Oragiaspor-dramas.gr

Κυριακή, 01 Ιουλίου 2018 20:58

Στην κορυφή της Ελλάδος ο Α.Ο. Προσοτσάνης ....κατέκτησε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Χάντμπολ Κορασίδων !(photos & video)

Γράφτηκε από τον

Ολοκληρώθηκε την Κυριακή 1 Ιουλίου στην Προσοτσάνη Δράμας , η τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Χάντμπολ Κορασίδων με την τοπική ομάδα , τον Α.Ο. Προσοτσάνης να ανακυρήσσεται πρωταθλήτρια Ελλάδος !!!!

Μια διάκριση που ήρθε να επιβεβαιώσει την πολύ καλή ποιότητα της δραμινής ομάδος αφού επικράτησε σε όλους τους αγώνες της διοργάνωσης !!!!

IMG 6275

Στον τελικό της διοργάνωσης  η Προσοτσάνη επικράτησε εύκολα με σκορ 40-23 επί του Πανοράματος και έτσι δικαίως βρέθηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου ενώ ταυτόχρονα οι παίκτριες της δραμινής ομάδος κέρδισαν το bonus μοριοδότησης 10% για την είσοδο στα Ανώτερα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα.

xoros

Οι αθλήτριες που οδήγησαν τον Α.Ο. Προσοτσάνης στην κορυφή της Ελλάδος είναι οι κάτωθι : 

Λεωνίδου Ελισσάβετ

Κόμσιου Γεωργία

Σεβδίλη Αβραμίνα

Κατσιγιάννη Έφη

Μωυσιάδου-Φατράλη Βάσια

Καλαϊτζίδου Ιωάννα

Ιωαννίδου Μαρία

Αμβροσιάδου Βάϊα

Γαϊρετίδου Στέλλα

Δικμάνη Χριστίνα

Σπυριδοπούλου Στέλια

Καπαγερίδου Παναγιώτα

Παναγιωτίδου Κυριακή

Βούτσηλα Θεολογία

Σαμαρά Μαρία

Γαϊδατζή Αναστασία

Τσαλκίδου Αναστασία

Ναλμπάντη Βερόνικα

Ιωαννίδου Σμαρώ

Δουλκερίδου Δέσποινα .

 

 

ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΗ ΠΑΙΚΤΡΙΑ Η ΑΒΡΑΜΙΝΑ ΣΕΒΔΙΛΛΗ !

IMG 6187

Με τέσσερις παίκτριες στην καλύτερη επτάδα ...ο Α.Ο. Προσοτσάνης δεν θα μπορούσε να μην έχει αντιπρόσωπο και στον θεσμό της καλύτερης παίκτριας !!!

Έτσι η Αβραμίνα Σεβδίλλη ανακυρήχθηκε MVP PLAYER  της διοργάνωσης !

 

 

 

 

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΤΑΔΑ !!!

IMG 6177

Σημαντικές διακρίσεις για την δραμινή ομάδα και σε αυτήν την κατηγορία αφού στην καλύτερη επτάδα συμπεριλαμβάνονται τέσσερις αθλήτριες του Α.Ο. Προσοτσάνης .....!!!

Αναλυτικά : 

Αριστερή εξτρέμ:

Μωυσιάδου-Φατράλη Βασιλική (ΑΟ Προσοτσάνης)

 

Αριστερή ίντερ:

Κατσιγιάννη Ευθυμία (ΑΟ Προσοτσάνης)

 

Πίβοτ:

Δαμάσκου Ελένη (ΓΑΣ Καματερού)

 

Πλέι-μέικερ:

Σεβδίλη Αβραμίνα (ΑΟ Προσοτσάνης)

 

Δεξία ίντερ:

Μπούκου Ειρήνη (Εθνικός Κοζάνης)

 

Δεξιά εξτρέμ:

Σακιζλή Κωνσταντίνα (Ο.Φ.Νέας Ιωνίας)

 

Τερματοφύλακας:

Φλώρου Αικατερίνη (Εθνικός Κοζάνης)

 

Πολυτιμότερη παίκτρια (MVP):

Σεβδίλη Αβραμίνα (ΑΟ Προσοτσάνης)

 

Καλύτερη αμυντικός:

Γκιάτα Μαρία (Εθνικός Κοζάνης)

 

 

 

 

Το πανόραμα της διοργάνωσης 

 

 

 

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

1η ΦΑΣΗ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 29 ΙΟΥΝΙΟΥ 2018

Αρ. Αγ.

