Oragiaspor-dramas.gr

Ώρα για σπόρ της Δράμας

Ώρα για σπόρ της Δράμας

Δεκαεννέα (19) γκολ σημειώθηκαν στην 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος στον 1ο όμιλο της Γ΄Εθνικής και συνολικά φθάσαμε στα 121 τέρματα ...

Δείτε πως διαμορφώθηκε ο πίνακας των σκόρερς ...

 

Μεγάλη εβδομάδα απο σήμερα και παρακάτω μπορείτε να δείτε τις αθλητικές τηλεοπτικές μεταδόσεις της ημέρας....

Αναλυτικά :

Για έναν ακόμη αγώνα ο Πανδραμαϊκός δεν δέχθηκε τέρμα ....και πραγματικά αποτελεί ένα απο φετινά χαρακτηριστικά σημεία αναφοράς της μέχρι τώρα πορείας της δραμινής ομάδας!

Ήταν Κυριακή 18 Οκτωβρίου...και το 27ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Νέστο Χρυσούπολης όταν ο Ντενίζ Μπαϊκαρά έστελνε την μπάλα στα δίχτυα του Κώστα Κιουμουρτζή!

Έκτοτε μεσολάβησαν πέντε αναμετρήσεις με Άβατο (3-0 εκτός) , Ηρακλής Αμπ. (1-0 εντός) , Σοχό (2-0 εκτός) , Εύοσμος (0-0 εντός) και Διδυμότειχο (1-0 εντός) όπου η η δραμινή ομάδα για 512  αγωνιστικά λεπτά ...πήρε άριστα!!!!

Μάλιστα βρίσκεται σε ένα ''κλειστό'' κλαμπ ομάδων -εννέα στο σύνολο- που έχουν ανάλογη αμυντική συμπεριφορά....

Πάμε να δούμε τις καλύτερες άμυνες στην κατηγορία -μετά τους αγώνες - της Κυριακής...

 

Αγροτικός Αστέρας (12-0 τέρματα) 

ΑΕ Κηφισιάς          (10-1 τέρματα) 

Ποσειδών Μηχανιώνας (15-2 τέρματα)

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ   (9-2 τέρματα) 

ΑΕ Καρίτσας         (9-2 τέρματα)

Προοδευτική        (9-2 τέρματα)

Θύελλα Σαρακηνών (9-2 τέρματα)

Πανελευσιανιακός (8-2 τέρματα) 

ΑΟ Υπάτων          (5-2 τέρματα)

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα - μετά την ισοπαλία με τον Εύοσμο - για τον Πανδραμαϊκό που ξεπέρασε και το εμπόδιο του Διδυμοτείχου με σκορ 1-0 χάρη σε τέρμα του Σάββα Μουδούρογλου και έτσι η δραμινή ομάδα συνεχίζει την εντυπωσιακή της πορεία , όντας στην 2η θέση του ομίλου με 16 βαθμούς !

Μάλιστα ο Πανδράμ διατηρεί την καλύτερη άμυνα του ομίλου , μόλις δύο γκολ παθητικό ...και μια εκ των καλύτερων σε όλη την κατηγορία ...ενώ έχει να δεχθεί γκολ 512΄αγωνιστικά λεπτά!!!!!!!

Αναλυτικά :

Την ήττα γνώρισε η Α.Ε. Αμπελοκήπων με σκορ 2-0 στο Παραλίμνιο απο τον τοπικό Απόλλων για την 7η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Γ΄Εθνικής....

Ένα αποτέλεσμα που   αφήνει τους ''κιτρινόμαυρους'' με μια γλυκόπικρη αίσθηση ...αφού η εμφάνιση ήταν τέτοια που σίγουρα θα δικαιούταν τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι σε έναν ανώτερο και σαφώς πιο έτοιμο αντίπαλο....

Ωστόσο η μεταβολή της απόδοσης απο την συντριβή στην Τούζλα με την εμφάνιση στο Παραλίμνιο αφήνει στην δραμινή ομάδα μια νότα αισιοδοξίας ότι με παρόμοιες εμφανίσεις σίγουρα θα διεκδικήσει με ίσες πιθανότητες την παραμονή στην κατηγορία....

Αναλυτικά :

Με την 7η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα στον 1ο όμιλο της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας όπου σημειώθηκαν 19 γκολ και συνολικά φθάσαμε στα 121 τέρματα ....

Στα αποτελέσματα της ημέρας , ο Πανδραμαϊκός ξεπέρασε και το εμπόδιο του Διδυμοτείχου με σκορ 1-0 χάρη σε τέρμα του Σάββα Μουδούρογλου στο 70ο λεπτό και ανέβηκε στην 2η θέση με 16 βαθμούς ....ενώ απο την άλλη πλευρά η Α.Ε. Αμπελοκήπων ηττήθηκε με σκορ 2-0 στο Παραλίμνιο απο τον τοπικό Απόλλων ...

