Oragiaspor-dramas.gr

Τετάρτη, 26 Μαΐου 2021 20:18

Η ταυτότητα της 13ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ Εθνικής! Αποτελέσματα , σκόρερς , βαθμολογία και στατιστικά

Γράφτηκε από τον

Με την 13η και προ-προτελευαία αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα στον 1ο όμιλο της Γ΄Εθνικής κατηγορίας όπου σημειώθηκαν 22 γκολ και συνολικά φθάσαμε στα 248 τέρματα...

Στα αποτελέσματα της ημέρας τώρα , ο Ορφέας Ξάνθης αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 στην Αλεξανδρούπολη και βρίσκεται στο +5 απο τους διώκτες του , και δύο αγωνιστικές πριν το τέλος θέλει έναν βαθμό για να αναδειχθεί και μαθηματικά πρωταθλητής και να προκριθεί στους αγώνες μπαράζ για την άνοδο....

 

Ο Αετός Οφρυνίου επανήλθε στις νίκες και μάλιστα με εμφατικό σκορ (5-0) επί της Αναγ.Θαλασσιάς που υποβιβάστηκε και μαθηματικά και έτσι ανέβηκε στην 2η θέση μαζί με τον Ηρακλή Αμπελοκήπων τον οποίο αντιμετωπίζει την ερχόμενη Κυριακή στην Θεσσαλονίκη....

 

Ο Πανδραμαϊκος αποχαιρέτησε το Δημοτικό Στάδιο Δράμας για την φετινή χρονιά , γνωρίζοντας μάλιστα την πρώτη του ήττα εντός έδρας απο την Ελπίδα Σαππών με σκορ 2-3...με τους Θρακιώτες να πετυχαίνουν μια σημαντικότατη νίκη στην προσπάθεια της παραμονής...

 

Ο Απόλλων Παραλιμνίου γνώρισε δεύτερη συνεχόμενη ήττα , 1-2 απο το Ορφάνι και μετά την μαθηματική απώλεια διεκδίκησης της ανόδου είναι αδιάφορος βαθμολογικά...ενώ απο την άλλη πλευρά οι Καβαλιώτες πέτυχαν ίσως την κομβικότερη νίκη τους που τους εξασφαλίζει κατα μεγάλο ποσοστό την παραμονή....

 

Στην Ξάνθη , Άβατο και Σοχός αναδείχθησαν ισόπαλοι με σκορ 0-0...παίζοντας ''κρυφτό'' ...αφού προτίμησαν να εξασφαλίσουν το μηδέν....ενώ το Διδυμότειχο επικράτησε με σκορ 2-0 του Ευόσμου διατηρώντας τις όποιες μαθηματικές ελπίδες για την σωτηρία...

 

Τέλος στην Χρυσούπολη, ο τοπικός Νέστος απέσπασε βαθμό απο την Α.Ε. Αμπελοκήπων που μπορεί να βρίσκεται σε δυσχερή θέση ωστόσο τα έχει με την ατυχία της ....αφού σε ακόμα ένα παιχνίδι η τύχη ..της ''γύρισε'' την πλάτη....με ακυρωθέν γκολ και σωρεία χαμένων ευκαιριών....

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα , οι σκόρερς , η βαθμολογία καθώς και στατιστικά απο τον 1ο όμιλο έχουν ως εξής:

