Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Δευτέρα, 02 Απριλίου 2018 07:34

Πρωταθλητής ο Απόλλων Παραλιμνίου....υποβιβάστηκαν Διδυμότειχο , Ξηροπόταμος , Προσκυνητές , Νέο Σιδηροχώρι και Καρπερή !

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Με την 22η αγωνιστική ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα του 1ου ομίλου στην Γ΄Εθνική κατηγορία όπου σημειώθηκαν 12 γκολ και συνολικά φθάσαμε στα 303 τέρματα στον φετινό μαραθώνιο....μ.ο. 13,7 ανα αγωνιστική ή μ.ο. 2,2 γκολ/αγώνα!

Πρωταθλήτρια ομάδα αναδείχθηκε ο Απόλλων Παραλιμνίου ο οποίος θα αγωνιστεί στον 1ο όμιλο ανόδου με αντιπάλους τους Ηρακλή Θεσσαλονίκης , Τυληκράτη Λευκάδας και Ν.Π.Σ. Βόλος για μια θέση που οδηγεί στην FOOTBALL LEAGUE....!

Στον αντίποδα τώρα , το ΄΄πικρό ποτήρι'' του υποβιβασμού γεύτηκαν η Α.Ε. Διδυμοτείχου , ο Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου , η Δόξα Προσκυνητών , η Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου και ο Μεγ. Αλέξ. Καρπερής που επιστρέφουν στα τοπικά πρωταθλήματα των Ενώσεων τους...

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής , η τελική βαθμολογία και τα τελικά γενικά στατιστικά του πρωταθλήματος στον 1ο όμιλο της Γ΄Εθνικής κατηγορίας έχουν ως εξής :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Γ’ΕΘΝΙΚΗ......1ος ΟΜΙΛΟΣ
22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
ΚΥΡΙΑΚΗ 1 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2018
Σημειώθηκαν   12    γκολ  = σύνολο  303 γκολ 
ΣΚΟΡ Α’ΓΥΡΟΥ  ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ  ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ  ΣΚΟΡ  ΣΚΟΡΕΡΣ 
0-4 Α.Ε. ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ  ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ  1-0 4΄ΣΙΜΙΤΣΑΚΗΣ 
1-0 ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ  1-0 80΄ΔΟΥΜΠΛΑΤΖΗΣ
1-0 ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ  ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ 0-3 30΄ΣΤΟΪΝΟΒΙΤΣ ,80' ΑΝΥΦΑΝΤΑΚΗΣ ,90΄ΑΛΕΞΑΚΟΥΔΗΣ 
1-0 ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ  ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΚΑΡΠΕΡΗΣ  3-1 7΄ΜΟΣΧΟΣ,20΄ΠΑΓΩΝΗΣ , 90΄ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ - 45΄ΓΚΛΑΒΙΝΗΣ 
0-3 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ  0-2 9΄ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΟΥ , 43΄ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΑΝΟΣ 
1-0 ΕΛΠΙΣ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ  0-1 1΄ΠΑΣΧΑΛΑΚΗΣ 
Η τελική  βαθμολογία στον 1ο όμιλο της Γ’Εθνικής (σε   22   αγωνιστικες )
  ΣΥΝΟΛΟ bet time    ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ    ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ  ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η  ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ under over   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ  
1 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ  48 15 3 4 38-13 +25 14 8   30 10 0 1 23-5 +18   18 5 3 3 15-8 +7  
2 ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ  42 13 3 6 35-25 +10 11 11   26 8 2 1 21-12 +9   16 5 1 5 14-13 +1  
3 Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ  41 12 5 5 35-19 +16 12 10   23 7 2 2 18-6 +12   18 5 3 2 15-11 +4  
4 ΕΛΠΙΣ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ  38 11 5 6 30-19 +11 14 8   18 5 3 3 14-10 +4   20 6 2 3 16-9 +7  
5 ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ  32 9 5 8 23-16 +7 15 7   18 5 3 3 12-6 +6   14 4 2 5 11-10 +1  
6 ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ  32 9 5 8 30-25 +5 12 10   21 7 0 4 21-13 +8   11 2 5 4 9-12 -3  
7 ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ  32 8 8 6 21-17 +4 17 5   20 5 5 1 15-8 +7   12 3 3 5 6-9 -3  
8

Α.Ε. ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ

 

31 8 7 7 18-22 -4 17 5   20 5 5 1 11-6 +5   11 3 2 6 7-16 -9  
9

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ 

 

21 6 3 13 18-32 -14 15 7   16 5 1 5 9-10 -1   5 1 2 8 9-22 -13  
10

ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ 

 

20 5 5 12 23-36 -13 12 10   11 3 2 6 14-19 -5   9 2 3 6 9-17 -8  
11

ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ

 

19 5 4 13 18-40 -22 12 10   11 3 2 6 8-17 -9   8 2 2 7 10-23 -13  
12 ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΚΑΡΠΕΡΗΣ  12 3 3 16 14-39 -25 7 15   12 3 3 5 7-14 -7   3 1 0 10 7-25 -18  
 
 
 
ΤΕΛΙΚΑ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ  
ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ  132
ΤΕΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΘΗΚΑΝ  303
ΤΕΡΜΑΤΑ  ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ  175
ΤΕΡΜΑΤΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ  128
ΝΙΚΕΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ  65
ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ  27
ΝΙΚΕΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ  40
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ  38 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ  13 ΑΠΟΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ  14  ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΚΑΡΠΕΡΗΣ 
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ  40 ΔΟΞΑ Ν. ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ 
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ  +25 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 
ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ  -22 ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ 
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΝΙΚΕΣ  15 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ  8 ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΗΤΤΕΣ  16 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΚΑΡΠΕΡΗΣ 
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΝΙΚΕΣ  3 ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΚΑΡΠΕΡΗΣ 
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ  3 ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ  , ΟΡΦΑΝΟ  , ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΣ, ΚΑΡΠΕΡΗ 
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΗΤΤΕΣ  4 ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ 
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΔΡΑ  30  βαθμοί  ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (10-0-1)
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΔΡΑ  11 βαθμοί  ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ  (2-2-6) , ΔΟΞΑ Ν. ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ (3-2-6)
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΟΜΑΔΑ…….''ΔΡΑΣΤΗΣ'' 20  βαθμοι  ΕΛΠΙΣ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ (6-2-3) 
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΟΜΑΔΑ ……..΄΄ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΄΄  3 βαθμοί  ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΡΠΕΡΗΣ (1-0-10)

 

 

Σκόρερς 

Γαϊδαρτζής      Απόλλων Παραλιμνίου           16

Βαλαβανόπουλος        Α.Ο.  Καβάλα 14

Χιντ Ιμέρ        Ορφέας Ξάνθης           10

Δουμάνης        Αετός Ορφανού          8

Δούμπλατζης   Αετός Ορφανού          7

Διαβάστηκε 283 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 02 Απριλίου 2018 07:36

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.