Oragiaspor-dramas.gr

Τετάρτη, 16 Δεκεμβρίου 2015 16:29

Η περιφέρεια παίζει μπάλα.....! Αποτελέσματα και βαθμολογίες απο τον Έβρο μέχρι τις Σέρρες!!!!!

Γράφτηκε από τον

Για ένα ακόμη σαββατοκύριακο είχαμε πλήρη αγωνιστική κίνηση σε όλους τους νομούς της Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης , και παρακάτω μπορείτε να δείτε όλα τα αποτελέσματα , τις βαθμολογίες και την επόμενη αγωνιστική απο τον Έβρο...........μέχρι τις .........Σέρρες !!!!!!!!

Αναλυτικά λοιπόν έχουμε:

 

 

 

 

 

 

ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ 

 

Πρωταθλήτρια χειμώνα στο νήμα του α΄γύρου η ΑΕ Διδυμοτείχου

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11η αγωνιστικη 
ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ  ΕΝΩΣΗ ΑΝΘΕΙΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΝΟΥ 0-0
ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΣ  ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 0-2
ΕΝΩΣΗ ΜΕΤΑΞΑΔΩΝ/ΠΑΛΙΟΥΡΙΟΥ ΚΑΣΤΑΝΙΕΣ 1-2
Α.Ε. ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ  ΠΑΕ ΡΙΖΙΩΝ  3-0
ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ  ΑΛΕΞ 1-0
ΡΕΠΟ Α.Ο. ΜΑΪΣΤΡΟΥ 
       
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ 
1 ΕΝΩΣΗ ΑΝΘΕΙΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΝΟΥ 25
2 Α.Ε. ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ 24
3 ΑΛΕΞ 16
4 ΚΑΣΤΑΝΙΕΣ 16
5 ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΟΣ  14
6 ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ  12
7 ΜΑΪΣΤΡΟΣ  11
8 ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ  8
9 ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΣ  8
10 ΠΑΕ ΡΙΖΙΩΝ  4
11 ΕΝΩΣΗ ΜΕΤΑΞΑΔΩΝ ΠΑΛΙΟΥΡΙΟΥ  4
       
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
ΜΑΪΣΤΡΟΣ  ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΣ  
ΕΝΩΣΗ ΑΝΘΕΙΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΝΟΥ  ΕΝΩΣΗ ΜΕΤΑΞΑΔΩΝ ΠΑΛΙΟΥΡΙΟΥ   
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ  ΑΕ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ   
ΚΑΣΤΑΝΙΕΣ  ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ  
ΠΑΕ ΡΙΖΙΩΝ  ΑΛΕΞ  
ΡΕΠΟ ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ 

 

 

 

Πήραν το ντέρμπι οι Προσκυνητές......ανάσα για τον Σπάρτακο !

 

 

 

 

 

 

 

 

14η αγωνιστικη 
ΔΟΞΑ Ν.ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ  ΟΡΦΕΑΣ ΞΥΛΑΓΑΝΗΣ  2-1
ΔΟΞΑ ΣΩΣΤΗ  ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ  1-3
ΑΟ ΝΕΑΣ ΚΑΛΛΙΣΤΗΣ  ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΙΓΕΙΡΟΥ  0-3 α.α. 
ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΑΠΠΩΝ  ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΠΩΝ  0-1
ΟΡΦΕΑΣ ΣΤΡΥΜΗΣ  ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΩΝ  2-3
ΠΑΟΚ ΚΟΣΜΙΟΥ ΑΕΤΟΣ ΜΙΣΧΟΥ 5-0
       
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ 
1 ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ  37
2 ΔΟΞΑ Ν.ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ  33
3 ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΠΩΝ  31
4 ΔΟΞΑ ΣΩΣΤΗ  30
5 ΠΑΟΚ ΚΟΣΜΙΟΥ  24
6 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΙΓΕΙΡΟΥ  23
7 ΟΡΦΕΑΣ ΞΥΛΑΓΑΝΗΣ  15
8 ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΑΠΠΩΝ 13
9 ΟΡΦΕΑΣ ΣΤΡΥΜΗΣ  13
10 ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ  11
11 ΑΕΤΟΣ ΜΙΣΧΟΥ  10
12 Α.Ο. ΝΕΑΣ ΚΑΛΛΙΣΤΗΣ  ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ ΑΠΌ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 
       
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
ΟΡΦΕΑΣ ΞΥΛΑΓΑΝΗΣ  ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ   
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΙΓΕΙΡΟΥ ΔΟΞΑ Ν.ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ   
ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΠΩΝ  ΔΟΞΑ ΣΩΣΤΗ   
ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΩΝ  ΑΟ ΝΕΑΣ ΚΑΛΛΙΣΤΗΣ   
ΑΕΤΟΣ ΜΙΣΧΟΥ ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΑΠΠΩΝ   
ΟΡΦΕΑΣ ΣΤΡΥΜΗΣ  ΠΑΟΚ ΚΟΣΜΙΟΥ  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ 

 

Ξέφυγε ο Ορφέας PUMA Ξάνθης .......ανάσα για Γεννησέα!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

