΡΗΣ ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ 13 4 1 4 18-23 -5   9   9 3 1 0 11-5 +6   3 1 0 4 8-19 -11
8 ΑΡΗΣ ΦΤΕΛΙΑΣ 12 3 3 3 23-19 +4 2 7   5 1 2 2 6-8 -2   7 2 1 1 17-11 +6
9 ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΡΟΦΡΑΚΤΗ 12 4 0 5 22-24 -2 1 8   9 3 0 2 16-14 +2   3 1 0 3 6-10 -4
10 ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΔΡΙΑΝΗΣ 10 3 1 5 17-20 -3   9   4 1 1 2 8-9 -1   6 2 0 3 9-11 -2
11 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ ΑΠΟΣΥΡΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
12 ΠΑΟ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ ΑΠΟΣΥΡΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
 
 
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9η -- ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019 ---ΩΡΑ 15:00 μ.μ.)
ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΥΡΟΒΑΤΟΥ  
ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΡΟΦΡΑΚΤΗΣ ΠΑΟ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ 3-0 α.α.
ΔΟΞΑ ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ 3-0 α.α.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΔΡΙΑΝΗΣ ΑΡΗΣ ΦΤΕΛΙΑΣ  
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΔΡΑΜΑΣ ΑΡΗΣ ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ  
ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΑΣ ΣΕΒΑΣΤΕΙΑ  
                          
ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 53
ΤΕΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΘΗΚΑΝ 229
ΤΕΡΜΑΤΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 118
ΤΕΡΜΑΤΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 111
ΝΙΚΕΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 25
ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 9
ΝΙΚΕΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 19
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 31 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 8 ΔΟΞΑ ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 17 ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΔΡΙΑΝΗΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 24 ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΡΟΦΡΑΚΤΗ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ +22 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ -5 ΑΡΗΣ ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ

Με την 12η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής και συγκεκριμένα στον 1ο όμιλο όπου σημειώθηκαν 14 γκολ και συνολικά φθάσαμε στα 190 απο την αρχή του μαραθωνίου....

Στα αποτελέσματα της ημέρας τώρα , ο Πανδραμαϊκός έκλεισε νικηφόρα τις εντός έδρας αναμετρήσεις στον πρώτο γύρο νικώντας με σκορ 1-0 την μαχητική Δόξα Κάτω Καμήλας χάρη σε τέρμα του Μπερούκα στο 17ο λεπτό...και πλέον εκστρατεύει σε Θάσο και Χρυσούπολη !

Στα υπόλοιπα ματς ....ο Νέστος Χρυσούπολης ''έπιασε κορυφή'' νικώντας στην εκπνοή τον Κιλκισιακό με σκορ 2-1 .....αφού ο Πανσερραϊκός είχε ρεπό !

Ο Απόλλων Παραλιμνίου επικράτησε με σκορ 3-1 της Ένωσης Αλεξανδρούπολης και εδραιώθηκε στην 4η θέση ενώ ο Ορφέας Ξάνθης ..''έσπασε'' το εντός έδρας ρόδι νικώντας με σκορ 3-1 την Πέρνη ενώ χωρίς νικητή έληξαν οι αναμετρήσεις Άβατου - Οφρυνίου (1-1) ....και Θεολόγου - Ζυγού (0-0) !!!!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα , οι σκόρερς , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχει ως εξής ....ενώ παρακάτω μπορείτε να δείτε αποτελέσματα και βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους .....

 

 

