Oragiaspor-dramas.gr

Τρίτη, 18 Φεβρουαρίου 2020 18:02

Bόλεϋ Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης .....τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου 15 & 16 Φεβρουαρίου ...

Γράφτηκε από τον

Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες του Σαββατοκύριακου 15 & 16 Φεβρουαρίου 2020, για τα Πρωταθλήματα που διοργανώνει η Α' Περιφέρεια για την αγωνιστική περίοδο 2019-2020.

Στον Ανατολικό όμιλο των Γυναικών οι Αμαζόνες και η ΑΕ Κομοτηνής εξασφάλισαν τη συμμετοχή τους, αλλά και τους βαθμούς που θα «κουβαλήσουν» στα play off, μια αγωνιστική πριν από τη λήξη της κανονικής περιόδου.

Αντίθετα, «καυτή» θα είναι η τελευταία αγωνιστική στο Δυτικό όμιλο των Γυναικών, μετά την επικράτηση της Άρτεμις μέσα στον Αμυγδαλεώνα.

Μεγάλη νίκη του ΑΟ Ορεστιάδας μέσα στην Αλεξ/πολη επί του Εθνικού, που τον καθιστά πλέον φαβορί, για την κατάκτηση του τίτλου του Κ18 (Παίδων), για μια ακόμη χρονιά.

Δείτε παρακάτω, τα συνοπτικά αποτελέσματα του διημέρου.

 

 

 

ΗΜΕΡ/ΝΙΑ
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ
 
ΦΙΛΟΞ/ΜΕΝΟΣ
ΣΕΤ
 
ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α
 
16/02/20
ΑΟ Αμαζόνες Αλεξ
-
ΑΟ Ορεστιάδας
3-1
16/02/20
ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής
-
ΑΣ Ερμογένης Ξάνθ
3-2
 
ΓΥΝΑΙΚΩΝ Β
 
16/02/20
ΜΓΣ Πανσεραϊκός
-
ΑΣ Γαία Δράμας
0-3
16/02/20
ΑΟ Αμυγδαλεώνας
-
ΑΟΣ Άρτεμις
2-3
 
Κ18 (ΠΑΙΔΩΝ)
 
16/02/20
ΑΣ Ερμογένης Ξάνθ
-
ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής
3-0
16/02/20
ΜΓΣ Εθνικός Αλ
-
ΑΟ Ορεστιάδα
0-3
 
Κ18 (ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α)
 
15/02/20
ΑΟ Καβάλα2
-
ΑΣ Γαία Δράμας
0-3
15/02/20
ΑΟΣ Άρτεμις
-
ΑΟ Σερρών
3-1
16/02/20
ΓΣ Δράμας1
-
ΑΣ Ελπίς Σερ
3-0
 
Κ18 (ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β)
 
16/02/20
ΑΟ Καβάλα1
-
ΑΣ Ανδροσθένης Θάσ1
0-3
 
Κ18 (ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Γ)
 
16/02/20
ΑΟ Χρυσούπολης
-
ΑΣ Ανδροσθένης Θάσ2
3-0
16/02/20
ΑΣ Ακαδημία Κομ
-
ΑΣ Ερμογένης Ξάνθ1
3-2
 
Κ18 (ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Δ)
 
15/02/20
ΑΟ Ορεστιάδας
-
Φοίνικας Αλεξ
3-0
15/02/20
ΑΣΑ Έβρος Σουφ
-
ΓΣΓ Νίκη Αλεξ
0-3
 
Κ17 (ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ)
 
16/02/20
ΜΓΣ Εθνικός Αλ
-
ΑΟ Ορεστιάδας
3-0
 
Κ16 (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α)
 
15/02/20
ΑΟΣ Άρτεμις
-
ΑΟ Σερρών
3-1
16/02/20
ΓΣ Δράμας1
-
ΑΣ Ελπίς Σερ
3-0
 
Κ16 (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β)
 
16/02/20
ΑΟ Καβάλα1
-
ΑΣ Ανδροσθένης Θάσ1
3-1
 
Κ16 (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Γ)
 
16/02/20
ΑΟ Χρυσούπολης
-
ΑΣ Ανδροσθένης Θάσ2
3-0
16/02/20
ΑΣ Ακαδημία Κομ
-
ΑΣ Ερμογένης Ξάνθ1
0-3
 
Κ16 (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Δ)
 
15/02/20
ΑΟ Ορεστιάδας
-
Φοίνικας Αλεξ1
0-3
15/02/20
ΑΟ Αμαζόνες Αλεξ1
-
ΑΣ Άθλος Ορεστ
3-0
15/02/20
ΑΣΑ Έβρος Σουφ
-
ΓΣΓ Νίκη Αλεξ1
0-3
16/02/20
ΑΣΑ Έβρος Σουφ
-
Φοίνικας Αλεξ1
0-3
16/02/20
ΓΑΣ Θύελλα Φερ
-
ΓΑΣ Σπάρτακος Διδ
3-0
 
Κ16 (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ε)
 
15/02/20
ΑΣ Γαία Δράμας2
-
ΑΟ Αμυγδαλεώνας2
3-0

 

 

 

 

 

 

 

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.