Oragiaspor-dramas.gr

Ώρα για σπόρ της Δράμας

Ώρα για σπόρ της Δράμας

Ρεκόρ παραγωγικότητας σημειώθηκε στην 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκ 2 , με 21 τέρματα και με τα οποία φθάσαμε συνολικά στα 221 απο την αρχή της φετινής αγωνιστικής περιόδου....

Στην κορυφή των σκόρερς παραμένει ο Κάστρο του Ιωνικού που πέτυχε ακόμα δύο τέρματα και έφθασε τα 13 ενώ ακολουθεί ο Μανουσάκης του Εργοτέλη....

Αναλυτικά ο πίνακας των σκόρερς (μετά την 20η αγωνιστική) ...

Α/Α ΓΚΟΛ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗΣ ΟΜΑΔΑ
1 13 ΚΑΣΤΡΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
2 7 ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
3 6 ΜΠΙΑΝΚΟΝΙ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
4 5 ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Α.Ο. ΧΑΝΙΑ
5 5 ΚΟΥΣΚΟΥΝΑΣ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ
6 5 ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΤΡΙΚΑΛΑ
7 5 ΑΡΑΒΙΔΗΣ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ
8 4 ΜΠΑΣΤΑΚΟΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
9 4 ΤΣΕΛΙΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
10 4 ΜΑΥΡΙΑΣ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
11 4 ΓΚΙΝΗΣ Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
12 4 ΤΑΤΟΣ Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
13 4 ΡΟΛΕ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
14 4 ΠΛΑΤΕΛΛΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
15 3 ΝΙΑΣΕ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
16 3 ΜΠΑΤΡΟΒΙΤΣ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ
17 3 ΤΖΙΩΡΑΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
18 3 ΚΟΝΤΟΣ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
19 3 ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΚΛΑΟΥΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
20 3 ΜΠΟΥΤΣΑΚΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
21 3 ΚΟΝΡΑΝΤ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
22 3 ΚΟΥΣΤΑ Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
23 3 ΜΠΟΥΡΣΕΛΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
24 3 ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
25 3 ΜΑΡΑΘΩΝΙΤΗΣ Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ
26 3 ΓΙΟΥΣΗΣ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ
27 3 ΝΤΑΛΑ ΚΟΣΤΑ Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
28 3 ΒΑΣΙΛΟΓΙΑΝΝΗΣ Α.Ο. ΧΑΝΙΑ
29 3 ΡΙΖΟΓΙΑΝΝΗΣ ΤΡΙΚΑΛΑ
30 3 ΜΑΝΑΛΗΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
31 2 ΠΟΛΕΤΟ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
32 2 ΚΟΝΕ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
33 2 ΑΛΜΠΑΝΗΣ ΤΡΙΚΑΛΑ
34 2 ΕΜΠΕΡΤ Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
35 2 ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΤΡΙΚΑΛΑ
36 2 ΝΙΛΙ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
37 2 ΚΑΠΝΙΔΗΣ Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
38 2 ΜΕΝΣΑ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
39 2 ΟΜΑΡ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
40 2 ΣΚΟΝΔΡΑΣ ΤΡΙΚΑΛΑ
41 2 ΔΟΥΜΤΣΙΟΣ Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ
42 2 ΛΟΒΡΙΤΣ Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ
43 2 ΛΙΝΑΡΔΟΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
44 2 ΣΜΥΡΛΗΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
45 2 ΠΑΤΡΙΝΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
46 2 ΝΑΖΙΜ Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ
47 2 ΓΚΑΡΘΙΑ Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
48 2 ΣΓΧΡΟΪΝΕΝ Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
49 2 ΒΑΝΤΕΡΣΟΝ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
50 2 ΚΩΣΤΗ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
51 2 ΧΑΤΖΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
52 1 ΔΕΙΝΟΠΑΠΠΑΣ Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ
53 1 ΜΙΓΑΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
54 1 ΜΠΡΙΛΑΝΤΕ Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
55 1 ΝΤΟΡΙΒΑΛ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
56 1 ΝΤΙΑΛΟΣΙ ΤΡΙΚΑΛΑ
57 1 ΘΥΜΙΑΝΗΣ Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
58 1 ΚΟΚΚΑΣ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ
59 1 ΜΥΤΙΔΗΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
60 1 ΜΠΑΡΑΤΑΣ Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
61 1 ΚΟΝΤΟΧΡΗΣΤΟΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
62 1 ΣΙΑΤΡΑΒΑΝΗΣ Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
63 1 ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
64 1 ΝΙΚΑΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
65 1 ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ ΤΡΙΚΑΛΑ
66 1 ΛΕΜΟΝΗΣ Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
67 1 ΜΠΡΑΜΠΙΓΙΑ Α.Ο. ΧΑΝΙΑ
68 1 ΛΙΑΓΚΑΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
69 1 ΜΠΑΜΠΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
70 1 ΜΠΑΣΤΙΑΝΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
71 1 ΜΑΣΕΝΑ Α.Ο. ΧΑΝΙΑ
72 1 ΓΙΑΝΝΩΤΗΣ Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ
73 1 ΑΝΤΕΡΣΟΝ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
74 1 ΑΛΑΕΘ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
75 1 ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
76 1 ΑΝΑΚΟΓΛΟΥ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ
77 1 ΜΕΧΙΑ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
78 1 ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
79 1 ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
80 1 ΧΙΝΤΖΙΔΗΣ Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
81 1 ΔΗΜΟΥΤΣΟΣ Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
82 1 ΣΑΝΔΡΑΒΕΛΗΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
83 1 ΜΩΡΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
84 1 ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
85 1 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ Α.Ο. ΧΑΝΙΑ
86 1 ΒΛΑΧΟΜΗΤΡΟΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
87 1 ΦΟΥΑΣΗΣ Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
88 1 ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
89 1 ΚΑΡΛΟΣ Α.Ο. ΧΑΝΙΑ
90 1 ΜΙΚΕΛΤΑΤΖΕ Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
91 1 NTINAΣ Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
92 1 ΚΟΤΣΩΝΗΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
93 1 ΦΟΝΤΕ Α.Ο. ΧΑΝΙΑ
94 1 ΜΑΡΙΝΟΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
95 1 ΚΟΥΪΡΟΥΚΙΔΗΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
96 1 ΣΚΟΥΠΡΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
97 1 ΣΤΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
98 1 ΝΙΚΟΛΙΤΣ Α.Ο. ΧΑΝΙΑ
99 1 ΠΕΪΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
100 1 ΚΟΚΚΙΝΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
101 1 ΚΩΣΤΑΝΑΣΙΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
102 1 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑΚΟΣ Α.Ο. ΧΑΝΙΑ
  215 ΣΥΝΟΛΟ