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΔΕΚΜΒΡΙΟΥ 2019
Σημειώθηκαν 14 τέρματα = σύνολο 190 τέρματα
ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ   ΑΕΤΟΣ ΟΦΡΥΝΙΟΥ 1-1 23’ ΓΚΕΚΑΣ – 20’ ΤΣΙΛΟΓΛΟΥ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ   ΕΝΩΣΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ 3-1 25΄ΚΑΡΥΟΦΥΛΛΗΣ , 41΄ΓΑΪΔΑΡΤΖΗΣ , 84΄ΒΑΣΣΑΡΑΣ - 72΄ΠΑΠΑΟΙΚΟΝΟΜΟΥ
ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ   ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ 2-1 15΄ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ , 93΄ΛΙΤΣΚΑΣ – 43΄ΛΑΜΠΟΓΛΟΥ
ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ   ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ 3-1 38΄, 62΄ ΞΑΝΤΙΝΙΔΗΣ , 82΄ΚΟΥΚΟΥΡΙΚΟΣ - 77΄ΚΩΣΤΑΝΤΑΡΑΣ
ΔΟΞΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥ   ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΖΥΓΟΥ 0-0  
ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ   ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑΣ 1-0 17’ ΜΠΕΡΟΥΚΑΣ
ΡΕΠΟ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
Η βαθμολογία της Γ΄Εθνικής ( σε 12 αγωνιστικές)
  ΣΥΝΟΛΟ bet time   ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ   ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ under over   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 27 11 8 3 0 28-8 +20 4 7   11 3 2 0 16-5 +11   16 5 1 0 12-3 +9
2 ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 27 11 9 0 2 21-12 +9 4 7   15 5 0 1 14-7 +6   12 4 0 1 8-5 +3
3 Α.Ο. ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ 26 11 8 2 1 20-9 +11 6 5   15 5 0 1 11-6 +5   11 3 2 0 9-3 +6
4 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 21 11 6 3 2 17-8 +9 7 4   13 4 1 0 11-3 +8   8 2 2 2 6-5 +1
5 ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ 16 12 4 4 4 16-13 +3 6 6   8 2 2 2 6-5 +1   8 2 2 2 10-8 +2
6 ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 16 11 4 4 3 17-14 +3 4 7   10 3 1 2 12-7 +5   6 1 3 1 5-7 -2
7 ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑΣ 16 11 5 1 5 17-16 +1 5 6   12 4 0 2 11-7 +4   4 1 1 3 6-9 -3
8 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ 13 11 3 4 4 15-18 -3 5 6   5 1 2 2 6-9 -3   8 2 2 2 8-8 0
9 ΕΝΩΣΗ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 13 11 4 1 6 12-18 -6 4 7   10 3 1 1 6-3 +3   3 1 0 5 6-15 -7
10 ΟΡΦΕΑΣ PUMA ΞΑΝΘΗΣ 9 11 2 3 6 9-15 -6 7 4   4 1 1 4 4-8 -4   5 1 2 2 5-7 -2
11 ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΟΥ ΖΥΓΟΥ 7 11 1 4 6 6-12 -6 8 3   6 1 3 2 6-6 0   1 0 1 4 0-6 -6
12 ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ 7 11 2 1 8 9-22 -13 4 7   4 1 1 3 4-11 -7   3 1 0 5 5-11 -6
13 ΔΟΞΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥ 2 11 0 2 9 2-24 -22 6 5   2 0 2 3 0-5 -5   0 0 0 6 2-19 -17
 
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η …..ΚΥΡΙΑΚΗ 15 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019……ΩΡΑ 15:00 μ.μ.)
ΕΝΩΣΗ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ   ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ    
ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ   ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ    
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ   ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ    
ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΖΥΓΟΥ   ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ    
ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑΣ   ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ    
ΔΟΞΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥ   ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ    
ΡΕΠΟ ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ
                           
ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 72
ΤΕΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΘΗΚΑΝ 190
ΤΕΡΜΑΤΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 107
ΤΕΡΜΑΤΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 83
ΝΙΚΕΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 33
ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 16
ΝΙΚΕΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 23
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 28 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 8 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ , ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 2 ΔΟΞΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 24 ΔΟΞΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ +20 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ -20 ΔΟΞΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥ

 

 

 

 

 

 

Αποτελέσματα σε όλους τους ομίλους (πηγή : sportsup.gr) 

 

 

2ος όμιλος (15η αγωνιστική)

Αλμωπός Αριδαίας-Μακεδονικός  2-1

Ποσειδών Μηχανιώνας-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων  0-1

Αναγέννηση Γιαννιτσών-ΠΟ Νέας Καλλικράτειας  0-0

ΠΑΣ Φλώρινα-Εδεσσαϊκός  0-0

Νίκη Αγκαθιάς-Αγροτικός Αστέρας  ΔΙΑΚΟΠΗ

Θερμαϊκός Θέρμης-Θύελλα Σαρακηνών  2-0

Αστραπή Μεσοποταμίας-Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α.α.

