Oragiaspor-dramas.gr

Δευτέρα, 31 Ιανουαρίου 2022 08:59

Γ Εθνική : η ταυτότητα της αγωνιστικής σε όλους τους ομίλους! Αποτελέσματα , σκόρερς , βαθμολογίες και στατιστικά !

Γράφτηκε από τον

Με την 13η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα στον 1ο όμιλο της Γ΄Εθνικής κατηγορίας όπου σημειώθηκαν 9 γκολ και συνολικά φθάσαμε στα 174 τέρματα απο την αρχή της αγωνιστικής περιόδου...

 

Πανδραμαϊκός και Δόξα Δράμας έμειναν στο ''μηδέν'' (0-0) απέναντι σε Παραλίμνιο και Θερμαϊκό και έτσι έ(Χ)ασαν έδαφος στους στόχους για τους οποίους μάχονται...

δοξα

Ο Αγροτικός Αστέρας ξεπέρασε το εμπόδιο του αναγεννημένου Ορφανίου (0-1) και αύξησε την διαφορά απο τους διώκτες του στο +5 και πλέον απέκτησε προβάδισμα στην μάχη της κορυφής...

 

Σημαντικές νίκες για την Αλεξανδρούπολη (4-1 τον Ορφέα Ξάνθης) και Νέστο Χρυσούπολης (3-0 την Αναγ.Πλαγιάς) ενώ ο Άρης Άβατου έμεινε και αυτός στο ''μηδέν'' απέναντι στον Εθνικό Σοχού !

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα , οι σκόρερς , η βαθμολογία ,

η επόμενη αγωνιστική καθώς και στατιστικά απο τον 1ο όμιλο έχουν ως εξής :

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (1ος όμιλος)
13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 30 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2022
Σημειώθηκαν 9 γκολ = σύνολο 174 γκολ
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ   ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ ΣΚΟΡΕΡΣ (Α΄ΓΥΡΟΣ)
ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ   ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 0-0   (2-5)
ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ   ΑΝΑΓ. ΠΛΑΓΙΑΣ 3-0 12΄ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ , 58΄ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ ,92; ΤΖΟΥΡΙΤΣ (1-3)
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ   ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ 4-1 13’ , 57΄ΚΑΡΑΚΑΣΙΔΗΣ , 52΄ΠΑΤΣΙΩΡΑΣ, 90΄ΡΟΥΜΠΙΕΣ --- 20΄ΓΚΑΣΙΜΠΑΓΙΑΖΙΔΗΣ (3-2)
ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ   ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 0-1 45΄ΜΕΛΙΣΣΟΠΟΥΛΟΣ (0-1)
ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ   ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ 0-0   (2-1)
ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ   ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 0-0   (2-0)
Η βαθμολογία του 1ου ομίλου της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας ( σε 13 αγωνιστικές)
  ΣΥΝΟΛΟ bet time   ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ   ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β   Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ under over   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 31 13 9 4 0 23-4 +19 8 5   14 4 2 0 11-2 +9   17 5 2 0 12-2 +10
2 ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 26 13 8 2 3 19-9 +10 7 6   13 4 1 2 10-5 +5   13 4 1 1 9-4 +5
3 ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ Α.Ο. 25 13 6 7 0 23-6 +17 9 4   11 2 5 0 10-4 +6   14 4 2 0 13-2 +11
4 ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ 18 13 4 6 3 11-7 +4 12 1   8 2 2 2 5-3 +2   10 2 4 1 6-4 +2
5 ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ 17 13 5 2 6 13-17 -4 7 6   11 3 2 1 7-2 +5   6 2 0 5 6-15 -9
6 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ 16 13 4 4 5 16-19 -3 7 6   8 2 2 3 9-11 -2   8 2 2 2 7-8 -1
7 ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 15 12* 3 6 3 12-9 +3 9 3   6 1 3 2 6-6 0   9 2 3 1 6-3 +3
8 ΑΠΟΛΛ. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 15 12* 4 3 5 15-13 +2 7 5   3 1 0 4 4-6 -2   12 3 3 1 11-7 +4
9 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ 13 13 4 1 8 10-24 -14 6 7   7 2 1 4 7-13 -6   6 2 0 4 3-11 -8
10 ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ 12 13 3 3 7 8-15 -7 9 4   9 3 0 4 7-9 -2   3 0 3 3 1-6 -5
11 ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 11 13 2 5 6 12-20 -8 9 4   10 2 4 1 9-6 +3   1 0 1 5 3-14 -11
12 ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ 9 13 2 3 8 12-31 -19 3 10   1 0 1 5 5-17 -12   8 2 2 3 7-14 -7
 