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 26 ΜΑΙΟΥ 2021
Σημειώθηκαν 22 τέρματα = σύνολο 248 τέρματα
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ   Μ.Α. ΟΡΦΑΝΙΟΥ 1-2 59΄ΤΖΑΜΠΕΓΙΑ – 36’ ΣΙΑΚΚΑΣ , 76΄ΤΟΥΡΟΥΣΑΝΙΔΗΣ
Α.Ε. ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ   Α.Ε. ΕΥΟΣΜΟΥ 2-0 13΄,37΄ΛΙΤΣΚΑΣ
ΠΑΝΔΡΑΜΑΙΚΟΣ   ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΠΩΝ 2-3 68΄ΜΟΥΔΟΥΡΟΓΛΟΥ , 72΄ΜΠΕΡΟΥΚΑΣ
ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ   ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ 0-0  
ΕΝΩΣΗ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ   ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ 1-1 58΄ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ – 27΄ΠΑΣΧΑΛΑΚΗΣ
ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ   Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 1-1 45΄ΜΕΝΙΚΟΥ - 82΄ΣΑΪΝΙΔΗΣ
ΑΕΤΟΣ ΟΦΡΥΝΙΟΥ   ΑΝΑΓ. ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ 5-0 7΄ΜΠΑΡΕΤΤΑ , 42΄ΤΕΛΙΔΗΣ , 54΄ΤΣΙΛΟΓΛΟΥ , 68΄ΕΛΕΖΙ , 71΄ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
ΔΟΞΑ Ν. ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ   ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 0-3 α.α.  
Η βαθμολογία της Γ΄Εθνικής (σε 13 αγώνες)
  ΣΥΝΟΛΟ bet time   ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ   ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ under over   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ 32 13 10 2 1 23-8 +15 6 7   18 6 0 0 10-1 +9   14 4 2 1 13-7 +6
2 ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 27 13 8 3 2 26-7 +19 6 6   14 4 2 0 17-4 +13   13 4 1 2 9-3 +6
3 ΑΕΤΟΣ ΟΦΡΥΝΙΟΥ 27 13 8 3 2 26-9 +17 5 7   17 5 2 0 18-2 +16   10 3 1 2 8-7 +1
4 Α.Ο. ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ 25 13 8 1 4 18-10 +8 7 6   16 5 1 1 11-4 +7   9 3 0 3 7-6 +1
5 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 23 13 7 2 4 16-9 +7 9 3   15 5 0 2 10-3 +7   8 2 2 2 6-6 0
6 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ FC 21 13 6 3 4 18-14 +4 6 6   14 4 2 1 10-7 +3   7 2 1 3 8-7 +1
7 ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 20 13 5 5 3 13-8 +5 8 4   11 3 2 2 7-5 +2   9 2 3 1 6-3 +3
8 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ 19 13 6 1 6 16-20 -4 5 7   10 3 1 2 9-9 0   9 3 0 4 7-11 -4
9 ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 18 13 5 3 5 15-9 +6 6 6   14 4 2 1 11-3 +8   4 1 1 4 4-6 -2
10 ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΠΩΝ 17 13 5 2 6 14-16 -2 6 6   10 3 1 2 8-7 +1   7 2 1 4 6-9 -3
11 ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ 16 13 3 7 3 14-12 +2 7 5   6 1 3 2 7-8 -1   10 2 4 1 7-4 +3
12 Α.Ε. ΕΥΟΣΜΟΥ 14 13 3 5 5 11-17 -6 8 4   11 3 2 1 6-3 +3   3 0 3 4 5-14 -9
13 Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 14 13 4 2 7 14-24 -10 5 7   10 3 1 2 10-7 +3   4 1 1 5 4-17 -13
14 Α.Ε. ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ 13 13 4 1 8 15-17 -2 5 7   7 2 1 3 5-4 +1   6 2 0 5 9-12 -3
15 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ 6 13 2 0 11 8-30 -22 5 7   3 1 0 6 7-14 -7   3 1 0 5 1-16 -15
16 ΔΟΞΑ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
 
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14η ….ΚΥΡΙΑΚΗ 30 ΜΑΙΟΥ 2021 ----ΩΡΑ 17:00 μ.μ.)
Α.Ε. ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ   ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ    
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ   ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ    
Α.Ε. ΕΥΟΣΜΟΥ   ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ    
ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΠΩΝ   ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ    
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ   ΔΟΞΑ Ν. ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ 3-0 α.α.  
ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ   ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ    
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ   ΑΕΤΟΣ ΟΦΡΥΝΙΟΥ    
Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ   ΑΝΑΓ. ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ    
ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 104
ΤΕΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΘΗΚΑΝ 248
ΤΕΡΜΑΤΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 145
ΤΕΡΜΑΤΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 103
ΝΙΚΕΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 52
ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 20
ΝΙΚΕΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 32
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 26 ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ , ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 7 ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 8 ΑΝΑΓ. ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 30 ΑΝΑΓ. ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ +19 ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ -22 ΑΝΑΓ. ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΝΙΚΕΣ 10 ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 7 ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΗΤΤΕΣ 11 ΑΝΑΓ. ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΝΙΚΕΣ 2 ΑΝΑΓ. ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 0 ΑΝΑΓ. ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΗΤΤΕΣ 1 ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΔΡΑ 18 βαθμοί ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ (6-0-0)
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΔΡΑ 3 βαθμοί ΑΝΑΓ. ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ (1-0-6)
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΟΜΑΔΑ…….''ΔΡΑΣΤΗΣ'' 14 βαθμοί ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ (4-2-0)
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΟΜΑΔΑ ……..΄΄ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΄΄ 3 βαθμοι ΑΒΑΤΟ (1-0-4), ΕΥΟΣΜΟΣ (0-3-4) , ΘΑΛΑΣΣΙΑ (1-0-5)

