Oragiaspor-dramas.gr

Δευτέρα, 03 Οκτωβρίου 2016 13:13

Η κλήρωση των Μικτών ομάδων Παίδων και Νέων της ΕΠΣ Δράμας !

Γράφτηκε από τον

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για το πρωτάθλημα προεπιλογής Εθνικών ομάδων παίδων και νέων της αγωνιστικής περιόδου 2016-2017 και το νέο πλάνο κρύβει μεγάλες αλλαγές σε σχέση με τη περυσινή χρονιά τόσο στους ομίλους όσο και στην τελική φάση.

Η πρώτη φάση θα γίνει σε 8 ομίλους με τους επίλεκτους παίδες (2003-2004) και νέους (2001-2002) της ΕΠΣ Δράμας να συμμετέχουν στον 1ο μαζί με άλλες επτά Ενώσεις και δη τις Έβρου, Θράκης, Ξάνθης,Καβάλας , Σερρών, Μακεδονίας και Χαλκιδικής.

Οι αγώνες της πρώτης φάσης του 1ου ομίλου θα είναι μονοί και η πρωταθλήτρια ομάδα θα προκριθεί στην 2η φάση της διοργάνωσης και δη στα προημιτελικά.

Από τη 2η και όλες τις επόμενες φάσεις μέχρι και την Τελική φάση οι αγώνες θα είναι και πάλι μονοί, σε ουδέτερα γήπεδα που θα ορίζει η Επιτροπή με γεωγραφική κατανομή.

Στη δεύτερη φάση οι ομάδες θα αγωνιστούν μεταξύ τους ως ακολούθως:

Η πρωταθλήτρια του 1ου ομίλου με την πρωταθλήτρια του 2ου ομίλου (αγώνας Νο 01)

Η πρωταθλήτρια του 3ου ομίλου με την πρωταθλήτρια του 4ου ομίλου (αγώνας Νο 02)

Η πρωταθλήτρια του 5ου ομίλου με την πρωταθλήτρια του 6ου ομίλου (αγώνας Νο 03)

Η πρωταθλήτρια του 7ου ομίλου με την πρωταθλήτρια του 8ου ομίλου (αγώνας Νο 04)

 

Στην 3η φάση οι ομάδες που θα προκριθούν από τη δεύτερη φάση θα αγωνιστούν μεταξύ τους χιαστί, ως ακολούθως:

 

Η νικήτρια του αγώνα Νο 01 με τη νικήτρια του αγώνα Νο 03

Η νικήτρια του αγώνα Νο 02 με τη νικήτρια του αγώνα Νο 04

 

Οι δύο νικήτριες ομάδες της 3ης φάσης θα προκριθούν στον Τελικό Αγώνα κάθε πρωταθλήματος.

Οι δύο ηττημένες ομάδες θα αγωνιστούν μεταξύ τους για την 3η και 4η θέση.

 

 

Η πρώτη σέντρα της χρονιάς ορίστηκε για τις 19/10 και στο πλαίσιο αυτής οι ομάδες της ΕΠΣ Καβάλας ταξιδεύουν στην Χαλκιδική  για τα παιχνίδια με την ΕΠΣ Χαλκιδικής

 

.

Το πρόγραμμα του 1ου ομίλου

 

 

 

 

1η αγωνιστική (19/10)

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ-ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ-ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ-ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ

ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ-ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ

 

 

2η αγωνιστική (2/11)

ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ-ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ-ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ

ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ-ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ

 

 

 

3η αγωνιστική (16/11)

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ-ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ- ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ

ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ-ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ

 

4η αγωνιστική (30/11)

ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ-ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ-ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ

ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ-ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ

ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ

 

 

 

 

5η αγωνιστική (21/12)

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ-ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ

ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ-ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ- ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ

 

 

 

6η αγωνιστική (11/01/2017)

ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ-ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ

ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ-ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ- ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ

 

 

 

 

7η αγωνιστική (18/01/2017)

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ-ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ

ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ-ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ-ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ

 

 

 

**25/1 πιθανές αναβολές.

 

 

2η Φάση (ΟΥΔΕΤΕΡΑ ΓΗΠΕΔΑ)

Τετάρτη 15/02/2017

1.ΝΙΚΗΤΗΣ 1ουΟΜΙΙΛΟΥ–ΝΙΚΗΤΗΣ 2ου ΟΜΙΛΟΥ

2.ΝΙΚΗΤΗΣ 4ου ΟΜΙΛΟΥ– ΝΙΚΗΤΗΣ 3ου ΟΜΙΛΟΥ

3.ΝΙΚΗΤΗΣ 6ου ΟΜΙΛΟΥ-ΝΙΚΗΤΗΣ 5ου ΟΜΙΛΟΥ

4.ΝΙΚΗΤΗΣ 7ου ΟΜΙΛΟΥ-ΝΙΚΗΤΗΣ 8ου ΟΜΙΛΟΥ

 

 

 

 

3η Φάση (ΟΥΔΕΤΕΡΑ ΓΗΠΕΔΑ)

Τετάρτη, 15/03/2017

5.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1-ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 3

6.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2-ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 4

 

 

 

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑ 6-ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑ 5

 

 

 

 

ΤΕΛΙΚΟΣ (ΟΥΔΕΤΕΡΑ ΓΗΠΕΔΑ)

Σάββατο 22/04/2017

ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 5-ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 6

 

 

 

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.