Αγωνιστική

Ώρα

Όμιλος

Ομάδα Α vs Ομάδα Β

Ημίχρονο

Τελικό

1

1η

09:00

Β

Ορφέας Κατερίνης- ΓΑΣ Καματερού

6-10

21-26

2

1η

11:00

A

ΟΦΝ Ιωνίας- ΑΟ Προσοτσάνης

10-13

23-26

3

2η

18:00

B

ΑΕΠ Πανόραμα- ΓΑΣ Καματερού

14-10

29-23

4

2η

20:00

Α

Εθνικός Κοζάνης- ΑΟ Προσοτσάνης

17-16

27-31

 

 

 

1η ΦΑΣΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 30 ΙΟΥΝΙΟΥ 2018

Αρ. Αγ.

Αγωνιστική

Ώρα

Όμιλος

Ομάδα Α vs Ομάδα Β

Ημίχρονο

Τελικό

5

3η

10:00

A

ΟΦΝ Ιωνίας- Εθνικός Κοζάνης

12-10

21-24

6

3η

12:00

Β

Ορφέας Κατερίνης- ΑΕΠ Πανόραμα

11-11

25-27

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - 1η Φάση

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α

ΟΜΑΔΑ

Ν

Ι

Η

ΥΠΕΡ -ΚΑΤΑ

ΔΙΑΦ.

ΒΑΘΜΟΙ

1

Α.Ο. Προσοτσάνης

2

0

0

57-50

+7

 

4

2

Εθνικός Κοζάνης

1

0

1

51-52

-1

 

2

3

Ο.Φ. Νέας Ιωνίας

0

0

2

44-50

-6

 

0

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α

ΟΜΑΔΑ

Ν

Ι

Η

ΥΠΕΡ -ΚΑΤΑ

ΔΙΑΦ.

ΒΑΘΜΟΙ

1

ΑΕΠ Πανόραμα

2

0

0

56-48

+8

 

4

2

ΓΑΣ Καματερού

1

0

1

49-50

-1

 

2

3

Ορφέας Κατερίνης

0

0

2

46-53

-7

 

0

 

 

 

 

2η ΦΑΣΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 30 ΙΟΥΝΙΟΥ 2018

Αρ. Αγ.

Αγωνιστική

Ώρα

Ομάδα Α vs Ομάδα Β

Ημίχρονο

Τελικό

7

1η

19:00

ΑΕΠ Πανόραμα - Εθνικός Κοζάνης

7-9

15-20

8

1η

21:00

ΑΟ Προσοτσάνης - ΓΑΣ Καματερού

20-9

39-20

 

 

 

 

 

2η ΦΑΣΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 01 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018

Αρ. Αγ.

Αγωνιστική

Ώρα

Ομάδα Α vs Ομάδα Β

Ημίχρονο

Τελικό

9

2η

09:00

ΟΦΝ Ιωνίας - Ορφέας Κατερίνης

22-10

36-23

10

2η

11:00

Εθνικός Κοζάνης - ΓΑΣ Καματερού

17-11

31-23

12

2η

13:00

ΑΟ Προσοτσάνης - ΑΕΠ Πανόραμα

16-9

40-23

 

 

 

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - 2η Φάση

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ (Θέσεις 1-4)

Α/Α

ΟΜΑΔΑ

Ν

Ι

Η

ΥΠΕΡ -ΚΑΤΑ

ΔΙΑΦ.

ΒΑΘΜΟΙ

1

Α.Ο. Προσοτσάνης

3

0

0

110-70

+40

 

6

2

Εθνικός Κοζάνης

2

0

1

78-69

+9

 

4

3

ΑΕΠ Πανόραμα

1

0

2

67-83

-16

 

2

4

ΓΑΣ Καματερού

0

0

3

66-99

-33

 

0

Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Θέσεις 5-6)

Α/Α

ΟΜΑΔΑ

Ν

Ι

Η

ΥΠΕΡ -ΚΑΤΑ

ΔΙΑΦ.

 

ΒΑΘΜΟΙ

1

Ο.Φ. Νέας Ιωνίας

1

0

0

36-23

+13

 

2

2

Ορφέας Κατερίνης

0

0

1

23-36

-13

 

0

 

 

 

 

ΤΕΛΙΚΗ  ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1

Α.Ο. Προσοτσάνης

2

Εθνικός Κοζάνης

3

ΑΕΠ Πανόραμα

4

ΓΑΣ Καματερού

5

Ο.Φ. Νέας Ιωνίας

6

Ορφέας Κατερίνης

 

 

 

 

 

 

 

Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 01 Ιουλίου 2018 22:34

Πολυμέσα

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.