Oragiaspor-dramas.gr

Κυριακή, 27 Φεβρουαρίου 2022 21:52

Γ Εθνική : η ταυτότητα της αγωνιστικής σε όλους τους ομίλους !Αποτελέσματα , σκόρερς και βαθμολογίες

Γράφτηκε από τον

Με την (κουτσουρεμένη) 17η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα στον 1ο όμιλο της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας όπου σε μόλις τέσσερις αναμετρήσεις σημειώθηκαν 10 γκολ και έτσι φθάσαμε συνολικά στα 223 τέρματα απο την αρχή της αγωνιστικής περιόδου....

 

Στα αποτελέσματα της ημέρας , οι δύο δραμινές ομάδες συνέχισαν με την 9η ισοπαλία στο πρωτάθλημα αμφότεροι αφού ο Πανδραμαϊκός αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 2-2 με αντίπαλο την Αλεξανδρούπολη ενώ η Δόξα Δράμας απέσπασε ''λευκή'' ισοπαλία (0-0) στην έδρα του Αγροτικού Αστέρα και παρέμεινε οριακά πάνω απο την γραμμή του υποβιβασμού...

 

Σημαντικές νίκες για Ορφάνι (1-2 μέσα στο Παραλίμνιο) και Ορφέα Ξάνθης (2-1 την Πλαγιά) που αναπτέρωσαν τις ελπίδες τους ...στην μάχη της παραμονής!

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα , οι σκόρερς ,

η βαθμολογία, η επόμενη αγωνιστική

καθώς και στατιστικά απο τον 1ο όμιλο έχουν ως εξής : 

 

 

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (1ος όμιλος)
17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 27 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2022
Σημειώθηκαν 10 γκολ = σύνολο 223 γκολ
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ   ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ ΣΚΟΡΕΡΣ (Α΄ΓΥΡΟΣ)
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ - ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ ΑΝΑΒΟΛΗ   (0-1)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ - ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ 1-2 90΄ΕΛΕΖΙ --- 12΄ΒΑΛΑΒΑΝΟΠΟΥΛΟΣ , 79΄ΠΙΠΕΡΤΖΗΣ (2-0)
ΠΑΝΔΡΑΜΑΙΚΟΣ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ 2-2 1’ ΠΑΥΛΙΔΗΣ , 76΄ΚΟΝΤΑΞΗΣ – 13΄ΡΟΥΜΠΙΕΣ , 37΄ΜΑΝΤΖΙΡΗΣ (4-1)
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ - ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ ΑΝΑΒΟΛΗ   (1-1)
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ - ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 0-0   (2-0)
ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ 2-1 41΄ΠΑΣΧΑΛΑΚΗΣ , 53΄ΚΟΥΚΟΥΡΙΓΚΟΣ – 61΄ΠΟΛΥΖΑΣ (2-2)
Η βαθμολογία του 1ου ομίλου της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας ( σε 16 αγωνιστικές)
  ΣΥΝΟΛΟ bet time   ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ   ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΙΣΟΒ. ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ under over   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 39   17 11 6 0 26-5 +21 12 5   19 5 4 0 13-3 +10   20 6 2 0 13-2 +11
2 ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ Α.Ο. 27   17 6 9 2 27-13 +14 11 6   12 2 6 1 13-8 +5   15 4 3 1 14-5 +9
3 ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 27   16* 8 3 5 22-15 +7 8 8   14 4 2 2 11-6 +5   13 4 1 3 11-9 +2
4 ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ 24   16* 6 6 4 15-8 +7 15 1   11 3 2 2 7-3 +4   13 3 4 2 8-5 +3
5 ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ 23   16* 7 2 7 19-20 -1 8 8   14 4 2 1 11-2 +9   9 3 0 5 8-18 -10
6 ΑΠΟΛ. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 22   17 6 4 7 22-17 +5 10 7   9 3 0 5 10-8 +2   13 3 4 2 12-9 +3
7 ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 21   17 4 9 4 15-13 +2 14 3   10 2 4 2 8-7 +1   11 2 5 2 7-6 +1
8 ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 20   16* 5 5 6 17-21 -4 11 5   16 4 4 1 13-7 +6   4 1 1 5 4-14 -10
9 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ 20   17 5 5 7 21-27 -6 8 9   11 3 2 3 12-12 0   9 2 3 4 9-15 -6
10 ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ 18   17 5 3 9 18-35 -17 4 13   7 2 1 6 9-20 -11   11 3 2 3 9-15 -6
11 ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ 16   17 4 4 9 10-18 -8 12 5   9 3 0 6 7-11 -4   7 1 4 3 3-7 -4
12 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ 14   17 4 2 11 11-31 -20 8 9   8 2 2 5 7-15 -8   6 2 0 6 4-16 -12
 
