Τρίτη, 13 Φεβρουαρίου 2018 16:02

Στο ρελαντί η Κ-19 Δόξα Δράμας ....σκόρπισε τον Αιγινιακό (6-1) και πάει ''πάνοπλη'' στην Θεσσαλονίκη για το ντέρμπι της κορυφής με τον Άρη !

Γράφτηκε από τον
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Ακόμη μία νίκη πέτυχαν οι Νέοι Κ19 της Δόξας επικρατώντας των Νέων Κ19 του Αιγινιακού με σκορ 6-1, στον αγώνα που έγινε  στο γήπεδο Κουδουνίων, για την 7η αγωνιστική του Β' ομίλου του Πρωταθλήματος της Football League Νέων και έτσι παρέμειναν σταθερά στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα ενώ το ερχόμενο σαββατοκύριακο αγωνίζονται στην Θεσσαλονίκη με αντίπαλο τον Άρη και σε περίπτωση νίκης η δραμινή ομάδα θα περάσει μόνη πρώτη στην κορυφή !!!!

Αναλυτικά :

Λεπτό προς λεπτό

Οι νεαροί παίκτες της Δόξας μπήκαν δυνατά στο ματς και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2' με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Δεληγιώρογλου.
Στο 15' ο Γεωργιάδης με σουτ μέσα από την περιοχή, έπειτα από μπαλιά του Κούτκα στην πλάτη της άμυνας έκανε το 2-0.
Τρία λεπτά αργότερα ο Γρηγοριάδης με ατομική ενέργεια και σουτ πέτυχε το 3-0.
Στο 22' οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με κεφαλιά του Μιχαηλούδη, ωστόσο ένα λεπτό αργότερα ο Γεωργιάδης με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Διγκόζη από τα δεξιά έκανε το 4-1.
Στο 32' έπειτα από σέντρα του Παπαγεωργίου από τα δεξιά και σουτ στην κίνηση από τον Διγκόζη η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι, με τους νεαρούς παίκτες της Δόξας να επιμένουν και στην εξέλιξη της φάσης ο Γεωργιάδης να πετυχαίνει χατ τρικ και να κάνει το 5-1, που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Το τελικό 6-1 διαμόρφωσε στο 50' ο Διγκόζης με σουτ.

Για τους Νέους Κ19 της Δόξας αγωνίστηκαν οι:
​Βεζυρίδης, Θεοδωρίδης (54' Καλλιμάνης), Χατζηδημητρίου, Δεληγιώρογλου, Παρασκευάς, Κούτκας, Παπαγεωργίου (46' Μακράκης), Γρηγοριάδης, Γεωργιάδης (46' Κορώνης), Πούλας (54' Προκοπίου), Διγκόζης (65' Λυκίδης).

ΡΕΠΟ : ΑΟΧ/ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ

Διαβάστηκε 447 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Τρίτη, 13 Φεβρουαρίου 2018 16:04