Oragiaspor-dramas.gr

Ώρα για σπόρ της Δράμας

Ώρα για σπόρ της Δράμας

Για μια ακόμη εβδομάδα ...ο θρυλικός ΖΑΝΒΙΟΝ ....είναι πάλι μαζί μας ώστε να μας δώσει ...μέσα απο την δική του οπτική γωνία...τα τεκταινόμενα της 14ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣ Δράμας.....

Τι είδε όμως....;

Η απάντηση παρακάτω!

Εικοσι τρία τέρματα σημειώθηκαν στην 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ΕΠΣ Δράμας και συνολικά φθάσαμε στα 321 τέρματα !!!

Παρακάτω μπορείτε να δείτε πως έχει διαμορφωθεί ο πίνακας των σκόρερς...

Πείραμα ήταν....και πάει...όλη αυτή η περίοδος στην Δόξα Δράμας με τον Ανυφαντάκη στην τεχνική ηγεσία....και πλέον απο το απόγευμα της Τρίτης περνάμε στην εποχή Βασιλακάκη που επιστρέφει στον παγκο των ''μαυραετών'' για 7η φορά....τουλάχιστον ο ''Βλάχος'' την ''πονά'' την ομάδα !!!!

Αναλυτικά η ανακοίνωση της δραμινής ΠΑΕ: 

Σημαντική στιγμή για τον Δραμινό καλαθοσφαιριστή Πρόδρομο Ταχυρίδη ( γιος του Μίμη Ταχυρίδη) που συμμετείχε με την εφηβική ομάδα του Προμηθέα Πατρών , στον οποίο ανήκει , στο φημισμένο τουρνουά Adidas Next Generation Tournament  Euroleague !!!!

Η ελληνική ομάδα αγωνίστηκε στον όμιλο με αντιπάλους την Ρεάλ Μαδρίτης  , την ΤΣΣΚΑ Μόσχας και την Άλμπα Βερολίνου και ο νεαρός Δραμινός (στην φώτο κάτω δεξιά με το Νο20 ) πήρε χρόνο συμμετοχής απέναντι στους Ισπανούς !!!!

Σίγουρα πρόκειται για μια ευχάριστη και τιμητική είδηση όχι μόνο για τον ίδιο τον Πρόδρομο αλλά και για το δραμινό μπάσκετ !!!!

Συγχαρητήρια Πρόδρομε !!!!!!

Με την 7η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα χάντμπολ Ανδρών στην Β΄Εθνική με την Προσοτσάνη να συνεχίζει ακάθεκτη την πορεία νικώντας στην Θεσσαλονίκη τον ουραγό Μακεδών με σκορ 22-35 και κάνοντας το 7/7 !!!!!

Απο την άλλη η Γ.Ε. Δράμας είχε δύσκολο έργο στην Ξάνθη με αντίπαλο την Ασπίδα απο την οποία και ηττήθηκε με σκορ 27-22 .....

Αναλυτικά τα αποτελέσματα , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική ....

 

 

 

7η αγωνιστική  
ΜΑΚΕΔΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ – Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 22-35
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ -ΑΡΗΣ Θ. 27-22
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ – Γ.Ε. ΔΡΑΜΑΣ 27-22
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡ.-ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΙΛΚΙΣ 36-24

 

 

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 14 7 0 0 219-184 +35
2 ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 11 5 1 1 190-162 +28
3 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 10 5 0 2 209-186 +23
4 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 7 3 1 2 201-184 +17
5 ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΙΛΚΙΣ 7 3 1 3 194-188 +6
6 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 5 2 1 4 207-196 +11
7 Γ.Ε.ΔΡΑΜΑΣ 2 1 0 6 159-185 -26
8 ΜΑΚΕΔΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 0 0 0 7 165-269 -104

 

 

8η αγωνιστική (25-26/1/2020)  
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ – ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΙΛΚΙΣ  
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡ. - Γ.Ε. ΔΡΑΜΑΣ  
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ – ΜΑΚΕΔΩΝ  
Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ – ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ  

Ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος στο γυναικείο πρωτάθλημα χάντμπολ της Α1 Κατηγορίας....με την ομάδα της Προσοτσάνης να γνωρίζει ακόμα μια ήττα ....στα σημεία κυρίως λόγω της απειρίας της...στα Γιαννιτσά απο τον τοπικό Μέγα Αλέξ. με σκορ 32-30....