12η αγωνιστικη (εξ αναβολής )
ΕΧΙΝΟΣ ΣΠΟΡ  ΑΣΤΗΡ ΜΑΓΙΚΟΥ  0-2
ΑΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ  ΟΡΦΕΑΣ Puma ΞΑΝΘΗΣ  1-5
Α.Ο. ΒΙΣΤΩΝΙΔΟΣ  ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΕΥΚΟΠΕΤΡΑΣ  5-0
ΝΕΣΤΟΣ ΚΥΡΝΟΥ  ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ  1-3
ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΖΥΓΟΥ  ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ  2-2
ΕΛΠΙΔΑ ΓΕΝΝΗΣΕΑΣ ΑΕ ΞΑΝΘΗΣ  1-0
ΕΡΜΗΣ ΜΑΝΔΡΑΣ  ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 0-2
       
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ 
1 ΟΡΦΕΑΣ Puma  ΞΑΝΘΗΣ  35
2 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ  32
3 ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ  28
4 ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ  27
5 ΑΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ 23
6 ΑΟ ΒΙΣΤΩΝΙΔΑΣ  20
7 ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΟΥ ΖΥΓΟΥ  18
8 ΑΣΤΗΡ ΜΑΓΙΚΟΥ 18
9 ΕΛΠΙΔΑ ΓΕΝΝΗΣΕΑΣ  11
10 ΕΡΜΗΣ ΜΑΝΔΡΑΣ  11
11 ΕΧΙΝΟΣ ΣΠΟΡ 10
12 Α.Ε. ΞΑΝΘΗΣ  9
13 ΝΕΣΤΟΣ ΚΥΡΝΟΥ  9
14 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΕΥΚΟΠΕΤΡΑΣ  -6
       
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΕΥΚΟΠΕΤΡΑΣ  ΑΣΤΗΡ ΜΑΓΙΚΟΥ   
ΟΡΦΕΑΣ PUMA ΞΑΝΘΗΣ  ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ   
ΕΧΙΝΟΣ ΣΠΟΡ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ   
ΑΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ  Α.Ε. ΞΑΝΘΗΣ   
Α.Ο. ΒΙΣΤΩΝΙΔΟΣ  ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ   
ΝΕΣΤΟΣ ΚΥΡΝΟΥ  ΕΡΜΗΣ ΜΑΝΔΡΑΣ   
ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΟΥ ΖΥΓΟΥ  ΕΛΠΙΔΑ ΓΕΝΝΗΣΕΑΣ  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 

 

Μοιρασιά στο ντέρμπι κορυφής  ....ο Βύρων πήρε το ντέρμπι της ουράς !!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

14η αγωνιστικη 
ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ  ΑΕΤΟΣ ΕΡΑΤΕΙΝΟΥ  0-3 α.α. 
ΒΡΑΣΙΔΑΣ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ  ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ  1-2
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ  ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ  0-3
ΒΥΡΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ  4-1
ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ  ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ  1-1
ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΑΝΤΙΦΙΛΛΙΠΩΝ  ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ  0-1
ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ  Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ  0-1
ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΡΥΣΟΧΩΡΙΟΥ  ΘΕΟΛΟΓΟΣ ΘΑΣΟΥ  1-3
       
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ 
1 ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ 38
2 ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ  37
3 ΘΕΟΛΟΓΟΣ ΘΑΣΟΥ 32
4 ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ  30
5 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΑΝΤΙΦΙΛΙΠΠΩΝ  30
6 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ  28
7 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ  26
8 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΡΥΣΟΧΩΡΙΟΥ  20
9 Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ 20
10 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ  18
11 ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ ΝΕΑΣ ΚΑΡΒΑΛΗΣ  15
12 ΒΡΑΣΙΔΑΣ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ  15
13 ΑΕΤΟΣ ΕΡΑΤΕΙΝΟΥ  13
14 ΒΥΡΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ  11
15 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ  6
16 ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ ΑΠΌ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 
       
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
ΒΡΑΣΙΔΑΣ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ  ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ   
ΑΕΤΟΣ ΕΡΑΤΕΙΝΟΥ  ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ   
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ  ΒΥΡΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ   
ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ  ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ   
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ  Μ.Α. ΑΝΤΙΦΙΛΛΙΠΩΝ   
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ  ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ   
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ  ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΡΥΣΟΧΩΡΙΟΥ   
ΘΕΟΛΟΓΟΣ ΘΑΣΟΥ Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ 

 

Με νίκες συνέχισαν Αναγέννηση και Παραλίμνιο.....έχασε έδαφος το Χρυσό !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13η αγωνιστικη 
ΔΑΣΟΧΩΡΙ  ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ  3-2
ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ  ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ  0-1
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΕΡΡΩΝ  ΓΟΝΙΜΟ 2-0
ΑΣΠΙΔΑ ΔΡΑΒΗΣΚΟΥ  ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ  1-0
ΚΑΡΠΕΡΗ  Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ  3-2
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ  ΘΡΑΚΙΚΟΣ ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙΟΥ 4-0
       
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ 
1 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΕΡΡΩΝ  29
2 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ  26
3 Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ  23
4 ΚΑΡΠΕΡΗ  21
5 ΔΑΣΟΧΩΡΙ  21
6 ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ  18
7 ΑΣΠΙΔΑ ΔΡΑΒΗΣΚΟΥ 18
8 ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ 18
9 ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ  13
10 ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ  12
11 ΓΟΝΙΜΟ 10
12 ΘΡΑΚΙΚΟΣ ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙΟΥ  7
       
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ  ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ   
ΓΟΝΙΜΟ ΔΑΣΟΧΩΡΙ   
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ  ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ  
ΑΕ ΧΡΥΣΟΥ  ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΕΡΡΩΝ  
ΘΡΑΚΙΚΟΣ ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙΟΥ  ΑΣΠΙΔΑ ΔΡΑΒΙΣΚΟΥ   
ΚΑΡΠΕΡΗ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ  

 

 

 

 

 

 

 

 

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.