 

 

 

Αποτελέσματα και βαθμολογίες 

στον 2ο , 3ο , 5ο,6ο και 10ο όμιλο

επιμέλεια : Αργύρης Τσιγγενόπουλος / sportsup.gr

 

2ος όμιλος (13η αγωνιστική)
ΠΑΟ Κουφαλίων – ΠΟ Νέας Καλλικράτειας  0-0
Θερμαϊκός Θέρμης – Ποσειδών Μηχανιώνας  0-1
Αναγέννηση Γιαννιτσών – Θύελλα Σαρακηνών  3-1
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Εθνικός Γιαννιτσών  3-2
Εδεσσαϊκός – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων  1-3
Νίκη Αγκαθιάς – Μακεδονικός  1-0
Αναγέννηση Πλαγιάς – Αγροτικός Αστέρας  3-1
Ρεπό : Αετός Βαρβάρας

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ποσειδών Μηχανιώνας 12 11 1 0 25 5 20 34
2 Θύελλα Σαρακηνών 12 8 2 2 22 12 10 26
3 Θερμαϊκός 12 7 1 4 20 14 6 22
4 Αγροτικός Αστέρας 12 7 1 4 19 15 4 22
5 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 12 6 2 4 20 13 7 20
6 Αναγέννηση Γιαννιτσών 12 6 1 5 18 13 5 19
7 Μακεδονικός 12 4 6 2 18 9 9 18
8 Αναγέννηση Πλαγιάς 12 5 3 4 18 11 7 18
9 Εδεσσαϊκός 12 5 2 5 15 19 -4 17
10 Νίκη Αγκαθιάς 12 5 1 6 11 13 -2 16
11 ΠΟ Ν.Καλλικράτειας 13 3 3 7 13 19 -6 12
12 Αετός Βαρβάρας 12 3 2 7 13 21 -8 11
13 Εθνικός Γιαννιτσών 12 3 1 8 14 22 -8 10
14 ΠΑΟ Κουφαλίων 13 1 5 7 8 18 -10 8
15 ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 12 1 1 10 7 37 -30 4

 

 

3ος όμιλος (13η αγωνιστική)
Ατρόμητος Παλαμά – Εθνικός Νέου Κεραμιδίου  3-1
ΠΟ Φήκης – Ηρακλής Λάρισας  2-3
ΠΟ Ελασσόνας – ΑΕ Καρίτσας  0-2
Δίας Δίου – Οικονόμος Τσαριτσάνης  3-0
Αναγέννηση Καρδίτσας – Ερμής Αμυνταίου  5-0
Κοζάνη – Μακεδονικός Φούφα  2-0
Αετός Μακρυχωρίου – ΑΣ Μετέωρα  2-0
Ρεπό : ΑΟ Σελλάνων

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αναγέννηση Καρδίτσας 12 10 2 0 36 4 32 32
2 ΑΕ Καρίτσας 12 10 2 0 25 3 22 32
3 Ατρόμητος Παλαμά 13 6 4 3 16 11 5 22
4 Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 13 7 1 5 15 17 -2 22
5 Αετός Μακρυχωρίου 12 6 3 3 19 8 11 21
6 Ηρακλής Λάρισας 12 6 2 4 23 13 10 20
7 Κοζάνη 12 5 4 3 14 13 1 19
8 ΠΟ Φήκης 12 5 2 5 18 13 5 17
9 ΠΟ Ελασσόνας 12 3 4 5 12 15 -3 13
10 ΑΟ Σελλάνων 12 4 1 7 10 14 -4 13
11 Δίας Δίου 12 3 4 5 11 17 -6 13
12 Ερμής Αμυνταίου 12 3 3 6 9 29 -20 12
13 Οικονόμος Τσαριτσάνης 12 2 2 8 10 24 -14 8
14 ΑΣ Μετέωρα 12 1 4 7 6 19 -13 7
15 Μακεδονικός Φούφα 12 1 0 11 6 30 -24 3