Έτσι η δραμινή ομάδα τερμάτισε στο πρώτο μισό στην τελευταία θέση της βαθμολογίας μαζί με τον ΑΟΔΚ VTECH με τον οποίο θα ''παλέψει'' για μια θέση στον ''ήλιο'' της Α1 ενώ συνυποψήφια είναι και η Πυλαία!!!

 

Στον δεύτερο γύρο τώρα η Προσοτσάνη έχει εντός έδρας τους : Νέα Ιωνία , Πανόραμα , και Γιαννιτσά ...με τα δύο τελευταία να αποτελούν  κομβικά για την παραμονή......

.....ενώ εκτός έδρας ξεκινάει με Πυλαία (το πιο κομβικό ίσως) , ΠΑΟΚ , Άρτα , Κορυδαλλό (αν έχει νικήσει σε Πυλαία και με Πανόραμα εντός ...ίσως φτάνει και η ισοπαλία)  και Βέροια !!!!!

 

Αξιοσημείωτο είναι το στατιστικό στοιχείο ότι η Προσοτσάνη μπορεί να έχει την χειρότερη άμυνα της κατηγορίας...ωστόσο κατέχει την 3η καλύτερη επίθεση με 224 τέρματα (πίσω απο τους πρωτοπόρους ΠΑΟΚ με 298 και Νέα Ιωνία με μόλις 231 ...δηλαδή επτά λιγότερα) !!!!!

  18.01.2020 9η Αγωνιστική - 18η Αγωνιστική 11.04.2020  
22-23 Ο.Φ. Ν. Ιωνίας-Π.Α.Ο.Κ. Mateco  
24-27 Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας-HONDA Πανόραμα  
32-30 Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών-Α.Ο. Προσοτσάνης  
27-23 Βέροια 2017-Α.Ο.Α.Ο.Δ. Κορυδαλλού  
  ΡΕΠΟ : Αναγέννηση Άρτας  

 

 

 

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΠΑΟΚ MATECO 16 8 8 0 0 289-126 +163
2 Ο.Φ. ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 12 8 6 0 2 231-172 +59
3 ΑΝΑΓ. ΑΡΤΑΣ ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ 12 8 6 0 2 214-191 +23
4 ΒΕΡΟΙΑ 2017 10 8 5 0 3 206-207 -1
5 HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ 8 8 4 0 4 200-220 -20
6 ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 6 8 3 0 5 174-230 -56
7 Α.Ε.Σ.Χ. ΠΥΛΑΙΑΣ 4 8 2 0 6 213-245 -32
8 Α.Ο.Α.Ο.Δ. ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 2 8 1 0 7 201-261 -60
9 Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 2 8 1 0 7 224-300 -76

 

 

 

  10η αγωνιστική (25-26/1/2020)  
  Ο.Φ. Ν. ΙΩΝΙΑΣ - HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ  
  Α.Ε.Σ.Χ.ΠΥΛΑΙΑΣ – ΑΟ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ  
  ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ – ΑΟΔΚ VTECH  
  ANAΓ. ΑΡΤΑΣ – ΠΑΟΚ MATECO  
ΡΕΠΟ : Βέροια 2017

 

Mε την 16η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα μπάσκετ Ανδρών της ΕΚΑΣΑΜΑΘ όπου ο ΚΑΟΔ συνέχισε ακάθεκτος την πορεία του σημειώνοντας την 15η νίκη σε ισάριθμα ματς....ενώ την ήττα γνώρισαν οι υπόλοιπες δραμινές ομάδες.....!

Αναλυτικά :

Μια ακόμη αγωνιστική ...η 14η .....πέρασε στο χρονοντούλαπο της ιστορίας για το πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣ Δράμας και παρακάτω μπορείτε να δείτε τα πλήρη στοιχεία των αγώνων.....συνθέσεις , σκόρερς , κίτρινες-κόκκινες κάρτες , πέναλτι και διαιτητές ....

