Oragiaspor-dramas.gr

Κυριακή, 24 Ιουνίου 2018 20:23

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Χάντμπολ Παγκορασίδων Β΄και Μίνι στην Προσοτσάνη Δράμας ! Πρωταθλητής ο Παναθλητικός Συκεών ...στην 2η θέση ο Α.Ο. Προσοτσάνης !

Γράφτηκε από τον

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία την Κυριακή 24 Ιουνίου στην Προσοτσάνη Δράμας , το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Χάντμπολ Παγκορασίδων Β΄και Μίνι , με την συμμετοχή 16 ομάδων και στις δύο κατηγορίες ...!!!

Πρωταθλήτρια ομάδα στις Παγκορασίδες αναδείχθηκε ο Παναθλητικός Συκεών ο οποίος στον μεγάλο τελικό και παρουσία περίπου 300 θεατών επικράτησε έστω και δύσκολα της διοργανώτριας ομάδας του Α.Ο. Προσοτσάνης με σκορ 29-23 !!!

Η ORAGIASPOR-DRAMAS.GR   η οποία είναι ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ και στις τρείς τελικές φάσεις χάντμπολ που διεξάγονται στην Προσοτσάνη Δράμας (Παγκορασίδες , Παίδες και Κορασίδες) σας κράτησε συντροφιά καθ'όλη την διάρκεια του τουρνουά των Παγκορασίδων μέσα απο αποτελέσματα , φωτορεπορτάζ και videos!

Παρακάτω μπορείτε να δείτε όλα τα αποτελέσματα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Χάντμπολ Παγκορασίδων ....πλούσιο φωτορεπορτάζ απο αγώνες κατάταξης και τις απονομές ενώ στο video που ακολουθεί μιλούν στην κάμερα της ''Ο'' ο πρόεδρος της ΕΑΠ/ΟΧΕ κ. Σαουλίδης , ο πρόεδρος της ΕΣΧΑΜΑΘ κ. Χατζηκωσταντίνου και ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού Δήμου Προσοτσάνης κ. Ηλιάδης ...!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

1η ΦΑΣΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ 2018

Αρ. Αγ.

Θέσεις

Ώρα

Όμιλος

Ομάδα Α vs Ομάδα Β

Ημίχρονο

Τελικό

1

1-5

09:00

Α

Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 1 - ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ

13-13

25-26

2

1-5

10:00

Β

Α.Π.Σ. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 2

18-2

29-3

3

1-5

11:00

Α

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - Ο.Φ. ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ

17-4

33-17

4

1-5

12:00

Β

ΑΕΠΣ ΒΟΡΕΑΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ - Α.Ο. ΑΚΡΙΤΕΣ Κ.ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ

8-13

17-28

5

1-5

17:00

Α

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ

14-9

25-18

6

1-5

18:00

Β

ΑΕΠΣ ΒΟΡΕΑΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ - Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 2

15-4

30-11

7

1-5

19:00

Α

Α.Ο. ΑΚΡΙΤΕΣ Κ.ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ - Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

6-16

16-30

8

 

20:00

 

Ο.Φ. ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ - Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 2 (ΦΙΛΙΚΟ)

19-13

26-40

 

1η ΦΑΣΗ

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ 2018

Αρ. Αγ.

Θέσεις

Ώρα

Όμιλος

Ομάδα Α vs Ομάδα Β

Ημίχρονο

Τελικό

9

1-5

10:00

B

ΑΕΠΣ ΒΟΡΕΑΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ - Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

5-13

15-29

10

 

11:00

 

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ (ΦΙΛΙΚΟ)

5-14

14-31

11

1-5

17:00

Β

Α.Π.Σ. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - Α.Ο. ΑΚΡΙΤΕΣ Κ.ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ

13-6

26-14

12

1-5

18:00

Α

Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 1 - Ο.Φ. ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ

15-12

30-22

13

1-5

19:00

Β

Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 2 - Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗ

2-15

7-28

 

1η ΦΑΣΗ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ 2018

Αρ. Αγ.

