Oragiaspor-dramas.gr

Παρασκευή, 30 Ιουλίου 2021 06:45

Conference League : Κάζο για ΑΕΚ και Άρη....σοκ για Στεάουα και Χάϊντουκ!

Γράφτηκε από τον

 Ολοκληρώθηκε το βράδυ της Πέμπτης ο  δεύτερος προκριματικος γύρος του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ.

Δυστυχώς απο ελληνικής πλευράς είχαμε διπλό ''κάζο'' με τους αποκλεισμούς ΑΕΚ και Άρη απο Βελέζ και Αστάνα αντίστοιχα...

Πολλά τα αμφίρροπα ζευγάρια, αρκετές και οι εκπλήξεις, όπως ο αποκλεισμός της Χάιντουκ από την Τομπόλ Κοστανάι ή της Στεάουα από την Σαχτάρ Καραγκάντι.

Σε ότι αφορά τον ΠΑΟΚ που περίμενε -δίχως να αγωνιστεί- να μάθει τον αντίπαλό του στον τρίτο προκριματικό γύρο της νεοσύστατης διοργάνωσης, αυτός είναι η Μποέμιαν από την Ιρλανδία που κέρδισε και στο Δουβλίνο την Ντουντελάνζ με 3-0.

Την Τρίτη 3 Αυγούστου θα διεξαχθεί το πρώτο ματς στην Ιρλανδία και θα ακολουθήσει μία εβδομάδα αργότερα η ρεβάνς στην Τούμπα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στον 2ο προκριματικό γύρο και τα ζευγάρια που προέκυψαν στον 3ο προκριματικό γύρο έχουν ως εξής:

 