Αναλυτικά :

Με την 4η αγωνιστική συνεχίστηκαν το σαββατοκύριακο τα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Παίδων και Νέων όπου η ΕΠΣ Δράμας αγωνίστηκε στην Χαλκιδική με θετικό απολογισμό....

Αναλυτικά :


ΠΑΙΔΕΣ ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ - ΠΑΙΔΕΣ ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ    0-0 

Οι Παίδες έμειναν στο...μηδέν (0-0) αν και θα μπορούσαν να φύγουν με την νίκη αφού παρά το μουδιασμένο ξεκίνημα στην συνέχεια ισορρόπησαν το παιχνίδι και έχασαν δύο μεγάλες ευκαιρίες με δοκάρι και με σουτ σε κενή εστία απο τον Συλλογίδη.....

Παίδες ΕΠΣ Δράμας 

Μητρούσης , Θωμαϊδης (30΄Τόλιος)  , Μανταζέλης ,Μαλόζης , Βασιλακάκης (37΄Αθανασίου)  , Συλλογίδης , Κουντουράς (44΄Χαλβατζής)  , Ιορδανίδης , Συλλος .

 

 

 

ΝΕΟΙ ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ - ΝΕΟΙ ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ   0-4 

Εύκολο απόγευμα για τους ''μεγάλους'' της ΕΠΣ Δράμας που πέρασαν με χαρακτηριστική άνεση απο την Χαλκιδική  με σκορ 0-4 ....ενώ θα μπορούσε να πάρει ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις η νίκη των Νέων!

Σκόρερς για την δραμινή ομάδα χρίστηκαν οι Mατζιάρης (12') , Μυτιληναίος (33΄) , Βασιλειάδης (45΄) και Γεωργιάδης (55΄) .

ΝΕΟΙ ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ :

Μιχαηλίδης , Ζυρινίδης , Μεσελίδης , Αμπατζόγλου , Ζάντσας , Χρυσοχοϊδης , Ματζιάρης , Γεωργιάδης , Βασιλειάδης , Κυριακίδης , Μυτιληναιος .

 

 

* Eπόμενοι αγώνες για τις ομάδες Παίδων και Νέων της ΕΠΣ Δράμας , την Τετάρτη 5 Φεβρουαρίου με αντίπαλο την ΕΠΣ Καβάλας εκτός έδρας.

 Με την 16η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής και συγκεκριμένα στον 1ο όμιλο όπου ο Πανδραμαϊκός είχε ρεπό ενώ σημειώθηκαν 19 γκολ και συνολικά φθάσαμε στα 256 τέρματα....

Στα αποτελέσματα της ημέρας τώρα , ο Πανσερραϊκός συνέχισε την ξέφρενη πορεία του και συνέτριψε με σκορ 5-2 τον Ορφέα Ξάνθης και ....''εξαφανίστηκε'' στο +7 ....αφού η Χρυσούπολη έμεινε στο ισόπαλο 1-1 στο Παραλίμνιο....!!!!!

Στα υπόλοιπα ματς ....ο Αετός Οφρυνίου είχε εύκολο απόγευμα στην Πέρνη συντρίβωντας τον τοπικό Κεραυνό με σκορ 1-5 ....το Άβατο επικράτησε με σκορ 1-0 επί του Θεολόγου ενώ ο Κιλκισιακός μετά απο αρκετό καιρό ''χαμογέλασε'' μετά απο 50 ημέρες (1/12 είχε νικήσει τον Θεολόγο) νικώντας με σκορ 2-1 τον Ζυγό !!!!

Τέλος στο μηδέν (0-0) έμειναν Ένωση Αλεξανδρούπολης και Δόξα Κάτω Καμήλας ......