 

Στην κορυφή μόνος πρώτος τώρα , βρίσκεται ο Ορφέας Ξάνθης που επικράτησε με σκορ 1-0 του Αετού Οφρυνίου στο ντέρμπι κορυφής και αποσπάστηκε στο +3 απο τους διώκτες του....

 

Σημαντικό διπλό - εξάποντο για τον Άρη Αβάτου που επικράτησε με σκορ 0-3 μέσα στο Ορφάνι ενώ χωρίς νικητή έληξαν οι αναμετρήσεις Εθνικός Σοχού-Νέστος Χρυσούπολης (0-0) και Α.Ε. Ευόσμου - Αλεξανδρούπολη (0-0)....

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα , οι σκόρερς , η βαθμολογία και η επόμενη εμβόλιμη αγωνιστική (Μεγ.Τετάρτη 28/4) καθώς και στατιστικά απο τον 1ο όμιλο έχουν ως εξής :

 

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 25 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021
Σημειώθηκαν 19 τέρματα = σύνολο 121 τέρματα
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ   Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 2-0 2’ ΓΑΪΔΑΡΤΖΗΣ , 78’ ΓΟΥΛΑΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ   ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ 5-0 (24/4) 50΄,63΄ΜΑΡΤΙΝΣ , 55΄ΙΟΡΔΑΝΙΔΗΣ , 65’ ΤΣΙΤΑΣ , 73΄ΜΕΤΑΪ
ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ   ΑΕΤΟΣ ΟΦΡΥΝΙΟΥ 1-0 5’ ΜΕΛΙΣΟΠΟΥΛΟΣ Α.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ   ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 0-0  
ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΠΩΝ   ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ 3-0 α.α.  
Α.Ε. ΕΥΟΣΜΟΥ   ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ 2-2 61’ ΜΠΟΝΕΡΗΣ , 87΄ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ – 68’ ΜΑΛΤΕΖΟΣ , 74’ ΠΑΤΣΙΩΡΑΣ
ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ   ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 0-3 44’ ΜΠΟΥΛΟΥΤ , 77΄ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ , 88΄ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ
Α.Ο. ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ   Α.Ε. ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ 1-0 70΄ΜΟΥΔΟΥΡΟΓΛΟΥ 
Η βαθμολογία της Γ΄Εθνικής (σε 7 αγώνες)
  ΣΥΝΟΛΟ bet time   ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ   ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ under over   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ 19 7 6 1 0 14-3 +11 3 4   12 4 0 0 7-0 +7   7 2 1 0 7-3 +4
2 ΑΕΤΟΣ ΟΦΡΥΝΙΟΥ 16 7 5 1 1 12-4 +8 4 3   7 2 1 0 7-2 +5   9 3 0 1 5-2 +3
3 Α.Ο. ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ 16 7 5 1 1 9-2 +7 5 2   10 3 1 0 4-1 +3   6 2 0 1 5-1 +4
4 ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 15 7 5 0 2 16-3 +13 3 4   9 3 0 0 12-1 +11   6 2 0 2 4-2 +2
5 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 12* 6 4 0 2 9-3 +6 5 1   9 3 0 1 7-1 +6   3 1 0 1 2-2 0
6 ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΠΩΝ 11* 6 3 2 1 7-4 +3 3 3   7 2 1 1 5-4 +1   4 1 1 0 2-0 +2
7 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ FC 10 7 3 1 3 7-9 -2 4 3   9 3 0 1 4-3 +1   1 0 1 2 3-6 -3
8 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ 10 7 3 1 3 6-12 -6 4 3   7 2 1 1 5-5 0   3 1 0 2 1-7 -6
9 ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ 7 7 1 4 2 7-7 0 4 3   2 0 2 1 2-4 -2   5 1 2 1 5-3 +2
10 ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 7* 6 2 1 3 6-6 0 3 3   4 1 1 0 2-1 +1   3 1 0 3 4-5 -1
11 ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 7* 6 2 1 3 5-5 0 4 2   3 1 0 2 2-2 0   4 1 1 1 3-3 0
12 Α.Ε. ΕΥΟΣΜΟΥ 7* 6 1 4 1 6-8 -2 4 2   4 1 1 0 4-2 +2   3 0 3 1 2-6 -4
13 Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 7* 6 2 1 3 6-10 -4 3 3   7 2 1 0 6-2 +4   0 0 0 3 0-8 -8
14 Α.Ε. ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ 6 7 2 0 5 8-8 0 3 4   3 1 0 2 3-3 0   3 1 0 3 5-5 0
15 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ 0 7 0 0 7 1-17 -16 4 3   0 0 0 4 1-9 -8   0 0 0 3 0-8 -8
16 ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ , ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΠΩΝ , Α.Ε. ΕΥΟΣΜΟΥ, ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ , ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ
Η ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
 
