Oragiaspor-dramas.gr

Ώρα για σπόρ της Δράμας

Ώρα για σπόρ της Δράμας

Δείτε παρακάτω πως έχει διαμορφωθεί ο πίνακας των σκόρερς στην Α΄κατηγορία της ΕΠΣ Δράμας μετά και την διεξαγωγη της 9ης αγωνιστικής......

Ανακοινώθηκαν απο την επιτροπή διαιτησίας της ΕΠΣ Δράμας , οι διαιτητές των αγώνων που θα διεξαχθούν αυτό το σαββατοκύριακο 16 και 17  Νοεμβρίου και αφορούν ΜΟΝΟ τα πρωταθλήματα Α΄και Γ΄κατηγορίας καθώς και των παιδικών πρωταθλημάτων , μιας και έχουν αναβληθεί τα πρωταθλήματα στην Β΄κατηγορία.

Αναλυτικά οι διαιτητές των αγώνων είναι οι εξης :

 

ΠΡΟΣΟΧΗ : Απο αυτό το σαββατοκύριακο  

έχουμε ΝΕΑ ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ στις

 14:45 μ.μ. 

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ      9η αγωνιστική       Σάββατο   16  Νοεμβρίου 2013
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Α ΒΟΗΘΟΣ Β ΒΟΗΘΟΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ
16/11/13 14.45 ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ   ΜΑΤΑΙΟΥΤΑΙ    
16/11/13 14.45 ΚΡΑΧΤΙΔΗ Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ Μ.ΑΛΕΞ/ΔΡΟΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ ΡΑΒΙΚΑΛΗΣ Π. ΣΙΑΜΑΝΗΣ Α. ΓΚΟΤΖΑΡΙΔΗΣ Β. ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗΣ Σ.
16/11/13 14.45 ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Μ.ΑΛΕΞ/ΔΡΟΣ ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟΥ ΖΟΥΡΝΑΤΖΗΣ Α. ΧΑΤΖΗΝΑΚΟΣ Γ. ΔΕΛΗΜΠΑΪΔΗΣ Θ. ΤΣΕΝΕΚΙΔΗΣ Γ.
16/11/13 14.45 ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ Α.Ε. ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ ΑΧΘΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν. ΛΙΘΗΡΟΠΟΥΛΟΥ Ζ. ΦΕΡΕΣΙΑΔΗΣ Α. ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ Ι.
16/11/13 14.45 ΔΗΜ.ΣΤΑΔΙΟ ΔΡΑΜΑΣ Α.Ο. ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ ΠΟΥΛΙΚΙΔΗΣ Κ. ΤΣΑΚΙΡΗΣ Κ. ΒΑΡΣΑΜΗΣ Χ. ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ Χ.
16/11/13 14.45 ΧΩΡΙΣΤΗΣ ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ ΓΕΩΡΓΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ Γ. ΜΑΥΡΟΜΕΛΙΔΗΣ Α. ΚΕΛΙΔΗΣ Χ. ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ Ι.
16/11/13 14.45 Κ.ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ ΑΚΡΙΤΑΣ Κ.ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ ΚΑΛΑΤΖΙΔΗΣ Σ. ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ         Α. ΜΙΜΑΝΗΣ Α. Ε.Δ. ΕΠΣ/ΔΡΑΜΑΣ
16/11/13 14.45 ΦΤΕΛΙΑΣ ΑΡΗΣ ΦΤΕΛΙΑΣ ΕΘΝ.ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ ΠΑΡΧΑΡΙΔΗΣ Θ. ΔΗΛΓΕΡΑΚΗΣ Α. ΚΕΣΑΠΙΔΗΣ Ι. ΔΑΝΤΗΣ Ι.
Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ          Κυριακή  17  Νοεμβρίου 2013
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Α ΒΟΗΘΟΣ Β ΒΟΗΘΟΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ
17/11/13 11:30 ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝ ΑΡΗΣ ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝ ΔΟΞΑ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ Γ. ΚΟΤΑΝΙΔΟΥ Δ. ΧΟΥΜΠΟΥΡΙΔΟΥ Μ. Ε.Δ. ΕΠΣ  ΔΡΑΜΑΣ
17/11/13 11:30 ΠΕΡΙΘΩΡΙΟΥ ΑΕΤΟΣ ΒΑΘΥΤΟΠΟΥ ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΥΔΗΣ Ν. ΒΑΡΛΑΜΗΣ Β. ΚΕΤΣΙΜΠΑΣΗΣ Π. Ε.Δ. ΕΠΣ  ΔΡΑΜΑΣ
17/11/13 11:30 Κ.ΒΡΟΝΤΟΥΣ ΔΟΞΑ Κ.ΒΡΟΝΤΟΥΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ ΧΑΣΙΩΤΗΣ Ε. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Σ. ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ Κ. Ε.Δ. ΕΠΣ  ΔΡΑΜΑΣ
ΑΓΩΝΕΣ ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΩΝ  1999-2000      