Conference League
2ος ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ
20-21/7 & 28-30/7
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ Α΄ΜΑΤΣ Β΄ΜΑΤΣ   ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΣΚΟΡ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ
ΝΤΟΜΖΑΛΕ (ΣΛΟΒΕΝΙΑ) ΧΟΝΚΑ (ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ) 1-1 1-0 2-1 ΝΤΟΜΖΑΛΕ (ΣΛΟΒΕΝΙΑ)
ΚΑΟΥΝΟ ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ (ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ) TNS (ΟΥΑΛΛΙΑ) 0-5 1-5 1-10 ΤΝS (ΟΥΑΛΛΙΑ)
ΠΡΙΣΤΙΝΑ (ΚΟΣΟΒΟ) ΝΟΜΑΤΣ (ΟΥΑΛΛΙΑ) 4-1 2-4 6-5 ΠΡΙΣΤΙΝΑ (ΚΟΣΟΒΟ)
ΦΟΛΓΚΟΡΕ (ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ) ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝΣ (ΜΑΛΤΑ) 1-3 2-4 3-7 ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝΣ (ΜΑΛΤΑ)
ΤΣΟΥΚΑΡΙΤΣΚΙ (ΣΕΡΒΙΑ) ΣΟΥΜΚΑΓΙΤ (ΑΖΕΡΜΠΑΪΤΖΑΝ) 0-0 2-0 2-0 ΤΣΟΥΚΑΡΙΤΣΚΙ (ΣΕΡΒΙΑ)
ΑΡΑΡΑΤ (ΑΡΜΕΝΙΑ) ΣΛΑΣΚ (ΠΟΛΩΝΙΑ) 2-4 3-3 5-7 ΣΛΑΣΚ (ΠΟΛΩΝΙΑ)
ΑΣΤΑΝΑ (ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ) ΑΡΗΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 2-0 1-2 παρ. (κ.α. 0-2) 3-2 ΑΣΤΑΝΑ (ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ)
Α.Ε. ΛΕΜΕΣΟΥ (ΚΥΠΡΟΣ) ΒΛΑΖΝΙΑ (ΑΛΒΑΝΙΑ) 1-0 1-0 2-0 Α.Ε. ΛΕΜΕΣΣΟΥ (ΚΥΠΡΟΣ)
ΧΑΦΝΑΡΦΙΟΝΤΟΥΡ (ΙΣΛΑΝΔΙΑ) ΡΟΖΕΝΜΠΟΡΓΚ (ΝΟΡΒΗΓΙΑ) 0-2 1-4 1-6 ΡΟΖΕΝΜΠΟΡΓΚ (ΝΟΡΒΗΓΙΑ)
ΠΑΝΕΒΕΖΙΖ (ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ) ΒΟΪΒΟΝΤΙΝΑ (ΣΕΡΒΙΑ) 0-1 0-1 0-2 ΒΟΪΒΟΝΤΙΝΑ (ΣΕΡΒΙΑ)
ΜΟΛΝΤΕ (ΝΟΡΒΗΓΙΑ) ΣΕΡΒΕΤ (ΕΛΒΕΤΙΑ) 3-0 0-2 3-2 ΜΟΛΝΤΕ (ΝΟΡΒΗΓΙΑ)
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΙΟΥΜΠΛΙΑΝΑΣ (ΣΛΟΒΕΝΙΑ) ΜΠΙΡΚΙΡΚΑΡΑ (ΜΑΛΤΑ) 1-0 5-4 πεν. ( 0-1 κ.α./παρ.) 2-1 ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΙΟΥΜΠΛΙΑΝΑΣ (ΣΛΟΒΕΝΙΑ)
ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ (ΑΥΣΤΡΙΑ) ΜΠΡΕΪΝΤΑΜΠΛΙΚ (ΙΣΛΑΝΔΙΑ) 1-1 1-2 2-3 ΜΠΡΕΪΝΤΑΜΠΛΙΚ (ΙΣΛΑΝΔΙΑ)
ΚΑΡΑΜΠΑΓΚ (ΑΖΕΡΜΠΑΙΤΖΑΝ) ΑΣΝΤΟΝΤ (ΙΣΡΑΗΛ) 0-0 1-0 1-0 ΚΑΡΑΜΠΑΓΚ (ΑΖΕΡΜΠΑΪΤΖΑΝ)
ΚΟΥΟΠΙΟ (ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ) ΒΟΡΣΚΛΑ ΠΟΛΤΑΒΑ (ΠΟΛΩΝΙΑ) 2-2 3-2 5-4 ΚΟΥΟΠΙΟ (ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ)
ΡΙΓΑΣ ΣΚΟΛΑ (ΛΕΤΟΝΙΑ) ΠΟΥΣΚΑΣ ΑΚΑΝΤΕΜΙΚ (ΟΥΓΓΑΡΙΑ) 3-0 2-0 5-0 ΡΙΓΑΣ ΣΚΟΛΑ (ΛΕΤΟΝΙΑ)
ΣΟΤΣΙ (ΡΩΣΙΑ) ΚΕΣΛΑ (ΑΖΕΡΜΠΑΪΤΖΑΝ) 3-0 4-2 7-2 ΣΟΤΣΙ (ΡΩΣΙΑ)
ΝΤΙΝΑΜΟ ΤΙΦΛΙΔΑΣ (ΓΕΩΡΓΙΑ) ΜΑΚΑΜΠΙ ΧΑΪΦΑ (ΙΣΡΑΗΛ) 1-2 1-5 2-7 ΜΑΚΑΜΠΙ ΧΑΪΦΑ (ΙΣΡΑΗΛ)