 

ΑΥΤΟΓΚΟΛ
Α/Α ΑΥΤΟΓΚΟΛ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗΣ ΟΜΑΔΑ
1 1 ΓΙΟΥΡΜΑΝ ΞΑΝΘΗ υπερ ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
2 1 ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ ΤΡΙΚΑΛΑ υπέρ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ
3 1 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΔΙΑΓΟΡΑΣ υπερ ΔΟΞΑΣ ΔΡΑΜΑΣ
4 1 ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ υπερ ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
5 1 ΜΥΤΙΔΗΣ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ υπερ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ
6 1 ΠΑΤΑΠΗΣ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ υπερ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ

Με την 20η αγωνιστική συνεχίστηκε το σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκ , όπου είχαμε ρεκόρ παραγωγικότητας την φετινή περίοδο με 21 γκολ και συνολικά φθάσαμε στα 221 τέρματα....

 

Ο Ιωνικός επικράτησε με σκορ 4-2 επί της Δόξας Δράμας και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα της βαθμολογίας ενώ ο Κάστρο με δύο ακόμα τέρματα έφθασε τα 13 φετινά στον πίνακα των σκόρερς....σε ένα ματς που έγινε παρουσία του ''αρχιδιαιτητή'' Κλάτενμπεργκ.....

 

Ο Λεβαδειακός έφυγε με το διπλό στο 90' μέσα στην Λάρισα επί του Απόλλωνα με σκορ 1-2 χάρη σε δύο τέρματα της ''χρυσής αλλαγής'' του Μπιανκόνι και τώρα υποδέχεται στ μεγάλο ντέρμπι τον Ιωνικό!!!!

 

Η Ξάνθη επικράτησε με σκορ 2-0 και έμεινε ''ζωντανή'' στο κυνήγι της 2ης θέσης ...την ίδια ώρα που ο Διαγόρας έμενε για πρώτη φορά φέτος εκτός της πρώτης εξάδας!!!!

 

Η Παναχαϊκή ξαναμπήκε στην πρώτη εξάδα νικώντας με σκορ 3-2 σε ένα πολύ γεμάτο παιχνίδι τα Χανιά χάρη σε δύο τέρματα του Αραβίδη....

 

Τα Τρίκαλα πήραν ''εξάποντο επιβίωσης'' νικώντας 1-0 τον Καραϊσκάκη χάρη σε τέρμα του Ευθυμίου και πλέον στην μάχη της παραμονής θα μπουν σχετικά άνετα...

 

...ενώ τέλος ο Εργοτέλης πανηγύρισε το τρίποντο της νίκης για πρώτη φορά μετά απο 34 ημέρες νικώντας 4-0 την Ιεράπετρα και κρατάει την τύχη του όσον αφορά την εξάδα....στα χέρια του!!!!

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα , οι σκόρερς , η βαθμολογία και στατιστικά απο το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκ 2 έχουν ως εξής :

 