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ      
16/11/13 11:00 ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ ΕΘΝ.ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ   Λ.      
16/11/13 11:00 ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ Α.Ε. ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ ΗΡΑΚΛΗΣ  ΜΑΥΡΟΒΑΤΟΥ ΚΑΡΑΚΕΛΛΕΣ Χ.      
16/11/13 11:00 ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ  ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ 1 ΛΑΦΑΖΑΝΗΣ     Ρ.      
16/11/13 11:00 ΚΥΡΓΙΩΝ Α.Ε. ΚΥΡΓΙΩΝ ΠΑΜΑ ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Ε.      
16/11/13 11:00 ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ 2 ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ Ε.      
16/11/13 11:00 ΠΕΡΙΘΩΡΙΟΥ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟΥ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ MATAIOYTAI      
16/11/13 11:00 Ν.ΚΡΩΜΝΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ Ν.ΚΡΩΜΝΗΣ ΛΑΦΑΖΑΝΗ Μ.      
16/11/13 11:00 ΔΟΞΑΣ ΔΟΞΑ ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΜΑΛΑΝΔΡΗΣ Γ.      
ΑΓΩΝΕΣ ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΩΝ  2001-2002      
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ      
17/11/13 11:00 ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ  ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ 1 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ Χ#ΚΥΡΙΑΚΟΥ        Σ.      
17/11/13 11:00 ΧΩΡΙΣΤΗΣ ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ ΠΑΜΑ ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΣΚΡΙΤΖΟΒΑΛΗΣ    Β.      
17/11/13 11:00 ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ ΔΟΞΑ ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ          Ν.      
17/11/13 13:00 ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ Α.Ε. ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ ΧΟΡΟΖΟΓΛΟΥ       Β.      
17/11/13 11:00 ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ Ν.ΚΡΩΜΝΗΣ ΒΑΡΣΑΜΗΣ           Χ.      
17/11/13 11:00 ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ Μ.ΑΛΕΞ/ΔΡΟΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ ΕΥΚΑΡΠΙΔΗΣ          Κ.      
17/11/13 11:00 ΔΟΞΑΣ Γ.Σ. ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ ΑΚΡΙΤΑΣ Κ.ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ   Β.      
17/11/13 11:00 ΦΤΕΛΙΑΣ Γ.Σ. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΔΡΑΜΑΣ  ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ 2 ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΥΔΗΣ   Α.      

ΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ Δ.Σ. / ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ 
ΑΝΑΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 
ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ 16-17/11/2013 ΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ Β1΄KAI Β2΄ ΛΟΓΩ ΜΗ ΧΟΡΗΓΗΣΗΣ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΔΕΙΑΣ 
ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΜΕΝΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΘΡΑΚΗΣ 7 ΓΗΠΕΔΩΝ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΔΡΑΜΑΣ.
ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ 
Α΄ KAI Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΩΝ 1999-2000
ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΩΝ 2001-2002 (ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΟΜΙΛΟΥΣ).