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (8η ….ΜΕΓ. ΤΕΤΑΡΤΗ 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021 ----ΩΡΑ 16:30 μ.μ.)
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ   ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ    
Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ   ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ    
ΑΝΑΓ. ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ   ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ    
ΑΕΤΟΣ ΟΦΡΥΝΙΟΥ   ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΠΩΝ    
ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ   Α.Ε. ΕΥΟΣΜΟΥ    
ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ   ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ 0-3 α.α.  
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ   Α.Ε. ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ    
ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ   ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ    
ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 53
ΤΕΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΘΗΚΑΝ 121
ΤΕΡΜΑΤΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 72
ΤΕΡΜΑΤΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 49
ΝΙΚΕΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 28
ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 9
ΝΙΚΕΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 16
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 16 ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 2 ΠΑΝΔΡΑΜΑΙΚΟΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 1 ΑΝΑΓ. ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 17 ΑΝΑΓ. ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ +13 ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ -16 ΑΝΑΓ. ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ

 

 

 

 

 

Αποτελέσματα και βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους 

(επιμέλεια : Αργύρης Τσιγγενόπουλος / sportsup.gr) 

 

 

 

 

 

2ος όμιλος (7η αγωνιστική)

ΠΑΟ Κουφαλίων – Μακεδονικός  0-0
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – Αγροτικός Αστέρας  0-1
Εθνικός Γιαννιτσών – Αναγέννηση Πλαγιάς  1-1
Θύελλα Σαρακηνών – Νίκη Αγκαθιάς  2-0
Αετός Βαρβάρας – Εδεσσαϊκός  2-1
Ποσειδών Μηχανιώνας – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας  7-0
ΠΟ Νέας Καλλικράτειας – Αναγέννηση Γιαννιτσών  1-0
Ρεπό : Θερμαϊκός Θέρμης

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ποσειδών Μηχανιώνας 6 6 0 0 15 2 13 18
2 Αγροτικός Αστέρας 6 6 0 0 12 0 12 18
3 Θύελλα Σαρακηνών 5 4 1 0 9 2 7 13
4 Εδεσσαϊκός 7 3 2 2 9 8 1 11
5 Θερμαϊκός 6 3 1 2 11 8 3 10
6 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 6 3 1 2 9 6 3 10
7 Αναγέννηση Γιαννιτσών 7 3 1 3 9 7 2 10
8 Μακεδονικός 7 1 5 1 7 5 2 8
9 Αναγέννηση Πλαγιάς 7 2 2 3 5 7 -2 8
10 Νίκη Αγκαθιάς 6 2 1 3 5 8 -3 7
11 ΠΑΟ Κουφαλίων 7 1 3 3 5 7 -2 6
12 Αετός Βαρβάρας 7 2 0 5 7 12 -5 6
13

Εθνικός Γιαννιτσών

7 1 1 5 5 12 -7 4
14 ΠΟ Ν.Καλλικράτειας 6 1 1 4 3 10 -7 4
15 ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 6 0 1 5 2 19 -17 1

 

 

 

3ος όμιλος (7η αγωνιστική)

Ατρόμητος Παλαμά – Μακεδονικός Φούφα  3-0
Ερμής Αμυνταίου – ΑΣ Μετέωρα  2-0
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Αετός Μακρυχωρίου  0-1
ΑΕ Καρίτσας – Κοζάνη  2-0
ΑΟ Σελλάνων – Αναγέννηση Καρδίτσας  0-2
Ηρακλής Λάρισας – Δίας Δίου  6-2
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – ΠΟ Ελασσόνας  2-1
Ρεπό : ΠΟ Φήκης

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αναγέννηση Καρδίτσας 7 5 2 0 18 4 14 17
2 ΑΕ Καρίτσας 6 4 2 0 9 2 7 14
3 Αετός Μακρυχωρίου 7 4 1 2 10 3 7 13
4 Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 7 4 1 2 11 6 5 13
5 Ατρόμητος Παλαμά 6 3 3 0 8 3 5 12
6 ΠΟ Φήκης 6 4 0 2 7 5 2 12
7 Ηρακλής Λάρισας 6 3 2 1 14 5 9 11
8 ΑΟ Σελλάνων 7 3 0 4 5 7 -2 9
9 Ερμής Αμυνταίου 6 2 2 2 7 8 -1 8
10 Κοζάνη 5 1 2 2 5 8 -3 5
11 ΠΟ Ελασσόνας 6 1 2 3 6 10 -4 5
12 Δίας Δίου 6 1 2 3 3 9 -6 5
13 Οικονόμος Τσαριτσάνης 7 1 1 5 3 15 -12 4
14 ΑΣ Μετέωρα 6 0 2 4 2 7 -5 2
15 Μακεδονικός Φούφα 6 0 0 6 1 17 -16 0

 

 

 

 

4ος όμιλος (7η αγωνιστική)

Φωκικός – Αμβρυσσέας Διστόμου  0-1
Οπούντιος Μαρτίνου – ΓΣ Αλμυρού  0-3 α.α.
Διαγόρας Στεφανοβικείου – Θησέας Αγριάς  2-1
ΑΟ Νέας Αρτάκης – Ηρακλής Ψαχνών  1-1
Δημήτρα Ευξεινούπολης – ΑΠΟ Αταλάντη  1-0
Ρεπό: ΑΟ Υπάτου