SUPERLEAGUE 2
20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 10 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021
Σημειώθηκαν 21 τέρματα = συνολο 221 τέρματα  
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ   ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ ΣΚΟΡΕΡΣ Α΄ΓΥΡΟΣ
ΤΡΙΚΑΛΑ   Α.Ε. ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ 1-0 53΄ΕΥΘΥΜΙΟΥ (0-1)
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ   ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 4-2 5΄, 70΄ΚΑΣΤΡΟ , 24΄ΡΟΛΕ , 66΄ΝΙΑΣΕ – 82΄, 92΄ΚΟΝΤΟΣ (1-2)
ΞΑΝΘΗ   ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 2-0 33΄ΓΚΑΡΘΙΑ , 57΄ΣΧΓΡΟΙΕΝ (0-1)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ   ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 1-2 88΄ΧΑΤΖΗΣ – 62΄,90’ ΜΠΙΑΝΚΟΝΙ (0-0)
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ   Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 4-0 9΄ΚΩΣΤΑΝΑΣΙΟΣ , 35΄ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ , 92΄ΠΕΙΟΣ , 94΄ΚΟΚΚΙΝΗΣ (1-0)
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ   ΧΑΝΙΑ 3-2 12΄ΚΟΥΣΚΟΥΝΑΣ , 33΄, 96΄ΑΡΑΒΙΔΗΣ – 32΄ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ , 79΄ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑΚΟΣ (0-0)
Η βαθμολογία της SUPERLEAGUE 2 ( σε 20 αγωνιστικες )
  ΣΥΝΟΛΟ bet time   ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ   ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ under over   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 43 20 13 4 3 32-17 +15 13 7   21 6 3 1 18-10 +8   22 7 1 2 14-7 +7
2 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 38 20 10 8 2 27-10 +17 14 6   20 5 5 0 13-3 +10   18 5 3 2 14-7 +7
3 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ 35 20 9 8 3 18-9 +9 17 3   24 7 3 0 10-2 +8   11 2 5 3 8-7 +1
4 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 32 20 10 2 8 25-16 +9 15 5   18 6 0 5 18-8 +10   14 4 2 3 7-6 +1
5 Α.Ο. ΧΑΝΙΑ 31 20 8 7 5 15-11 +4 18 2   15 4 3 3 5-4 +1   16 4 4 2 10-7 +3
6 ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 28 20 7 7 6 18-15 +3 15 5   20 6 2 2 14-8 +6   8 1 5 4 4-7 -3
7 ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 27 20 7 6 7 15-21 -6 17 3   13 3 4 3 8-12 -4   14 4 2 4 7-9 -2
8 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 24 20 6 6 8 12-14 -2 16 4   12 3 3 4 8-9 -1   12 3 3 4 4-5 -1
9 ΤΡΙΚΑΛΑ 23 20 5 8 7 16-18 -2 15 5   12 3 3 4 8-9 -1   11 2 5 3 8-9 -1
10 ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 20 20 6 2 12 16-32 -16 10 10   14 4 2 4 6-9 -3   6 2 0 8 9-22 -13
11 Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 12 20 2 6 12 16-30 -14 12 8   8 1 5 4 9-12 -3   4 1 1 8 7-18 -11
12 Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ 12 20 2 6 12 11-30 -19 13 7   5 1 2 6 5-13 -8   7 1 4 6 6-17 -11
 
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21η …..ΚΥΡΙΑΚΗ 18 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ   ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ ΣΚΟΡΕΡΣ Α΄ΓΥΡΟΣ
Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ   ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ     (0-0)
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ   ΤΡΙΚΑΛΑ 17/4   (1-0)
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ   ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 17/4   (1-1)
Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ   ΞΑΝΘΗ 17/4   (1-2)
ΧΑΝΙΑ   ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ     (0-1)
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ   ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ     (0-1)
ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 120
ΤΕΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΘΗΚΑΝ 221
ΤΕΡΜΑΤΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 122
ΤΕΡΜΑΤΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 99
ΝΙΚΕΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 50
ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 35
ΝΙΚΕΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 35
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 32 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 9 ΞΑΝΘΗ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 11 Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 32 ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ +17 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ -19 ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΝΙΚΕΣ 13 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 8 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ , ΞΑΝΘΗ , ΤΡΙΚΑΛΑ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΗΤΤΕΣ 12 ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ , Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ , Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΝΙΚΕΣ 2 Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ , Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 2 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ , ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΗΤΤΕΣ 2 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΔΡΑ 24 βαθμοί ΞΑΝΘΗ (7-3-0)
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΔΡΑ 5 βαθμοί Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (1-2-6)
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΟΜΑΔΑ…….''ΔΡΑΣΤΗΣ'' 22 βαθμοί ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (7-1-2)
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΟΜΑΔΑ ……..΄΄ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΄΄ 4 βαθμοί Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ( 1-1-8)

 

...τι και αν ξημέρωσε Δευτέρα....το αθλητικό πρόγραμμα των μεταδόσεων είναι ιδιαίτερα πλούσιο για καθημερινή ημέρα...

Αναλυτικά :

Τα Τρίκαλα επικράτησαν πιο εύκολα απ 'ότι δείχνει το τελικό 1-0 της ΑΕ Καραϊσκάκης για την 20η αγωνιστική της Super League 2 και συνεχίζουν την μάχη που δίνουν για να προλάβουν τα πλέι-οφ.

Ετσι μετά απο αυτήν την νίκη τα Τρίκαλα έφθασαν τους 23 βαθμούς και είναι σχετικά άνετα στην μάχη της παραμονής....απο την άλλη πλευρά ο Καραϊσκάκης έμεινε στην τελευταία θέση....

Αναλυτικά :

Με γκολ του Αραβίδη στο 90+6', η Παναχαϊκή επικράτησε των Χανίων στην Πάτρα με 3-2 και προσπέρασε τον Διαγόρα στην 6η θέση, μπαίνοντας ξανά στο κυνήγι της εισόδου στα play off.

Πλέον οι Αχαιοί κρατούν την τύχη στα χέρια τους αφού με νίκες επί του Εργοτέλη (εντός) και Ξάνθης (εκτός) αφήνουν τον Διαγόρα στα play-out....ενώ οι Κρητικοί με νίκη επί του Απόλλων Λάρισας την επόμενη αγωνιστική θα κλειδώσουν την εξάδα!