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής , οι σκόρερς , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής : 

 

 

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020
Σημειώθηκαν 19 τέρματα = σύνολο 256 τέρματα
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ   ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ ΣΚΟΡΕΡΣ ΣΚΟΡ Α’ ΓΥΡΟΥ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ   ΑΕΤΟΣ ΟΦΡΥΝΙΟΥ 1-5 18΄ΒΟΥΚΕΜΙΡΟΒΙΤΣ – 8’ ΤΣΙΛΟΓΛΟΥ , 39΄,69΄,89΄90’ ΣΑΛΠΙΓΓΙΔΗΣ 1-1
ΕΝΩΣΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ   ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑΣ 0-0   2-4
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ   ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ 5-2 20΄,46’ ΓΚΟΥΡΤΣΑΣ , 52΄ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ , 72΄ΚΑΣΜΕΡΙΔΗΣ , 77’ ΚΟΝΣΙ - 28’ ΤΟΡΟΜΑΝΙΔΗΣ , 57’ ΚΟΥΚΟΥΡΙΓΚΟΣ 1-0
ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ   ΗΡΑΚΛΗΣ ΖΥΓΟΥ 2-1 26’ ΛΑΜΠΟΓΛΟΥ , 83’ ΜΥΛΩΝΑΣ – 78’ ΑΝΔΡΕΟΥ 0-2
ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ   ΔΟΞΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥ 1-0 29’ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ 0-0
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ   ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 1-1 4΄ΛΙΑΡΑΣ – 28’ ΛΙΤΣΚΑΣ 0-2
ΡΕΠΟ ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ
Η βαθμολογία της Γ΄Εθνικής ( σε 16 αγωνιστικές)
  ΣΥΝΟΛΟ bet time   ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ   ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ under over   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 39 15 12 3 0 41-10 +31 6 9   17 5 2 0 23-7 +16   22 7 1 0 18-3 +15
2 ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 32 15 10 2 3 25-16 +9 7 8   16 5 1 1 14-8 +6   16 5 1 2 11-8 +3
3 Α.Ο. ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ 30 14 9 3 2 24-12 +12 8 6   15 5 0 2 11-7 +4   15 4 3 0 13-5 +8
4 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 26 15 7 5 3 22-13 +9 10 5   14 4 2 1 12-6 +6   12 3 3 2 10-7 +3
5 ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 26 15 7 5 3 22-16 +6 7 8   16 5 1 2 15-8 +7   10 2 4 1 7-8 -1
6 ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑΣ 24 15 7 3 5 26-17 +9 8 7   16 5 1 2 18-8 +10   8 2 2 3 8-9 -1
7 ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ 22 15 6 4 5 24-15 +9 7 8   11 3 2 2 9-5 +4   11 3 2 3 15-10 +5
8 ΕΝΩΣΗ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 18 15 5 3 7 14-20 -6 8 7   14 4 2 2 7-4 +3   4 1 1 5 7-16 -9
9 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ 15 15 3 6 6 20-28 -8 6 9   7 1 4 3 10-17 -7   8 2 2 3 9-10 -1
10 ΟΡΦΕΑΣ PUMA ΞΑΝΘΗΣ 15 15 3 3 9 15-28 -13 7 8   10 3 1 4 8-10 -2   5 1 2 4 7-18 -11
11 ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ 10 13 3 1 10 11-31 -20 4 10   7 2 1 4 6-17 -11   3 1 0 6 5-14 -9
12 ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΟΥ ΖΥΓΟΥ 7 13 1 4 9 7-17 -10 10 4   6 1 3 3 6-7 -1   1 0 1 6 1-10 -9
13 ΔΟΞΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥ 2 15 0 2 13 4-32 -28 8 7   2 0 2 5 1-10 -9   0 0 0 8 3-22 -19
 
ΟΣΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΙΤΡΙΝΟ ΦΟΝΤΟ ΣΤΗΝ ΣΤΗΛΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΡΕΠΟ ΤΟΥΣ .
 
