Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Κυριακή, 25 Αυγούστου 2019 22:00

Κύπελλο Ελλάδος .....τα αποτελέσματα της 1ης φάσης....ποιες ομάδες προκρίθηκαν!

Γράφτηκε από τον

Πρεμιέρα στον θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδος στο ποδόσφαιρο με την 1η φάση όπου συμμετέχουν οι κυπελλούχοι όλων των ΕΠΣ ....

Ο νταμπλούχος Πανδραμαϊκός προκρίθηκε ''ξεκούραστα'' στην επόμενη φάση αφού ο Μεγ.Αλεξ. Ιάσμου δεν προσήλθε για να αγωνιστεί και έτσι η δραμινή ομάδα κατέκτησε το ματς στα χαρτιά με σκορ 0-3 !!!

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα της 1ης φάσης ενώ η κλήρωση για την 2η φάση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 27/8 όπου πλέον στον θεσμό εισέρχονται και οι ομάδες της FOOTBALL LEAGUE !!!

Αναλυτικά :

 

 

 

1η Ζώνη
AΓΩΝΑΣ  ΣΚΟΡ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ 
Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου (Θράκης) – *Πανδραμαϊκός (Δράμας)    0-3 α.α. ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ
Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Έβρου)- *Αετός Ορφανού (Καβάλας)  0-7 ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ
*Πανσερραϊκός (Σερρών)– Ορφέας Ξάνθης (Ξάνθης)  4-3 πεν. (κ.α 1-1 , παρ. 2-2) ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
2η Ζώνη
ΠΑΟΝΕ Επταλόφου (Κιλκίς) – *ΑΕ Καρίτσας (Πιερίας)  0-4 ΑΕ ΚΑΡΙΤΣΑΣ
*Μακεδονικός Φούφα (Κοζάνης) – Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας (Καστοριάς)  3-2 παρ. (κ.α. 2-2) ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ
Εδεσσαϊκός (Πέλλας) – *Θερμαϊκός Θέρμης (Μακεδονίας)  1-2 ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ
3η Ζώνη
*Τηλυκράτης (Πρέβεζας/Λευκάδας) – ΑΟ Σελλάνων (Καρδίτσας)  3-1 ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΟΣ
*Θιναλιακός (Κέρκυρας) – Ποταμιά (Ευρυτανίας)  2-1 ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
*Ελασσόνα (Λάρισας) – Σούλι Παραμυθιάς (Θεσπρωτίας)  4-2 πεν. (κ.α και παρ. 0-0) ΕΛΑΣΣΟΝΑ
*Αταλάντη (Φθιώτιδας) – Μετέωρα (Τρικάλων)  2-0 ΑΤΑΛΑΝΤΗ 
4η Ζώνη
Παλληξουριακός (Κεφαλληνίας/Ιθάκης) – *Ξενοφών Κρεστενών (Ηλείας)  0-1 ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ
*Απόλλων Ευπαλίου (Φωκίδας) – Όμηρος Νεοχωρίου (Αιτωλοακαρνανίας)  3-0 ΑΠΟΛΛ. ΕΥΠΑΛΙΟΥ
Δόξα ΑΟ (Άρτας) – Ζάκυνθος ΑΠΣ (Ζακύνθου)  28/8  
Καλαμάτα (Μεσσηνίας) – Ατρόμητος Πατρών (Αχαΐας)  ΑΝΑΒΟΛΗ  
5η Ζώνη
*ΠΣ “Η Σπάρτη” (Λακωνίας) – Ατρόμητος Αγ. Γεωργίου (Χίου)  2-0 ΣΠΑΡΤΗ 
*Κόρινθος ΠΑΣ (Κορινθίας) – Λεωνίδιο (Αρκαδίας)  2-0 ΚΟΡΙΝΘΟΣ
ΑΟ Υπάτου (Βοιωτίας)- Παναργειακός (Αργολίδας) 28/8  
Πανσαμιακός Βαθύλλου (Σάμου) – Αιολικός (Λέσβου)  ΑΝΑΒΟΛΗ  
6η Ζώνη
Νέα Αρτάκη (Ευβοίας) – *Εθνικός (Πειραιά)  2-3 πεν. (κ.α και παρ. 2-2) ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 
*Επισκοπή (Ρεθύμνου) – Ατσαλένιος (Ηρακλείου)  1-0 ΕΠΙΣΚΟΠΗ
Αχαρναϊκός (Αν. Αττικής) – *ΣΥΝΚΑ ΑΕΕΚ (Χανίων)  0-3 ΣΥΝΚΑ ΑΕΕΚ ΧΑΝΙΩΝ 
Πανθηραϊκός (Κυκλάδων) – Ηλυσιακός (Αθηνών)  28/8  

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.