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Διαγόρας Στεφανοβικείου 7 5 1 1 13 4 9 16
2 Ηρακλής Ψαχνών 6 4 1 1 11 5 6 13
3 ΑΟ Υπάτου 6 2 4 0 5 2 3 10
4 Αμβρυσσέας Διστόμου 6 3 1 2 5 4 1 10
5 ΑΟ Νέας Αρτάκης 6 2 3 1 9 8 1 9
6 Φωκικός 7 2 2 3 6 8 -2 8
7 Θησέας Αγριάς 7 1 4 2 8 9 -1 7
8 ΓΣ Αλμυρού 5 2 0 3 5 6 -1 6
9 Δήμητρα Ευξεινούπολης 5 1 2 2 3 5 -2 5
10 ΑΠΟ Αταλάντη 5 1 0 4 5 7 -2 3
11 Οπούντιος Μαρτίνου 6 1 0 5 1 13 -12 3

 

 

 

 

5ος όμιλος (6η αγωνιστική)

Αχέρων Καναλακίου – Θύελλα Κατσικάς  4-1
ΠΑΣ Πρέβεζα – ΑΕ Μεσολογγίου  0-0
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – Αμβρακικός Λουτρού  1-1
ΟΦ Αγίου Ματθαίου – ΑΕ Λευκίμμης  0-1
Παναγρινιακός – ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου  1-1
Αναγέννηση Άρτας – Τηλυκράτης  1-0
Κέρκυρα – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας  2-1

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αχέρων Καναλακίου 6 5 1 0 17 3 14 16
2 ΟΦ Αγίου Ματθαίου 6 4 1 1 10 4 6 13
3 ΑΕ Λευκίμμης 6 4 1 1 10 5 5 13
4 Τηλυκράτης 6 4 0 2 7 4 3 12
5 Κτηνοτροφικός Αστέρας 6 3 1 2 9 6 3 10
6 Αναγέννηση Άρτας 6 3 1 2 7 6 1 10
7 Παναγρινιακός 6 2 3 1 9 4 5 9
8 Κέρκυρα 6 3 0 3 8 17 -9 9
9 Αμβρακικός Λουτρού 6 1 2 3 3 6 -3 5
10 ΠΑΣ Πρέβεζα 6 1 4 1 4 6 -2 4
11 Θύελλα Μοναστηρακίου 6 1 1 4 10 13 -3 4
12 Μ.Αλεξ.Καλλιθέας 5 0 2 3 3 8 -5 2
13 ΑΕ Μεσολογγίου 5 0 2 3 1 6 -5 2
14 Θύελλα Κατσικάς 6 0 1 5 3 13 -10 1

 

 

 

 

6ος όμιλος (6η αγωνιστική)

Εθνικός – Πανιώνιος  1-1
ΓΣ Μαρκό – ΓΣ Ηλιούπολης  0-2
Αήττητος Σπάτων – ΑΕ Μοσχάτου  0-0
Χαραυγιακός – Φωστήρας  2-1
Προοδευτική – ΑΕ Μυκόνου  1-0
Ρεπό: Πανναξιακός

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Πανιώνιος 6 5 1 0 11 4 7 16
2 ΓΣ Ηλιούπολης 6 5 0 1 13 5 8 15
3 Προοδευτική 6 4 1 1 9 2 7 13
4 Χαραυγιακός 6 3 1 2 8 7 1 10
5 Φωστήρας 6 3 0 3 6 5 1 9
6 Πανναξιακός 5 2 0 3 6 9 -3 6
7 Εθνικός 5 1 2 2 3 5 -2 5
8 Αήττητος Σπάτων 5 1 2 2 1 5 -4 5
9 ΑΕ Μοσχάτου 5 0 3 2 1 5 -4 3
10 ΓΣ Μαρκό 6 0 3 3 1 6 -5 3
11 ΑΕ Μυκόνου 6 0 1 5 2 8 -6 1

 

 

 

 

7ος όμιλος (7η αγωνιστική)

Πανναυπλιακός – ΠΑΟ Ρουφ  1-2
Παναρκαδικός – Ατρόμητος Χιλιομοδίου  2-0
Πανγυθεατικός – ΑΕ Ερμιονίδας  1-2
Ερμής Μελιγούς – Άγιος Ιερόθεος  1-4
Κορωνίδα Κοιλάδας – Άρης Σκάλας  0-0
ΑΕ Κηφισιάς – Μολαϊκός  2-1
Ρεπό: Φοίνικας Νέας Επιδαύρου

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Κηφισιάς 6 6 0 0 10 1 9 18
2 ΠΑΟ Ρουφ 7 5 0 2 12 6 6 15
3 Άγιος Ιερόθεος 6 4 1 1 11 3 8 13
4 Παναρκαδικός 6 4 0 2 6 4 2 12
5 ΑΕ Ερμιονίδας 7 2 3 2 5 6 -1 9
6 Άρης Σκάλας 7 2 3 2 6 9 -3 9
7 Πανγυθεατικός 7 2 1 4 6 6 0 7
8 Ερμής Μελιγούς 6 2 1 3 5 8 -3 7
9 Πανναυπλιακός 7 1 3 3 7 8 -1 6
10 Μολαΐκός 6 1 2 3 6 10 -4 5
11 Φοίνικας Ν.Επιδαύρου 6 1 2 3 4 8 -4 5
12 Ατρόμητος Χιλιομοδίου 6 1 2 3 6 12 -6 5
13 Κορωνίδα Κοιλάδας 7 0 4 3 2 5 -3 4

