Oragiaspor-dramas.gr

Πέμπτη, 17 Σεπτεμβρίου 2020 23:00

EUROPA LEAGUE...άτυχος ο ΟΦΗ , κάζο για τον Άρη !

Γράφτηκε από τον

Πραγματοποιήθηκαν το βράδυ της Πέμπτης οι αγώνες της 2ης προκριματικής φάσης του Γιουρόπα Λίγκ όπου δύο ελληνικές ομάδες δεν τα κατάφεραν και αποκλείστηκαν απο την συνέχεια της διοργάνωσης...

Ο ΟΦΗ αν και προσπάθησε δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με σκορ 0-1 απο τον Απόλλωνα Λεμεσού ...ενώ ο Άρης υπέστη κάζο αφού έχασε με σκορ 1-2 απο την άσημη Κόλος!

Tα αποτελέσματα του Β' προκριματικού γύρου του Europa League έχουν ως εξής:

Προγκρές (Λουξεμβούργο) - Βίλεμ (Ολλανδία) 0-5

Χάμαρμπι (Σουηδία) - Λεχ Πόζναν (Πολωνία) 0-3

B36 Τόρσχαβν (Νησιά Φαρόε) - TNS (Ουαλία) 5-4 πεν. (κ.αγ. 1-1, παρ. 2-2)

Ίντερ Εσκάλντες (Ανδόρα) - Ντάνταλκ (Ιρλανδία) 0-1

Κουόπιο (Φινλανδία) - Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία) 4-3 πεν. (κ.αγ. 0-0, παρ. 1-1)

Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία) - Φλοριάνα (Μάλτα) 0-1

Ρίγα (Λετονία) - Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο) Αναβλήθηκε (θα διεξαχθεί στις 18/09)

Τζουργκάρντεν (Σουηδία) - Γιουρόπα (Γιβραλτάρ) 2-1

Φλόρα Ταλίν (Εσθονία) - KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία) 2-1

Σίλεκς (Βόρεια Μακεδονία) - Ντρίτα (Κόσοβο) 0-2

Αστάνα (Καζακστάν) - Μπούντουτσνοστ Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο) 0-1

Αραράτ-Αρμένια (Αρμενία) - Φόλα Ες (Λουξεμβούργο) 4-3 παρ. (κ.αγ. 3-3)

Κόνας Κουέι Νόμαντς (Ουαλία) - Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία) 0-1

Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) - Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν) 2-1

Μπάτσκα Τόπολα (Σερβία) - Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία) 17/09

Σφιντούλ Γκεόργκε Σουρουτσένι (Μολδαβία) - Παρτιζάν (Σερβία) 0-1 παρ. (κ.αγ. 0-0)

Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) - Τότεναμ (Αγγλία) 1-2

Χόνβεντ (Ουγγαρία) - Μάλμε (Σουηδία) 0-2

Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ) - Ρέιντζερς (Σκωτία) 0-5

Ρένοβα (Βόρεια Μακεδονία) - Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία) 0-1

Ντουναΐσκα Στρέντα (Σλοβακία) - Γιάμπλονετς (Τσεχία) 5-3 παρ. (κ.α. 3-3)

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) - Μίλαν (Ιταλία) 0-2

Καϊσάρ Κιζιλόρντα (Καζακστάν) - ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) 1-4

Λοκομοτίβ Τιφλίδας (Γεωργία) - Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία) 2-1

Κοουλρέιν (Βόρεια Ιρλανδία) - Μάδεργουελ (Σκωτία) 0-3 πεν. (κ.α. 0-0 , παρ. 2-2)

Τέουτα (Αλβανία) - Γρανάδα (Ισπανία) 0-4

Βίκινγκ (Νορβηγία) - Αμπερντίν (Σκωτία) 0-2

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) - ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία) 2-0

Λάτσι (Αλβανία) - Χάποελ Μπέερ Σεβά (Ισραήλ) 1-2

Βέντσπιλς (Λετονία) - Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) 1-5

Σερβέτ (Ελβετία) - Ρεμς (Γαλλία) 0-1

Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία) - Ζρίνσκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) 2-3 παρ. (κ.αγ. 2-2)

