Oragiaspor-dramas.gr

Κυριακή, 31 Μαΐου 2015 21:42

Με ''ψηλά το κεφάλι'' αποχαιρέτησε τα μπαράζ ανόδου στο Αγγελοχώρι η Προσοτσάνη.....Όλα τα αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους.....Ποιοι ανεβαίνουν στην Γ΄εθνική !

Γράφτηκε από τον

Ολοκληρώθηκε η διαδικασία των αγώνων μπαράζ για την άνοδο στην Γ΄εθνική κατηγορία με την διεξαγωγή της 6ης και τελευταίας αγωνιστικής.

Στον όμιλο της Προσοτσάνης , η δραμινή ομάδα μετά απο μια αξιοπρεπή παρουσία αποχαιρέτησε με ήττα (2-0) στο Αγγελοχώρι ενώ η ΑΠΕ Λαγκαδά νίκησε .....με το ζόρι το Παραλίμνιο (2-1) και ανέρχεται στην Γ΄εθνική κατηγορία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής και η τελική βαθμολογία σε όλους τους ομίλους έχουν ως εξής :

 

2ος όμιλος ανόδου στην Γ΄εθνική κατηγορία 
6η αγωνιστική 
ΚΥΡΙΑΚΗ    31       ΜΑΪΟΥ   2015 
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ - Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ  2-0
ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ  2-1
 
Η  ΤΕΛΙΚΗ  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ  2ου ΟΜΙΛΟΥ ΑΝΟΔΟΥ (σε 6  αγωνιστικες) 
ΣΥΝΟΛΟ   ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ    ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ 
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ 11 6 3 2 1 12-5 +7   7 3 2 1 0 10-3 +7   4 3 1 1 1 2-2 0
3 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ 10 6 3 1 2 4-7 -3   7 3 2 1 0 3-0 +3   3 3 1 0 2 1-7 -6
2 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 7 6 2 1 3 4-6 -2   6 3 2 0 1 3-3 0   1 3 0 1 2 1-3 -2
4 Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ  5 6 1 2 3 5-7 -2   4 3 1 1 1 2-1 +1   1 3 0 1 2 3-5 -2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Δείτε βαθμολογίες και ποιες ομάδες θα είναι τη νέα σεζόν στη Γ' Εθνική.


Τη συμμετοχή τους στη Γ' Εθνική εξασφάλισαν  οι Φαρκαδόνα, Πύδνα Κίτρους, Αχέρων Καναλακίου, Ερμής Ζωνιανών, Κανάρης Νενητών, Ηράκλειο, Ιάλυσος, Νέστος Χρυσούπολης, ΑΠΕ Λαγκαδά, Απόλλων Κρ. Βρύσης, Εορδαϊκός, ΑΟ Χαλκίδας, ΑΟ Λεβάντε.

Σπάρτη και ΑΟ Κυπαρισσίας θα δώσουν αγώνα μπαράζ για να προκύψει η ομάδα που θα ανέβει.

 

 

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Δόξα Προσκυνητών – Άρης Αβάτου 2-1

Νέστος Χρυσούπολης - ΑΕ Διδυμότειχου 5-0

Βαθμολογία (6η αγων.)

Β. Γκολ

1.Νέστος Χρυσούπολης 14 14-4

---------------------------------------------------

2.Άρης Αβάτου 10 12-5

3.Δόξα Προκυνητών 6 8-12

4.ΑΕ Διδυμοτείχου 2 5-14

 

 

 

 

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΕ Λαγκαδά - Απόλλων Παραλιμνίου 2-1

Κεραυνός Αγγελοχωρίου - Γ.Σ. Προσοτσάνης 2-0

Βαθμολογία (6η αγων.)

Β. Γκολ

1.ΑΠΕ Λαγκαδά 11 12-5

--------------------------------------------------

2. Κεραυνός Αγγελοχωρίου 10 4-7

3. Απόλλων Παραλιμνίου 7 4-6

4.Γ.Σ. Προσοτσάνης 5 5-7

 

 

 

 

 

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ:

Κιλκισιακός - ΠΟ Μουδανιών 3-1

Απόλλων Κρ. Βρύσης - ΑΣ Ειρηνούπολης 3-1

Βαθμολογία (6η αγων.)

Β. Γκολ

1.Απόλλων Κρ. Βρύσης 15 12-5

--------------------------------------------------

2.Κιλκισιακός 13 15-9

3.ΠΟ Μουδανιών 7 6-11

4.ΑΣ Ειρηνούπολης 0 5-13

 

 

 

 

 

 

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Παναργειακός Ορεστικού-Φλώρινα 2-0

Εορδαϊκός-ΑΕ Ποντίων 3-0

Βαθμολογία (6 αγων.)

Β. Γκολ

1.Εορδαϊκός 12 10-2

--------------------------------------------------

2.Παναργειακός Ορεστικού 10 7-4

3.Φλώρινα 6 4-10

4.ΑΕ Ποντίων 3 4-9

 

 

 

 

 

 

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Θύαμις Καστρίου-Φαρκαδόνα 0-2

ΑΟ Σιναράδων-ΑΟ Βελισσαρίου 2-3

Βαθμολογία (6 αγων.)

Β. Γκολ

1.Φαρκαδόνα 14 8-0

-------------------------------------------

2.ΑΟ Βελισσαρίου 11 11-4

3.ΑΟ Σιναράδων 8 8-6

4.Θύαμις Καστρίου 0 1-18

 

 

 

 

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Ατρόμητος Παλαμά-Πύδνα Κίτρους 3-1

Αμπελωνιακός-Αλμυρός 3-2

Βαθμολογία (6 αγων.)

