Oragiaspor-dramas.gr

Τρίτη, 28 Μαρτίου 2017 19:55

Στο ακριτικό Διδυμότειχο ξεκινά το ταξίδι της Προσοτσάνης στην 2η φάση του Κυπέλλου Ερασσιτεχνών Ελλάδος ! Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα!

Γράφτηκε από τον

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ στο Γουδί η κλήρωση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών για την σεζόν 2016-2017, με την συμμετοχή των   κυπελλούχων όλων των ποδοσφαιρικών ενώσεων...

Η κληρωτίδα έπαιξε το δικό της παιχνίδι και ανέδειξε τα εξής ζευγάρια για την πρώτη νοκ άουτ φάση της διοργάνωσης, οι αγώνες των οποίων είναι μονοί και θα διεξαχθούν την άλλη Τετάρτη 5 Απριλίου:

Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σκουτάρεως

 

ΑΕ Διδυμοτείχου – Προσοτσάνη

 

Κεραυνός Περνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου

 

Στην επόμενη αγωνιστική  τυχερό ζευγάρι είναι το πρώτο, που θα περάσει στην τρίτη φάση χωρίς αγώνα.

Τα άλλα δύο ζευγάρια θα διασταυρωθούν μεταξύ τους(Μεγάλη Τετάρτη 12/4) , με τον νικητή του ΑΕΔ-Προσοτσάνη να υποδέχεται τον νικητή του Πέρνη-Κόσμιο.

 

Στην τρίτη φάση ο νικητής του Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σκουτάρεως θα υποδεχθεί την ομάδα που θα έχει προκριθεί από τις ΑΕΔ, Κόσμιο, Πέρνη και Προσοτσάνη στον άτυπο τελικό του πρώτου ομίλου του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, που αφορά τις ομάδες της Περιφέρειας Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης.

 

Το καλό είναι ότι στην κλήρωση, την οποία πραγματοποίησε ο Ζήσης Βρύζας και εκπρόσωποι των ομάδων που παραβρέθηκαν η νικήτρια του Α' Ομίλου θα παίξει εντός έδρας όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια της μέχρι και τον τελικό της διοργάνωσης , εφόσον φυσικά προκριθεί.

Μόνο στον τελικό θα είναι τυπικά φιλοξενούμενη η όποια ομάδα από την Ανατολική Μακεδονία και Θράκη καταφέρει να προκριθεί σε αυτόν, αλλά όπως προαναφέρθηκε αυτό είναι τυπικό, αφού ο τελικός που προγραμματίζεται στις 20 Μαΐου θα είναι και ο μόνος αγώνας της διοργάνωσης που θα φιλοξενηθεί σε ουδέτερη έδρα.

 

 

 

Οι πρώτοι αγώνες θα διεξαχθούν την Τετάρτη 5/4 σε ώρα που θα ανακοινωθεί σύντομα από την ΕΠΟ ενώ όσες ομάδες προκριθούν θα αγωνιστούν στις 12/4.


Ας δούμε τα ζευγάρια στους 9 ομίλους :

 

 


1ος όμιλος


1η αγωνιστική (5/4)
1. Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σκουτάρεως
2. ΑΕ Διδυμοτείχου – ΓΣ Προσοτσάνης
3. Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου


2η αγωνιστική (12/4)
4. Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1


3η αγωνιστική (19/4)
Νικητής 1 – Νικητής 4

 

 


2ος όμιλος


1η αγωνιστική (5/4)
1. Μακεδονικός Βεύης – ΠΟ Τρίγλιας
2. ΠΑΟΝΕ Επταλόφου – ΑΕ Αλεξάνδρειας
3. Εδεσσαϊκός – ΠΑΟ Κουφαλίων


2η αγωνιστική (12/4)
4. Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1


3η αγωνιστική (19/4)
Νικητής 1 – Νικητής 4

 

 


3ος όμιλος


1η αγωνιστική (5/4)
1. ΑΕ Λευκίμμης – ΑΕΠ Καραγιαννίων
2. Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα – Πυρσός Γρεβενών
3. Καστοριά – Θύαμις Καστρίου


2η αγωνιστική (12/4)
4. Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

 


3η αγωνιστική (19/4)
Νικητής 1 – Νικητής 4

 

 


4ος όμιλος


1η αγωνιστική (5/4)
1. Διγενής Νεοχωρίου – Ολυμπιακός Λαμίας
2. ΑΟ Σελλάνων – ΓΣ Αλμυρός
3. ΑΕ Ποσειδών ΠΠΠ – Αχιλλέας Φαρσάλων


2η αγωνιστική (12/4)
4. Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1


3η αγωνιστική (19/4)
Νικητής 1 – Νικητής 4

 

 


5ος όμιλος


1η αγωνιστική (5/4)
1. Απόλλων Πάργας – Φωκικός
2. Σκουφάς Κομποτίου – ΑΕ Μεσολογγίου
3. Αίολος Καρπενησίου – Αναγέννηση Σχηματαρίου


2η αγωνιστική (12/4)
4. Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1


3η αγωνιστική (19/4)
Νικητής 1 – Νικητής 4

 

 


6ος όμιλος


1η αγωνιστική (5/4)
1. Ηρακλής Ψαχνών – Αστέρας Βλαχιώτη
2. Αργοναύτης Νέας Κίου – ΑΟ Ατλαντίς Ανθούσας
3. Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας – Λεωνίδιο


2η αγωνιστική (12/4)
4. Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1


3η αγωνιστική (19/4)
Νικητής 1 – Νικητής 4

 

 


7ος όμιλος


1η αγωνιστική (5/4)
1. Ηρακλής Ξυλοκάστρου – Καλαμάτα
2. ΑΟ Κατασταρίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου
3. ΑΟ Σάμης – Πανηλειακός

 

 

2η αγωνιστική (12/4)
4. Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1


3η αγωνιστική (19/4)
Νικητής 1 – Νικητής 4

 

 

 


8ος όμιλος


1η αγωνιστική (5/4)
1. ΑΟ Σουρμένων – ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
2. ΑΟ Σύρου – Διαγόρας Αγίας Παρασκευής
3. Ηρακλής Θυμιανών – Διαγόρας Ρόδου

Χωρίς αγώνα ο ΑΠΟ Κερατσίνι

 

 

2η αγωνιστική (12/4)
4. Νικητής 3 – Νικητής Νικητής 1
5. Νικητής 2 – ΑΠΟ Κερατσίνι

 


3η αγωνιστική (19/4)
Νικητής 5 – Νικητής 4

 

 


9ος όμιλος


2η αγωνιστική (12/4)
1. Ερασιτέχνες Πλατανιά – Ηρόδοτος
2. Επισκοπή – ΟΦ Ιεράπετρας


3η αγωνιστική (19/4)
Νικητής 1 – Νικητής 2

Τελευταία τροποποίηση στις Τρίτη, 28 Μαρτίου 2017 19:55

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.