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (17η …..ΚΥΡΙΑΚΗ 26 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020 ……ΩΡΑ 15:00 μ.μ.)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ   ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ   (Σκορ Α ΄γύρου)
ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ   ΗΡΑΚΛΗΣ ΖΥΓΟΥ   ( 2-1 )
ΠΑΝΔΡΑΜΑΙΚΟΣ   ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ   ( 3-0 )
ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ   ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ   ( 2-1 )
ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑΣ   ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ   ( 4-2 )
ΔΟΞΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥ   ΕΝΩΣΗ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ   (0-1 )
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ   ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ   ( 1-1 )
ΡΕΠΟ ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ
                           
ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 96
ΤΕΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΘΗΚΑΝ 256
ΤΕΡΜΑΤΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 141
ΤΕΡΜΑΤΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 115
ΝΙΚΕΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 43
ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 22
ΝΙΚΕΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 31
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 41 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 10 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 4 ΔΟΞΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 32 ΔΟΞΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ +31 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ -28 ΔΟΞΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥ

 

 

 

 

 

 Αποτελέσματα και βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους (sportsup.gr)

 

 

 

2ος όμιλος (20η αγωνιστική)

ΠΑΣ Φλώρινα-Θερμαϊκός Θέρμης  1-1

Αναγέννηση Γιαννιτσών-Αστραπή Μεσοποταμίας  5-1

Αλμωπός Αριδαίας-Θύελλα Σαρακηνών  2-0

Μακεδονικός-Εδεσσαϊκός  1-0

ΠΟ Νέας Καλλικράτειας-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων  0-0

Νίκη Αγκαθιάς-ΑΟ Σειρήνα 3-0 α.α.

Ποσειδών Μηχανιώνας-Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α.α.

Ρεπό: Αγροτικός Αστέρας

Βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αλμωπός Αριδαίας 19 16 2 1 44 5 39 50
2 Αναγέννηση Γιαννιτσών 19 12 5 2 29 8 21 41
3 Μακεδονικός 19 11 5 3 27 6 21 38
4 ΠΟ Ν.Καλλικράτειας 19 8 8 3 30 14 16 32
5 Θερμαϊκός 18 9 4 5 31 17 14 31
6 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 19 9 4 6 21 15 6 31
7 Εδεσσαϊκός 19 8 6 5 28 13 15 30
8 Ποσειδών Μηχανιώνας 18 9 3 6 32 20 12 30
9 Θύελλα Σαρακηνών 19 8 3 8 26 26 0 27
10 Νίκη Αγκαθιάς 18 7 4 7 20 14 6 25
11 ΠΑΣ Φλώρινα 18 6 3 9 18 27 -9 21
12 Αγροτικός Αστέρας 17 5 6 6 20 15 5 21
13 Αστραπή Μεσοποταμίας 19 3 1 15 10 45 -35 10
14 ΑΟ Σειρήνα 19 1 0 18 1 58 -57 -6
15 Άρης Παλαιοχωρίου 18 0 0 18 0 54 -54 -6

 

 

 

 

 

 

 

 

3ος όμιλος

ΑΕ Καρίτσας-ΑΣ Μετέωρα  0-0

ΑΠΟ Αταλάντη-Διγενής Νεοχωρίου  3-0

Διαγόρας Στεφανοβίκειου-Ατρόμητος Παλαμά  0-0

ΑΟ Ποταμιάς-Θησέας Αγριάς  0-2

Δίας Δίου-Οικονόμος Τσαριτσάνης  1-0

ΑΟ Σελλάνων-Ηρακλής Λάρισας  1-0

ΓΣ Αλμυρός-Πιερικός  1-1

Βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Πιερικός 16 12 3 1 31 4 27 39
2 Θησέας Αγριάς 16 10 1 5 32 20 12 31
3 ΑΟ Σελλάνων 16 7 6 3 20 16 4 27
4 Ηρακλής Λάρισας 16 8 3 5 20 18 2 27
5 ΑΕ Καρίτσας 16 7 5 4 25 12 13 26
6 Ατρόμητος Παλαμά 16 7 5 4 19 14 5 26
7 ΑΠΟ Αταλάντη 16 7 1 8 19 24 -5 22
8 ΓΣ Αλμυρού 16 5 4 7 14 18 -4 19
9 Δίας Δίου 16 6 1 9 15 26 -11 19
10 Διαγόρας Στεφανοβ. 16 4 6 6 12 17 -5 18
11 ΑΣ Μετέωρα 16 4 6 6 17 17 0 18
12 Διγενής Νεοχωρίου 16 4 6 6 27 27 0 18
13 Οικονόμος Τσαριτσ. 16 4 5 7 13 18 -5 17
14 ΑΟ Ποταμιάς 16 0 2 14 7 40 -33 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4ος όμιλος