 

5ος όμιλος (9η αγωνιστική – εξ αναβολής)
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Αχέρων Καναλακίου  0-2
ΟΦ Αγίου Ματθαίου – Παναγρινιακός  2-1

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αχέρων Καναλακίου 10 8 1 1 24 7 17 25
2 Τηλυκράτης 10 7 1 2 16 5 11 22
3 ΑΕ Λευκίμμης 10 6 3 1 14 6 8 21
4 Κτηνοτροφικός Αστέρας 10 6 2 2 19 7 12 20
5 ΟΦ Αγίου Ματθαίου 10 6 1 3 13 12 1 19
6 Αμβρακικός Λουτρού 10 4 2 4 7 7 0 14
7 Κέρκυρα 10 4 1 5 10 21 -11 13
8 Παναγρινιακός 10 3 3 4 14 12 2 12
9 Αναγέννηση Άρτας 10 3 3 4 7 9 -2 12
10 Θύελλα Κατσικάς 10 3 2 5 7 14 -7 11
12 ΑΕ Μεσολογγίου 10 2 2 6 5 13 -8 8
11 ΠΑΣ Πρέβεζα 10 2 4 4 8 11 -3 7
13 Μ.Αλεξ.Καλλιθέας 10 1 2 7 5 16 -11 5
14 Θύελλα Μοναστηρακίου 10 1 1 8 14 23 -9 4

 

 

6ος όμιλος (8η αγωνιστική – εξ αναβολής)

ΑΕ Μοσχάτου – Πανιώνιος  1-4

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Πανιώνιος 8 6 2 0 16 6 10 20
2 ΓΣ Ηλιούπολης 8 6 1 1 17 8 9 19
3 Προοδευτική 7 4 1 2 11 6 5 13
4 Χαραυγιακός 7 4 1 2 11 8 3 13
5 Φωστήρας 8 4 0 4 11 9 2 12
6 Αήττητος Σπάτων 7 2 3 2 3 6 -3 9
7 Πανναξιακός 7 2 1 4 7 11 -4 7
8 ΑΕ Μοσχάτου 7 1 3 3 4 10 -6 6
9 Εθνικός 7 1 2 4 4 9 -5 5
10 ΑΕ Μυκόνου 7 1 1 5 5 9 -4 4
11 ΓΣ Μαρκό 7 0 3 4 2 9 -7 3

 

 

10ος όμιλος (13η αγωνιστική)
Γιούχτας – Αναγέννηση Ιεράπετρας  5-3
Άρης Σούδας – Άρης Ρεθύμνου  3-0 α.α.
Αστέρας Ρεθύμνου – Ηρόδοτος  1-3
ΑΟ Παλαιόχωρας – Ρεθυμνιακός  0-3 α.α.
ΑΟ Αγίου Νικολάου – ΑΟ Δαμάστας  3-0
Αλμυρός Γαζίου – ΑΟ Πόρου  1-0
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΑΕ Νεάπολης  0-1
Πλατανιάς – Ατσαλένιος  0-0

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ηρόδοτος 13 10 2 1 28 8 20 32
2 ΑΟ Αγίου Νικολάου 13 10 1 2 28 11 17 31
3 Ατσαλένιος 13 8 4 1 19 11 8 28
4 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 13 8 2 3 27 11 16 26
5 Αλμυρός Γαζίου 13 7 4 2 30 9 21 25
6 Γιούχτας 13 6 5 2 19 10 9 23
7 Άρης Σούδας 13 6 2 5 19 15 4 20
8 ΑΕ Νεάπολης 13 6 1 6 13 15 -2 19
9 Ρεθυμνιακός 13 6 0 7 19 17 2 18
10 ΑΟ Δαμάστας 13 5 2 6 17 16 1 17
11 ΑΟ Πόρου 13 5 2 6 12 17 -5 17
12 Αναγέννηση Ιεράπετρας 13 5 1 7 27 29 -2 16
13 Αστέρας Ρεθύμνου 13 4 0 9 15 26 -11 12
14 ΑΟ Παλαιόχωρας 6 2 0 4 6 15 -9 6
15 Πλατανιάς 13 1 2 10 7 24 -17 5
16 Άρης Ρεθύμνου 6 0 0 6 1 17 -16 0
Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 26 Μαΐου 2021 20:21

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.