Oragiaspor-dramas.gr

Δευτέρα, 31 Αυγούστου 2020 17:25

Κλήρωση ερασσιτεχνικών πρωταθλημάτων και κυπέλλου ΕΠΣ Δράμας ....LIVE!

Γράφτηκε από τον

Φίλες και φίλοι του ερασσιτεχνικού ποδοσφαίρου της ΕΠΣ Δράμας ...καλησπέρα!

Βρισκόμαστε στο ξενοδοχείο ΕΠΑΥΛΙΣ στον Μυλοπόταμο Δράμας όπου θα παρακολουθήσουμε LIVE την κλήρωση των τοπικών πρωταθλημάτων και του κυπέλλου ερασσιτεχνών της ΕΠΣ Δράμας !

Αναλυτικά :

Α΄ΕΠΣ Δράμας 

1η αγωνιστική
Α.Ε. ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ   ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ    
ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ   Α.Ε. ΚΥΡΓΙΩΝ    
ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΚΡΩΜΝΗΣ   ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ   
Α.Ε. ΚΑΛΗΣ ΒΡΥΣΗΣ   ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ    
ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ  ΔΟΞΑ ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ    
ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ   ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ  
ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΑΤΩ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ   Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ   
ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΣΟΥ  ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ   

 

 

 

 

 

 

 

Β΄ΕΠΣ Δράμας (1ος όμιλος) 

1η αγωνιστική
ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΡΟΦΡΑΚΤΗ   ΑΡΗΣ ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝ   
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΔΡΙΑΝΗΣ   ΠΑΟ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ   
ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ  ΑΡΗΣ ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ   
ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΣΟΥ Β  ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΥΡΟΒΑΤΟΥ   

 

 

 

 

 

 

Β΄ΕΠΣ Δράμας (2ος όμιλος) 

1η αγωνιστικη
 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ   ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΛΕΙΣΟΥΡΑΣ  
ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΒΡΟΝΤΟΥΣ   ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΑΣ ΣΕΒΑΣΤΕΙΑΣ    
ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ ΔΟΥΜΠΕΣΑ   ΔΟΞΑ ΣΙΤΑΓΡΩΝ    
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ   ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ   

 

 

 

 

 

Κύπελλο ερασσιτεχνών ΕΠΣ Δράμας 

1η φάση 

Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2020

Συμμετέχουν Δόξα Μικρόπολης , Αρης Καλαμώνα , Αρης Μικροχωρίου , Μεγ.Αλέξ. Γραμμένης , Μακεδονικός Αλιστράτης , Δόξα Σιταγρών , ΠΑΟ Προαστείου , Μαυραετοι Δουμπέσας και Άρης Αμπελακίων....

Θα κληρωθούν τέσσερα νοκ-αουτ ζευγάρια ενώ μια ομάδα θα περάσει στην 2η φάση ανευ αγώνος

 

 ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ ΑΘ. ΔΟΥΜΠΕΣΑ  ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ  
ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ   ΑΡΗΣ ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ  
 ΔΟΞΑ ΣΙΤΑΓΡΩΝ  ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ  
 ΑΡΗΣ ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝ  ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ  

 

 

* Στην 2η φάση ανευ αγώνος προκρίνεται ο ΠΑΟ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ

 

 

 

 

2η φάση

Συμμετέχουν οι πέντε ομάδες απο την 1η φάση , Πανδραμαϊκός και Αμπελόκηποι απο την Γ΄Εθνική , οι 18 ομάδες απο την Α΄ ΕΠΣ Δράμας !

Εννέα νοκ-αουτ αναμετρήσεις....επτά ομάδες θα περάσουν ανευ αγώνος στην 3η φάση 

 

 Α.Ε. ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ ΜΕΓ.ΑΛΕΞ.  ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 
 Α.Ε. ΚΥΡΓΙΩΝ  ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΣΟΥ 
 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ Α.Ε. ΚΑΛΗΣ ΒΡΥΣΗΣ  
 ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ  Α.Ο. ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ  
 ΔΟΞΑ ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ  Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ  
 ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΚΡΩΜΝΗΣ  ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ 
 ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ  ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ 
 ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Νικητης ΔΟΥΜΠΕΣΑ/ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ  
 Νικητής ΣΙΤΑΓΡΩΝ / ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ  ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΑΤΩ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ 

 

 

 

 

 Στην 3η φάση προκρίθηκαν ανευ αγώνος οι παρακάτω ομάδες 
 ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΔΟΥΝΙΩΝ 
ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ  
Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ  
Νικητης ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ / ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ  
Νικητής ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝ / ΚΑΛΑΜΩΝΑ  
ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ  
ΠΑΟ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ  

 

 

 

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 31 Αυγούστου 2020 19:13

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.