 

 

 

 

8ος όμιλος (7η αγωνιστική)

Αίας Σαλαμίνας – Αστέρας Βάρης  0-0
ΑΟ Καραβάς – ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Κοντακαιίκων  5-0
ΑΠΟ Κερατσίνι – Θύελλα Ραφήνας  0-2
Αιολικός – Αετός Λουτρών  2-0
Μικρασιατική Χίου – Πανελευσινιακός  ΑΝΑΒΟΛΗ
Ακράτητος – ΑΟ Πυλίου  1-0

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αίας Σαλαμίνας 7 5 1 1 14 4 10 16
2 Αιολικός 7 4 1 2 8 4 4 13
3 Αστέρας Βάρης 6 3 3 0 11 4 7 12
4 ΑΟ Καραβά 7 3 2 2 10 6 4 11
5 ΑΟ Πυλίου 7 3 1 3 10 7 3 10
6 Θύελλα Ραφήνας 6 2 4 0 7 4 3 10
7 Ακράτητος 7 2 2 3 7 11 -4 8
8 Αετός Λουτρών 7 1 4 2 7 10 -3 7
9 ΑΠΟ Κερατσίνι 7 2 1 4 5 11 -6 7
10 Πανελευσινιακός 4 2 0 2 8 2 6 6
11 Μικρασιατική Χίου 6 1 1 4 4 9 -5 4
12 Πυθαγόρας Κοντοκ. 7 0 2 5 8 27 -19 2

 

 

 

 

9ος όμιλος (7η αγωνιστική)

Παναιγιάλειος – Εθνικός Σκουλικάδου  0-1
Πάμισος Μεσσήνης – Παλληξουριακός  0-0
ΑΟ Τσιλιβή – Αίας Γαστούνης  2-2
Αχαϊκή – Θύελλα Πατρών  2-1
ΠΑΟ Βάρδας – Ζάκυνθος  1-1
Διαγόρας Βραχνεΐκων – Ναυπακτιακός Αστέρας  0-3
Ρεπό: ΑΟ Διαβολιτσίου

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ζάκυνθος 7 3 4 0 11 6 5 13
2 Ναυπακτιακός 6 3 2 1 12 5 7 11
3 Αίας Γαστούνης 6 3 2 1 11 6 5 11
4 Παναιγιάλειος 7 3 2 2 8 7 1 11
5 ΠΑΟ Βάρδας 7 2 4 1 6 6 0 10
6 Πάμισος Μεσσήνης 6 2 3 1 4 3 1 9
7 Εθνικός Σκουλικάδου 5 3 0 2 7 7 0 9
8 Αχαϊκή 6 2 3 1 4 4 0 9
9 ΑΟ Διαβολιτσίου 4 2 0 2 5 5 0 6
10 Θύελλα Πατρών 6 1 2 3 5 9 -4 5
11 Διαγόρας Βραχνεΐκων 5 1 1 3 7 9 -2 4
12 Παλληξουριακός 6 1 1 4 3 7 -4 4
13 ΑΟ Τσιλιβή 7 0 2 5 3 12 -9 2

 

 

 

 

10ος όμιλος (7η αγωνιστική)

Γιούχτας – ΑΟ Πόρου  0-0
ΑΟ Δαμάστας – ΑΕ Νεάπολης  1-2
Ηρόδοτος – Αλμυρός Γαζίου  1-1
Ατσαλένιος – ΑΟ Αγίου Νικολάου  2-1
Άρης Ρεθύμνου – ΑΟ Παλαιόχωρας  ΑΚΥΡΩΣΗ
Αναγέννηση Ιεράπετρας – Αστέρας Ρεθύμνου  3-4
Πλατανιάς – Άρης Σούδας  0-1
Ρεθυμνιακός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ  0-2

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 7 6 0 1 19 5 14 18
2 Ατσαλένιος 7 5 1 1 14 9 5 16
3 Ηρόδοτος 7 4 2 1 12 4 8 14
4 ΑΟ Αγίου Νικολάου 7 4 1 2 14 10 4 13
5 Αλμυρός Γαζίου 7 3 3 1 16 8 8 12
6 Γιούχτας 7 3 3 1 8 4 4 12
7 Άρης Σούδας 7 3 2 2 10 7 3 11
8 ΑΟ Δαμάστας 7 3 1 3 12 7 5 10
9 Αναγέννηση Ιεράπετρας 7 3 1 3 17 15 2 10
10 Ρεθυμνιακός 7 3 0 4 8 8 0 9
11 ΑΟ Πόρου 7 2 2 3 5 11 -6 8
12 ΑΕ Νεάπολης 7 2 1 4 6 12 -6 7
13 Αστέρας Ρεθύμνου 7 2 0 5 9 15 -6 6
14 ΑΟ Παλαιόχωρας 6 2 0 4 6 15 -9 6
15 Πλατανιάς 7 1 1 5 4 14 -10 4
16 Άρης Ρεθύμνου 6 0 0 6 1 14 -13 0

Στις βραδινές αναμετρήσεις της Πρέμιερ Λιγκ και της Λα Λίγκα ξεχωρίζουν δύο επιλογές.

