Σάββατο, 22 Δεκεμβρίου 2018 15:20

Στην επόμενη φάση η Πετρούσα .....με το ενάμιση πόδι Βώλακας , Πανδραμαϊκός, Νέα Αμισός , Αμπελόκηποι , Καλαμπάκι και Προσοτσάνη ! Αποτελέσματα .....βαθμολογίες και ισοβαθμίες !

Γράφτηκε από τον

Με την 2η αγωνιστική στην φάση των ομίλων συνεχίστηκε ο θεσμός του Κυπέλλου Ερασσιτεχνών της ΕΠΣ Δράμας όπου σε 10 αναμετρήσεις σημειώθηκαν 45 τέρματα....

 

Στα αποτελέσματα της ημέρας τώρα .....

 

......στον 1ο όμιλο η Δόξα Βώλακα είναι με το ενάμιση πόδι στην επόμενη φάση μετά την νίκη της με σκορ 4-0 επί του Μακεδονικού Αλιστράτης....ενώ στο άλλο ματς το Δοξάτο επικράτησε με σκορ 3-2 μέσα στο Φωτολίβος επί του Άρη....

 

Στον 2ο όμιλο ....η Δόξα Πετρούσας έγινε η πρώτη ομάδα που περνάει στην επόμενη φάση επικρατώντας εύκολα με σκορ 3-0 επί του Ξηροποτάμου.....ενώ οι Σιταγροί νίκησαν μέσα στον Αρκαδικό με σκορ 4-2 επί του τοπικού Κεραυνού.....

 

Στον 3ο όμιλο συνεχίζεται η μονομαχία Καλαμπακίου (6-1 τον Δουμπέσα) και Προσοτσάνης (0-2 μέσα στην Χωριστή) και πλέον όλα θα κριθούν στον συντελεστή την επόμενη αγωνιστική ενώ και ο δευτέρος σε αυτόν τον όμιλο έχει αυξημένες πιθαντότητες να περάσει στον επόμενο γύρο.....

 

Στον 4ο γύρο , ο Πανδραμαϊκος επικράτησε με σκορ 3-1 επί της Καλής Βρύσης και είναι με το ενάμιση πόδι στον επόμενο γύρο ....ενώ ο Ακρίτας Κάτω Νευροκοπίου (κατέβηκε με 14 παίκτες λόγω ασθενειών και τραυματισμών) αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 με την Α.Ε. Κυργίων και διατηρεί μαθηματικές ελπίδες για να κάνει το ''θαύμα'' την επόμενη αγωνιστική μέσα στον Πανδραμαϊκό ή να είναι μέσα στους τρεις καλύτερους δεύτερους...!

 

Τέλος στον 5ο όμιλο , Νέα Αμισός ( 0-3 μέσα στον Καλαμώνα) και Αμπελόκηποι (3-6 μέσα στην Καλλίφυτο) ''κλείδωσαν'' την πρόκριση στον επόμενο γύρο....μιας και με ''Χ'' την επόμενη αγωνιστική περνάνε και οι δύο ενώ ''μάχη''θα γίνει για την πρωτιά !!!!!

 

Όσον αφορά τώρα στην μάχη των καλύτερων δεύτερων που θα προκριθούν (μόνο τρεις ομάδες στην επόμενη φάση) με τα μέχρι στιγμής δεδομένα ισχύει η παρακάτω κατάταξη....

 

Α.Ε. Αμπελοκήπων     6β.(13-7)

Ακρ. Κ. Νευροκοπίου 4β.(4-2)

Γ.Σ. Προσοτσάνης     4β.(4-2)

----------------------------------

Δόξα Σιταγρών        3β.(5-5)

Φίλιπποι Δοξάτου      3β.(4-5) 

 

Παρακάτω μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής , την βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική που θα διεξαχθεί το επόμενο Σαββατο 29 Δεκεμβρίου .......

