Oragiaspor-dramas.gr

Τρίτη, 04 Ιουνίου 2019 15:06

Ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία το 9ο Παιδικό Τουρνουά Ποδοσφαίρου του ΠΑΟΠ Νέας Αμισού ! (photos & video)

Γράφτηκε από τον

Ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία το 9ο Παιδικό Τουρνουά Ποδοσφαίρου του ΠΑΟΠ Νέας Αμισού που πραγματοποιήθηκε το σαββατοκύριακο 1 και 2 Ιουνίου !

Παρουσία πλήθους γονέων και φίλων ....αλλά και με την συμμετοχή περισσοτέρων απο 40 ομάδων η διοργάνωση πήρε για μια ακόμη φορά άριστα και έδειξε για ποιον λόγο θεωρείται απο τα κορυφαία event στον χώρο του αναπτυξιακού ποδοσφαίρου !!!!

Πραγματικά αξίζουν συγχαρητήρια στην οικογένεια του ΠΑΟΠ Νέας Αμισού ..η οποία κάθε χρόνο ....ανεβάζει τον πήχη....και όχι μόνο τα καταφέρνει αλλά ξεπερνάει κάθε προσδοκία των στόχων της.....ΜΠΡΑΒΟ!

Παρακάτω μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα των ημερών ....πλούσιο φωτορεπορτάζ....αλλά και δηλώσεις του κ. Χατζόπουλου Ιωάννη στο video που ακολουθεί....

 

 

Αποτελέσματα αγώνων στην 1η μέρα στο 9ο Παιδικό τουρνουά της Ακαδημίας του ΠΑΟΠ Ν.Αμισού:

 


Κατάταξη ομάδων Γεν 2011
1 Απολλων Καβάλας
2 Παοπ Νεας Αμισσου
3 Καππαδοκες Αλεξανδρούπολης
4 Βόρειοι Δράμας
5 ΑΕΚ Καβάλας
6 Μουντιαλιτο Καβάλας
7 Αιαντας Δράμας
8 Δοξα Αμυγδαλεωνα
9 Αγιος Αθανασιος
10 Κεραυνός Κρηνιδων

 

 

 IMG 8041


Κατάταξη Γεν 2009 Γκρουπ Α
1 Βόρειοι Δράμας
2 Δοξα Αμυγδαλεωνα
3 Καππαδοκες Αλεξανδρούπολης
4 Αιαντας Δράμας
5 Δοξα Βωλακα
6 Αμπελόκηποι Δράμας

 

 

 IMG 8048


Κατάταξη Γεν 2009 Γκρουπ Β
1 Α.Ο.Ξανθη ΠΑΕ
2 Αγιος Αθανασιος
3 Πανσερραϊκός
4 Νευροκόπι
5 ΑΕΚ Καβάλας
6 Α.Ο.Καβαλας
7 Αετός Ορφανού
8 Παοπ Νεας Αμισσου
9 Απολλων Καβάλας
10 Βρασίδας Νέας Περαμου Παοπ
11 Δοξα Δράμας
12 Κεραυνός Κρηνιδων


MVP Μπουμπούκης της ΠΑΕ Ξάνθης
Καλύτερος τερματοφύλακας ο Κονδελιδης της ΠΑΕ Ξάνθης

 

 

 IMG 7967

 


Κατάταξη ομάδων Γεν 2007 Γκρουπ Α
1 Α.Ο.Ξανθη ΠΑΕ
2 Παοπ Νεας Αμισσου
3 Βρασίδας Νέας Περαμου
3 Α.Ο.Καβαλας
5 Πανσερραϊκός
6 ΠΑΟΚ Δράμας
7 Απολλων Καβάλας
8 Νευροκόπι


MVP Αποστολίδης Γιαννης της Παε Ξάνθης
Καλύτερος τερματοφύλακας ο Χατζηγιάννης της Νέας Αμισσου

 

 

 IMG 8049

 


Κατάταξη ομάδων Γεν 2007 Γκρουπ Β
1 Ελπίδες Καβάλας
2 Βόρειοι Δράμας
3 Δοξα Αμυγδαλεωνα
3 Πανδραμαικος
5 Κεραυνός Κρηνιδων
6 Δοξα Πετρουσας
7 Ξηροποταμος
8 Ηρακλής Ανδριανης

 

 

 IMG 7964

 


Κατάταξη ομάδων Γεν 2005
1 Νευροκόπι
2 Παοκ Μουντιαλιτο Καβάλας
3 ΠΑΟΚ Δράμας
4 Δοξα Αμυγδαλεωνα
5 Ορφέας Χωριστης
6 Παοπ Νεας Αμισσου
7 Ελπίδες Καβάλας
8 Αγιος Αθανασιος
9 Ηρακλής Καβάλας
10 Α.Ο.Καβαλας

 


MVP Δεληγιαννιδης Σάββας του Παοκ Μουντιαλιτο Καβάλας
Καλύτερος τερματοφύλακας ο Ντομινίκ Γιαννης της Δοξας Αμυγδαλεωνα

 


Στην διάρκεια της 1ης μέρας του τουρνουα έγινε και η απονομή του Κυπέλλου για την κατάκτηση του παιδικού πρωταθληματος (K16) στην ακαδημια μας !

