Δράμα΄86 BIANCO MONTE ..''γκάζωσε'' στο τέλος και νίκησε .....30-26 την Πυλαία!

Γράφτηκε από τον
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Μια ακόμη σημαντική νίκη πρόσθεσε στο ρεκόρ της η ομάδα χειροσφαίρισης της Δράμα'86 BIANCO MONTE που υπέταξε την Πυλαία με σκορ 30-26 και έτσι έφθασε τους τέσσερις βαθμούς (2-2) στο πρωτάθλημα της PREMIER HANDBALL !

Οι δυο σύλλογοι ήταν κοντά στο σκορ σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ωστόσο ένα επιθετικό ξέσπασμα των Δραμινών στο τελευταίο πεντάλεπτο, ήταν αρκετό για να τους χαρίσει τη νίκη με 30-26 (13-12 ημίχρονο).

Στο πρώτο ημίχρονο, οι παίκτες του Σάκη Βαλαβάνη πήραν προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων αλλά η Πυλαία σταδιακά μάζεψε τη διαφορά.

Οι δύο ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια με την Δράμα να προηγείται με ένα γκολ.

Η αναμέτρηση στο δεύτερο ημίχρονο εξελίχθηκε σε πραγματικό ντέρμπι με αλλεπάλληλες εναλλαγές στο σκορ.

Παρόλα αυτά οι καλές επιθετικές επιλογές των γηπεδούχων και τα τέρματα των Τουνγκελίδη και Χαϊτίδη, ήταν αυτά που έκριναν το τελικό αποτέλεσμα.

Πρώτος σκόρερ για την Δράμα ο Ντράκσιτς με επτά γκολ, ενώ για την Πυλαία ο Κουκμίσης πέτυχε εννιά.

Τα πεντάλεπτα:

5-2, 6-3, 8-6, 9-7, 11-9, 13-12 (ημίχρονο) 16-5, 19-17, 20-20, 24-24, 27-25, 30-26 (τελικό)