Δευτέρα, 19 Φεβρουαρίου 2018 21:32

΄΄Πάλεψαν'' ...αλλά δεν τα κατάφεραν οι ''μικροί μαυραετοί'' στην Θεσσαλονίκη ....ήττα απο τον Άρη (4-1) ! Αποτελέσματα-βαθμολογία Πρωταθλήματος Νέων FOOTBALL LEAGUE !

Γράφτηκε από τον
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Οι Νέοι Κ19 της Δόξας ηττήθηκαν με σκορ 4-1 από τους Νέους Κ19 του Άρη, στον αγώνα που έγινε  στο δημοτικό γήπεδο Περιστερώνα του Δήμου Λαγκαδά Θεσσαλονίκης, για την 8η αγωνιστική του 2ου ομίλου, του Πρωταθλήματος της Football League Νέων.
Ένα αποτέλεσμα που αδικεί τις προσπάθειες των νεαρών ποδοσφαιριστών της Δόξας, οι οποίοι στάθηκαν πολύ καλά απέναντι στον πρωτοπόρο της βαθμολογίας, είχαν την υπεροχή σε αρκετά σημεία της αναμέτρησης, ωστόσο πλήρωσαν την αδράνειά τους στα πρώτα λεπτά, την αστοχία τους στην τελική προσπάθεια σε ακόμη ένα εκτός έδρας ματς, αλλά και τις εσφαλμένες διαιτητικές αποφάσεις σε καίρια σημεία του παιχνιδιού.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 1' με τον Κοντοπούλη.

Οι νεαροί παίκτες της Δόξας αφυπνίστηκαν αμέσως και προσπάθησαν να φέρουν το ματς στα ίσια, αλλά στο 31' δέχθηκαν και δεύτερο τέρμα. Ο Δεληζάνος σκόραρε από εμφανή θέση οφσάιντ, διαιτητής και α' βοηθός περίμεναν ο ένας τον άλλο να πάρει πάνω του τη φάση ως οφσάιντ, κανένας δεν το έκανε και τελικά κατοχύρωσαν το γκολ.
Οι νεαροί παίκτες της Δόξας προσπάθησαν να πετύχουν το γκολ που θα τους έβαζε ξανά στο ματς, έφτασαν τρεις φορές κοντά σε αυτό, πριν τη λήξη του ημιχρόνου, αλλά στην καλύτερη στιγμή τους, ο Γρηγοριάδης, μόνος μέσα στην περιοχή πλάσαρε άουτ.
Στο β' ημίχρονο το έργο τους δυσκόλεψε πολύ περισσότερο, καθώς στο 64' ο διαιτητής απέβαλε με αυστηρή 2η κίτρινη κάρτα τον Δεληγιώρογλου για φάουλ στο κέντρο του γηπέδου και μέχρι να οργανωθούν δέχθηκαν και τρίτο τέρμα από τον Καλλίδη.
Στο 71' ο Γρηγοριάδης εκτέλεσε το φάουλ από μακριά, ο τερματοφύλακας του Άρη Κ19 δεν υπολόγισε σωστά την πορεία της μπάλας και εκείνη κατέληξε στα δίχτυα για το 3-1.
Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 90' ο Χατζηπιρπιρίδης ολοκληρώνοντας αντεπίθεση των γηπεδούχων, καθώς οι παίκτες της Δόξας Κ19 ήταν προωθημένοι για να μειώσουν το σκορ.