ΑΕ Λευκίμμης-Αναγέννηση Άρτας  0-1

Απόλλων Ευπαλίου-Τηλυκράτης  1-1

Θιναλιακός-ΑΕΠ Κοζάνης  0-1

ΑΟ Ανατολής-Αχέρων Καναλακίου  1-1

Μακεδονικός Φούφα-ΠΑΣ Πρέβεζα  4-1

Σούλι Παραμυθιάς-Ναυπακτιακός Αστέρας  3-2

ΑΕ Μεσολογγίου-Αστέρας Ιτέας 3-0 α.α.

Βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕΠ Κοζάνης 16 11 4 1 25 7 18 37
2 Αχέρων Καναλακίου 16 9 5 2 22 9 13 32
3 Αναγέννηση Άρτας 16 10 2 4 29 15 14 32
4 Σούλι Παραμυθιάς 16 9 3 4 16 11 5 30
5 Τηλυκράτης 16 5 7 4 15 13 2 22
6 Μακεδονικός Φούφα 16 6 4 6 18 19 -1 22
7 Θιναλιακός 16 6 3 7 16 14 2 21
8 ΑΟ Ανατολής 16 5 5 6 21 22 -1 20
9 ΠΑΣ Πρέβεζα 16 4 7 5 10 15 -5 19
10 Ναυπακτιακός 16 5 3 8 15 22 -7 18
11 ΑΕ Μεσολογγίου 16 5 2 9 18 15 3 17
12 ΑΕ Λευκίμμης 16 3 7 6 11 18 -7 16
13 Απόλλων Ευπαλίου 16 3 3 10 17 30 -13 12
14 Αστέρας Ιτέας 16 2 3 11 11 32 -21 9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5ος όμιλος

Πανθηραϊκός-Άγιοι Ανάργυροι  2-0

Άνω Μερά-Θύελλα Καμαρίου  0-2

Εθνικός Πειραιά-Άγιος Ιερόθεος  1-2

Ακράτητος-ΑΕ Μοσχάτου  2-1

ΑΕ Κηφισιάς-Ηλυσιακός  2-0

Φωστήρας-ΑΠΟ Κερατσίνι  5-0

Ερμής Κορυδαλλού-Καλλιθέα  0-1

Βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Θύελλα Καμαρίου 16 12 2 2 32 15 17 38
2 Καλλιθέα 16 10 4 2 26 10 16 34
3 Άγιος Ιερόθεος 16 9 3 4 20 17 3 30
4 Πανθηραϊκός 16 8 5 3 17 7 10 29
5 ΑΕ Κηφισιάς 16 9 1 6 22 17 5 28
6 ΑΕ Μοσχάτου 16 7 4 5 23 18 5 25
7 Φωστήρας 16 6 6 4 23 15 8 24
8 ΑΠΟ Κερατσίνι 16 5 6 5 13 18 -5 21
9 Άνω Μερά 16 5 5 6 11 12 -1 20
10 Εθνικός 16 4 6 6 15 15 0 18
11 Ακράτητος 16 3 6 7 15 22 -7 15
12 Ηλυσιακός 16 1 6 9 7 22 -15 9
13 Άγιοι Ανάργυροι 16 1 5 10 10 26 -16 8
14 Ερμής Κορυδαλλού 16 1 3 12 10 30 -20 6

 

 

 

 

 

 

 