Ανακοινώθηκαν απο την ΚΕΔ/ΕΠΟ οι διαιτητές των αγώνων του κυπέλλου της Γ΄εθνικής που θα διεξαχθούν το σαββατοκύριακο  16 και 17 Νοεμβρίου.

Τα παιχνίδια είναι προγραμματισμένα να γίνουν την Κυριακή (17/11) με ώρα έναρξης τις 14:30, υπάρχουν ωστόσο και κάποιες εξαιρέσεις.

Συγκεκριμένα, ο αγώνας Εθνικός Φιλιππιάδας – ΑΕΛ θα διεξαχθεί το Σάββατο (16/11) στις 14:30, ενώ τα κυριακάτικα (17/11) ματς ΑΕΚ – Άγιος Νικόλαος και Ιωνικός – Κισσαμικός θα ξεκινήσουν στις 14:15 και 17:00 αντίστοιχα.

 

Τα παιχνίδια είναι προγραμματισμένα να γίνουν την Κυριακή (17/11) με ώρα έναρξης τις 14:30, υπάρχουν ωστόσο και κάποιες εξαιρέσεις.

 

Συγκεκριμένα, ο αγώνας Εθνικός Φιλιππιάδας – ΑΕΛ θα διεξαχθεί το Σάββατο (16/11) στις 14:30, ενώ τα κυριακάτικα (17/11) ματς ΑΕΚ – Άγιος Νικόλαος και Ιωνικός – Κισσαμικός θα ξεκινήσουν στις 14:15 και 17:00 αντίστοιχα.

 

Αναλυτικά:

Μια εμπειρη σφυρίκτρα ο Χρηστος Γκράνας από την Ξανθη επιλέχτηκε για το Αχαικό  ντέρμπυ Πανσχαικης –Παναιγιαλείου που είναι και το πιο σπουδαιο ματς της 8ης αγωνιστικής  χωρις βεβαια να υπολείπονται και τα υπολοιπα όπως το Κρητικο Επισκοπή-Χανιά που θα διευθύνει ο Ηρακλειώτης Γιάννης Μουρτζάκης αλλα και το Αχαρναικός-Καλλιθεα που θα σφυριξει ο Αρκάς Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος.

Στο βορρά και πιο συγκεκριμενα στη συναντηση της πρωτοπόρου Κασιώπης με τον Αιγινιακό θα βρεθει ο Θανάσης Τζήλος από την Λάρισα ενώ στο ματς Καβάλας-Νίκης θα σφυρίξει ο Μπάμπης Σελεμίδης από την Πέλλα και στον αγώνα Καλαμαριάς-Καρδίταας ο Βαγγέλης Κιοτζένης από την Καβάλα  ενώ την αναμέτρηση της Δόξας Δράμας με αντίπαλο την Ζάκυνθο θα ''σφυρίξει΄΄ ο κ.  Φωτιαδης του Σ.Δ. Σερρών

Αναλυτικά:

Η μικτή ομάδα παίδων της ΕΠΣ Καβάλας πέρασε νικηφόρα (2-4) και από το γήπεδο του Φωτολίβους όπου κόντραρε για την 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών ομάδων της ΕΠΟ την αντίστοιχη της ΕΠΣ Δράμας και είναι μόνη πρώτη με το απόλυτο (9β). Το παιχνίδι των νέων μεταξύ των δύο Ενώσεων έληξε ισόπαλο με 1-1 και οι δύο ομάδες παραμένουν αήττητες, η Δράμα στην πρώτη θέση με 10β. και η Καβάλα στη 2η με 5β. Αναλυτικά:

Οι μικτές ομάδες παίδων-νέων της ΕΠΣ Δράμας έχουν δράση σήμερα Τετάρτη  13/11  για την 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών ομάδων της ΕΠΟ.