Αναλυτικά:

Χρειάστηκε να περάσουν κοντά 40 ημέρες για να χαμογελάσουν οι άνθρωποι του Εργοτέλη αφού απο την νίκη επί της Δόξας στις 7 Μαρτίου , μεσολάβησαν πέντε ήττες και μια ισοπαλία ...μέχρι το χθεσινό ''ξέσπασμα'' επί της Ιεράπετρας με σκορ 4-0 στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκ 2.....

Ετσι μετά απο αυτήν την νίκη οι ''κιτρινόμαυροι'' έφθασαν τους 32 βαθμούς και ψάχνουν έναν βαθμό στις επόμενες δύο αγωνιστικές για να κλειδώσουν την εξάδα...ενώ απο την άλλη πλευρά ο ΟΦΙ παρέμεινε στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα...

Αναλυτικά :

Η Ξάνθη επικράτησε με σκορ 2-0 επί του Διαγόρα Ρόδου στα Πηγάδια , στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκ 2 , και έμεινε ζωντανή στην διεκδίκηση της   2ης θέσης....ενώ απο την άλλη πλευρά , οι Ροδίτες για πρώτη φορά απο την αρχή του πρωταθλήματος...βγήκαν εκτός εξάδας!

Αναλυτικά:

Πρεμιέρα για το γυναικείο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Α΄Εθνικής Γυναικών ποδοσφαίρου , όπου μετά απο αρκετά χρόνια συμμετέχει μια δραμινή ομάδα ...

Η Δόξα 2016 μέσα σε μια πενταετία απο την ίδρυση της , βασιζόμενη σε άρτια οργάνωση με προγραμματισμό και μεθοδικότητα είδε το απόγευμα της Κυριακής , τους κόπους της να αποδίδουν καρπούς και να φθάνει στην πρώτη ιστορική της νίκη στην μεγάλη κατηγορία με σκορ 1-0 επί του Αγροτικού Αστέρα Αγίας Βαρβάρας!

 Οι αθλήτριες της Δόξας    προσπάθησαν από το πρώτο λεπτό να επιβάλλουν τον ρυθμό τους και να δημιουργήσουν ευκαιρίες για να σκοράρουν.

Στο 20ο λεπτό μετά από κόρνερ η Ελένη Πέμπε εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας και διαμόρφωσε το τελικό σκορ του αγώνα.

Σίγουρα η πολύμηνη διακοπή του πρωταθλήματος επηρέασε την απόδοση των ποδοσφαιριστριων μας,αν και υπήρχε η διάθεση για ένα υψηλότερο αποτέλεσμα με την αξιόμαχη ομάδα του Αγροτικού Αστέρα Αγίας Βαρβαρας.


Η ομάδα της Δόξας 2016 αγωνίστηκε με την παρακάτω σύνθεση :
Γαβριηλίδου,Σωμαδη,Ζήση,Πέμπε,Εξουζιδου,Κοτσακι,Τουρετζόγλου,Τζιντζογλου,Μποϊκανη (Πουλιουδη Κ.),Μπαντη(Πουλιουδη Ε.),Μπιζεργιανιδου(Χατζηϊωάννου )

Να δώσουμε συγχαρητήρια σε όλες τις ποδοσφαιριστριες και των δυο ομάδων για την προσπάθεια τους να ξανά παίξουν ποδοσφαιρο κάτω από τις αντίξοες και ειδικές συνθήκες που ζούμε.

Τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια!

Πριν απο 167 ημέρες ο Πανδραμαϊκός επικρατούσε με σκορ 1-0 επί του Ηρακλή Αμπελοκήπων με σκόρερ τον Μουδούρογλου ....και λίγες ημέρες μετά ήρθε η διακοπή του πρωταθλήματος ...λόγω κορωνοϊου!

 

Σαν να μην πέρασε μια ημέρα , ο Πανδραμαϊκός ...167 ημέρες μετά πανηγύρισε ακόμα ένα τρίποντο αυτήν την φορά στην Θεσσαλονίκη με σκορ 0-2 επί του Εθνικού Σοχού , με τον Μουδούρογλου πάλι να ανοίγει το σκορ στο 13΄ και τον Μπερούκα στο 39΄να ''σφραγίζει'' την σημαντική αυτή νίκη !

 

Η δραμινή ομάδα επέδειξε απο την αρχή σοβαρότητα απέναντι στους γηπεδούχους , είδε να ακυρώνεται γκολ του Μουδούρογλου ως offside ωστόσο με δύο πανέμορφα γκολ απο Μουδούρογλου και Μπερούκα  πανηγύρισε μια σημαντική νίκη !!!

 

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ (Γιάννης Παγώνης):

Καραβελιδης, Δημητρακοπουλος, Μπατσαρας, Ρανζης, Σάββας (89'Αντωνιάδης) , Στεφανίδης, Αχαλινοπουλος, Κουτσικοβαγγελης, Ταχματζιδης (65 Θεοδωρίδης) , Κουγκουρικος (56 Νικολιτσας), Φούσκας (66 Ιωαννιδης) .

 

  

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ (Μπάμπης Καζεπίδης):

Κιουμουρτζης Κεχαγιάς, Κονταξης, Αιβαζης (85'Παυλίδης) , Κωνσταντάρας, Πατενταλης, Αναστασιαδης, (85'Μπαντης) , Θεοδωρίδης, Μουδουρογλου, Αχαλινοπουλος (58'Διαμαντοπουλος) , Μπερουκας (66'  Μπελμανι).

