Oragiaspor-dramas.gr

Τετάρτη, 13 Οκτωβρίου 2021 19:25

Η περιφέρεια παίζει....ποδόσφαιρο! Αποτελέσματα και βαθμολογίες απο τον Έβρο μέχρι τις Σέρρες!

Γράφτηκε από τον

Πλήρης αγωνιστική δράση το σαββατοκύριακο στο περιφερειακό ποδόσφαιρο , όπου τα τοπικά πρωταθλήματα απο τον Έβρο μέχρι τις Σέρρες έχουν ξεκινήσει....

Πάμε να δούμε αποτελέσματα και βαθμολογίες!

 

ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ 

Α΄Κατηγορία 

3/3 Άβαντα , Φέρρες και Ιπποκράτη!

 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
Ατρόμητος Άβαντα- ΑΟ Νεοχωρίου 3-1
Θράκη Φερών- Άρδας Καστανεών 2-0
ΑΕ Διδυμοτείχου- Ποντιακός 3-1
ΑΟ Μαΐστρου- Ένωση Οινόης 5-0
Ιπποκράτης- Εθνικός Αλεξ/πολης 1-0
Ορέστης Ορεστιάδας- Έβρος Σουφλίου 3-0

 

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΒΑΝΤΑ 9 3 3 0 0 18-3 +15
2 ΘΡΑΚΗ ΦΕΡΡΩΝ 9 3 3 0 0 11-0 +11
3 ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 9 3 3 0 0 6-0 +6
4 Α.Ε. ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ 6 3 2 0 1 9-3 +6
5 ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΟΣ 6 3 2 0 1 5-3 +2
6 Α.Ο. ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ 6 3 2 0 1 4-4 0
7 ΑΡΔΑΣ ΚΑΣΤΑΝΕΩΝ 1 3 0 1 2 2-6 -4
8 Α.Ο. ΜΑΪΣΤΡΟΥ 4 3 1 1 1 6-4 +2
9 ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ 1 3 0 1 2 1-8 -7
10 ΕΝΩΣΗ ΟΙΝΟΗΣ 1 3 0 1 2 1-11 -10
11 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 0 3 0 0 3 0-7 -7
12 ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 0 3 0 0 3 3-17 -14

 

 

 

ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ 

Α΄Κατηγορία 

10 γκολ ο Πανθρακικός...2/2 για Σάππες και Νέο Σιδηροχώρι!

 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
ΑΕΤΟΣ ΜΙΣΧΟΥ – ΔΟΞΑ Ν. ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ 1-2
ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΠΩΝ – ΔΟΞΑ Ν. ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ 4-1
ΕΝΩΣΗ ΑΣΩΜΑΤΩΝ – ΑΝΑΓ.ΠΟΝΤΙΩΝ 0-0
ΠΟΝΤΟΣ ΘΡΥΛΟΡΙΟΥ – ΠΑΟΚ ΚΟΣΜΙΟΥ 1-3
ΠΟΝΤΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ – ΑΝΑΓ. ΠΑΓΟΥΡΙΩΝ 3-1
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ -ΑΤΣΑΛΙ ΑΡΧΟΝΤΙΚΩΝ 10-0
ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΑΓ. ΘΕΟΔΩΡΩΝ – ΔΟΞΑ ΓΡΑΤΙΝΗΣ 2-1

 

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 6 2 2 0 0 14-1 +13
2 ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΠΩΝ 6 2 2 0 0 11-1 +10
3 ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ 6 2 2 0 0 5-1 +4
4 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΟΝΤΙΩΝ 4 2 1 1 0 3-0 +3
5 ΑΕΤΟΣ ΜΙΣΧΟΥ 3 2 1 0 1 5-2 +3
6 ΔΟΞΑ ΓΡΑΤΙΝΗΣ 3 2 1 0 1 2-2 0
7 ΠΟΝΤΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 3 2 1 0 1 3-4 -1
8 ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ 3 2 1 0 1 2-4 -2
9 ΑΤΣΑΛΙ ΑΡΧΟΝΤΙΚΩΝ 3 2 1 0 1 6-10 -4
10 ΠΑΟΚ ΚΟΣΜΙΟΥ 3 2 1 0 1 4-5 -1
11 ΕΝΩΣΗ ΑΣΩΜΑΤΩΝ 1 2 0 1 1 0-6 -6
12 ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ 0 2 0 0 2 1-5 -4
13 ΠΟΝΤΙΟΙ ΘΡΥΛΟΡΙΟΥ 0 2 0 0 2 1-7 -6
14 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΓΟΥΡΙΩΝ 0 2 0 0 2 1-10 -9

 

 

 

 

ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ 

Α΄Κατηγορία 

''Στραβοπάτησε'' η Θαλασσιά...πλησίασαν στον πόντο Ζυγός και Πετεινός!

