Oragiaspor-dramas.gr

Δευτέρα, 25 Απριλίου 2022 08:28

Γ Εθνική 2021-22 : οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους ! Ποιοι προκρίνονται στα μπαράζ ανόδου της SL2 ..ποιοι υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα!

Γράφτηκε από τον

Ολοκληρώθηκε η αγωνιστική (κανονική) περίοδος στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας όπου φέτος διεξήχθη για τελευταία φορά με την μορφή επτά (7) ομίλων αφού απο την επόμενη αγωνιστική περίοδο θα διεξαχθεί με τέσσερις ομίλους !

Παρακάτω μπορείτε να δείτε την τελική βαθμολογία σε κάθε όμιλο ....με τους επτά πρωταθλητές (πράσινη απόχρωση) να συμμετάσχουν στα μπαράζ ανόδου στην SL2 (ένας όμιλος με τους επτά ...μονά παιχνίδια όπου ανέρχονται οι τέσσερις πρώτες ομάδες της ειδικής βαθμολογίας) καθώς και αυτούς που υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα (κόκκινη απόχρωση)....

Αναλυτικά :

Η βαθμολογία του 1ου ομίλου της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας ( σε 22 αγωνιστικές)
  ΣΥΝΟΛΟ bet time   ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ   ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΙΣΟΒ. ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ under over   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ* 48   22 14 6 2 33-8 +25 15 7   25 7 4 0 17-4 +13   23 7 2 2 16-4 +12
2 ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ Α.Ο. 39   22 10 9 3 38-20 +18 12 10   15 3 6 2 18-14 +4   24 7 3 1 20-6 +14
3 ΑΠΟΛΛ. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 35   22 10 5 7 34-22 +12 12 10   18 6 0 5 20-12 +8   17 4 5 2 14-10 +4
4 ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 32 22 9 5 8 28-21 +7 11 11   18 5 3 3 16-9 +7   14 4 2 5 12-12 0
5 ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ 32 22 10 2 10 24-25 -1 13 9   23 7 2 2 16-3 +13   9 3 0 7 8-22 -14
6 ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ 31   22 7 10 5 21-13 +8 19 3   16 4 4 3 13-8 +5   15 3 6 2 8-5 +3
7 ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 30   22 6 12 4 25-19 +6 16 6   15 3 6 2 13-10 +3   15 3 6 2 12-9 +3
8 ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 29   22 7 8 7 25-27 -2 15 7   20 5 5 1 14-7 +7   9 2 3 6 11-20 -9
9 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ 23 -3β 22 7 5 10 27-38 -11 9 13   17 5 2 4 15-16 -1   9 2 3 6 12-22 -10
10 ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ 22   22 6 4 12 22-43 -21 6 16   11 3 2 6 12-20 -8   11 3 2 6 10-23 -13
11 ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ 18   22 4 6 12 13-27 -14 14 8   10 3 1 7 8-14 -6   8 1 5 5 5-13 -8
12 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ 17   22 5 2 15 17-44 -27 9 13   11 3 2 6 10-18 -8   6 2 0 9 7-26 -19

 

* Σε περίπτωση που δικαιωθεί η ένσταση του Πανδραμαϊκού κατά του Αγροτικού Αστέρα ( έχει πρόβλημα με το Αθλητικό Μητρώο) 

τότε η δραμινή ομάδα θα συμμετάσχει στα μπαράζ ανόδου !

 

 

2ος ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ N I H ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ ΔΙΑΦ.
1 Κοζάνη ΦΣ 47 22 14 5 3 35 11 +24
2 Μακεδονικός 46 22 14 4 4 29 11 +18
3 ΑΕ Ποντίων 37 22 11 4 7 28 18 +10
4 Εδεσσαϊκός 36 22 11 3 8 30 25 +5
5 ΑΕ Λευκίμμης 33 22 10 3 9 28 22 +6
6 Μ. Αλέξ.Τρικάλων Ημαθίας ΑΟ 33 22 10 3 9 27 22 +5
7 Ποσειδών Ν. Μηχανιώνας 33 22 9 6 7 28 22 +6
8 Θύελλα Σαρακηνών ΠΑΣ 33 22 10 3 9 30 31 -1
9 Ο.Φ. Αγίου Ματθαίου 22 22 5 7 10 24 38 -14
10 ΑΣ Γιαννιτσά 22 22 6 4 12 15 26 -11
11 Κτηνοτροφικός Αστέρας 14 22 3 5 14 15 38 -23
12 Ηρακλής Αμπελοκήπων 13 22 2 7 13 18 43 -25

 

 

 

 