Πιάστ Γκλίβιτσε (Πολωνία) - Χάρτμπεργκ (Αυστρία) 3-2

Χιμπέρνιανς (Μάλτα) - Φεχέρβαρ (Ουγγαρία) 0-1

Μούρα (Σλοβενία) - Άαρχους (Δανία) 3-0

Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) - Γαλατασαράι (Τουρκία) 1-3

Γκέτεμποργκ (Σουηδία) - Κοπεγχάγη (Δανία) 1-2

ΟΦΗ (ΕΛΛΑΔΑ) - Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) 0-1

Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο) - Μπάλα (Ουαλία) 2-0

Μποτοσάνι (Ρουμανία) - Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία) 0-1

Άρης (ΕΛΛΑΔΑ) - Κόλος Κοβαλίβκα (Ουκρανία) 1-2

Ριτεριάι (Λιθουανία) - Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία) 1-5

Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) - Ρίο Άβε (Πορτογαλία) 0-2

Κουκές (Αλβανία) - Βόλφσμπουργκ (Γερμανία) 0-4

Όσιγεκ (Κροατία) - Βασιλεία (Ελβετία) 1-2

Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία) - Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία) 3-1

 

3η φάση ...τα ζευγάρια (24/9)

 

ΒΑΣΙΚΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ
Σεντ Γκάλεν (Ελβετία) - ΑΕΚ (Ελλάδα)

Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) - Λεχ Πόζναν (Πολωνία)

 

Ριέκα (Κροατία) -Κόλος Κοβαλίβκα (Ουκρανία)

 

Μούρα (Σλοβενία)  - Αϊντχοφεν (Ολλανδία)

 

Σαρλερουά (Βέλγιο) -  Παρτιζάν (Σερβία)

 

Φέχερβαρ (Ουγγαρία) - Ρεμς (Γαλλία)

 

Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία) - Τότεναμ (Αγγλία)

 

Βίλεμ (Ολλανδία) -  Ρέιντζερς (Σκωτία)

 

Μάλμε (Σουηδία) - Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ (Κροατία)

 

Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) - Αλάνιασπορ (Τουρκία)

 

Γρανάδα (Ισπανία) - Λοκομοτίβ Τιφλίδας (Γεωργία) 

 

ΛΑΣΚ (Αυστρία) - Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβενία) 

 

Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο) - Βοϊβοντίνα (Σερβία)

 

Σπόρτινγκ (Πορτογαλία) - Αμπερντίν (Σκωτία)

 

Βόλφσμπουργκ (Γερμανία) - Ντέσνα (Ουκρανία)

 

Μίλαν (Ιταλία) - Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία) 

 

Ροστόφ (Ρωσία) - Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) 

 

Μπεσίκτας (Τουρκία) - Ρίο Άβε (Πορτογαλία)

 

Στεάουα (Ρουμανία) -  Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία)

 

Γαλατασαράι (Τουρκία) -  Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)

 

 Χάποελ Μπερ Σεβά (Ισραήλ) - Μάδεργουελ (Σκωτία)

 

Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία) - Σοντερίσκε (Δανία)

 

Κοπεγχάγη (Δανία) - Πιαστ Γκλίβιτσε (Πολωνία) 

 

ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) - Ζρινίτσκι (Βοσνία)

 

Βασιλεία (Ελβετία) - Ανόρθωση (Κύπρος)

 

ΤΣΣΚΑ Σόφια (Βουλγαρία) - Β36 Τόρσαβν (Νησιά Φερόε)

 

 

 

ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ
Σέλτικ (Σκωτία) - Κουόπιο (Φινλανδία) 

 

Σούντουβα (Λιθουανία) - Ρίγα (Λετονία) ή Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο)

 

Λέγκια (Πολωνία) - Ντρίτα (Κόσοβο)

 

Σαράγεβο (Βοσνία) - Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο)

 

Σέριφ (Μολδαβία) -  Ντάνταλκ (Ιρλανδία)

 

Αραράτ (Αρμενία)  - Τσέλιε (Σλοβενία)

 

ΚΙ (Ισραήλ) -  Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)

 

Τζουργκάρντεν (Σουηδία)  - Κλουζ (Ρουμανία)

 

Φλοριάνα (Μάλτα) - Φλόρα Ταλίν (Εσθονία) ή Ρέικιαβικ (Ισλανδία)

 

Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 17 Σεπτεμβρίου 2020 23:21

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.