Συγκεκριμένα, το ποντάρισμα βγαίνει από τα παιχνίδια Άστον Βίλα – Γουέστ Μπρομ και Αθλέτικ Μπιλμπάο – Ατλέτικο Μαδρίτης.
Στην αναμέτρηση του αγγλικού πρωταθλήματος, βαθμολογικό ενδιαφέρον υπάρχει μόνο για την προτελευταία της βαθμολογίας, τη φιλοξενούμενη Γουέστ Μπρομ.

Αν δεν νικήσει σήμερα, ουσιαστικά ετοιμάζεται για την Τσάμπιονσιπ.

Μεσοβδόμαδα έχασε με 3-0 από τη Λέστερ, σ' έναν αγώνα στον οποίο παρουσιάστηκε κατώτερη των προσδοκιών.

Είχαν προηγηθεί δύο διαδοχικές νίκες της.

Για την Αστον Βίλα, η αποψινή αναμέτρηση είναι ακόμη μία... αγγαρεία, καθώς δεν διεκδικεί κάτι, δεν κινδυνεύει και περιμένει απλώς την ολοκλήρωση των αγωνιστικών της υποχρεώσεων.

Στους επτά αγώνες της, από τις αρχές Μαρτίου, πέτυχε μόλις μία νίκη.

Από τη στιγμή που και οι δύο ομάδες βάζουν, αλλά και τρώνε γκολ πολύ εύκολα, θεωρείται πολύ πιθανό το να υπάρξει μεγάλο σκορ, με γκολ εκατέρωθεν.

ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ – ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ G&O 2,5 2,19

 

 

Σε αντίθεση με το αγγλικό ζευγάρι, στο ισπανικό μάλλον δεν θα μπουν πολλά γκολ.

Η Ατλέτικο ταξιδεύει στη χώρα των Βάσκων για ν' αντιμετωπίσει την Μπιλμπάο. Σε περίπτωση που επικρατήσει, θα παραμείνει στην κορυφή, θ' αποκτήσει εκ νέου καλή διαφορά από τη Ρεάλ, που εχθές έκανε ακόμη μία «γκέλα» και θα βάλει κι άλλη πίεση στην Μπαρτσελόνα, η οποία πάντως, έχει και δύο αγώνες λιγότερους.

Η ομάδα στου Σιμεόνε δεν φημίζεται για το επιθετικό κι ελκυστικό της ποδόσφαιρο, αλλά για την ικανότητά της να παίρνει «επαγγελματικές» νίκες.

Ακόμη μία τέτοια θα ψάξει και σήμερα.

Η Μπιλμπάο, απογοητευμένη από τις δύο ήττες στους ισάριθμους τελικούς κυπέλλων και χωρίς στόχο πια, συμπλήρωσε δύο μήνες χωρίς νίκη.

Οι ποδοσφαιριστές της μοιάζουν να περιμένουν μόνο τις καλοκαιρινές τους διακοπές.

Στην Ατλέτικο αρκούν οι τρεις βαθμοί της νίκης και δεν συνηθίζει τα μεγάλα σκορ στα παιχνίδια της.

ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ – ΑΤΛΕΤΙΚΟ Μ. 2&U 3,5 2,39

 Με την 7η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Φούτμπολ Λίγκ , όπου σε εννέα αναμετρήσεις σημειώθηκαν μόλις 12 γκολ και έτσι φθάσαμε συνολικά στα 122 τέρματα...

Στα αποτελέσματα της ημέρας τώρα....

...στον Βορρά , το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Καβάλα και Βέροια (0-0) δεν είχε νικητή και έτσι ο Πανσερραϊκός ανέβηκε και αυτός στο ρετιρέ μετά την εύκολη νίκη επί της Αριδαίας (3-0) ..ενώ τους πρωτοπόρους πλησίασε και ο Πιερικός (0-1 στην Κοζάνη)...!!!!

 

Στον Νότο τώρα , η Καλαμάτα όχι μόνο δέχθηκε τα πρώτα δύο γκολ....ηττήθηκε και έπεσε απο την κορυφή (2-1 απο την Καλλιθέα)...εκεί όπου βρίσκεται η Ρόδος που επικράτησε στο ντέρμπι του Νησιού (0-2 μέσα στον Ιάλυσο) ενώ η 1η απο την 6η θέση απέχουν μόλις τέσσερις βαθμούς!!!!!
Αναβλήθηκε ωστόσο ο αγώνας Ασπρόπυργος- Νίκη Βόλου λόγω κρουσμάτων κόβιντ στους γηπεδούχους...