Θα βρεθούν στο γήπεδο Φωτολίβους Δράμας για τις αναμετρήσεις με τους επίλεκτους της   Ένωσης Καβάλας, αμφότεροι έχουν θετικό σερί στη προσπάθεια τους και θέλουν να το συνεχίσουν.

Οι  Ενωσιακοί τεχνικοί της ΕΠΣ Καβάλας, Θεόφιλος Βαλκανίδης και Σταμάτης Παπαδάκης, επέλεξαν την αποστολή για τους αυριανούς αγώνες.....

Σε τρεις «δόσεις» η 8η «στροφή» της Football League. Κάμερες σε Βόλο, Επισκοπή, Δράμα και Τύρναβο.

Η Δόξα Δράμας θα υποδεχθεί το Σαββάτο 16/11 την Ζάκυνθο στις 6 μ.μ. με τηλεοπτική κάλυψη και υπο το φως των προβολέων .......


Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Τρίτη, 12 Νοεμβρίου 2013 12:24

Η κλήρωση του κυπέλλου Ελλάδος

Πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Δευτέρας (11/11) η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδος για όλες τις φάσεις μέχρι τον τελικό που θα γίνει το Σάββατο 26 Απριλίου στο ΟΑΚΑ.

Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός σύμφωνα με την κλήρωση θα συναντηθούν μόνο στον τελικό του Κυπέλλου, ενώ στα ημιτελικά εάν βρεθούν Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ τότε θα αναμετρηθούν μαζί.

Σε ότι αφορά την φάση των "16", ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει τον Αστέρα Τρίπολης, ο ΠΑΟΚ τον Ηρακλή και ο Παναθηναϊκός τον Ηρακλή Ψαχνών.

Επίσης, ο Παναιτωλικός θα παίξει με τον Ατρόμητο, ο Πανιώνιος με τον Αιγινιακό, ο ΟΦΗ με την ΑΕΛ Καλλονής, ο Απόλλων Σμύρνης με τη Νίκη Βόλου και ο Ολυμπιακός Βόλου με τον Αστέρα Μαγούλας.

Οι αναμετρήσεις μέχρι τον τελικό του Κυπέλλου είναι διπλές και μετράνε τα εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση απόλυτης ισοπαλίας τότε διεξάγεται ημίωρη παράταση και εάν και τότε δεν υπάρχει νικητής διεξάγεται η διαδικασία των πέναλτι.

Αναλυτικά τα ζευγάρια του Κυπέλλου Ελλάδος:

Με την 7η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ  εθνικής κατηγορίας και συγκεκριμένα του 1ου ομίλου που αγωνιζεται η Δόξα Πετρούσας .

Η δραμινή ομάδα παρά την πολύ καλή εμφάνιση απέναντι στον ιστορικό Πανσερραϊκό δεν μπόρεσε να καταβάλει την αντίσταση του και αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα....

Στην κορυφή τώρα , πέρασε το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος που συνέχισε την ξέφρενη πορεία του και νίκησε με σκορ 0-1 στο μεγάλο καβαλιώτικο ντέρμπι μέσα στην Χρυσούπολη με αντίπαλο τον Νέστο.

Σημαντική νίκη και για τον Διγενη Λακκώματος που νίκησε εκτός έδρας τον Π.Ο. Ν. Μουδανιών με σκορ 0-1 και βρίσκεται σε απόσταση βολής απο την κορυφή.

Ισοπαλία είχαμε στους αγώνες  Κιλκισιακού - Σιδηροκάστρου (1-1) , Αμπελοκηπων - Σουφλίου (2-2)  , Ελευθερούπολης -Ακροποτάμου (0-0) και  Κόσμιου -Αγιονερίου (1-1)...

Αναλυτικά το ρεπορτάζ των αγώνων απο τους ανταποκριτές της ORAGIASPOR-DRAMAS σε όλους τους νομούς , η αναλυτική βαθμολογία και η επομενη αγωνιστική έχουν ως εξής :

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.