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉ (18η ----ΚΥΡΙΑΚΗ 6  ΜΑΡΤΙΟΥ 2022 ---15:00 μ.μ. )
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ     ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ ΣΚΟΡΕΡΣ (Α΄ΓΥΡΟΣ)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ     ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ     (1-1)
ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ     ΠΑΝΔΡΑΜΑΙΚΟΣ     (1-1)
ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ     ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ     (0-0)
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ     ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ     (0-0)
ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ     ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ     (1-1)
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ     ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ     (0-1)
 
ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 100
ΤΕΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΘΗΚΑΝ 223
ΤΕΡΜΑΤΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 121
ΤΕΡΜΑΤΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 102
ΝΙΚΕΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 37
ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 29
ΝΙΚΕΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 34
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 27 ΠΑΝΔΡΑΜΑΙΚΟΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 5 ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 10 ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 35 ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ +21 ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ -20 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΝΙΚΕΣ 11 ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 9 ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ , ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΗΤΤΕΣ 11 ΑΝΑΓ. ΠΛΑΓΙΑΣ
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΝΙΚΕΣ 4 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ , ΑΝΑΓ. ΠΛΑΓΙΑΣ
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 2 ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΗΤΤΕΣ 0 ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΔΡΑ 19 βαθμοί ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (5-4-0)
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΔΡΑ 7 βαθμοί ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ (2-1-6)
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΟΜΑΔΑ…….''ΔΡΑΣΤΗΣ'' 20 βαθμοί ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (6-2-0)
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΟΜΑΔΑ ……..΄΄ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΄΄ 4 βαθμοί ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ (1-1-5)

 

 

Αποτελέσματα , σκόρερς και βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους 

(Επιμέλεια : Αργύρης Τσιγγενόπουλος / sportsup.gr)

 

 

2ος όμιλος (17η αγωνιστική)

ΑΝΑΒΟΛΗ Μ.Αλεξ.Τρικάλων – ΑΣ Γιαννιτσά

ΑΝΑΒΟΛΗ Κτην.Αστ.Καληράχης – Ηρακλής Αμπελοκήπων

ΑΝΑΒΟΛΗ ΑΕΠ Κοζάνης – ΟΦ Αγίου Ματθαίου

ΑΝΑΒΟΛΗ Θύελλα Σαρακηνών – Ποσειδών Μηχανιώνας

ΑΕ Λευκίμμης – Κοζάνη []1-0 (70' Μπουλάτοβιτς πεν)

(26/2) Εδεσσαϊκός – Μακεδονικός  2-0 (37′-56′ Σπαρτιάτης)

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ ΔΙΑΦ
1 Μακεδονικός 17 11 4 2 25 9 16 37
2 Κοζάνη 17 9 5 3 26 11 15 32
3 Εδεσσαϊκός 17 9 2 6 22 19 3 29
4 ΑΕΠ Κοζάνης 16 8 3 5 23 16 7 27
5 ΑΕ Λευκίμμης 17 7 3 7 23 19 4 24
6 Ποσειδ. Μηχανιώνας 16 6 5 5 18 16 2 23
7 Θύελλα Σαρακηνών 16 6 3 7 19 21 -2 21
8 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 16 6 3 7 17 17 0 21
9 ΑΣ Γιαννιτσά 16 5 4 7 12 14 -2 19
10 ΟΦ Αγίου Ματθαίου 16 4 5 7 18 30 -12 17
11 Κτην.Αστ.Καληράχης 16 3 3 10 11 25 -14 12
12 Ηρακλής Αμπελ. 16 1 6 9 11 29 -18 9

 

 

3ος όμιλος (16η αγωνιστική)

Αταλάντη - Νέα Αρτάκη 0-4 (38'-52'-78'-83' Μεγάλος)

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ ΔΙΑΦ
1 ΑΟ Υπάτου 16 12 3 1 28 7 21 39
2 Ηρακλής Λάρισας 16 12 3 1 26 9 17 39
3 ΠΟ Ελασσόνας 16 9 5 2 23 10 13 32
4 ΑΟ Νέας Αρτάκης 16 6 7 3 20 9 11 25
5 ΠΟ Φήκης 16 8 1 7 17 17 0 25
6 Εθνικ. Ν.Κεραμιδίου 16 6 5 5 18 10 8 23
7 Δήμητρα Ευξεινούπ. 16 6 3 7 16 17 -1 21
8 Αμβρυσ. Διστόμου 16 5 5 6 16 11 5 20
9 Ατρόμητος Παλαμά 16 5 3 8 15 15 0 18
10 Θησέας Αγριάς 16 4 4 8 12 18 -6 16
11 ΑΠΟ Αταλάντη 16 3 0 13 12 36 -24 9
12 Αετός Μακρυχωρίου 16 0 1 15 3 47 -44 1