Θέσεις

Ώρα

Όμιλος

Ομάδα Α vs Ομάδα Β

Ημίχρονο

Τελικό

14

1-5

10:00

Β

Α.Π.Σ. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

10-16

19-23

15

1-5

11:00

Α

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ - Ο.Φ. ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ

7-7

18-18 (18-20)

16

1-5

18:00

Β

Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 2 - Α.Ο. ΑΚΡΙΤΕΣ Κ.ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ

4-13

10-23

17

1-5

19:00

Β

Α.Π.Σ. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΑΕΠΣ ΒΟΡΕΑΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

15-12

30-25

18

1-5

20:00

Α

Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 1 - ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ

15-19

29-35

 

 

 

1η ΦΑΣΗ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α

ΟΜΑΔΑ

Ν

Η

ΥΠΕΡ -ΚΑΤΑ

ΔΙΑΦ.

ΒΑΘΜΟΙ

1

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ

3

0

93-64

+29

6

2

Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 1

1

2

84-83

+1

2

3

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ

1

2

62-70

-8

2

4

Ο.Φ. ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ

1

2

59-81

-22

2

 

 

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α

ΟΜΑΔΑ

Ν

Η

ΥΠΕΡ -ΚΑΤΑ

ΔΙΑΦ.

ΒΑΘΜΟΙ

1

Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

4

0

110-57

+53

8

2

Α.Π.Σ. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

3

1

104-65

+39

6

3

Α.Ο. ΑΚΡΙΤΕΣ Κ.ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ

2

2

67-57

+10

4

4

ΑΕΠΣ ΒΟΡΕΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

1

3

87-98

-11

2

5

Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 2

0

4

31-110

-79

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2η ΦΑΣΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 23 ΙΟΥΝΙΟΥ 2018

Αρ. Αγ.

Θέσεις

Ώρα

Ομάδα Α vs Ομάδα Β

Ημίχρονο

Τελικό

22

1-9

10:00

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ- ΑΕΠΣ ΒΟΡΕΑΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

18-12

31-21

23

1-9

11:00

Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 1 - Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

10-10

26-20

24

1-9

12:00

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - Α.Π.Σ. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

17-9

27-20

25

1-9

13:00

                       ΟΦΝ ΙΩΝΙΑΣ - Α.Ο. ΑΚΡΙΤΕΣ Κ.ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ

12-7

19-16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3η ΦΑΣΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 24  ΙΟΥΝΙΟΥ 2018

Αρ. Αγ.

Θέσεις

Ώρα

Ομάδα Α vs Ομάδα Β

Ημίχρονο

Τελικό

27

7-8

09:00

ΑΕΠΣ ΒΟΡΕΑΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ - Α.Ο. ΑΚΡΙΤΕΣ Κ.ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ

-

0-10  (Α.Α)

28

5-6

10:00

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ -   ΟΦΝ ΙΩΝΙΑΣ

17-11

32-19

29

3-4

11:00

Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - Α.Π.Σ. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

15-11

26-17

30

1-2

12:00

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 1

13-10

29-23

 

 

 

 

 

ΤΕΛΙΚΗ  ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1

Παναθλητικός Συκεών

2

Α.Ο.Προσοτσάνης

3

Εθνικός Κοζάνης

4

Φίλιππος Βέροιας

5

Ελπίδες Αμυνταίου

6

Ο.Φ.Ν.Ιωνίας

7

Ακρίτες Νευροκοπίου

8

Βορέας Αλεξανδρούπολης

9

Α.Ο.Προσοτσάνης  2

 

 

 

IMG 5716

 

 

IMG 5678

 

IMG 5689

 

IMG 5727

 

 

IMG 5472

 

IMG 5526

IMG 5465

Πολυμέσα

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.