3ος ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ N I H ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ ΔΙΑΦ.
1 Ηρακλής Λάρισας 52 22 16 4 2 35 13 +22
2 ΑΟ Υπάτου 50 22 15 5 2 38 11 +27
3 Ελασσόνα 37 22 10 7 5 32 20 +12
4 Αμβρυσσέας Διστόμου 35 22 10 5 7 27 13 +14
5 Δήμητρα Ευξεινούπολης 35 22 10 5 7 33 21 +12
6 Φήκης Π.Ο. 34 22 11 1 10 26 25 +1
7 Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 33 22 9 6 7 23 14 +9
8 ΑΟ Νέας Αρτάκης 32 22 8 8 6 25 17 +8
9 Ατρόμητος Παλαμά 30 22 9 3 10 27 22 +5
10 Θησέας Αγριάς 20 22 5 5 12 18 31 -13
11 Αταλάντη 12 22 4 0 18 15 50 -35
12 Αετός Μακρυχωρίου 1 22 0 1 21 3 65 -62

 

 

 

4ος ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ N I H ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ ΔΙΑΦ.
1 Παναχαϊκή 56 24 18 2 4 53 16 +37
2 Τηλυκράτης 2014 52 24 16 4 4 44 17 +27
3 Διαβολιτσίου Α.Ο. 47 24 14 5 5 40 23 +17
4 Αχέρων Καναλακίου 40 24 11 7 6 33 19 +14
5 Παναγρινιακός 39 24 11 6 7 28 21 +7
6 Ναυπακτιακός Αστέρας 39 24 11 6 7 30 19 +11
7 Αίας Γαστούνης 39 24 12 3 9 37 30 +7
8 Διαγόρας Βραχνέικων 35 24 10 5 9 30 24 +6
9 Εθνικός Σκουλικάδου 32 24 9 5 10 20 26 -6
10 Παμβουπρασιακός 21 24 6 3 15 22 29 -7
11 Παναιγιάλειος 19 24 4 7 13 18 31 -13
12 Αναγέννηση Άρτας 19 24 6 1 17 19 46 -27
13 Αμβρακικός Λουτρού 3 24 1 0 23 2 75 -73

 

 

 

 

5ος ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ N I H ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ ΔΙΑΦ.
1 Ηλιούπολη 48 20 15 3 2 41 11 +30
2 Φωστήρας 39 20 12 3 5 29 16 +13
3 Σαντορίνη 36 20 10 6 4 30 9 +21
4 Φοίνικας Ν. Επιδαύρου 29 20 9 2 9 24 23 +1
5 Μυκόνου ΑΕ 28 20 8 4 8 27 28 -1
6 Ερμιονίδα 27 20 8 3 9 19 25 -6
7 Αγ. Ιερόθεος 27 20 8 3 9 21 26 -5
8 Χαραυγιακός 25 20 7 4 9 19 27 -8
9 Παναρκαδικός 23 20 7 2 11 27 27 0
10 Ερμής Μελιγούς 20 20 5 5 10 16 29 -13
11 Άρης Σκάλας 8 20 1 5 14 10 42 -32

 

 

 

 

6ος ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ N I H ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ ΔΙΑΦ.
1 Προοδευτική 43 20 12 7 1 32 10 +22
2 Εθνικός 42 20 13 3 4 36 19 +17
3 Πανελευσινιακός 41 20 12 5 3 37 16 +21
4 Θύελλα Ραφήνας 30 20 8 6 6 21 18 +3
5 Αιολικός 28 20 8 4 8 20 22 -2
6 ΑΟ Πυλίου Κω 27 20 7 6 7 20 25 -5
7 Κερατσίνι 24 20 7 3 10 16 26 -10
8 Κυανούς Αστήρ Βάρης 24 20 7 3 10 27 30 -3
9 Αίας Σαλαμίνας 20 20 5 5 10 22 28 -6
10 Καραβάς 14 20 2 8 10 15 28 -13
11 Αήττητος Σπάτων 11 20 3 2 15 12 36 -24

 

 

 

 

7ος ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ N I H ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ ΔΙΑΦ.
1 Ρουφ 43 18 13 4 1 36 16 +20
2 Πανιώνιος 40 18 12 4 2 33 12 +21
3 Αγ. Νικόλαος 30 18 9 3 6 29 22 +7
4 ΑΟ Πόρου 30 18 8 6 4 32 20 +12
5 Γιούχτας 27 18 7 6 5 20 16 +4
6 Αλμυρός 26 18 7 5 6 29 17 +12
7 Ατσαλένιος 26 18 8 2 8 28 24 +4
8 Άρης Σούδας 10 18 2 4 12 13 26 -13
9 ΑΟ Αναγέννηση 10 18 3 1 14 13 55 -42
10 Νεάπολη 9 18 2 3 13 10 35 -25

 

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 25 Απριλίου 2022 16:35

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.