Παρασκευή, 30 Σεπτεμβρίου 2016 14:39

Η κλήρωση του κυπέλλου Γ΄Εθνικής σε όλους τους ομίλους.....Με την Καλαμαριά στην Θεσσαλονίκη (νοκ-αουτ) κληρώθηκε η Δόξα Δράμας .....και ο Θεός Βοηθός !!!!!!!!

Γράφτηκε από τον
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Πραγματοποιήθηκε το πρωί της Παρασκευής η κλήρωση του Κυπέλλου της Γ' Εθνικής με την κληρωτίδα να έχει κέφια και να βγάζει για πρώτο αντίπαλο της Δόξας Δράμας.......τον Απόλλωνα Καλαμαριάς σε νοκ αουτ αγώνα στην Θεσσαλονίκη στις 16 Οκτωβρίου !!!!!

Κοινώς.....πάμε για πόλεμο!

Τώρα αν περάσει η δραμινή ομάδα το εμπόδιο της Καλαμαριάς θα αγωνιστεί πάλι εκτός έδρας σε νοκ - αουτ ματς με τον νικητή Καμπανιακού - Νέστου Χρυσουπολης !!!!!!!

 

Αναλυτικά  η κλήρωση και οι διαστευαρώσεις σε όλους τους ομίλους :

 

1ος όμιλος

 


1η φάση
Ν.16 Ορφέας Ξάνθης-ΑΕ Ποντίων
Ν.17 ΑΟ Καρδίας-Αλμωπός Αριδαίας
Ν.18 Μακεδονικός Φούφα-ΑΠΕ Λαγκαδά
Ν.19 Απόλλων Καλαμαριάς-Δόξα Δράμας
Ν.20 Καμπανιακός-Νέστος Χρυσούπολης
Ν.21 Δόξα Προσκυνητών-Εορδαϊκός
Ν.22 Νάουσα-Απόλλων Παραλιμνίου
Προκρίνεται στην α" φάση ο ΑΟ Καβάλας (Ν4)

 

 

 

 

 

 


2η φάση
Ν.23 Ν.20 – Ν.19
Ν.24 Ν.16 – Ν.21
Ν.25 ΑΟ Καβάλας – Ν.17
Ν.26 Ν.18 – Ν.22

 

 

 

 

 

 

 


3η φάση
Ν.27 Ν.23 – Ν.24
Ν.28 Ν.26 – Ν.25

 

 

 

 

 

 


Τελικός
Ν.28 – Ν.27

 

 

 

 

 

 

 

 


2ος ομιλος 


1η φάση
Ν.17 ΑΕ Καραϊσκάκης-Εθνικός Φιλιππιάδας
Ν.18 ΑΕ Ιστιαίας-Ρήγας Φεραίος
Ν.19 Ολυμπιακός Βόλου-Απόλλων Λάρισας
Ν.20 Νίκη Βόλου-Θεσπρωτός
Ν.21 Αστέρας Πετρίτη-Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου
Ν.22 Τηλυκρατής Λευκάδας-Διαγόρας Σεβαστής
Ν.23 Αμβρακία Κωστακιών-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Ν.24 Πιερικός Πύδνα Κίτρους

 

 

2η φάση
Ν.25 Ν.23 – Ν.19
Ν.26 Ν.24 – Ν.22
Ν.27 Ν.17 – Ν.21
Ν.28 Ν.20 – Ν.18

 

 

 


3η φάση
Ν.29 Ν.25 – Ν.27
Ν.30 Ν.26 – Ν.28
Τελικός
Ν.29 – Ν.30

Προκρίνεται στην α' φάση ο Φωστήρας

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


3ος όμιλος 

1η φάση 

(Ν.16) Χαλκίδα-Αχαϊκή
(Ν.17) Ζευγολατιό-Θήβα
(Ν.18) Τσικλητήρας Πύλου-Παναχαϊκή
(Ν.19) Παναρκαδικός-Μεγαλόπολη
(Ν.20) Παναργειακός-Ερμιονίδα
(Ν.21) Αμαλιάδα-Λουτράκι
(Ν.22) ΠΑΟ Βάρδας-Αιολικός


Προκρίνεται στην α" φάση ο Φωστήρας (Ν15)

 

2η φάση 

 

(Ν23) Νικητής 16-Φωστήρα
(Ν24) Νικητής 17-Νικητής 20
(Ν.25) Νικητής 21-Νικητής 19
(Ν26) Νικητής 18-Νικητής 22

 

 

 


3η φάση
(Ν27) Νικητής 24-Νικητής 26
(Ν28) Νικητής 25-Νικητής 23

Τελικός που θα γίνει σε ουδέτερη έδρα
Νικητής 27-Νικητής 28

Χωρίς αγώνα στην επόμενη φάση ο Πανθηραϊκός!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


4ος όμιλος 

 

1η φάση 

(Ν16) Ρόδος-Ιάλυσος
(Ν17) ΠΟΑ-Ερμής Ζωνιανων
(Ν18) ΙΝΚΑ-Εργοτέλης
(Ν19) Κηφισιά-Προοδευτική
(Ν20) Ηλυσιακός-Ιωνικός
(Ν21) Αγιος Ιερόθεος-Θύελλα Ραφήνας
(Ν21) Τριγλία Ραφήνας-Εθνικός Πειραιά
**Στην επόμενη φάση προκρίνεται ο Πανθηραϊκός

 


 2η φάση 
(Ν23) Νικητής 21-Νικητής 22
(Ν24) Νικητής 18-Νικητής 19
(Ν25) Πανθηραϊκός-Νικητής 16
(Ν26) Νικητής 20-Νικητής 17

 

 


3η φάση
(Ν27) Νικητής 23-Νικητής 24
(Ν28) Νικητής 26-Νικητής 25

Τελικός Ομίλου που θα γίνει σε ουδέτερη έδρα


Νικητής 27-Νικητής 28

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΑΓΩΝΩΝ ΚΥΠΕΛΛΟΥ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2016-2017


1η ΦΑΣΗ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
16-10-2016

 

2 η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
13-11-2016

 

3 η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
14-12-2016

 

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
22-02-2017

 

 

 

2η ΦΑΣΗ:
(Ηµιτελικοί) 29-03-2017

 

 

 

Ο Τελικός Αγώνας θα ορισθεί από την Επιτροπή Κυπέλλου.

Διαβάστηκε 425 φορές

Νέα Βίντεο

Ράδιο

RSS Αθλητικών Ιστοσελίδων

  • No feeds found!

  

            
 

 

Το site δεν είναι επιχείρηση κερδοσκοπικού χαρακτήρα. Όλες οι καταχωρήσεις γίνονται ΔΩΡΕΑΝ. Στείλτε μας και εσείς τη δική σας !!!

 

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.