ΝΤΟΥΝΤΕΛΑΝΖ (ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ) ΜΠΟΕΜΙΑΝΣ (ΙΡΛΑΝΔΙΑ) 0-1 0-3 0-4 ΜΠΟΕΜΙΝΑΣ (ΙΡΛΑΝΔΙΑ)
ΕΛΦΣΜΠΟΡΓΚ (ΣΟΥΗΔΙΑ) ΜΛΣΑΜΙ (ΜΟΛΔΑΒΙΑ) 4-0 5-0 9-0 ΕΛΦΣΜΠΟΡΓΚ (ΣΟΥΗΔΙΑ)
ΧΑΜΑΡΜΠΙ (ΣΟΥΗΔΙΑ) ΜΑΡΙΜΠΟΡ (ΣΛΟΒΕΝΙΑ) 3-1 1-0 4-1 ΧΑΜΑΡΜΠΙ (ΣΟΥΗΔΙΑ)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ (ΚΥΠΡΟΣ) ΖΙΛΙΝΑ (ΣΛΟΒΑΚΙΑ) 1-3 2-2 3-5 ΖΙΛΙΝΑ (ΣΛΟΒΑΚΙΑ)
ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ (ΤΣΕΧΙΑ) ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΠΡΕΣΤ (ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ) 2-1 2-1 4-2 ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ (ΤΣΕΧΙΑ)
ΓΚΖΙΡΑ ΓΙΟΥΝ. (ΜΑΛΤΑ) ΡΙΕΚΑ (ΚΡΟΑΤΙΑ) 0-2 0-1 0-3 ΡΙΕΚΑ (ΚΡΟΑΤΙΑ)
ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ (ΔΑΝΙΑ) ΤΟΡΠΕΝΤΟ ΖΟΝΤΙΝΙΟ (ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ) 4-1 5-0 9-1 ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ (ΔΑΝΙΑ)
ΛΑΤΣΙ (ΑΛΒΑΝΙΑ) ΟΥΝΙΒ. ΚΡΑΪΟΒΑ (ΡΟΥΜΑΝΙΑ) 1-0 0-0 1-0 ΛΑΤΣΙ (ΑΛΒΑΝΙΑ)
ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΠΛΟΒΝΤΙΒ (ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ) ΣΛΟΒΑΤΣΚΟ ( ΤΣΕΧΙΑ) 1-0 3-2 πεν. (κ.α. /παρ. 0-1) 2-1 ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΠΛΟΒΝΤΙΒ (ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ)
ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΠΑΤΟΥΜΙ (ΓΕΩΡΓΙΑ) ΜΠΑΤΕ ΜΠΟΡΙΣΟΦ (ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ) 0-1 4-1 4-2 ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΠΑΤΟΥΜΙ (ΓΕΩΡΓΙΑ)
ΠΕΤΡΟΚΟΥΜΠ (ΜΟΛΔΑΒΙΑ) ΣΙΒΑΣΠΟΡ (ΤΟΥΡΚΙΑ) 0-1 0-1 0-2 ΣΙΒΑΣΠΟΡ (ΤΟΥΡΚΙΑ)
ΡΙΓΑ ΦΚ (ΛΕΤΟΝΙΑ) ΣΚΕΝΤΙΓΙΑ (ΣΚΟΠΙΑ) 2-0 1-0 3-0 ΡΙΓΑ ΦΚ (ΛΕΤΟΝΙΑ)
ΤΕΟΥΤΑ ΝΤ. (ΑΛΒΑΝΙΑ) ΙΝΤΕΡ ΚΛΑΜΠ ΕΣΚΑΛΝΤΕΣ (ΑΝΔΟΡΑ) 0-2 3-0 3-2 ΤΕΟΥΤΑ (ΑΛΒΑΝΙΑ)
ΣΟΥΝΤΟΥΒΑ (ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ) ΡΑΚΟΒ (ΠΟΛΩΝΙΑ) 0-0 3-4 πεν.(0-0 κ.α./παρ.) 0-1 ΡΑΚΟΒ (ΠΟΛΩΝΙΑ)
ΤΣΣΚΑ ΣΟΦΙΑΣ (ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ) ΛΙΕΠΑΓΙΑ (ΛΕΤΟΝΙΑ) 0-0 1-0 1-0 ΤΣΣΚΑ ΣΟΦΙΑΣ (ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ)
ΑΡΝΤΑ (ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ) ΧΑΠΟΕΛ ΜΠΕΡ ΣΕΒΑ (ΙΣΡΑΗΛ) 0-2 0-4 0-6 ΧΑΠΟΕΛ ΜΠΕΡ ΣΕΒΑ (ΙΣΡΑΗΛ)
ΣΚΟΥΠΙ (ΣΚΟΠΙΑ) ΣΑΝΤΑ ΚΛΑΡΑ (ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ) 0-3 0-2 0-5 ΣΑΝΤΑ ΚΛΑΡΑ (ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ)