6ος όμιλος

ΑΣ Ρόδος-Κιθαιρών Καπαρελλίου  1-0

Παναρκαδικός-Παλληνιακός  3-0

Αιολικός-ΑΟ Νέας Αρτάκης  1-0

Κόρινθος 2006-Αήττητος Σπάτων  0-6

ΑΟ Υπάτου-ΓΣ Μαρκό  0-1

Θύελλα Ραφήνας-ΑΕΚ Τρίπολης  2-0

Ρεπό: Αχαρναϊκός

Βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΣ Ρόδος 15 12 2 1 29 6 23 38
2 ΓΣ Μαρκό 15 9 3 3 27 13 14 30
3 Παναρκαδικός 15 8 2 5 26 15 11 26
4 Αήττητος Σπάτων 15 7 4 4 20 17 3 25
5 ΑΟ Υπάτου 15 6 6 3 20 11 9 24
6 Θύελλα Ραφήνας 15 6 5 4 13 14 -1 23
7 Κιθαιρών Καπαρ. 15 5 5 5 15 13 2 20
8 Αιολικός 14 5 4 5 16 12 4 19
9 ΑΟ Νέας Αρτάκης 14 4 4 6 14 15 -1 16
10 Παλληνιακός 15 3 6 6 14 21 -7 15
11 Κόρινθος 2006 15 4 2 9 11 28 -17 14
12 Αχαρναϊκός 14 4 1 9 10 19 -9 13
13 ΑΕΚ Τρίπολης 15 0 2 13 6 37 -31 2

 

 

 

 

 

 

 

 

7ος όμιλος

Αστέρας Βλαχιώτη-ΠΣ Σπάρτη  2-0

Διαγόρας Βραχνεΐκων-Ολυμπιακός Ζαχάρως  2-0

ΠΑΟ Βάρδας-Ναύπλιο 2017  4-1

ΑΟ Τσιλιβή-ΑΕ Ερμιονίδας  2-1

ΑΟ Διαβολιτσίου-Ζάκυνθος  1-1

Παναργειακός-Πανηλειακός  0-1

Θύελλα Πατρών-Πανγυθεατικός  1-1

Βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αστέρας Βλαχιώτη 16 11 2 3 24 7 17 35
2 Ναύπλιο 2017 16 10 1 5 25 17 8 31
3 ΠΣ Σπάρτη 16 8 5 3 20 11 9 29
4 Ζάκυνθος 16 8 4 4 19 16 3 28
5 ΑΟ Τσιλιβή 16 7 4 5 27 24 3 25
6 ΑΕ Ερμιονίδας 16 7 3 6 31 20 11 24
7 Διαγόρας Βραχν. 16 7 2 7 19 18 1 23
8 ΠΑΟ Βάρδας 16 5 6 5 19 21 -2 21
9 ΑΟ Διαβολιτσίου 16 5 5 6 16 16 0 20
10 Θύελλα Πατρών 16 6 2 8 23 28 -5 20
11 Πανηλειακός 16 4 5 7 10 17 -7 17
12 Πανγυθεατικός 16 4 3 9 11 21 -10 15
13 Ολυμπιακός Ζαχάρως 16 3 3 10 13 25 -12 12
14 Παναργειακός 16 1 7 8 7 23 -16 10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8ος όμιλος (17η αγωνιστική)

Ηρόδοτος-Ατσαλένιος  0-0

Πανακρωτηριακός-Γιούχτας  2-1

ΑΟ Πόρου-Ρεθυμνιακός  1-0

ΑΟ Επισκοπής-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ  1-1

Ρεπό: ΑΟ Αγίου Νικολάου

Βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΟ Επισκοπής 15 10 5 0 32 10 22 35
2 Γιούχτας 15 8 4 3 24 15 9 28
3 Ηρόδοτος 15 7 4 4 18 12 6 25
4 Πανακρωτηριακός 15 6 4 5 22 18 4 22
5 Ατσαλένιος 16 3 8 5 14 18 -4 17
6 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 15 4 4 7 14 19 -5 16
7 ΑΟ Αγίου Νικολάου 15 4 3 8 16 24 -8 15
8 ΑΟ Πόρου 15 4 2 9 14 26 -12 14
9 Ρεθυμνιακός 15 3 4 8 15 27 -12 13
ΈναρξηΠροηγούμενο12345678910ΕπόμενοΤέλος
Σελίδα 1 από 564

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.