Ρεπό: ΑΟ Σειρήνα

Βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αλμωπός Αριδαίας 14 12 2 0 33 4 29 38
2 Αναγέννηση Γιαννιτσών 14 9 3 2 19 6 13 30
3 Μακεδονικός 14 9 3 2 21 5 16 30
4 Θερμαϊκός 14 8 3 3 26 9 17 27
5 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 14 7 2 5 15 12 3 23
6 ΠΟ Ν.Καλλικράτειας 14 5 6 3 22 13 9 21
7 Νίκη Αγκαθιάς 13 6 2 5 16 9 7 20
8 Εδεσσαϊκός 14 5 5 4 19 9 10 20
9 Ποσειδών Μηχανιώνας 14 5 3 6 21 18 3 18
10 Θύελλα Σαρακηνών 14 5 3 6 21 20 1 18
11 ΠΑΣ Φλώρινα 14 5 2 7 13 23 -10 17
12 Αγροτικός Αστέρας 13 4 4 5 14 11 3 16
13 Αστραπή Μεσοποταμίας 14 3 1 10 9 26 -17 10
14 ΑΟ Σειρήνα 14 1 0 13 1 43 -42 0
15 Άρης Παλαιοχωρίου 14 0 0 14 0 42 -42 0

 

 

 

 

3ος όμιλος

Δίας Δίου-ΑΣ Μετέωρα  2-0

ΑΟ Σελλάνων-ΑΟ Ποταμιάς  2-1

ΓΣ Αλμυρός-Διαγόρας Στεφανοβίκειου  0-2

Πιερικός-ΑΠΟ Αταλάντη  4-0

Ηρακλής Λάρισας-ΑΕ Καρίτσας  2-0

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Διγενής Νεοχωρίου  3-2

Θησέας Αγριάς-Ατρόμητος Παλαμά  5-2

Βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Πιερικός 12 10 1 1 24 2 22 31
2 Ηρακλής Λάρισας 12 7 2 3 17 14 3 23
3 Θησέας Αγριάς 12 7 1 4 25 15 10 22
4 ΑΕ Καρίτσας 12 6 3 3 23 11 12 21
5 Οικονόμος Τσαριτσ. 12 4 5 3 12 12 0 17
6 ΑΟ Σελλάνων 12 4 5 3 10 10 0 17
7 Ατρόμητος Παλαμά 12 4 4 4 13 13 0 16
8 ΑΠΟ Αταλάντη 12 5 1 6 12 18 -6 16
9 Διγενής Νεοχωρίου 12 3 5 4 20 18 2 14
10 ΓΣ Αλμυρού 12 4 2 6 12 15 -3 14
11 Δίας Δίου 12 4 1 7 13 23 -10 13
12 Διαγόρας Στεφανοβ. 12 2 5 5 9 15 -6 11
13 ΑΣ Μετέωρα 12 2 5 5 8 14 -6 11
14 ΑΟ Ποταμιάς 12 0 2 10 6 27 -21 2

 

 

 

 

