Oragiaspor-dramas.gr

Δευτέρα, 18 Μαΐου 2015 21:05

Πρωταθλητής ο Πανσερραϊκός ......τα ''έσπασαν΄'' στην Ελευθερούπολη φίλαθλοι(;) του Άρη !

Γράφτηκε από τον

Ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα της Γ΄εθνικής στον 1ο όμιλο όπου ο  Πανσερραϊκός είναι  ο πρωταθλητής της φετινής περιόδου και προβιβάζεται στην Β΄εθνική κατηγορία...

Στα τοπικά πρωταθλήματα υποβιβάζονται Άρης Ακροποτάμου και Ορφέας Ελευθερούπολης (ΕΠΣ Καβάλας) , Απόλλων Αρναίας (ΕΠΣ Χαλκιδικής ) , Αναγέννηση Γιαννιτσών ( ΕΠΣ Πέλλας ) και Καστοριά ( ΕΠΣ Καστοριάς).

 

 Ιδού ο πρωταθλητής Πανσερραϊκός......

 

 

panserraikos

 

 

 

 

 

 

και ιδού οι φίλαθλοι (;) του Άρεως.............κοντά στην ομάδα τους....(;)

 

 

 

pegasus LARGE t 1041 106573186

 

 

pegasus LARGE t 1041 106573184

 

 

 

 

 

pegasus LARGE t 1041 106573187

 

 

τα σχόλια δικά σας ..........

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Γ  ΕΘΝΙΚΗ  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ    1ος ΟΜΙΛΟΣ 
30η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
ΚΥΡΙΑΚΗ   17   ΜΑΪΟΥ     2015
Σημειώθηκαν    23   γκολ = 557  γκολ συνολο 
ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ  ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ  0-0  
Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ Α.Γ.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑ  3-0 a.a.  
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ  ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ  2-2  21΄ΦΛΩΡΟΣ , 68΄ΤΟΡΟΜΑΝΙΔΗΣ  -  2΄ΜΠΑΜΠΛΗΣ , 75΄ΧΡΗΣΤΟΥ 
ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ  0-2 44΄,57΄ΛΟΥΪΖΙΔΗΣ 
ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ  ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ  2-0 1΄ΖΑΡΟΓΙΑΝΝΗΣ , 75΄ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ 
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ  ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ  1-0 42΄ΓΚΟΓΚΑΣ 
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ  ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ 3-3 7΄ΜΠΟΥΛΓΚΟΥΡΙΔΗΣ , 12΄ΜΕΝΙΚΑΛΙ , 33΄ΙΟΡΔΑΝΙΔΗΣ -   55΄ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ , 75΄, 80΄ΣΕΦΕΡΙΔΗΣ 
ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ  ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ  4-1 39΄ΚΕΦΑΛΑΣ , 69΄,85΄ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ , 75΄ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ  -  50΄ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗΣ 
 
Η  ΤΕΛΙΚΗ   ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ  ----    1ος ΟΜΙΛΟΣ  (σε   30 αγωνιστικές )
    ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ   ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ 
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ  74 23 5 2 52-15 +37   41 13 2 0 33-8 +25   33 10 3 2 19-7 +12
2 ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ  71 22 5 3 51-12 +39   40 13 1 1 32-6 +26   31 9 4 2 19-6 +13
3 Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ  67 20 7 3 54-16 +38   36 11 3 1 28-8 +20   31 9 4 2 26-8 +18
4 ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ  52 15 7 8 43-26 +17   28 8 4 3 21-13 +8   24 7 3 5 22-13 +9
5 ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ  47 13 8 9 53-34 +19   30 9 3 3 36-15 +21   17 4 5 6 17-19 -2
6 ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ  42 11 9 10 39-33 +6   28 8 4 3 21-9 +12   14 3 5 7 18-24 -6
7 ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ  41 10 11 9 31-29 +2   24 6 6 3 16-11 +5   17 4 5 6 15-18 -3
8 ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ  40 10 10 10 32-31 +1   21 5 6 4 15-12 +3   19 5 4 6 17-19 -2
9 ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ  40 12 4 14 44-49 -5   23 7 2 6 25-19 +6   17 5 2 8 19-30 -11
10 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ  38 9 11 10 28-28 0   25 7 4 4 19-14 +5   13 2 7 6 9-14 -5
11 ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ  37 10 7 13 32-34 -2   16 4 4 7 16-19 -3   21 6 3 6 16-15 +1
12 ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ  34 8 10 12 32-45 -13   25 7 4 4 22-16 +6   9 1 6 8 10-29 -19
13 ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ  27 7 6 17 26-45 -19   15 4 3 8 14-20 -6   12 3 3 9 12-25 -13
14 ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ  22 5 7 18 26-43 -17   12 2 6 7 13-19 -6   10 3 1 11 13-24 -11
15 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ  20 5 5 20 19-62 -43   14 4 2 9 12-28 -16   6 1 3 11 7-34 -27
16 Α.Γ.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑ  ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ ΑΠΌ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 

 

 

 

 

 

ΑΥΤΟΙ ΑΝΕΒΗΚΑΝ:

Πανσερραϊκός, Τρίκαλα, Πανελευσινιακός, Κισσαμικός

 

 

ΑΥΤΟΙ ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ:

1ος όμιλος: Άρης, Καβάλα, Δόξα Δράμας, Καμπανιακός, Ηρακλής Αμπελοκήπων, Εθνικός Αγιονερίου, Θύελλα Φιλώτα, Έβρος Σουφλίου, Βυζάντιο Κοκκινοχώματος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης

 

2ος όμιλος: ΑΕ Καραϊσκάκης, Αχιλλέας Νεοκαισάρειας, Θεσπρωτός, Οπούντιος Μαρτίνου, Πύρασος, Οικονόμος Τσαριτσάνης, Ρήγας Φεραίος, Εθνικός Φιλιππιάδας, Κοζάνη, Δωτιέας Αγιάς

 

3ος όμιλος: Παναργειακός, Καλαμάτα, Αιολικός, Ζακυνθιακός, Δόξα Μανωλάδας, Παναρκαδικός, Λουτράκι, Βύζας Μεγάρων, ΠΑΟ Βάρδας

 

4ος όμιλος: Κηφισιά, Ιωνικός, Ατρόμητος Πειραιά, Αστέρας Βάρης, Γλυφάδα, Εθνικός, Τριγλία Ραφήνας, ΠΑΟ Κρουσσώνα, Ηλυσιακός

 

ΑΥΤΟΙ ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΑΝ:

1ος όμιλος: Άρης Ακροποτάμου, Αναγέννηση Γιαννιτσών, Ορφέας Ελευθερούπολης, Απόλλων Αρναίας, Καστοριά

 

2ος όμιλος: Αναγέννηση Άρτας, Βατανιακός, Μακροχώρι, Πυρσός Γρεβενών, Λευκάδια

 

3ος όμιλος: Ερμής Κιβερίου, Αχαϊκή, Αστέρας Μαγούλας, Μανδραϊκός, Κύμη

 

4ος όμιλος: Ηρόδοτος, Γιούχτας, Νέα Ιωνία, Αναγέννηση Ιεράπετρας

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 18 Μαΐου 2015 21:05

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.