 

 

 

1ος όμιλος

1ος ομιλος 
1η αγωνιστικη 
ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ - ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ  1-3
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ - ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ  2-3
2η αγωνιστικη 
ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ  4-0
ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ - ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ  2-3
3η αγωνιστικη 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ - ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ   
ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ - ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ   

 

 

Η   ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ 1ου ομιλου 
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ  ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ 
Α1 ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ  6 2 0 0 7-1 +5  
Α2 ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ  3 1 0 1 4-5 -1 3β.
Α3 ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ  3 1 0 1 5-5 0 0β.
Α4 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ  0 0 0 2 2-7 -5  

 

 

 

 

 

 

2ος όμιλος

2ος ομιλος 
1η αγωνιστικη 
ΔΟΞΑ ΣΙΤΑΓΡΩΝ - ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ  1-3
ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ  0-0
2η αγωνιστικη 
ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ - ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ  3-0
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ - ΔΟΞΑ ΣΙΤΑΓΡΩΝ  2-4
3η αγωνιστικη 
ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ - ΔΟΞΑ ΣΙΤΑΓΡΩΝ   
ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ   

 

 

 

Η   ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ 2ου ομιλου 
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ  ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ 
Α1 ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ  6 2 0 0 6-1 +5  
Α2 ΔΟΞΑ ΣΙΤΑΓΡΩΝ  3 1 0 1 5-5 0  
Α3 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ  1 0 1 1 2-4 -2 1β.
Α4 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ  1 0 1 1 0-3 -3 1β.

 

 

 

 

 

3ος όμιλος

3ος ομιλος 
1η αγωνιστικη 
ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ ΔΟΥΜΠΕΣΑΣ-ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ  1-5
Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ - Α.Ε. ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ 2-2
2η αγωνιστικη 
ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ - Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ  0-2
Α.Ε. ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ - ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ ΔΟΥΜΠΕΣΑΣ  6-1
3η αγωνιστικη 
Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ  - ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ ΔΟΥΜΠΕΣΑΣ  
ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ - Α.Ε. ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ   

 

 

 

Η   ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ 3ου ομιλου 
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ  ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ 
Α1 Α.Ε. ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ  4 1 1 0 8-3 +5 1β.
Α2 Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ  4 1 1 0 4-2 +2 1β.
Α3 ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ  3 1 0 1 5-3 +2  
Α4 ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ ΔΟΥΜΠΕΣΑ 0 0 0 2 2-11 -4  

 

 

 

 

 

 

4ος όμιλος

4ος ομιλος 
1η αγωνιστικη 
Α.Ε. ΚΑΛΗΣ ΒΡΥΣΗΣ - ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΑΤΩ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ  1-3
Α.Ε. ΚΥΡΓΙΩΝ - Α.Ο. ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ  0-3
2η αγωνιστικη 
Α.Ο. ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ - Α.Ε. ΚΑΛΗΣ ΒΡΥΣΗΣ  3-1
ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΑΤΩ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ - Α.Ε. ΚΥΡΓΙΩΝ  1-1
3η αγωνιστικη 
Α.Ε. ΚΑΛΗΣ ΒΡΥΣΗΣ - Α.Ε. ΚΥΡΓΙΩΝ   
Α.Ο. ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ - ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΑΤΩ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ  

 

 

 

Η   ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ 4ου ομιλου 
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ  ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ 
Α1 Α.Ο. ΠΑΝΔΡΑΜΑΙΚΟΣ  6 2 0 0 6-1 +5  
Α2 ΑΚΡΙΤΑΣ Κ. ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ  4 1 1 0 4-2 +2  
Α3 Α.Ε. ΚΥΡΓΙΩΝ  1 0 1 1 1-4 -3  
Α4 Α.Ε. ΚΑΛΗΣ ΒΡΥΣΗΣ  0 0 0 2 2-6 -4  

 

 

 

 

 

 

5ος όμιλος

5ος ομιλος 
1η αγωνιστικη 
Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ  7-4
ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΟΥ -  ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ 8-1
2η αγωνιστικη 
ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ - ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΟΥ  0-3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ - Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ  3-6
3η αγωνιστικη 
ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΟΥ - Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ   
ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΗΡ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ   

 

 

 

 

Η   ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ 5ου ομιλου 
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ  ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ 
Α1 ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΟΥ  6 2 0 0 11-1 +10  
Α2 Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ  6 2 0 0 13-7 +6  
Α3 ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ  0 0 0 2 4-10 -6  
Α4 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΗΡ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ 0 0 0 1 4-14 -10  
Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 22 Δεκεμβρίου 2018 16:06

Νέα Βίντεο

Ράδιο

  

            
 

 

Το site δεν είναι επιχείρηση κερδοσκοπικού χαρακτήρα. Όλες οι καταχωρήσεις γίνονται ΔΩΡΕΑΝ. Στείλτε μας και εσείς τη δική σας !!!

 

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.