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα , οι σκόρερς , η βαθμολογία καθώς και στατιστικά σε Βορρά και Νότο έχουν ως εξής :

Βόρειος Όμιλος

FOOTBALL LEAGUE
ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 25 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021
Σημειώθηκαν 5 τέρματα = συνολο 72 τέρματα  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ   ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ ΣΚΟΡΕΡΣ  
ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1-0 63΄ΚΟΝΤΟΕΣ  
ΚΑΒΑΛΑ   ΒΕΡΟΙΑ 0-0    
ΤΡΙΓΛΙΑ   ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ 0-0    
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ   ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 3-0 49΄,70΄ΠΡΑΝΤΟ , 91΄ΓΚΟΥΡΤΣΑΣ  
ΑΕΠ ΚΟΖΑΝΗΣ   ΠΙΕΡΙΚΟΣ 0-1 11’ ΔΕΜΙΡΤΖΟΓΛΟΥ  
Η βαθμολογία του Βορείου Ομίλου της FOOTBALL LEAGUE ( σε 7 αγωνιστικες )
  ΣΥΝΟΛΟ bet time   ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ   ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ under over   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 Α.Ο.ΚΑΒΑΛΑ 16 7 5 1 1 14-5 +9 3 4   10 3 1 0 10-2 +8   6 2 0 1 4-3 +1
2 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 16 7 5 1 1 10-2 +8 5 2   9 3 0 0 6-0 +6   7 2 1 1 4-2 +2
3 ΒΕΡΟΙΑ 16 7 5 1 1 10-2 +8 5 2   12 4 0 0 9-1 +8   4 1 1 1 1-1 0
4 ΠΙΕΡΙΚΟΣ 13 7 4 1 2 9-7 +2 5 2   9 3 0 0 6-0 +6   4 1 1 2 3-6 -3
5 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 12 7 4 0 3 6-4 +2 6 1   6 2 0 2 2-2 0   6 2 0 1 4-2 +2
6 ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ 10 7 3 1 3 6-7 -1 5 2   7 2 1 1 4-2 +2   3 1 0 2 2-5 -3
7 ΤΡΙΓΛΙΑ 7 7 1 4 2 4-6 -2 6 1   6 1 3 0 4-3 +1   1 0 1 2 0-3 -3
8 ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 5 7 1 2 4 6-11 -5 5 2   4 1 1 1 5-3 +2   1 0 1 3 1-8 -7
9 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ 2 7 0 2 5 3-10 -7 5 2   1 0 1 2 2-4 -2   1 0 1 3 1-6 -5
10 Α.Ε.Π. ΚΟΖΑΝΗΣ 1 7 0 1 6 4-18 -14 4 3   0 0 0 3 1-6 -5   1 0 1 3 3-12 -9
 
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (8η ….ΜΕΓΑΛΗ ΤΕΤΑΡΤΗ 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ   ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ ΣΚΟΡΕΡΣ  
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ   ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ      
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΚΑΒΑΛΑ      
ΠΙΕΡΙΚΟΣ   ΒΕΡΟΙΑ      
ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ   ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ      
ΑΕΠ ΚΟΖΑΝΗΣ   ΤΡΙΓΛΙΑ      
ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 35
ΤΕΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΘΗΚΑΝ 72
ΤΕΡΜΑΤΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 49
ΤΕΡΜΑΤΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 23
ΝΙΚΕΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 19
ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 7
ΝΙΚΕΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 9
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 14 ΚΑΒΑΛΑ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 2 ΒΕΡΟΙΑ , ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 3 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 18 ΑΕΠ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ +9 ΚΑΒΑΛΑ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ -14 ΑΕΠ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

 