4η Αγωνιστική
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΔΡ. – ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΙΟΜΗΔΕΙΑΣ 3-0
Π. ΜΕΛΑΣ ΚΟΥΤΣΟΥ – ΕΡΜΗΣ ΜΑΝΔΡΑΣ 4-2
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ – ΑΟ ΒΙΣΤΩΝΙΔΑΣ 1-0
ΗΡΑΚΛΗΣ ΖΥΓΟΥ – ΕΛΠΙΔΑ ΓΕΝΙΣΕΑΣ 2-1
ΑΕΤΟΣ ΤΟΞΟΤΩΝ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ 0-3
ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΑΝΘΗΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΑΛ. 0-0

 

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ 10 4 3 1 0 11-0 +11
2 ΗΡΑΚΛΗΣ ΖΥΓΟΥ 9 4 3 0 1 10-3 +7
3 ΑΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ 9 4 3 0 1 8-3 +5
4 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΔΡΟΣΕΡΟΥ 7 4 2 1 1 9-3 +6
5 ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 7 4 2 1 1 2-4 -2
6 Α.Ο. ΒΙΣΤΩΝΙΔΑΣ 6 4 2 0 2 4-3 +1
7 ΕΛΠΙΔΑ ΓΕΝΝΗΣΕΑΣ 6 4 2 0 2 4-4 0
8 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΙΟΜΗΔΕΙΑΣ 4 4 1 1 2 4-7 -3
9 ΑΕΤΟΣ ΤΟΞΟΤΩΝ 4 4 1 1 2 1-4 -3
10 ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ ΚΟΥΤΣΟΥ 4 4 1 1 2 6-12 -6
11 ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΑΝΘΗΣ 2 4 0 2 2 4-7 -3
12 ΕΡΜΗΣ ΜΑΝΔΡΑΣ 0 4 0 0 4 2-15 -13

 

 

 

ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

Α΄Κατηγορία 

Στην κορυφή Λιμενάρια και Βύρωνας...απο κοντά Ελευθερούπολη και Ελευθερές!

3η αγωνιστική
Κεραυνός Ελευθερών-Δόξα Αμυγδαλεώνα 3-0
Ορφέας Eλευθερούπολης -Άρης Πρίνου 5-1
Δόξα Θεολόγου-Άρης Ζυγού 4-1
Άρης Πηγών-Αετός Οφρυνίου 1-1
Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 0-2
Αναγέννηση Λιμεναρίων-Βύρων Καβάλας 0-0
Ρεπό: Βρασίδας Νέας Περάμου

 

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 7 3 2 1 0 7-0 +7
2 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ 7 3 2 1 0 6-0 +6
3 ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ 6 2 2 0 0 8-3 +5
4 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ 6 3 2 0 1 7-2 +5
5 ΑΕΤΟΣ ΟΦΡΥΝΙΟΥ 5 3 1 2 0 4-3 +1
6 ΑΡΗΣ ΠΗΓΩΝ 4 3 1 1 1 6-5 +1
7 ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ 4 3 1 1 1 4-5 -1
8 ΒΡΑΣΙΔΑΣ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 3 2 1 0 1 5-4 +1
9 ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ 3 3 1 0 2 6-8 -2
10 ΔΟΞΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥ 3 3 1 0 2 5-7 -2
11 ΑΡΗΣ ΠΡΙΝΟΥ 3 2 1 0 1 3-6 -3
12 ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ 0 3 0 0 3 2-10 -8
13 ΕΝΩΣΗ ΠΑΓΓΑΪΚΟΥ-ΔΡΥΑΔΟΣ 0 3 0 0 3 1-11 -10
* Με κίτρινο χρώμα στην στήλη των αγώνων οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό του α΄γυρου .

 

 

 

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ 

Α1 Κατηγορία 

Στην κορυφή η Αμμουδιά ...3η σερί νίκη το Σιδηρόκαστρο!

4ηΑγωνιστική
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ 1-0
ΑΜΜΟΥΔΙΑ ΠΡΩΤΗ 2-0
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ 4-3
ΡΟΔΟΠΟΛΗ ΧΡΥΣΟ 0-2
ΣΕΡΡΕΣ 1800 ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ 1-1
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ 3-1
ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙ 3-2
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ ΣΚΟΤΟΥΣΑ 2-4

 

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ 10 4 3 1 0 11-4 +7
2 ΘΡΑΚΙΚΟΣ ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙΟΥ 9 4 3 0 1 8-5 +3
3 ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ 9 4 3 0 1 8-7 +1
4 ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΕΙΜΑΡΡΟΥ 8 4 2 2 0 10-4 +6
5 ΣΕΡΡΕΣ 1800 7 4 2 1 1 7-4 +3
6 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙΟΥ 7 4 2 1 1 3-4 -1
7 ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ 6 4 2 0 2 7-4 +3
8 ΑΡΗΣ ΠΡΩΤΗΣ 6 4 2 0 2 6-4 +2
9 ΑΡΗΣ ΣΚΟΤΟΥΣΣΑΣ 6 4 2 0 2 7-6 +1
10 ΔΟΞΑ ΛΙΘΟΤΟΠΟΥ 6 4 2 0 2 7-7 0
11 Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ 6 4 2 0 2 4-4 0
12 ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΩΝ 4 4 1 1 2 3-7 -4
13 ΕΘΝΙΚΟΣ ΡΟΔΟΛΙΒΟΥΣ 4 4 1 1 2 4-10 -6
14 ΠΑΕ ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ 2 4 0 2 2 5-7 -2
15 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1 4 0 1 3 3-9 -6
16 ΑΣΠΙΔΑ ΔΡΑΒΙΣΚΟΥ 0 4 0 0 4 2-9 -7
Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 13 Οκτωβρίου 2021 20:56

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.