 

 

Στο παρακάτω video δείτε τις καλύτερες φάσεις της αναμέτρησης μέσα απο την κάμερα του insport.gr!

Επιστροφή στην αγωνιστική δράση για τις ομάδες του 1ου ομίλου ( αλλά και των υπολοίπων ομίλων τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες θα δείτε στην συνέχεια του άρθρου) απο την 5η αγωνιστική , όπου σημειώθηκαν 18 γκολ και συνολικά φθάσαμε στα 87 τέρματα απο την αρχή του φετινού πρωταθλήματος!

 

Στα αποτελέσματα της ημέρας τώρα , ο Πανδραμαϊκος πέρασε άνετα απο την Θεσσαλονίκη επικρατώντας με σκορ 0-2 επί του Εθνικού Σοχού χάρη σε τέρματα των Μουδούρογλου (13΄) και Μπερούκα (39΄) και παρέμεινε σε απόσταση αναπνοής απο την κορυφή....ενώ η Α.Ε. Αμπελοκήπων πήρε ξεκούραστα το τρίποντο αφού είχε ρεπό....

 

Στους υπόλοιπους αγώνες , ο Ορφέας Ξάνθης επικράτησε με σκορ 1-0 στο ξανθιώτικο ντέρμπι επί του Άρη Αβάτου χάρη σε τέρμα του Μελισσόπουλου και παρέμεινε στην κορυφή ....όπως και ο Αετός Οφρυνίου που πέτυχε σημαντικό διπλό μέσα στο Παραλίμνιο με σκορ 0-1 επί του τοπικού Απόλλωνα με τέρμα του Σαλπιγγίδη...

 

Στο θρακιώτικο ντέρμπι , η Ελπίδα Σαππών επικράτησε με σκορ 2-1 επί του Διδυμοτείχου....ενώ με το ίδιο σκορ πέρασε απο την Θαλασσιά και ο Νέστος Χρυσούπολης ...

 

Ο Ηρακλής Αμπελοκήπων αν και δύσκολα επικράτησε με σκορ 2-1 επί της Αλεξανδρούπολης ενώ γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν Ορφάνι και Εύοσμος....

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα , οι σκόρερς , η βαθμολογία και στατιστικά του 1ου ομίλου έχουν ως εξής:

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021
Σημειώθηκαν 18 τέρματα = σύνολο 87 τέρματα
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ   ΑΕΤΟΣ ΟΦΡΥΝΙΟΥ 0-1 64’ ΣΑΛΠΙΓΓΙΔΗΣ
ΑΝΑΓ. ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ   ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 1-2 29΄ΚΑΖΑΚΗΣ – 40΄ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ , 45΄ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ
Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ   ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ 3-0 α.α.  
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ   ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ 2-1 12΄ΠΟΡΤΟΥΛΙΔΗΣ , 72΄ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ – 71’ ΜΑΛΤΕΖΟΣ
ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ   ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 1-0 70΄ΜΕΛΙΣΣΟΠΟΥΛΟΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ   ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ 0-2 13΄ΜΟΥΔΟΥΡΟΓΛΟΥ , 39΄ΜΠΕΡΟΥΚΑΣ
ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΠΩΝ   Α.Ε. ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ 2-1 35΄,50΄ΕΜΡΕ – 79΄ΒΑΡΣΑΜΙΔΗΣ
ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ   Α.Ε. ΕΥΟΣΜΟΥ 1-1 15΄ΛΩΛΗΣ – 30΄ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ
Η βαθμολογία της Γ΄Εθνικής (σε 5 αγώνες)
  ΣΥΝΟΛΟ bet time   ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ   ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ under over   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ 13 5 4 1 0 10-3 +7 2 3   9 3 0 0 6-0 +6   4 1 1 0 4-3 +1
2 ΑΕΤΟΣ ΟΦΡΥΝΙΟΥ 13 5 4 1 0 8-3 +5 3 2   4 1 1 0 3-2 +1   9 3 0 0 5-1 +4
3 Α.Ο. ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ 12 5 4 0 1 8-2 +6 3 2   6 2 0 0 3-1 +2   6 2 0 1 5-1 +4
4 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ 10 5 3 1 1 6-7 -1 3 2   7 2 1 0 5-2 +3   3 1 0 1 1-5 -4
5 ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 9 5 3 0 2 10-3 +7 2 3   6 2 0 0 7-1 +6   3 1 0 2 3-2 +1
6 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ FC 9 5 3 0 2 5-4 +1 4 1   9 3 0 0 4-0 +4   0 0 0 2 1-4 -3
7 Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 7* 4 2 1 1 6-4 +2 2 2   7 2 1 0 6-2 +4   0 0 0 1 0-2 -2
8 ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΠΩΝ 7* 4 2 1 1 4-4 0 2 2   4 1 1 1 2-4 -2   3 1 0 0 2-0 +2
9 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 6* 4 2 0 2 5-3 +2 3 1   6 2 0 1 5-1 +4   0 0 0 1 0-2 -2
10 ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 6* 4 2 0 2 5-4 +1 2 2   3 1 0 1 2-1 +1   3 1 0 1 3-3 0
11 Α.Ε. ΕΥΟΣΜΟΥ 5* 4 1 2 1 4-6 -2 3 1   3 1 0 0 2-0 +2   2 0 2 1 2-6 -4
12 Α.Ε. ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ 3 5 1 0 4 6-7 -1 1 4   0 0 0 2 1-3 -2   3 1 0 2 5-4 +1
13 ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ 3 5 0 3 2 4-7 -3 3 2   1 0 1 1 2-4 -2   2 0 2 1 2-3 -1
14 ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 3* 4 1 0 3 3-6 -3 2 2   3 1 0 0 2-1 +1   0 0 0 3 1-5 -4
15 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ 0 5 0 0 5 1-10 -9 3 2   0 0 0 3 1-7 -6   0 0 0 2 0-3 -3
16 ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ , ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΠΩΝ , Α.Ε. ΕΥΟΣΜΟΥ, ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ , ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ
Η ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
 
