Oragiaspor-dramas.gr

Τρίτη, 21 Φεβρουαρίου 2017 23:34

Η περιφέρεια παίζει ποδόσφαιρο ...! Αποτελέσματα και βαθμολογίες ....απο τον Έβρο μέχρι τις Σέρρες!

Γράφτηκε από τον

Ακόμα ένα γεμάτο ποδοσφαιρικά σαββατοκύριακο ήταν αυτό που πέρασε....και παρακάτω μπορείτε να δείτε τι έγινε στα τοπικά πρωταθλήματα απο τον Έβρο...μέχρι τις Σέρρες....!

 

 

 

 

 

ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ

 

Με νίκες συνέχισαν Ορεστιάδα και Διδυμότειχο.....βαρύ πένθος στο Σουφλί !

 

14η    αγωνιστική 
ΑΝΘΕΙΑ/ΑΡΙΣΤΕΙΝΟ ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΑΛΕΞ. 2-1
ΑΛΕΞ  ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ 1-6
ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ  ΚΑΣΤΑΝΙΕΣ ΑΝΑΒΟΛΗ
ΝΕΑ ΒΥΣΣΑ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ 0-7
ΑΣΠΡΟΝΕΡΙ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ  2-5
ΘΡΑΚΗ ΦΕΡΡΩΝ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ.  1-0
     
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ  14    ΑΓΩΝΕΣ )
ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ 39
ΑΕ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ  38
ΕΝΩΣΗ ΑΝΘΕΙΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΝΟΥ  31
ΑΡΔΑΣ ΚΑΣΤΑΝΕΩΝ  22*
ΘΡΑΚΗ ΦΕΡΡΩΝ  20
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ  19
ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ  16*
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ  16
Α.Ο. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (ΑΛΕΞ) 15
ΑΟ ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ  15
ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΒΥΣΣΑΣ 3
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΣΠΡΟΝΕΡΙΟΥ  1
     
ΑΡΔΑΣ ΚΑΣΤΑΝΕΩΝ ΚΑΙ ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ ΕΧΟΥΝ ΈΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ 
     
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  (15η)
ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ  
ΚΑΣΤΑΝΙΕΣ ΑΝΘΕΙΑ/ΑΡΙΣΤΕΙΝΟ  
ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ ΑΛΕΞ  
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΑΛΕΞ. ΣΟΥΦΛΙ  
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ. ΝΕΑ ΒΥΣΣΑ  
ΑΣΠΡΟΝΕΡΙ ΦΕΡΡΕΣ  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ 

 

Πήρε φωτιά η κορυφή....!

 

16η αγωνιστική 
ΓΡΑΤΙΝΗ  ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΠΩΝ 3-4
ΣΤΡΥΜΗ ΙΑΣΜΟΣ 1-4
ΣΩΣΤΗΣ ΟΡΦΕΑΣ ΞΥΛΑΓΑΝΗΣ 0-1
ΚΟΣΜΙΟ ΑΙΓΕΙΡΟΣ 2-0
ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΑΠΠΩΝ  Ν.ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙ 0-2
ΡΕΠΟ ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ   
     
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ  16    ΑΓΩΝΕΣ )
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΙΑΣΜΟΥ 40
ΠΑΟΚ ΚΟΣΜΙΟΥ  39
ΔΟΞΑ Ν. ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ  36
ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΠΩΝ  36
ΟΡΦΕΑΣ ΞΥΛΑΓΑΝΗΣ  28
ΔΟΞΑ ΓΡΑΤΙΝΗΣ  27
ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΑΓ. ΘΕΟΔΩΡΩΝ  22
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΙΓΕΙΡΟΥ  15
ΔΟΞΑ ΣΩΣΤΗ  14
ΟΡΦΕΑΣ ΣΤΡΥΜΗΣ  13
ΕΝΩΣΗ ΑΣΩΜΑΤΩΝ  9*
ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΑΠΠΩΝ  0
     
*  Η ΕΝΩΣΗ ΑΣΩΜΑΤΩΝ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ ΑΠΌ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 
     
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  (17η)
ΓΡΑΤΙΝΗ  ΕΛΠΙΔΑ  ΣΑΠΠΩΝ   
ΣΤΡΥΜΗ ΙΑΣΜΟΣ  
ΣΩΣΤΗΣ  ΟΡΦΕΑΣ ΞΥΛΑΓΑΝΗΣ  
ΚΟΣΜΙΟ ΑΙΓΕΙΡΟΣ  
ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΑΠΠΩΝ  Ν.ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙ  
ΡΕΠΟ ΑΓ. ΘΕΟΔΩΡΟΙ   

 

 

 

 

 

 

ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ 

 

 

.....η ώρα των μπαράζ!