Β. Γκολ

1.Πύδνα Κίτρους 13 9-6

------------------------------------------

2.Ατρόμητος Παλαμά 11 9-3

3.Αμπελωνιακός 8 6-7

4.Αλμυρός 1 5-13

 

 

 

 

 

 

7ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Χαλκίδας-Μαλεσίνα 2-0

Αίολος-Θήβα 1-2

Βαθμολογία (6 αγων.)

Β. Γκολ

1.ΑΟ Χαλκίδας 12 11-4

------------------------------------------

2.Θήβα 11 11-6

3.Μαλεσίνα 8 9-9

4.Αίολος 1 3-14

 

 

 

 

 

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Σκουφάς Κομποτίου-Απόλλων Ευπαλίου 2-2

Αχέρων Καναλακίου-ΑΕ Μεσολογγίου 0-0

Βαθμολογία (6 αγων.)

Β. Γκολ

1.Αχέρων Καναλακίου 14 8-0

---------------------------------------------------

2.ΑΕ Μεσολογγίου 9 4-3

3.Σκουφάς Κομποτίου 5 5-8

4.Απόλλων Ευπαλίου 4 7-13

 

 

 

 

 

 

9ος ΟΜΙΛΟΣ

Αιγάλεω-Ίκαρος Καλλ. 4-0

Κερατσίνι-Ηράκλειο 0-1

Βαθμολογία (6 αγων.)

Β. Γκολ

1.Ηράκλειο 18 10-1

-----------------------------------------

2.Αιγάλεω 9 8-5

3.Κερατσίνι 6 3-6

4.Ίκαρος Καλλ. 3 1-10

 

 

 

 

 

 

10ος ΟΜΙΛΟΣ

Διαγόρας Αγ. Παρ.-Κανάρης Νενήτων 0-1

Πυθαγόρας Σάμου-Πανναξιακός 0-1

Βαθμολογία (6 αγων.)

Β. Γκολ

1..Κανάρης Νενήτων 14 10-3

------------------------------------------

2Πανναξιακός 11 10-7

3.Διαγόρας Αγ. Παρ. 8 8-7

4.Πυθαγόρας Σάμου 0 3-14

 

 

 

 

 

11ος ΟΜΙΛΟΣ

Ακράτητος-ΑΟ Ζευγολατιού 1-1

Ιάλυσος-Θύελλα Ραφήνας 3-0

Βαθμολογία (6 αγων.)

Β. Γκολ

1.Ιάλυσος 16 14-2

------------------------------------------

2.Θύελλα Ραφήνας 11 9-5

3.ΑΟ Ζευγολατίου 4 5-9

4.Ακράτητος 2 2-14

 

 

 

 

 

 

12ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Λεβάντε-ΑΟ Κεφαλονιάς 1-1

Αστέρας Αμαλιάδας-Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 1-1

Βαθμολογία (6 αγων.)

Β. Γκολ

1.ΑΟ Λεβάντε 10 10-5

--------------------------------------------------

2.ΑΕ Κεφαλονιάς 9 7-5

3.Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 8 11-8

4.Αστέρας Αμαλιάδας 3 4-14

 

 

 

 

 

13ος ΟΜΙΛΟΣ

Πανθυρεατικός-ΑΟ Κυπαρισσίας 1-2

Σπάρτη-ΠΑΟ Κουτσοποδίου 2-0

Βαθμολογία (6 αγων.)

Β. Γκολ

1.ΑΟ Κυπαρισσίας 15 11-3

2.Σπάρτη 15 11-3

--------------------------------------------------

3.ΠΑΟ Κουτσοποδίου 4 6-10

4.Πανθυρεατικός 1 3-15

*Ο Πανθυρεατικός έχει έναν μηδενισμό.

 

 

 

 

 

14ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΦ Ιεράπετρας-Άρης Σούδας 3-1

Ερμής Ζωνιανών-Ρούβας 1-4

Βαθμολογία (6 αγων.)

Β. Γκολ

1.Ερμής Ζωνιανών 13 10-7

------------------------------------------

2.Ρούβας 11 13-4

3.ΟΦ Ιεράπετρας 8 8-5

4.Άρης Σούδας 1 4-19

 

 

 

 

Απομένει η εκκρεμότητα του 13ου ομίλου, όπου Σπάρτη-Κυπαρισσία που θα αγωνιστούν σε μονό ματς για να ξεκαθαριστεί ποια ομάδα θα ανέβει τελικά.

 

Οι ομάδες που ανέβηκαν

 

Νέστος Χρυσούπολης (1ος όμιλος)

 

ΑΠΕ Λαγκαδά (2ος όμιλος)

 

Απόλλων Κρ. Βρύσης (3ος όμιλος)

 

Εορδαϊκός (4ος όμιλος)

 

Φαρκαδόνα (5ος όμιλος)

 

Πύδνα Κίτρους (6ος όμιλος)

 

ΑΟ Χαλκίδας (7ος όμιλος)

 

Αχέρων Καναλακίου (8ος όμιλος)

 

Ηράκλειο (9ος όμιλος)

 

Κανάρης Νενήτων (10ος όμιλος)

 

Ιάλυσος (11ος όμιλος)

 

ΑΟ Λεβάντε (12ος όμιλος)

 

ΑΟ Κυπαρισίας ή ΑΕ Σπάρτης (13ος όμιλος)

 

Ερμής Ζωνιανών (14ος όμιλος)

 

 

 

 

 

Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 31 Μαΐου 2015 21:51

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.