 

 IMG 8091

 

 

2η ημέρα


Αποτελέσματα της 2ης ημέρας στο 9ο παιδικο τουρνουά τής Ακαδημίας του Παοπ Νέας Αμισσου!!!

 


Κατηγορία Γεν 2010 Α Γκρουπ
1 Πανσερραϊκός
2 Αεκ Καρυωτισσας Πέλλας
3 Παοπ Νέας Αμισσου 4 Δοξα Πετρουσας
4 Δοξα Πετρουσας
5 Ξηροποταμος
6 Αεκ Καβάλας

 

 IMG 8081

 


Κατηγορία Γεν 2010 Β Γκρουπ
1 Αίαντας Δραμας
2 Απολλων Καβάλας
3 Κεραυνός Κρηνιδων
4 Α.Ο.Καβαλας
5 Ορφεας Ελευθερουπολης
6 Άρης Φωτολιβους

 

 IMG 8049

 


Κατηγορία Γεν 2003-04
1 Παοπ Νέας Αμισσου 1
2 ΠΑΟΚ Μουντιαλιτου Καβάλας
3 Παοπ Νεας Αμισσου 2
4 Αεκ Καρυωτισσας Πέλλας

 


MVP της Κατηγορίας ο Τσιρικος Χρήστος της Αεκ Καρυωτισσας Πέλλας
Καλύτερος τερματοφύλακας ο Χατζηθεωδορου Γεώργιος του Παοκ Μουντιαλιτο Καβάλας

 

 

 

 IMG 8047

 


Κατηγορία Γεν 2006 Α΄ΓΚΡΟΥΠ
1 Πανσερραϊκός
2 ΑΕΚ Καρυωτισσας Πέλλας
3 Ορφέας Ελευθερούπολης
4 Παοπ Νεας Αμισσου
5 Βόρειοι Δράμας

 

 

 

 IMG 8002

 


2006 Β Γκρουπ
1 Αιαντας Δράμας
2 Αετός Ορφανού
3 ΠΑΟΚ Δράμας
4 Δοξα Δράμας
5 Απολλων Καβάλας

 

 

 IMG 7965

 

 


Κατηγορία Γεν 2008
1 Αεκ Καρυωτισσας Πέλλας
2 ΠΑΟΚ Μουντιαλιτο Καβάλας
3 Παοπ Νεας Αμισσου
4 Απολλων Καβάλας
5 Ορφέας Χωριστης

 


MVP της Κατηγορίας ο Μακαρίδης Γεώργιος του Παοκ Μουντιαλιτο Καβάλας
Καλύτερη τερματοφύλακας του Τουρνουά η Παπαδοπούλου Εβελίνα

 

 

 


Σήμερα αγωνίστηκαν και 10 ομάδες για την κατηγορία Γεν 2012-13 σε μια κατηγορία όπου δεν υπήρχε κατάταξη και δεν κρατήθηκαν Αποτελέσματα η ομάδες που έδωσαν το παρόν ήταν οι παρακάτω


1 Παοπ Νέας Αμισσου
2 ΑΕΚ Καρυωτισσας Πέλλας
3 Αιαντας Δράμας
4 Ορφέας Χωριστης
5 Δοξα Πετρουσας
6 ΑΕΚ Καβάλας
7 Βόρειοι Δράμας
8 Απολλων Καβάλας
9 Δοξα Δράμας
10 Κεραυνός Κρηνιδων

 


Δυστυχώς οι αγώνες που ήταν προγραμματισμενοι να γίνουν νωρίς το πρωί στην κατηγορία Γεν 2008 και 2003-04 Δεν έγιναν λόγω της έντονης βροχής και έτσι οι ομάδες της Καβάλας 2004 των Ελπίδων Καβάλας του Ορφέα Ελευθερούπολης του Ακριτα Δράμας του Καλαμπακιου της Καλλιφυτου και του Αγίου Αθανασίου δεν αγωνίστηκαν στα πρωινά ματς

 

 

 


Το Δ.Σ Και οι προπονητες της Ακαδημίας μας ευχαριστούν όλες της ομάδες που έδωσαν το παρόν στο 9ο τουρνουά της Ακαδημίας μας όπως επίσης όλους τους εθελοντές και τους χορηγούς του Τουρνουά για την πολυτιμη βοηθεια τους.Επισης να ευχαριστήσουμε την Ελληνική διασωστικη εθελοντική ομαδα για τις πρώτες βοηθειες που προσφερε στους νεαρούς ποδοσφαιριστές καθ'όλη την διάρκεια του τουρνουα όπως και τους διατητες της ΕΠΣ Δράμας ραντεβού την επόμενη Χρονιά με το 10ο Παιδικό τουρνουά της Ακαδημίας μας.

 

 

Δείτε πλούσιο φωτορεπορτάζ με τον φακό της ''Ο'' ΕΔΩ !

 

 

 

 

 

Δείτε στο video που ακολουθεί δηλώσεις του κ. Ιωάννη Χατζόπουλου

(υπευθύνου ακαδημιών του ΠΑΟΠ Νέας Αμισού) 

Τελευταία τροποποίηση στις Τρίτη, 04 Ιουνίου 2019 15:08

Πολυμέσα

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.