 

 

5ος όμιλος (10η & 14η αγωνιστική)

Ερμής Μελιγούς – ΓΣ Ηλιούπολης 1-1 (5' Μέντεζ / 51' Γεμιστός)

ΑΕ Μυκόνου – ΑΣ Σαντορίνης 1-0 (13' Κέμπε)

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ ΔΙΑΦ
1 ΓΣ Ηλιούπολης 13 10 2 1 30 6 24 32
2 Φωστήρας 15 8 3 4 20 14 6 27
3 ΑΣ Σαντορίνης 14 7 4 3 20 5 15 25
4 Φοίνικα Ν.Επιδαύρου 14 8 1 5 18 13 5 25
5 ΑΕ Μυκόνου 15 7 2 6 23 23 0 23
6 ΑΕ Ερμιονίδας 15 6 3 6 15 18 -3 21
7 Παναρκαδικός 15 6 2 7 25 21 4 20
8 Άγιος Ιερόθεος 14 4 2 8 13 19 -6 14
9 Ερμής Μελιγούς 15 3 5 7 13 23 -10 14
10 Χαραυγιακός 13 3 3 7 9 19 -10 12
11 Άρης Σκάλας 15 1 5 9 8 33 -25 8

 

 

6ος όμιλος (17η αγωνιστική)

Αιολικός [] – Αίας Σαλαμίνας 2-0 (38' αυτογκόλ, 90+3' Μουζακίτης)

ΑΟ Πυλίου – Θύελλα Ραφήνας 0-0

Προοδευτική – Αήττητος Σπάτων 2-0 (73' Κρητικός, 83' Κατίδης)

(28/2) Εθνικός – ΑΟ Καραβάς

ΑΝΑΒΟΛΗ Αστέρας Βάρης – Πανελευσινιακός

Ρεπό: ΑΠΟ Κερατσίνι

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ ΔΙΑΦ
1 Προοδευτική 15 10 4 1 25 7 18 34
2 Πανελευσινιακός 15 9 3 3 26 11 15 30
3 Εθνικός 14 9 2 3 28 15 13 29
4 Αιολικός 15 8 2 5 15 10 5 26
5 Θύελλα Ραφήνας 16 6 4 6 15 14 1 22
6 Αστέρας Βάρης 15 5 3 7 17 23 -6 18
7 ΑΟ Πυλίου 16 4 5 7 14 22 -8 17
8 ΑΠΟ Κερατσίνι 15 5 2 8 12 19 -7 17
9 Αίας Σαλαμίνας 15 4 4 7 14 20 -6 16
10 ΑΟ Καραβάς 14 2 6 6 12 19 -7 12
11 Αήττ. Σπάτων 15 3 1 11 9 24 -15 10

 

 

7ος όμιλος (14η αγωνιστική)

Γιούχτας – ΠΑΟ Ρουφ 1-1 (81' Δωματάς / 8' Γκιοατά πεν)

Ατσαλένιος – Πανιώνιος 0-1 (90+2' Γροντής πεν)

Άρης Σούδας [] – Αναγ.Ιεράπετρας 2-3 (48' Κοκκινάκης, 54' Τσίτας / 21' Κλεμέντια, 90+1' Μπρους, 90+7' Καρλίτος)

Αλμυρός Γαζίου – ΑΟ Πόρου 1-1 (72' Φραγκουλάκης / 43' Παγώνης)

ΑΟ Αγίου Νικολάου – ΑΕ Νεάπολης 4-2 (23' Τζελάι, 44' Μηνάς πεν, 77' Νοκάι, 87' Πυθαρούλης / 7' Νταρόνε 75' Αθανασιάδης)

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ ΔΙΑΦ
1 ΠΑΟ Ρουφ 14 10 3 1 29 14 15 33
2 Πανιώνιος 14 9 3 2 24 9 15 30
3 ΑΟ Πόρου 14 7 6 1 27 12 15 27
4 ΑΟ Αγ. Νικολάου 14 8 2 4 24 15 9 26
5 Γιούχτας 14 6 4 4 14 13 1 22
6 Αλμυρός 14 5 4 5 24 15 9 19
7 Ατσαλένιος 14 4 2 8 18 23 -5 14
8 Άρης Σούδας 14 2 4 8 11 18 -7 10
9 ΑΕ Νεάπολης 14 2 3 9 10 24 -14 9
10 Αναγ.Ιεράπετρας 14 1 1 12 8 46 -38 4
Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 27 Φεβρουαρίου 2022 22:11

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.