Oragiaspor-dramas.gr

Τετάρτη, 20 Ιουνίου 2018 21:55

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Χάντμπολ Παγκορασίδων Β΄& Μίνι....τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της πρεμιέρας ....το πρόγραμα της Πέμπτης 21/6 ! (video)

Γράφτηκε από τον

Πρεμιέρα για την τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Χάντμπολ στην κατηγορία των Παγκορασίδων Β΄και Μίνι είχαμε την Τετάρτη 20 Ιουνίου στο κλειστό γυμναστήριο Προσοτσάνης '' Γεώργιος Μακρής΄΄.....

Παρακάτω μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας και τις βαθμολογίες στους δύο ομίλους καθώς και το πρόγραμμα των αγώνων σήμερα Πέμπτη 21.6.....αφού η ORAGIASPOR-DRAMAS.GR είναι ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ και θα μπορείτε να ενημερώνεστε για τα τεκταινόμενα της διοργάνωσης 

Επίσης στο video που ακολουθεί μπορείτε να δείτε στιγμιότυπα απο την τελετή έναρξης ενώ στην κάμερα της ''Ο'' μιλούν οι κ.κ. Άγγελος Λύσσελης (Δήμαρχος Προσοτσάνης) , Μιχάλης Ηλιάδης (Αντιδήμαρχος Αθλητισμού Δήμου Προσοτσάνης ) , Τσαγκαράκης Γεώργιος (προπονητης Ο.Φ. Νέας Ιωνίας) , Σωκράτης Βακάλης (προπονητής Ελπίδων Αμυνταίου) και Κική Τριανταφυλλίδου (συντονίστρια Αναπτυξιακού Σχεδιασμού της ΟΧΕ).

 

Α΄ΟΜΙΛΟΣ  (1η αγωνιστική) 

1η ΦΑΣΗ ΤΕΤΑΡΤΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ 2018
Αρ. Αγ. Θέσεις Ώρα Όμιλος Ομάδα Α vs Ομάδα Β Ημίχρονο Τελικό
1     Α Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 1 - ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ 13-13 25-26
2     Β Α.Π.Σ. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 2 18-2 29-3
3     Α ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - Ο.Φ. ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 17-4 33-17
4     Β ΑΕΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ - Α.Ο. ΑΚΡΙΤΕΣ Κ.ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ 8-13 17-28
5     Α ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ 14-9 25-18
6     Β ΑΕΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ - Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 2 15-4 30-11
8     Β Α.Ο. ΑΚΡΙΤΕΣ Κ.ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ - Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 6-16 16-30
        Ο.Φ.ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ - ΑΟ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 2 (φιλικό) 19-13 26-40

35521341 1446181848860538 4964033165317373952 n

η βαθμολογία του Α΄ομίλου (1η αγωνιστική) 

Α΄ΟΜΙΛΟΣ 
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 4 2 0 0 58-35 +23
2 ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ 2 1 0 1 44-50 -6
3 Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 1 0 0 0 1 25-26 -1
4 Ο.Φ. ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ  0 0 0 1 17-33 -16

 

 

 

η βαθμολογία του Β΄ομίλου (1η αγωνιστική) 

 

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ  2 1 0 0 29-3 +26
ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ  2 1 0 0 30-16 +14
ΑΕΠΣ ΒΟΡΕΑΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 2 1 0 1 47-39 +8
ΑΚΡ. Κ. ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ  2 1 0 1 44-47 -3
Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 2 0 0 0 2 14-59 -45

 

35701547 1446181995527190 1214707753075867648 n

 

 

 

Δείτε τους πρωϊνούς αγώνες της 1ης ημέρας ΕΔΩ !

 

 

 

 

 

Δείτε τους απογευματινούς αγώνες της 1ης ημέρας ΕΔΩ !

 

 

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής 

(Πέμπτη 21 Ιουνίου 2018) 

 

1η ΦΑΣΗ

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ 2018

Αρ. Αγ.

Θέσεις

Ώρα

Όμιλος

Ομάδα Α vs Ομάδα Β

Ημίχρονο

Τελικό

9

1-5

10:00

Α

ΑΕΠΣ ΒΟΡΕΑΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ - Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

   

10

 

11:00

 

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ (ΦΙΛΙΚΟ)

   

11

1-5

17:00

Β

Α.Π.Σ. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - Α.Ο. ΑΚΡΙΤΕΣ Κ.ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ

   

12

1-5

18:00

Α

Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 1 - Ο.Φ. ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ

   

13

1-5

19:00

Β

Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 2 - Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗ

   

 

 

Δείτε τους αγώνες της 2ης αγωνιστικής LIVE STREAMING EΔΩ !

 

 

 

 

 

Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 20 Ιουνίου 2018 22:37

Πολυμέσα

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.