ΤΟΡΣΒΑΝ (ΝΗΣΙΑ ΦΕΡΟΕ) ΜΠΟΥΝΤΟΣΝΟΣΤ (ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ) 4-0 2-0 6-0 ΤΟΡΣΒΑΝ (ΝΗΣΙΑ ΦΕΡΟΕ)
ΒΑΣΙΛΕΙΑ (ΕΛΒΕΤΙΑ) ΠΑΡΤΙΖΑΝΙ ΤΙΡΑΝΩΝ (ΑΛΒΑΝΙΑ) 3-0 2-0 5-0 ΒΑΣΙΛΕΙΑ (ΕΛΒΕΤΙΑ)
ΒΕΛΕΖ (ΒΟΣΝΙΑ) ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ) 2-1 3-2 πεν. (κ.α. /παρ. 0-1) 3-2 ΒΕΛΕΖ (ΒΟΣΝΙΑ)
ΓΑΝΔΗ (ΒΕΛΓΙΟ) ΒΑΛΕΡΕΝΓΚΑ (ΝΟΡΒΗΓΙΑ) 4-0 0-2 4-2 ΓΑΝΔΗ (ΒΕΛΓΙΟ)
ΛΑΡΝΕ (ΒΟΡ. ΙΡΛΑΝΔΙΑ) ΑΑΡΧΟΥΣ (ΔΑΝΙΑ) 2-1 1-1 3-2 ΛΑΡΝΕ (ΒΟΡ.ΙΡΛΑΝΔΙΑ)
ΣΟΥΤΙΕΣΚΑ (ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ) ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ (ΙΣΡΑΗΛ) 0-0 1-3 1-3 ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ (ΙΣΡΑΗΛ)
ΣΤΕΑΟΥΑ ΒΟΥΚΟΥΡ. (ΡΟΥΜΑΝΙΑ) ΣΑΧΤΙΟΡ ΚΑΡΑΓΚΑΝΤΙ (ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ) 1-0 1-3 2-3 ΣΑΧΤΙΟΡ ΚΑΡΑΓΚΑΝΤΙ (ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ)
ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ (ΣΚΩΤΙΑ) ΧΑΚΕΝ (ΣΟΥΗΔΙΑ) 5-1 0-2 5-3 ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ (ΣΚΩΤΙΑ)
ΛΙΝΦΙΛΝΤ (ΒΟΡ.ΙΡΛΑΝΔΙΑ) ΜΠΑΝΙΑ ΛΟΥΚΑ (ΒΟΣΝΙΑ) 4-0 0-0 4-0 ΛΙΝΦΙΛΝΤ (ΒΟΡ. ΙΡΛΑΝΔΙΑ)
ΣΠΑΡΤΑΚ ΤΡΝΑΒΑ (ΣΛΟΒΑΚΙΑ) ΣΕΠΣΙ (ΡΟΥΜΑΝΙΑ) 0-0 4-3 πεν. (1-1 κ.α./παρ.) 2-1 ΣΠΑΡΤΑΚ ΤΡΝΑΒΑ (ΣΛΟΒΑΚΙΑ)
ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝ (ΣΚΩΤΙΑ) ΣΑΝΤΑ ΚΟΛΟΜΑ (ΑΝΔΟΡΑ) 3-0 2-1 5-1 ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝ (ΣΚΩΤΙΑ)
ΒΑΛΟΥΡ (ΙΣΛΑΝΔΙΑ) ΜΠΟΝΤΟ ΓΚΛΜΙΤ (ΝΟΡΒΗΓΙΑ) 0-3 0-3 0-6 ΜΠΟΝΤΟ ΓΚΛΜΙΤ (ΝΟΡΒΗΓΙΑ)
ΝΤΑΝΤΑΛΚ (ΙΡΛΑΝΔΙΑ) ΛΕΒΑΝΤΙΑ ΤΑΛΙΝ (ΕΣΘΟΝΙΑ) 2-2 2-1 4-3 ΝΤΑΝΤΑΛΚ (ΙΡΛΑΝΔΙΑ)
ΝΤΡΙΤΑ (ΚΟΣΟΒΟ) ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ(ΟΛΛΑΝΔΙΑ) 0-0 2-3 2-3 ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ (ΟΛΛΑΝΔΙΑ)
ΟΥΪΠΕΣΤ (ΟΥΓΓΑΡΙΑ ) ΒΑΝΤΟΥΖ ( ΛΙΧΤΕΝΣΤΑΙΝ) 2-1 3-1 5-2 ΟΥΪΠΕΣΤ (ΟΥΓΓΑΡΙΑ)
ΠΑΡΤΙΖΑΝ (ΣΕΡΒΙΑ) ΝΤΟΥΝΑΪΣΚΑ ΣΤΡΕΝΤΑ (ΣΛΟΒΑΚΙΑ) 1-0 2-0 3-0 ΠΑΡΤΙΖΑΝ (ΣΕΡΒΙΑ)
ΠΟΓΚΟΝ (ΠΟΛΩΝΙΑ) ΟΣΙΓΙΕΚ (ΚΡΟΑΤΙΑ) 0-0 0-1 0-1 ΟΣΙΓΙΕΚ (ΚΡΟΑΤΙΑ)
ΧΑΪΝΤΟΥΚ (ΚΡΟΑΤΙΑ) ΤΟΜΠΟΛ ΚΟΣΤΟΝΑΪ ( ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ) 2-0 1-4 3-4 ΤΟΜΠΟΛ ΚΟΣΤΟΝΑΪ (ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ)
ΣΑΧΤΑΡ ΣΟΛΙΓΚΟΡΣΚ (ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ) ΦΟΛΑ ΕΣ (ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ) 1-2 0-1 1-3 ΦΟΛΑ ΕΣ (ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ)

