Oragiaspor-dramas.gr

Παρασκευή, 30 Οκτωβρίου 2020 06:18

Europa League ...μπορούσε την νίκη ο ΠΑΟΚ , ήττα για την ΑΕΚ !

Γράφτηκε από τον

Ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική των ομίλων στο Γιουρόπα Λίγκ ....με τον ΠΑΟΚ να στέκεται αρκετά καλά στην Ισπανία και να μην μπορεί  ωστόσο για μια ακόμη φορά να πάρει αποτέλεσμα .....ενώ η Α.Ε.Κ. ηττήθηκε απο την σαφώς ανώτερη Λέστερ!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα , σκόρερς και βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους....

 

1ος όμιλος

Κλουζ - Γιούνγκ Μπόις 1-1 (62' Ροντόν / 70' Φάσναχτ)

Ρόμα - ΤΣΣΚΑ Σόφιας 0-0

 

 

1. Κλουζ 4

 

2. Ρόμα 4

 

3. Γιούνγκ Μπόις 1

 

4. ΤΣΣΚΑ Σόφιας 1

 

 

 

 

 

 

2ος όμιλος

Άρσεναλ - Νταντάλκ 3-0 (42' Ενκετιά, 44' Γουίλοκ, 46' Πεπέ)

Μόλντε - Ραπίντ Βιέννης 1-0 66' (Ομοϊχουάνφο)

 

 

1. Άρσεναλ 6

 

2. Μόλντε 6

 

3. Ραπίντ 0

 

4. Νταντάλκ 0

 

 

 

 

 

 

3ος όμιλος

Νις - Χαποέλ Μπερ Σεβά 1-0 (23' Γκουίρι)

Σλάβια Πράγας - Μπάγερ Λεβερκούζεν 1-0 (80' Στάνκιου)

 

 

1. Λεβερκούζεν 3

 

2. Μπερ Σεβά 3

 

3. Σλάβια Πράγας 3

 

4. Νις 3

 

 

 

 

4ος όμιλος

Ρέιντζερς - Λεχ Πόζναν 1-0 (68' Μορέλος)

Μπενφίκα - Σταντάρ Λιέγης 3-0 (49', 77' Πίζι, 66' Βάλντσμιντ)

 

 

1. Μπενφίκα 6

 

2. Ρέιντζερς 6

 

4. Λεχ Πόζναν 0

 

4. Σταντάρ Λιέγης 0

 

 

 

 

 

 

5ος όμιλος 

Ομόνοια - Αϊντχόφεν 1-2 (29' Γκόμες / 41', 90+2' Μαλέν)

Γρανάδα - ΠΑΟΚ 0-0

 

 

1. Γρανάδα 4

 

2. Αϊντχόφεν 3

 

3. ΠΑΟΚ 2

 

4. Ομόνοια 1

 

 

 

 

 

 

 

6ος όμιλος

Αλκμάαρ - Ριέκα 4-1 (7' Κούμαϊνερς, 20' Μίντσο, 51' Κάρλσον, 60' Γκούντμουντσον / 72' Κουλένοβιτς)

Σοθιεδάδ - Νάπολι 0-1 (55' Πολιτάνο)

 

 

1. Αλκμάαρ 6

 

2. Νάπολι 3

 

3. Σοθιεδάδ 3

 

4. Ριέκα 0

 

 

 

 

 

 

7ος όμιλος 
ΑΕΚ - Λέστερ 1-2 (48' Τάνκοβιτς/18' Βάρντι, 39' Τσάντουρι)

Ζόρια - Μπράγκα 1-2 (90+2' Ιναβισένα/3' Παουλίνιο, 11' Γκαϊτάν)

 

 

1. Λέστερ 6

2. Μπράγκα 6

3. ΑΕΚ 0

4. Ζόρια 0

 

 

 

 

 

8ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Μίλαν - Σπάρτακ Πράγας 3-0 (24' Ντίας, 57' Λεάο, 67' Νταλότ)

Λιλ - Σέλτικ 2-2 (67' Τσελίκ, 75' Ν' Κονέ/28'-32' Ελιονούσι)

 

 

1. Μίλαν 6

2. Λιλ 3

3. Σέλτικ 3

4. Σπάρτα Πράγας 0

 

 

 

 

 

 

9ος όμιλος
Σίβασπορ - Μακάμπι Τελ Αβίβ 1-2 (55' Καγιοντέ/68' Μπίτον, 75΄Πέρετζ)

Καραμπάγκ - Βιγιαρεάλ 1-3 (78' Οβόσου/80' Γέρεμι, 84'-90+4' Αλκάθερ)

 

 

1. Βιγιαρεάλ 6

2. Μακάμπι Τελ Αβίβ 6

3. Καραμπάγκ 0

4. Σίβασπορ 0

 

 

 

 

 

10ος όμιλος
Αντβέρπ - Τότεναμ 1-0 (29' Ραφαέλοφ)

ΛΑΣΚ - Λουντογκόρετς 4-3 (2' -55' Μπάλιτς, 11' Γκρούμπερ, 34' Ραγκούζ/15' Έλβις, 67-73' Μανού)

 

 

1. Αντβέρπ 6

2. Τότεναμ 3

3. ΛΑΣΚ 3

4. Λουντογκόρετς 0

 

 

 

 

 

11ος όμιλος
Φέγενορντ - Βόλφσμπεργκερ 1-4 (53' Μπεργκουίς/4'-13'-60' Λιέντλ, 66' Γιόβελιτς)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ντινάμο Ζάγκρεμπ 0-0

 

 

1. Βόλφσμπεργκερ 4

2. ΤΣΣΚΑ Μόσχας 2

3. Ντινάμο Ζάγκρεμπ 2

4. Φέγενορντ 1

 

 

 

 

 

12ος όμιλος 
Ερυθρός Αστέρας - Σλόβαν Λίμπερετς 5-1

(7'-22' Μπεν, 49' Γκάιτς, 67' Κατάι, 69' Φαλτσινέλι/41' Μάτουσεκ)

 

Γάνδη - Χόφενχαϊμ 1-4

(90+2' Κλάιντιστ/35' Μπελφοντίλ, 52' Γκρίλιτς, 73' Γκατσίνοβιτς, 90+3' Νταμπούρ)

 

 1. Χόφενχαϊμ 6

2. Ερυθρός Αστέρας 3

3. Σλόβαν Λίμπερετς 3

4. Γάνδη 0

Τελευταία τροποποίηση στις Παρασκευή, 30 Οκτωβρίου 2020 15:10

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.