4ος όμιλος

Ναυπακτιακός Αστέρας-Θιναλιακός  3-1

ΑΕ Λευκίμμης-Τηλυκράτης  1-1

ΑΕ Μεσολογγίου-Μακεδονικός Φούφα  3-0

Σούλι Παραμυθιάς-ΑΟ Ανατολής  3-2

Αστέρας Ιτέας-Απόλλων Ευπαλίου  3-1

Αναγέννηση Άρτας-ΑΕΠ Κοζάνης  1-1

ΠΑΣ Πρέβεζα-Αχέρων Καναλακίου  2-2

Βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕΠ Κοζάνης 12 8 3 1 17 5 12 27
2 Αχέρων Καναλακίου 12 7 4 1 16 7 9 25
3 Αναγέννηση Άρτας 12 7 2 3 23 13 10 23
4 Σούλι Παραμυθιάς 12 5 3 4 10 9 1 18
5 Θιναλιακός 12 5 2 5 12 9 3 17
6 Τηλυκράτης 12 4 4 4 10 10 0 16
7 Μακεδονικός Φούφα 12 4 4 4 9 13 -4 16
8 ΠΑΣ Πρέβεζα 12 3 6 3 6 9 -3 15
9 ΑΟ Ανατολής 12 4 2 6 16 18 -2 14
10 Ναυπακτιακός 12 4 2 6 10 15 -5 14
11 ΑΕ Μεσολογγίου 12 4 1 7 14 11 3 13
12 ΑΕ Λευκίμμης 12 2 6 4 6 12 -6 12
13 Απόλλων Ευπαλίου 12 3 2 7 14 23 -9 11
14 Αστέρας Ιτέας 12 2 3 7 11 20 -9 9

 

 

 

 

5ος όμιλος

Πανθηραϊκός-ΑΕ Κηφισιάς  3-1

Ερμής Κορυδαλλού-Άνω Μερά  1-2

Φωστήρας-Άγιος Ιερόθεος  1-1

Καλλιθέα-Ακράτητος  3-0

Άγιοι Ανάργυροι-Εθνικός Πειραιά  0-1

ΑΠΟ Κερατσίνι-ΑΕ Μοσχάτου  1-2

Ηλυσιακός-Θύελλα Καμαρίου  1-2

Βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Καλλιθέα 12 8 2 2 21 8 13 26
2 Θύελλα Καμαρίου 12 8 2 2 19 12 7 26
3 ΑΕ Μοσχάτου 12 7 3 2 20 10 10 24
4 Άγιος Ιερόθεος 12 7 3 2 15 11 4 24
5 Πανθηραϊκός 12 5 4 3 11 7 4 19
6 Φωστήρας 12 4 5 3 15 12 3 17
7 ΑΕ Κηφισιάς 11 5 1 5 16 14 2 16
8 Άνω Μερά 12 4 4 4 9 9 0 16
9 ΑΠΟ Κερατσίνι 12 2 6 4 9 12 -3 12
10 Εθνικός 11 2 5 4 9 9 0 11
11 Ακράτητος 12 2 5 5 11 17 -6 11
12 Άγιοι Ανάργυροι 12 1 5 6 8 16 -8 8
13 Ηλυσιακός 12 1 5 6 7 18 -11 8
14 Ερμής Κορυδαλλού 12 1 2 9 8 23 -15 5

 

 

 

 

6ος όμιλος

ΑΕΚ Τρίπολης-Αιολικός  1-1

Κόρινθος 2006-Παλληνιακός  0-2

Θύελλα Ραφήνας-ΑΣ Ρόδος  1-1

ΓΣ Μαρκό-Παναρκαδικός  3-1

Αήττητος Σπάτων-ΑΟ Νέας Αρτάκης  2-0

Αχαρναϊκός-Κιθαιρών Καπαρελλίου  0-2

Ρεπό: ΑΟ Υπάτου

Βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΣ Ρόδος 11 8 2 1 20 6 14 26
2 ΓΣ Μαρκό 11 6 3 2 18 10 8 21
3 Παναρκαδικός 11 5 2 4 15 13 2 17
4 Κιθαιρών Καπαρ. 11 4 4 3 11 10 1 16
5 Θύελλα Ραφήνας 11 4 4 3 9 10 -1 16
6 Αήττητος Σπάτων 11 4 4 3 11 15 -4 16
7 ΑΟ Υπάτου 11 3 6 2 13 8 5 15
8 Παλληνιακός 12 3 6 3 14 13 1 15
9 Κόρινθος 2006 11 4 2 5 11 10 1 14
10 Αιολικός 11 3 4 4 10 9 1 13
11 ΑΟ Νέας Αρτάκης 11 3 4 4 10 12 -2 13
12 Αχαρναϊκός 11 3 1 7 8 16 -8 10
13 ΑΕΚ Τρίπολης 11 0 2 9 5 23 -18 2

 

 

 

 