 Νότιος Όμιλος 

FOOTBALL LEAGUE
ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 25 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021
Σημειώθηκαν 7 τέρματα = συνολο 50 τέρματα  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ   ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ ΣΚΟΡΕΡΣ  
ΑΙΓΑΛΕΩ   ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 1-0 91΄ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ  
ΙΑΛΥΣΟΣ ΡΟΔΟΥ   ΡΟΔΟΣ 0-2 13΄ΑΡΝΑΡΕΛΛΗΣ , 55΄ΔΕΛΑΠΟΡΤΑΣ  
ΕΝΩΣΗ ΠΑΝΑΣΠΡΟΠΥΡΓΙΑΚΟΥ   ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΝΑΒΟΛΗ    
ΚΑΛΛΙΘΕΑ   ΚΑΛΑΜΑΤΑ 2-1 39΄ΣΤΑΥΡΟΥ , 55΄ΣΤΟΥΠΗΣ – 27΄ΜΑΡΚΟΦΣΚΙ  
ΕΠΙΣΚΟΠΗ   ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ 1-0 48’ ΤΣΙΡΙΓΩΤΗΣ  
Η βαθμολογία του Νοτίου Ομίλου της FOOTBALL LEAGUE ( σε 7 αγωνιστικες )
  ΣΥΝΟΛΟ bet time   ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ   ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ under over   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΡΟΔΟΣ 13 7 3 4 0 7-3 +4 6 1   6 1 3 0 2-1 +1   7 2 1 0 5-2 +3
2 ΚΑΛΛΙΘΕΑ 12 7 3 3 1 11-6 +5 3 4   4 1 1 1 5-5 0   8 2 2 0 6-2 +4
3 ΚΑΛΑΜΑΤΑ 12 7 3 3 1 6-2 +4 6 1   7 2 1 0 3-0 +3   5 1 2 1 3-2 +1
4 ΕΠΙΣΚΟΠΗ 12 7 3 3 1 5-2 +3 6 1   7 2 1 0 2-0 +2   5 1 2 1 3-2 +1
5 ΙΑΛΥΣΟΣ ΡΟΔΟΥ 11 7 3 2 2 5-6 -1 6 1   5 1 2 1 2-3 -1   6 2 0 1 3-3 0
6 ΑΙΓΑΛΕΩ 9 7 3 0 4 5-8 -3 5 2   6 2 0 2 3-5 -2   3 1 0 2 2-3 -1
7 ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ 7 7 1 4 2 3-4 -1 7     4 1 1 0 1-0 +1   2 0 2 2 2-4 -2
8 ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 5 7 1 2 4 2-6 -4 6 1   5 1 2 1 2-2 0   0 0 0 3 0-4 -4
9 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 4 6 0 4 2 3-5 -2 5 1   1 0 1 2 2-4 -2   3 0 3 0 1-1 0
10 ΕΝΩΣΗ ΠΑΝΑΣΠΡΟΠΥΡΓΙΑΚΟΥ 4 6 1 1 4 3-7 -4 4 2   3 1 0 2 3-5 -2   1 0 1 2 0-2 -2
* ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΚΑΙ ΕΝΩΣΗ ΠΑΝΑΣΠΡΟΠΥΡΓΙΑΚΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ  
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (8η …..ΜΕΓ. ΤΕΤΑΡΤΗ 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ   ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ ΣΚΟΡΕΡΣ  
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ   ΚΑΛΛΙΘΕΑ      
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ   ΙΑΛΥΣΟΣ ΡΟΔΟΥ      
ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ   ΡΟΔΟΣ      
ΚΑΛΑΜΑΤΑ   ΑΙΓΑΛΕΩ      
ΕΠΙΣΚΟΠΗ   ΕΝΩΣΗ ΠΑΝΑΣΠΡΟΠΥΡΓΙΑΚΟΥ ΑΝΑΒΟΛΗ    
ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 35
ΤΕΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΘΗΚΑΝ 50
ΤΕΡΜΑΤΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 25
ΤΕΡΜΑΤΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 25
ΝΙΚΕΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 12
ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 13
ΝΙΚΕΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 9
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 11 ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 2 ΚΑΛΑΜΑΤΑ , ΕΠΙΣΚΟΠΗ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 2 ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 8 ΑΙΓΑΛΕΩ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ +5 ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ -4 ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ ΕΝΩΣΗ ΠΑΝΑΣΠΡΟΠΥΡΓΙΑΚΟΥ

 

 

 

Αθλητικών μεταδόσεων συνέχεια .....και σήμερα Κυριακή 25/4 .....!

Δείτε παρακάτω το πρόγραμμα της ημέρας....

Το μεγάλο διπλό του ΟΦΗ στο Αλκαζάρ σε συνδυασμό με την εκτός έδρας νίκη του Παναιτωλικού στους Ζωσιμάδες αφήνει σε απελπιστική θέση την ΑΕΛ στην μάχη της παραμονής.
Καταδικαστική για την ΑΕΛ μπορεί να αποδειχθεί η εντός έδρας ήττα από τον ΟΦΗ με 0-1. Την ώρα που οι Κρητικοί πήραν βαθιά ανάσα παραμονής, οι βυσσινί θέλουν απαραίτητα το 2 στα 2 στις τελευταίες αγωνιστικές με Βόλο για να σωθούν ή να παίξουν μπαράζ παραμονής.

Κι αυτό γιατί ο Παναιτωλικός επικράτησε στους Ζωσιμάδες με 1-0 του ΠΑΣ, έκανε δεύτερη σερί νίκη και έφτασε τους 27 βαθμούς, τρεις περισσότερους από την ΑΕΛ που είναι πλέον το μεγάλο φαβορί για υποβιβασμό.

Η βαθμολογία των πλέι-άουτ της Super League μετά τους αγώνες της 5ης αγωνιστικής έχει ως εξής:

1. Βόλος ΝΠΣ 30 39 31-35
2. ΠΑΣ Γιάννινα 31 35 27-32
3. Λαμία 31 32 20-40
4. Ατρόμητος 31 31 26-39
5. Απόλλων Σμύρνης 30 30 27-39
6. ΟΦΗ 31 28 26-45
7. Παναιτωλικός 31 27 17-39
8. ΑΕΛ 31 24 22-44

 

 

* Η 4η αγωνιστική ολοκληρώνεται την Δευτέρα (26/4) με την αναμέτρηση Απόλλων Σμύρνης - Βόλος που ξεκινά στις 19:30

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.