Τρίτη, 21 Νοεμβρίου 2017 22:54

Πάλεψε η Δράμα'86...αλλά ηττήθηκε απο τον Ολυμπιακό (34-18) !Αποτελέσματα - βαθμολογία PREMIER HANDBALL !

Γράφτηκε από τον
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Την (αναμενόμενη) ήττα απέναντι στον Ολυμπιακό γνώρισε η ομάδα χαντμπολ της Δράμας'86 στον εκτός έδρας αγώνα με σκορ 34-18 για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος χαντμπολ Ανδρών και έτσι παρέμεινε στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας ...

Απο την αρχή ήταν δύσκολη η αποστολή της δραμινής ομάδος που άσχετα απο την διαφορά δυναμικότητας πάλεψε μέχρι το πρώτο δεκάλεπτο...ωστόσο στην συνέχεια δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τον ρυθμό των αντιπάλων και αναμενόμενα ήρθε η ήττα....

Τα στοιχεία του αγώνα :

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ/ ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ – ΧΙΛΙΩΤΗΣ ΓΣ ΔΡΑΜΑ 86

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 7-4, 11-4, 14-5, 15-6, 18-8 (ημχ.), 18-11, 22-12, 24-14, 27-15, 29-17, 34-18

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Ζαραβίνας):

Τσακνής, Κωστακίδης 3, Κρητικός 3, Τζηράς 6, Καραμπουρνιώτης 2, Μισαηλίδης 1, Σκρόμπιτς 6, Στούμπης, Παπαδόπουλος, Κανδύλας 3, Αλβανός, Παπαδιονυσίου 2, Φάμπατς 1, Λιάπης 1, Λιόλιος 2, Χάλαρης 4

ΔΡΑΜΑ (Σάκης Βαλαβάνης):

Παπάζογλου, Μπέτζιος, Κοτσαμαρίκογλου 1, Χαϊτίδης 1, Σισμανίδης 1, Τουνγκελίδης 9, Βουλγαράκης, Γιαννακόπουλος 1, Μαμαλίδης, Τσιτσίγκος 2, Κουρτίδης 3, Θωμίδης, Παγωνίδης, Τσαυλός

Διαιτητές: Κουτσός – Φωκίτης Δίλεπτα: 4-2 Πέναλτι: 3/4-3/3

Δηλώσεις Σάκη Βαλαβάνη (προπονητής Δράμας' 86 )

Η ήττα ήρθε φυσιολογικά για τη Δράμα από τον Ολυμπιακό με τον τεχνικό της Σάκη Βαλαβάνη να στέκεται στα όποια οφέλη πήρε η ομάδα του παρά τη βαριά ήττα.

«Ξέραμε ότι θα αντιμετωπίσουμε μια πάρα πολύ δυνατή ομάδα. Το δικαιολογεί η βαθμολογία της. Παρά τις απουσίες μας κατεβήκαμε να είμαστε ανταγωνιστικοί, Στο πρώτο δεκάλεπτο σταθήκαμε αρκετά καλά, αλλά στη συνέχεια ο Ολυμπιακός πίεσε και με τις πολλές επιλογές που έχεις στο ρόστερ κατάφερε να πάρει μπάλες να τρέξει στον αιφνιδιασμό και να μας βάλει εύκολα γκολ. Εμείς δεν μπορέσαμε να διεκδικήσουμε κάτι παραπάνω, ήμασταν κακοί στην άμυνα κάνοντας τον πρώτο φάουλ νομίζω μόλις στο 25', κι αν δεν "ακουμπάς" αντίπαλο δεν μπορείς να περιμένεις και το αποτέλεσμα.

Ήταν σημαντικό παιχνίδι για εμάς καθώς μας λείπουν αγώνες και μέσω αυτών των αγώνων παρά τη μεγάλη διαφορά δενόμαστε και γινόμαστε καλύτεροι στο γήπεδο. Είναι ενθαρρυντικό ότι στα τελευταία λεπτά ότι έπαιξαν δύο παίδες και τρεις έφηβοι που είναι και αυτοσκοπός της ομάδας. Συνεχίζουμε τον αγώνα μας και θα παλέψουμε με όλες μας τις δυνάμεις για τα ματς που είναι στις δυνατότητές μας»