7ος όμιλος

Παναργειακός-ΑΟ Τσιλιβή  2-2

ΑΟ Διαβολιτσίου-ΠΣ Σπάρτη  0-0

Θύελλα Πατρών-ΠΑΟ Βάρδας  3-1

Πανγυθεατικός-Διαγόρας Βραχνεΐκων  1-3

Πανηλειακός-Αστέρας Βλαχιώτη  0-4

Ζάκυνθος-Ολυμπιακός Ζαχάρως  3-0

ΑΕ Ερμιονίδας-Ναύπλιο 2017  2-1

Βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αστέρας Βλαχιώτη 12 8 1 3 18 6 12 25
2 Ναύπλιο 2017 12 8 1 3 20 9 11 25
3 ΠΣ Σπάρτη 12 6 4 2 14 6 8 22
4 ΑΕ Ερμιονίδας 12 6 2 4 23 17 6 20
5 Ζάκυνθος 12 6 2 4 14 13 1 20
6 ΑΟ Τσιλιβή 12 5 4 3 23 18 5 19
7 ΑΟ Διαβολιτσίου 12 5 2 5 13 12 1 17
8 Διαγόρας Βραχν. 12 5 2 5 13 15 -2 17
9 ΠΑΟ Βάρδας 12 4 4 4 12 15 -3 16
10 Θύελλα Πατρών 12 5 1 6 16 21 -5 16
11 Πανηλειακός 12 3 4 5 7 13 -6 13
12 Πανγυθεατικός 12 3 1 8 8 17 -9 10
13 Παναργειακός 12 1 6 5 5 10 -5 9
14 Ολυμπιακός Ζαχάρως 12 1 2 9 7 21 -14 5

 

 

 

 

8ος όμιλος (13η αγωνιστική)

ΑΟ Αγίου Νικολάου-ΑΟ Επισκοπής  1-4

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-ΑΟ Πόρου  0-1

Ρεθυμνιακός-Πανακρωτηριακός  2-2

Ατσαλένιος-Γιούχτας  1-1

Ρεπό: Ηρόδοτος

Βαθμολογία  

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΟ Επισκοπής 12 9 3 0 28 8 20 30
2 Ηρόδοτος 11 6 3 2 16 8 8 21
3 Γιούχτας 11 6 3 2 19 12 7 21
4 Πανακρωτηριακός 12 4 4 4 17 14 3 16
5 ΑΟ Αγίου Νικολάου 12 4 1 7 14 20 -6 13
6 Ρεθυμνιακός 12 3 3 6 14 24 -10 12
7 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 11 3 2 6 11 16 -5 11
8 Ατσαλένιος 12 2 5 5 11 16 -5 11
9 ΑΟ Πόρου

 

 

 

Την ήττα γνώρισε η Δράμα BIANCO MONTE στο Άργος απο τον τοπικό Διομήδη με σκορ 39-24 για την  9η αγωνιστική της PREMIER HANDBALL .....

H δραμινή ομάδα ''άντεξε'' για το πρώτο μέρος ωστόσο στην επανάληψη η γηπεδούχος ανέβασε την απόδοση της ...και ''άνοιξε'' την διαφορά μέχρι το τελικό σκορ....

Έτσι η ομάδα του Σάκη Βαλαβάνη έμεινε στην 9η θέση ....και το ερχόμενο Σαββάτο στις 18:00 μ.μ. υποδέχεται τον Ιωνικό Ν.Φ. σε ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι στην προσπάθεια για την σωτηρία...

 

Τα πεντάλεπτα:

3-3, 6-6 10-8, 12-12, 16-15, 19-16 (ημίχρονο) 22-17, 27-19, 30-20, 34-21, 36-23, 39-24

 

Διομήδης (Χαλκίδης):

Τζίμπουλας 1, Μαρκατάτος 1, Βαρδάκας, Κρεμαστιώτης, Τσιγαρίδας 3, Ραντουλέσκου, Τσάκαλος 4, Παπαντωνόπουλος, Ντάσεβιτς, Σπέντζος 1, Μπόσκος 13, Χαντέλης 1, Ξαγοράρης, Μάνθος 2, Λίμα 6, Γκολούμποβιτς 7.