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉ (14η ----ΚΥΡΙΑΚΗ 6 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2022 ---15:00 μ.μ. )
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ   ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ ΣΚΟΡΕΡΣ (Α΄ΓΥΡΟΣ)
ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ   ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ     (0-2)
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ   ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ     (1-1)
ΑΝΑΓ. ΠΛΑΓΙΑΣ   ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ     (0-2)
ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ   ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ     (0-3)
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ   ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ     (2-1)
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ   ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ     (1-1)
 
ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 77 (-1)
ΤΕΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΘΗΚΑΝ 174
ΤΕΡΜΑΤΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 90
ΤΕΡΜΑΤΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 84
ΝΙΚΕΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 26
ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 23
ΝΙΚΕΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 28
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 23 ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ , ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 4 ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 8 ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 31 ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ +19 ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ -19 ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΝΙΚΕΣ 9 ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 7 ΠΑΝΔΡΑΜΑΙΚΟΣ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΗΤΤΕΣ 8 ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ,ΑΝΑΓ. ΠΛΑΓΙΑΣ
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΝΙΚΕΣ 2 ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ , ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 2 ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ , ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΗΤΤΕΣ 0 ΠΑΝΔΡΑΜΑΙΚΟΣ , ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΔΡΑ 14 βαθμοί ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (4-2-0)
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΔΡΑ 1 βαθμός ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ (0-1-5)
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΟΜΑΔΑ…….''ΔΡΑΣΤΗΣ'' 17 βαθμοί ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (5-2-0)
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΟΜΑΔΑ ……..΄΄ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΄΄ 1 βαθμός ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ (0-1-5)

 

Αποτελέσματα , σκόρερς και βαθμολογίες απο όλους τους ομίλους

(επιμέλεια : Αργύρης Τσιγγενόπουλος/sportsup.gr)

 

2ος όμιλος (13η αγωνιστική)

Μ.Αλεξ.Τρικάλων – Κοζάνη 1-2 (43' Πέικος / 34' Ιορδανίδης πεν, 90+3' Ψιάνος)

Ποσειδών Μηχανιώνας – Μακεδονικός 0-0

ΑΣ Γιαννιτσά – Θύελλα Σαρακηνών 0-1 (84' Γκέσιος πεν)

ΑΕΠ Κοζάνης – Κτην.Αστ.Καληράχης 1-0 (35' Σέα)

Ηρακλής Αμπελοκήπων – ΑΕ Λευκίμμης 2-2 (14' Αναστασιάδης, 41' Νικολίτσας / 5' Θεοδωράκης, 19' Γαστεράτος)

ΟΦ Αγίου Ματθαίου – Εδεσσαϊκός 1-4 (6' Χαρβαλιάς / 11' Ντόγος, 28' Κυζιρίδης, 45+3' Μωυσίδης, 86' Κατικαρίδης)

458471

 

3ος όμιλος (13η αγωνιστική)

Νέα Αρτάκη – ΠΟ Ελασσόνας 1-2 (38' Στάριτς / 27' Ματούλας, 57' αυτογκόλ)

Ατρόμητος Παλαμά – Ηρακλής Λάρισας 1-2 (63' αυτογκόλ / 34'-65' πεν Αλεξίου)

Θησέας Αγριάς – ΠΟ Φήκης 0-1 (56' Γκαντιάς)

Αμβρυσσέας Διστόμου – Δήμητρα Ευξ/πολης 1-0 (74' Δήμου)

Αταλάντη – ΑΟ Υπάτου

Αετός Μακρυχωρίου – Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 0-3 α.α.