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η ….ΚΥΡΙΑΚΗ 18 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021 ----ΩΡΑ 16:30 μ.μ.)
ΑΝΑΓ. ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ   ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ    
ΑΕΤΟΣ ΟΦΡΥΝΙΟΥ   Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ    
ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ   ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ    
ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ   ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ    
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ   ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ    
ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ   ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΠΩΝ    
Α.Ο. ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ   Α.Ε. ΕΥΟΣΜΟΥ    
Α.Ε. ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ   ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ    
ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 37
ΤΕΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΘΗΚΑΝ 87
ΤΕΡΜΑΤΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 52
ΤΕΡΜΑΤΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 35
ΝΙΚΕΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 21
ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 5
ΝΙΚΕΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 11
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 10 ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ , ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 2 ΠΑΝΔΡΑΜΑΙΚΟΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 1 ΑΝΑΓ. ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 10 ΑΝΑΓ. ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ +7 ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ , ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ -9 ΑΝΑΓ. ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ

 

 

 

 

 

Αποτελέσματα και βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους 

(πηγή : sportsup.gr)

 

2ος όμιλος (5η αγωνιστική)

ΠΑΟ Κουφαλίων – Αναγέννηση Πλαγιάς  0-1

Αγροτικός Αστέρας – Νίκη Αγκαθιάς  3-0
Μακεδονικός – Εδεσσαϊκός  1-1
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας  2-2
Εθνικός Γιαννιτσών – Αναγέννηση Γιαννιτσών  0-2
Αετός Βαρβάρας – Θερμαϊκός Θέρμης  2-0
ΠΟ Νέας Καλλικράτειας – Ποσειδών Μηχανιώνας  0-1
Ρεπό : Θύελλα Σαρακηνών

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ποσειδών Μηχανιώνας 5 5 0 0 8 2 6 15
2 Αγροτικός Αστέρας 3 3 0 0 8 0 8 9
3 Εδεσσαϊκός 5 2 2 1 5 5 0 8
4 Θύελλα Σαρακηνών 3 2 1 0 5 2 3 7
5 Νίκη Αγκαθιάς 4 2 1 1 5 4 1 7
6 Θερμαϊκός 5 2 1 2 7 7 0 7
7 Αναγέννηση Γιαννιτσών 5 2 1 2 6 6 0 7
8 Μακεδονικός 5 1 3 1 7 5 2 6
9 Αναγέννηση Πλαγιάς 5 2 0 3 4 6 -2 6
10 ΠΑΟ Κουφαλίων 5 1 2 2 5 5 0 5
11 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 3 1 1 1 4 5 -1 4
12 Αετός Βαρβάρας 5 1 0 4 5 8 -3 3
13 Εθνικός Γιαννιτσών 5 1 0 4 3 8 -5 3
14 ΠΟ Ν.Καλλικράτειας 2 0 1 1 1 2 -1 1
15 ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 4 0 1 3 2 10 -8 1

 

 

 

3ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Ατρόμητος Παλαμά – Αετός Μακρυχωρίου  1-0
ΑΣ Μετέωρα – Κοζάνη  1-1
Μακεδονικός Φούφα – Αναγέννηση Καρδίτσας  1-4
Ερμής Αμυνταίου – Δίας Δίου  0-0
Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΠΟ Ελασσόνας  0-2
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – Ηρακλής Λάρισας  2-0
ΑΟ Σελλάνων – ΠΟ Φήκης (14/4)
Ρεπό : ΑΕ Καρίτσας

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αναγέννηση Καρδίτσας 5 3 2 0 10 4 6 11
2 Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 5 3 1 1 9 4 5 10
3 ΑΕ Καρίτσας 4 3 1 0 7 2 5 10
4 Αετός Μακρυχωρίου 5 2 1 2 7 3 4 7
5 ΑΟ Σελλάνων 4 2 0 2 4 4 0 6
6 Ηρακλής Λάρισας 4 1 2 1 4 3 1 5
7 Ατρόμητος Παλαμά 4 1 2 1 3 3 0 5
8 ΠΟ Ελασσόνας 4 1 2 1 5 7 -2 5
9 Δίας Δίου 3 1 1 1 1 1 0 4
10 Ερμής Αμυνταίου 4 1 1 2 3 6 -3 4
11 Οικονόμος Τσαριτσάνης 5 1 1 3 3 8 -5 4
12 ΠΟ Φήκης 3 1 0 2 2 5 -3 3
13 ΑΣ Μετέωρα 4 0 1 3 1 4 -3 1
14 Κοζάνη 2 0 1 1 1 4 -3 1
15 Μακεδονικός Φούφα 2 0 0 2 1 5 -4 0

 

 

 

4ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Φωκικός – Θησέας Αγριάς  2-2
ΓΣ Αλμυρού – Ηρακλής Ψαχνών  0-2
Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΟ Υπάτου  0-0
Οπούντιος Μαρτίνου – ΑΠΟ Αταλάντη  0-3 α.α.
Διαγόρας Στεφανοβικείου – Δημήτρα Ευξεινούπολης  2-0
Ρεπό: ΑΟ Νέας Αρτάκης

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Διαγόρας Στεφανοβικείου 5 4 1 0 11 2 9 13
2 Ηρακλής Ψαχνών 4 3 0 1 7 4 3 9
3 Φωκικός 5 2 2 1 5 5 0 8
4 ΑΟ Υπάτου 5 1 4 0 4 2 2 7
5 Αμβρυσσέας Διστόμου 4 2 1 1 4 3 1 7
6 ΑΟ Νέας Αρτάκης 4 1 2 1 5 6 -1 5
7 Θησέας Αγριάς 5 0 4 1 6 7 -1 4
8 ΑΠΟ Αταλάντη 3 1 0 2 4 3 1 3
9 Οπούντιος Μαρτίνου 4 1 0 3 1 7 -6 3
10 Δήμητρα Ευξεινούπολης 4 0 2 2 2 5 -3 2
11 ΓΣ Αλμυρού 3 0 0 3 0 5 -5 0

 

 

 

5ος όμιλος (4η αγωνιστική)

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – Θύελλα Κατσικάς  2-0
ΟΦ Αγίου Ματθαίου – ΠΑΣ Πρέβεζα  1-1
Παναγρινιακός – Αχέρων Καναλακίου  0-0
Αναγέννηση Άρτας – ΑΕ Μεσολογγίου  0-0
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΑΕ Λευκίμμης  0-0
Τηλυκράτης – ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου  2-0
Κέρκυρα  – Αμβρακικός Λουτρού  1-0

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αχέρων Καναλακίου 4 3 1 0 10 1 9 10
2 Κτηνοτροφικός Αστέρας 4 3 0 1 7 2 5 9
3 Τηλυκράτης 4 3 0 1 6 3 3 9
4 Παναγρινιακός 4 2 1 1 8 3 5 7
5 ΟΦ Αγίου Ματθαίου 3 2 1 0 7 3 4 7
6 ΠΑΣ Πρέβεζα 3 2 1 0 4 2 2 7
7 ΑΕ Λευκίμμης 4 2 1 1 6 5 1 7
8 Αναγέννηση Άρτας 4 1 1 2 3 4 -1 4
9 Θύελλα Μοναστηρακίου 4 1 0 3 7 8 -1 3
10 Αμβρακικός Λουτρού 4 1 0 3 2 5 -3 3
11 Κέρκυρα 4 1 0 3 2 14 -12 3
12 Μ.Αλεξ.Καλλιθέας 2 0 1 1 1 4 -3 1
13 ΑΕ Μεσολογγίου 3 0 1 2 1 5 -4 1
14 Θύελλα Κατσικάς 3 0 0 3 2 7 -5 0

 

 

 

 

6ος όμιλος (4η αγωνιστική)

Φωστήρας – ΑΕ Μυκόνου  2-0
Πανναξιακός – ΓΣ Ηλιούπολης  3-2
Αήττητος Σπάτων – Πανιώνιος  0-1
Χαραυγιακός – ΓΣ Μαρκό  1-1
Προοδευτική – Εθνικός  2-0
Ρεπό: ΑΕ Μοσχάτου

Η βαθμολογία

 

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Πανιώνιος 4 4 0 0 9 3 6 12
2 ΓΣ Ηλιούπολης 4 3 0 1 9 5 4 9
3 Χαραυγιακός 4 2 1 1 6 4 2 7
4 Προοδευτική 3 2 0 1 7 2 5 6
5 Φωστήρας 4 2 0 2 4 3 1 6
6 Πανναξιακός 4 2 0 2 6 8 -2 6
7 Εθνικός 3 1 0 2 2 4 -2 3
8 ΓΣ Μαρκό 4 0 3 1 1 3 -2 3
9 Αήττητος Σπάτων 3 1 0 2 1 5 -4 3
10 ΑΕ Μυκόνου 4 0 1 3 2 6 -4 1
11 ΑΕ Μοσχάτου 3 0 1 2 1 5 -4 1

 

 

 

7ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Πανναυπλιακός – ΑΕ Ερμιονίδας  0-0
Ατρόμητος Χιλιομοδίου – Άγιος Ιερόθεος  1-3
ΠΑΟ Ρουφ – Άρης Σκάλας  3-1
Παναρκαδικός – Μολαϊκός  2-1
Πανγυθεατικός – Φοίνικας Νέας Επιδαύρου  0-1
Κορωνίδα Κοιλάδας – ΑΕ Κηφισιάς  0-1
Ρεπό: Ερμής Μελιγούς

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Κηφισιάς 5 5 0 0 8 0 8 15
2 Άγιος Ιερόθεος 4 3 1 0 7 1 6 10
3 ΠΑΟ Ρουφ 5 3 0 2 9 5 4 9
4 Ερμής Μελιγούς 4 2 1 1 3 2 1 7
5 Άρης Σκάλας 5 2 1 2 5 8 -3 7
6 Πανγυθεατικός 5 2 0 3 4 3 1 6
7 Πανναυπλιακός 5 1 3 1 4 3 1 6
8 ΑΕ Ερμιονίδας 5 1 3 1 3 4 -1 6
9 Παναρκαδικός 4 2 0 2 3 4 -1 6
10 Φοίνικας Ν.Επιδαύρου 5 1 1 3 3 7 -4 4
11 Κορωνίδα Κοιλάδας 5 0 2 3 1 4 -3 2
12 Μολαΐκός 4 0 2 2 3 7 -4 2
13 Ατρόμητος Χιλιομοδίου 4 0 2 2 3 8 -5 2