 

 

Δράμα (Βαλαβάνης):

Γουργούμης, Χαϊτίδης 2, Κοβογλανίδης 3, Κοτσαμαρίκογλου 1, Κουρουτζίδης, Παγωνίδης, Τουνγκελίδης 3, Παπάζογλου, Γιαννακόπουλος, Τσιτσίγκος, Ντράσκιτς 7, Αντάμοβιτς 4, Φραγκούλης 1, Κουρτίδης 1, Θωμίδης 2, Κρανιώτης .

 

 

Διαιτητές: Συρεπίσιος – Μερτινιάν

 

Δίλεπτα: 4-2

 

Πέναλτι: 1/2-0/0

Συνέχισε νικηφόρα και στη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της Super League 2 η Κ19 της Δόξας Δράμας, κερδίζοντας 1-0 την αντίστοιχη ομάδα της Κέρκυρας στο Μοναστηράκι.

Το μοναδικό γκολ για την ομάδα του Γιάννη Αποστολίδη πέτυχε στο 83΄ με πέναλτι ο Χρήστος Οικονομίδης, ενώ την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο Χρήστος Ιορδανίδης.

Ο τελευταίος ήταν βασικός εκφραστής στις περισσότερες ευκαιρίες που έχασαν οι «Μαυραετοί» και μπορούσαν να έχουν πιο άνετη επικράτηση.

Την επόμενη αγωνιστική οι Νέοι της Δόξας αντιμετωπίζουν εκτός έδρας την ομάδα του Απόλλωνα Λάρισας.

Κ19 ΔΟΞΑΣ:

Θεοδοσιάδης, Τάσιος (68΄ Λ. Γεωργιάδης), Γαλόπουλος (64΄ Α. Ιορδανίδης), Πετρίδης, Παπαϊωάννου, Καπουσούζης, Ρούτσης, Οικονομίδης, Χρ. Ιορδανίδης, Ελευθερόπουλος (73΄ Σέγκος), Τσιμισκίδης (73΄ Κυριακίδης).

Με την 10η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣ Δράμας όπου σε έξι αναμετρήσεις σημειώθηκαν 23 γκολ και συνολικά φθάσαμε στα 230 τέρματα ...ενώ αναβλήθηκε ο αγώνας Βώλακα-Νευροκοπίου αφού ο αγωνιστικός χώρος είχε καλυφθεί με χιόνι !!!!

Στα αποτελέσματα της ημέρας τώρα , Α.Ε. Αμπελοκήπων και Α.Ε. Κυργίων συνέχισαν χωρίς απώλειες μια εβδομάδα πριν την ''μεγάλη μάχη''.....ενώ στην ουρά μπορεί Φωτολίβος και Αρκαδικός να δείχνουν ''αποκομμένες'' απο την σωτηρία...ωστόσο τα πράγματα είναι αρκετά ρευστά για τους υπόλοιπους...

Αναλυτικά .....

Ανακοινώθηκαν απο την Ε.Δ/ΕΠΣ Δράμας , οι ορισμοί των διαιτητών για τους αγώνες των τοπικών και παιδικών πρωταθλημάτων που θα διεξαχθούν - ΘΕΟΥ ΘΕΛΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΟΣ - αυτό το σαββατοκύριακο 7 και 8 Δεκεμβρίου .....

Αναλυτικά :

Κλείνοντας την ενότητα στην αγωνιστική που πέρασε στο πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣ Δράμας ...όπως κάθε Πέμπτη ....θα δούμε παρακάτω ποιοι ήταν οι πολύτιμότεροι ποδοσφαιριστές έτσι όπως τους ανέδειξαν οι προπονητές των ομάδων....

.....και στην δική μας την ενδεκάδα ''χωρούν'' όχι μόνο νικητές αλλά και ηττημένοι...όλοι αυτοί που προσπαθούν να βοηθήσουν την ομάδα τους....

Αναλυτικά :

γήπεδο-ποδοσφαίρου-29148890

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.