458479

 

4ος όμιλος (16η αγωνιστική)

Διαγόρας Βραχνεΐκων – Εθνικός Σκουλικάδου 1-2 (53' Σπανός / 19' Κακολύρης, 72' Τσουκαλάς)

Παναιγιάλειος – ΠΑΟ Βάρδας [] 2-1 (11' Αφούσι Α., 34' Καρακούτης / 63' Πολίτης πεν)

Αίας Γαστούνης – Ναυπακτιακός 0-0

ΑΝΑΒΟΛΗ ΑΟ Διαβολιτσίου – Παναχαϊκή

Παναγρινιακός – Αναγέννηση Άρτας 3-1 (18' Κατσής, 75'-84' Τσοπανάς / 9' Παπαδόπουλος)

Τηλυκράτης – Αμβρακικός Λουτρού 3-0 α.α.

Ρεπό: Αχέρων Καναλακίου

456511

 

5ος όμιλος (13η αγωνιστική)

Άρης Σκάλας – Χαραυγιακός 1-2 (18' Πανταζής / 56' Φέκκας, 62' Καλόφωνος)

Παναρκαδικός – ΑΕ Ερμιονίδας 0-2 (67' Τσόφλιος, 87' Κυπαρίσσης)

Φοίνικας Ν.Επιδαύρου – Ερμής Μελιγούς 3-0 (1'-5'-73' Μπιτζής)

ΓΣ Ηλιούπολης – Φωστήρας 2-0 (2'-23' Γεμιστός)

ΑΕ Μυκόνου – Άγιος Ιερόθεος

Ρεπό: ΑΣ Σαντορίνης

459439

 

6ος όμιλος (13η αγωνιστική)

Αιολικός – ΑΟ Καραβάς 2-1 (45' πεν-90+5' Κουρούπης / 90' Ντούμπερετ)

Πανελευσινιακός – ΑΠΟ Κερατσίνι 2-0 (14' Αντωνακόπουλος, 69' Μακρίδης)

Θύελλα Ραφήνας – Εθνικός 2-1 (2' Δρόσης, 64' Δημητρίου / 32' Παντελίδης)

Αίας Σαλαμίνας – Αστέρας Βάρης 2-0 (37' Τζαφέρι πεν, 76' Λέκκας)

Προοδευτική – ΑΟ Πυλίου 4-0 (19' πεν-28' Κρητικός, 72' Μακρυγιάννης, 81' Μακρίδης)

Ρεπό: Αήττητος Σπάτων

419432

 

7ος όμιλος (11η αγωνιστική)

Άρης Σούδας – ΑΕ Νεάπολης 2-0 (5' Τσίτας, 84' Μαθιουδάκης)

ΠΑΟ Ρουφ – Αλμυρός Γαζίου 2-1 (69'-88' Ψυχογιός / 45' Πιερτζιακόμι)

Πανιώνιος – Αναγέννηση Ιεράπετρας 3-0 (17' Δρίτσας, 36'-47' Λιούμης)

Γιούχτας – ΑΟ Πόρου 1-2 (42' Ψαρράς / 20' Παγώνης, 82' Καστελλιανάκης)

Ατσαλένιος  – ΑΟ Αγίου Νικολάου  2-2 (30' Ολιβέιρα, 90+4' Καϊμακαμούδης πεν / 66' Μηνάς πεν, 90+10' Χριστόπουλος)

437398

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 31 Ιανουαρίου 2022 09:11

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.