Oragiaspor-dramas.gr

Παρασκευή, 17 Μαΐου 2019 20:54

Με το δεξί ξεκίνησε η Προσοτσάνη την υπεράσπιση του στέμματος της .....στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Χάντμπολ Κορασίδων !

Γράφτηκε από τον

Με το δεξί ξεκίνησε ο  Α.Ο.  Προσοτσάνης στην τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος κορασίδων που διεξάγεται στην Κατερίνη ....την προσπάθεια του να υπερασπιστεί το στέμμα που κατέκτησε πέρυσι...!!!!!

Στον πρώτο όμιλο, η ομάδα της Προσοτσάνης κατάφερε να πάρει τη νίκη επι του Πανοράματος με 29-28 παίρνοντας τους πρώτους της βαθμούς της διοργάνωσης αν και αγωνίστηκε με αρκετές απουσίες λόγω τραυματισμών ....

Έτσι έφτασε  τους δύο πόντους στον όμιλο, και σήμερα Σαββάτο  στις 9:30 π.μ. θα αντιμετωπίσει τη Νέα Ιωνία όπου θα κριθεί η πρωτιά.

Στα απογευματινά παιχνίδια της πρώτης ημέρας ο ΓΑΣ Καματερού κέρδισε τον Εθνικό Κοζάνης με 25-21 κι έτσι έφτασε κι αυτός τους δύο πόντους στον δεύτερο όμιλο.

Με νίκη λοιπόν άυριο απέναντι στον Ορφέα Κατερίνης θα κατακτήσει την πρωτιά.

Τα αποτελέσματα και οι συνθέσεις:

ΑΕΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ – ΑΟ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 28-29

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 4-6, 8-9, 10-14, 13-15, 14-16 (ημχ.) 16-16, 20-18, 22-22, 24-24, 26-25, 28-29

ΑΕΠ Πανόραμα (Κουμιτσάρσκα):

Παρτάλη, Μπέκου, Αγν. Παπαδοπούλου 7, Γ. Παπαδοπούλου 3, Ελ. Κουκλοτίδου 1, Ειρ. Κουκλοτίδου, Τσάρτσιου 3, Κουλούρη 12, Ασκεπίδου 1, Λιούκα 1, Μαυρίδου, Γρατσωνίδου, Μαρανά, Παπανίκου.

ΑΟ Προσοτσάνης (Κιάκος):

Μωυσιάδου 1, Καλαϊτζίδου 5, Ιωαννίδου 5, Δουλκερίδου, Παναγιωτίδου, Δικμάνη 6, Τσαλκίδου, Αμβροσιάδου 8, Σαμαρά, Ναλβάντη, Βουτσήλα, Σπυρίδου, Βολακλή, Τσιαμούρα 4, Λεωνίδου, Κοσμίου.

Διαιτητές:

Τομίδης-Μαυρίδης

Δίλεπτα: 6-4

Πέναλτι: 1/1-4/4

 

 

 

To πανόραμα της διοργάνωσης

Οι βαθμολογίες


Α' όμιλος:

ΟΦ Νέας Ιωνίας 2

ΑΟ Προσοτσάνης 2

ΑΕΠ Πανόραμα 0

 


Β' όμιλος:

Εθνικός Κοζάνης 2

ΓΑΣ Καματερού 2

Ορφέας Κατερίνης 0

 

 

Το πρόγραμμα των αγώνων

 

Παρασκευή 17/5
Ορφέας Κατερίνης – Εθνικός Κοζάνης 20-24
Νέα Ιωνία – Πανόραμα 25-18
Εθνικός Κοζάνης – ΓΑΣ Καματερού 21-25
Πανόραμα – Προσοτσάνη 28-29

 

 

Σάββατο 18/5
09:30 Νέα Ιωνία – Προσοτσάνη
11:30 Ορφέας Κατερίνης – ΓΑΣ Καματερού
19:00 1ος Α' ομίλου – 2ος Β' ομίλου
21:00 1ος Β' ομίλου – 2ος Α' ομίλου

 

 

Κυριακή 19/5
09:00 3ος Α' ομίλου – 3'ος Β' ομίλου
11:00 2ος Α' ομίλου – 2ος Β' ομίλου
13:00 1ος Α' ομίλου – 1ος Β' ομίλου

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.