 

 

 

8ος όμιλος (5η αγωνιστική)

ΑΟ Καραβάς – ΑΟ Πυλίου  3-2
Αιολικός – Μικρασιατική Χίου  1-0
Αίας Σαλαμίνας – Θύελλα Ραφήνας  0-1
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Κοντακαιίκων – Αετός Λουτρών  2-2
Αστέρας Βάρης – Πανελευσινιακός ΑΝΑΒΟΛΗ
ΑΠΟ Κερατσίνι – Ακράτητος  1-0

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αίας Σαλαμίνας 5 4 0 1 8 4 4 12
2 Αστέρας Βάρης 4 3 1 0 11 4 7 10
3 Αιολικός 5 3 1 1 6 3 3 10
4 ΑΠΟ Κερατσίνι 5 2 1 2 5 6 -1 7
5 ΑΟ Καραβά 5 2 1 2 5 6 -1 7
6 Θύελλα Ραφήνας 4 1 3 0 5 4 1 6
7 Αετός Λουτρών 5 1 3 1 7 8 -1 6
8 ΑΟ Πυλίου 4 1 1 2 6 6 0 4
9 Μικρασιατική Χίου 5 1 1 3 4 7 -3 4
10 Πανελευσινιακός 3 1 0 2 5 2 3 3
11 Πυθαγόρας Κοντοκ. 4 0 2 2 8 13 -5 2
12 Ακράτητος 5 0 2 3 4 11 -7 2

 

 

 

9ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Παλληξουριακός – Θύελλα Πατρών  0-1
ΑΟ Τσιλιβή – ΑΟ Διαβολιτσίου  0-1
Εθνικός Σκουλικάδου – Ζάκυνθος  1-3
Παναιγιάλειος – Αίας Γαστούνης  0-2
Πάμισος Μεσσήνης – Ναυπακτιακός Αστέρας  1-0
ΠΑΟ Βάρδας – Διαγόρας Βραχνεΐκων  2-1
Ρεπό: Αχαϊκή

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ζάκυνθος 5 2 3 0 9 5 4 9
2 ΠΑΟ Βάρδας 5 2 3 0 4 2 2 9
3 Παναιγιάλειος 5 2 2 1 6 6 0 8
4 Ναυπακτιακός 4 2 1 1 8 4 4 7
5 Αίας Γαστούνης 3 2 1 0 5 1 4 7
6 Πάμισος Μεσσήνης 4 2 1 1 4 3 1 7
7 Αχαϊκή 4 1 2 1 1 2 -1 5
8 Διαγόρας Βραχνεΐκων 3 1 1 1 7 4 3 4
9 Θύελλα Πατρών 4 1 1 2 4 7 -3 4
10 Εθνικός Σκουλικάδου 3 1 0 2 3 5 -2 3
11 Παλληξουριακός 4 1 0 3 3 5 -2 3
12 ΑΟ Διαβολιτσίου 3 1 0 2 2 4 -2 3
13 ΑΟ Τσιλιβή 5 0 1 4 1 9 -8 1

 

 

 

10ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Γιούχτας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ  2-0
ΑΕ Νεάπολης – Αλμυρός Γαζίου  0-0
ΑΟ Πόρου – ΑΟ Αγίου Νικολάου  0-2
ΑΟ Δαμάστας – ΑΟ Παλαιόχωρας  3-0 α.α.
Ρεθυμνιακός – Αστέρας Ρεθύμνου  1-0
Ατσαλένιος – Άρης Σούδας  2-2
Αναγέννηση Ιεράπετρας – Άρης Ρεθύμνου  3-0 α.α.
Ηρόδοτος – Πλατανιάς  3-0

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 5 4 0 1 11 4 7 12
2 ΑΟ Δαμάστας 5 3 1 1 11 4 7 10
3 Αναγέννηση Ιεράπετρας 5 3 1 1 14 8 6 10
4 Ηρόδοτος 5 3 1 1 8 3 5 10
5 ΑΟ Αγίου Νικολάου 5 3 1 1 11 8 3 10
6 Ατσαλένιος 5 3 1 1 10 7 3 10
7 Ρεθυμνιακός 5 3 0 2 8 4 4 9
8 Αλμυρός Γαζίου 5 2 2 1 14 7 7 8
9 Γιούχτας 5 2 2 1 7 4 3 8
10 ΑΟ Πόρου 5 2 1 2 4 5 -1 7
11 ΑΟ Παλαιόχωρας 5 2 0 3 6 12 -6 6
12 Άρης Σούδας 5 1 2 2 6 7 -1 5
13 ΑΕ Νεάπολης 5 1 1 3 4 10 -6 4
14 Αστέρας Ρεθύμνου 5 1 0 4 4 10 -6 3
15 Πλατανιάς 5 0 1 4 1 13 -12 1
16 Άρης Ρεθύμνου 7 0 0 7 1 11 -10 0

 

 

 

 

ΈναρξηΠροηγούμενο12345678910ΕπόμενοΤέλος
Σελίδα 1 από 749

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.