 

Conference League
3ος ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ
Μονοπάτι Πρωταθλητών
Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)   Τόρσχαβν (Ν.Φερόε)
Λίνφιλντ (Β. Ιρλανδία)   Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)
Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)   Τέουτα (Αλβανία)
Ρίγα (Λετονία)   Χιμπέρνιανς (Μάλτα)
Πρίστινα (Κόσοβο)   Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία)
 
Κυρίως Μονοπάτι
Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία)   Σίβασπορ (Τουρκία)
Σάντα Κλάρα (Πορτογαλία)   Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)
Πάσος Φερέιρα (Πορτογαλία)   Λαρν (Β.Ιρλανδία)
Μπρεϊνταμπλίκ (Ισλανδία)   Αμπερντίν (Σκωτία) ‘
Ράκοφ (Πολωνία)   Ρουμπίν Καζάν (Ρωσία)
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)   Όσιγιεκ (Κροατία)
Κουόπιο (Φινλανδία)   Αστάνα (Καζακστάν)
Ουίπεστ (Ουγγαρία)   Βασιλεία (Ελβετία)
Λουκέρνη (Ελβετία)   Φέγιενορντ (Ολλανδία)
Τράμπζνοσπορ (Τουρκία)   Μόλντε (Νορβηγία)
Λοκομοτίβ Πλόντβιβ (Βουλγαρία)   Κοπεγχάγη (Δανία)
Βοϊβόντινα (Σερβία)   ΛΑΣΚ Λιντς (Αυστρία)
Σότσι (Ρωσία)   Πάρτιζαν (Σερβία)
Έλφσμποργκ (Σουηδία)   Βελέζ Μόσταρ (Βοσνία)
RFS Ρίγα (Λετονία)   Γάνδη (Βέλγιο)
Μποεμιανς (Ιρλανδία)   ΠΑΟΚ (Ελλάδα)
Τσουκαρίτσκι (Σερβία)   Χάμαρμπι (Σουηδία)
ΑΕ Λεμεσού (Κύπρος)   Καραμπάκ (Αζερμπαϊτζάν)
Σλασκ Βρότσλαβ (Πολωνία)   Χάποελ Μπερ Σέβα (Ισράήλ)
Κόλος Κοβάλιβκα (Ουκρανία)   Σαχτιορ Καραγκάντι (Καζακστάν)
Χιμπέρνιαν (Σκωτία)   Ριέκα (Κροατία)
Δε Νιου Σεντς (Ουαλία)   Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία)
Τόμπολ Κοστανάι (Καζακστάν)   Ζίλινα (Σλοβακία)
Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)   Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)   Ντομζάλε (Σλοβενία)
Λάτσι (Αλβανία)   Άντερλεχτ (Βέλγιο)
Φιτέσε (Ολλανδία)   Ντάνταλκ (Ιρλανδία)

 

 

 

Τελευταία τροποποίηση στις Παρασκευή, 30 Ιουλίου 2021 09:40

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.