 

 

18η αγωνιστική 
ΑΕ ΞΑΝΘΗΣ  ΒΙΣΤΩΝΙΔΑ 0-1
ΑΣΠΙΔΑ  ΜΑΓΙΚΟ  1-0
ΝΕΟΣ ΖΥΓΟΣ ΠΕΤΕΙΝΟΣ 2-1
ΚΥΡΝΟΣ ΘΑΛΑΣΣΙΑ 0-3
ΑΒΑΤΟ ΕΧΙΝΟΣ ΣΠΟΡ 3-1
     
Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ (ΣΕ 18 ΑΓΩΝΕΣ)
ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ  47  (5)
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ  43  (4)
ΕΧΙΝΟΣ ΣΠΟΡ 30  (1)
ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΖΥΓΟΥ  30  (1)
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ  28 (0)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΙΚΟΥ * 17  (2)
Α.Ε. ΞΑΝΘΗΣ * 16  (2)
Α.Ο. ΒΙΣΤΩΝΙΔΑΣ 16  (2)
ΝΕΣΤΟΣ ΚΥΡΝΟΥ  13  (1)
ΑΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ  10  (0)
* ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΙΚΟΥ ΚΑΙ Α.Ε. ΞΑΝΘΗΣ ΕΧΟΥΝ -2 ΒΑΘΜΟΥΣ 

 

PLAY-OFF (ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ  ΓΙΑ ΤΗΝ ANAΔΕΙΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ)
ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ  5
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ  4
ΕΧΙΝΟΣ ΣΠΟΡ 1
ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΖΥΓΟΥ  1
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ  0

 

PLAY - OUT (ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΗ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΙΚΟΥ * 2
Α.Ε. ΞΑΝΘΗΣ * 2
ΝΕΣΤΟΣ ΚΥΡΝΟΥ  1
Α.Ο. ΒΙΣΤΩΝΙΔΑΣ 1
ΑΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ  0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 

 

Κύμα ισοπαλιών...!

 

17η αγωνιστική 
ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ  ΝΕΑ ΚΑΡΒΑΛΗ 0-2
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ ΑΕ ΚΑΒΑΛΑΣ -
ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ ΚΡΗΝΙΔΕΣ -
ΝΕΑ ΚΑΡΥΑ ΑΝΤΙΦΙΛΙΠΠΟΙ 0-0
ΠΕΡΝΗ ΧΡΥΣΟΧΩΡΙ 2-2
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ ΘΕΟΛΟΓΟΣ 1-1
ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑ 2-0
     
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 17   ΑΓΩΝΕΣ )
ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ  45*
ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΑΝΤΙΦΙΛΙΠΠΩΝ  35
ΔΟΞΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥ  30
ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ  29*
ΒΡΑΣΙΔΑΣ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ  27
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ  24
ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΑΣ ΚΑΡΥΑΣ 24
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ * 23
ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΡΥΣΟΧΩΡΙΟΥ  22
ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ ΝΕΑΣ ΚΑΡΒΑΛΗΣ  22
Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ  19*
ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ  15
ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ  7
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ  0*
*Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ ΕΧΕΙ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ ΜΕ -2 ΒΑΘΜΟΥΣ 
     
ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ ΚΑΙ ΟΡΦ.ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΕ ΚΑΒΑΛΑΣ ΕΧΟΥΝ ΈΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ
     
18η αγωνιστική 
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ  ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ  
ΝΕΑ ΚΑΡΒΑΛΗ ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ  
ΑΕ ΚΑΒΑΛΑΣ ΝΕΑ ΚΑΡΥΑ  
ΚΡΗΝΙΔΕΣ ΠΕΡΝΗ  
ΑΝΤΙΦΙΛΙΠΠΟΙ ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ  
ΧΡΥΣΟΧΩΡΙ ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ  
ΘΕΟΛΟΓΟΣ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑ  

 

 

 

 

 

 

 

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ 

 

Χινάρια για Καρπερή και Λιθότοπο !

 

 

18η αγωνιστική 
ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ  ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ 3-1
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ 0-0
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ  ΔΑΣΟΧΩΡΙ 1-2
ΛΕΥΚΩΝΑΣ ΧΡΥΣΟ 2-4
ΣΚΟΥΤΑΡΙ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ -
ΚΑΡΠΕΡΗ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ 0-0
     
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 18  ΑΓΩΝΕΣ )
ΚΑΡΠΕΡΗ  42
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ  37
ΣΚΟΥΤΑΡΙ  34*
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ  28
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  23*
ΔΑΣΟΧΩΡΙ  23
ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ  23
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ  22
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ  20
ΧΡΥΣΟ 16
ΛΕΥΚΩΝΑΣ  13
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ  11
     
ΣΚΟΥΤΑΡΙ ΚΑΙ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΧΟΥΝ ΈΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ 
     
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  (19η)
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ  
ΔΑΣΟΧΩΡΙ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  
ΚΑΡΠΕΡΗ ΛΕΥΚΩΝΑΣ  
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ  
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ ΣΚΟΥΤΑΡΙ  
ΧΡΥΣΟ ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ   
Τελευταία τροποποίηση στις Τρίτη, 21 Φεβρουαρίου 2017 23:39

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.