Oragiaspor-dramas.gr

Κυριακή, 14 Νοεμβρίου 2021 21:43

Γ Εθνική :η ταυτότητα της 4ης αγωνιστικής σε όλους τους ομίλους!

Γράφτηκε από τον

Με την 4η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας και δη στον 1ο όμιλο όπου σημειώθηκαν 12 γκολ και συνολικά φθάσαμε στα 59 τέρματα απο την αρχή της αγωνιστικής περιόδου...

Ο Πανδραμαϊκός πέρασε σαν ''σίφουνας'' απο την Ξάνθη και την έδρα του περυσινού πρωταθλητή Ορφέα Ξάνθης τον οποίο και συνέτριψε με σκορ 0-4 χάρη σε τέρματα των Μπερούκα (2) , Τζελίδη και Παυλίδη Γ. !!!

Μάλιστα η δραμινή ομάδα σημείωσε τρίτη συνεχόμενη εκτός έδρας νίκη (0-2 στο Ορφάνι , 0-2 στο Παραλίμνιο) χωρίς να έχει δεχθεί γκολ ενώ συνολικά κατέχει την καλύτερη άμυνα στο πρωτάθλημα (1 γκολ) αλλά και την καλύτερη επίθεση (9) !!!!

Η Δόξα Δράμας τώρα , ηττήθηκε με σκορ 0-1 απο τον πρωτοπόρο Άρη Αβάτου που έκανε το 4/4 , και πλέον οι ''Μαυραετοί'' στρέφουν την προσοχή τους...στο μεγάλο δραμινό ντέρμπι με τον Πανδραμαϊκό !!!!

 

Στα υπόλοιπα ματς , πρώτη νίκη για Χρυσούπολη (1-0 το Ορφάνι ) και Παραλίμνιο (1-2 μέσα στην Πλαγιά) ....Σοχός και Αγροτικός Αστέρας έμειναν στο ''μηδέν'' (0-0) ενώ η Αλεξανδρούπολη επικράτησε με σκορ 2-1 του Θερμαικού και ανέβηκε στην 4η θέση ....

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα , οι σκόρερς , η βαθμολογία καθώς και στατιστικά στον 1ο όμιλο έχουν ως εξής :

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (1ος όμιλος)
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 14 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2021
Σημειώθηκαν 12 γκολ = σύνολο 59 γκολ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ 2-1 41΄ΚΑΡΑΚΑΣΙΔΗΣ , 74΄ΠΑΤΣΙΩΡΑΣ – 64΄ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ 1-0 35΄ΓΚΑΤΖΟΛΑΡΙ
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 0-1 81΄ΚΑΡΑΤΛΙΔΗΣ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 1-2 69’ ΠΑΝΤΕΛΙΑΔΗΣ - 11΄ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ , 14΄ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ
ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ 0-4 22΄, 53 ΄ΜΠΕΡΟΥΚΑΣ , 45’+ ΤΖΕΛΙΔΗΣ , 70’ ΠΑΥΛΙΔΗΣ Γ.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 0-0  
Η βαθμολογία του 1ου ομίλου της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας ( σε 4 αγωνιστικές)
  ΣΥΝΟΛΟ bet time   ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ   ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ under over   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 12 4 0 0 9-2 +7 1 3   6 2 0 0 6-1 +5   6 2 0 0 3-1 +2
2 ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ Α.Ο. 10 3 1 0 9-1 +8 3 1   1 0 1 0 1-1 0   9 3 0 0 8-0 +8
3 ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 8 2 2 0 4-2 +2 3 1   3 1 0 0 1-0 +1   5 1 2 0 3-2 +1
4 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ 7 2 1 1 6-6 0 2 2   4 1 1 1 3-4 -1   3 1 0 0 3-2 +1
5 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ 6 2 0 2 5-5 0 2 2   3 1 0 1 4-3 +1   3 1 0 1 1-2 -1
6 ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 5 1 2 1 6-4 +2 3 1   4 1 1 1 5-3 +2   1 0 1 0 1-1 0
7 ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ 5 1 2 1 4-3 +1 3 1   1 0 1 1 1-2 -1   4 1 1 0 3-1 +2
8 ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 4 1 1 2 3-6 -3 3 1   4 1 1 0 2-1 +1   0 0 1 2 1-5 -4
9 ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ 3 1 0 3 2-4 -2 4     3 1 0 1 2-2 -2   0 0 0 2 0-2 -1
10 ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ 3 1 0 3 5-8 -3 2 2   3 1 0 1 2-1 +1   0 0 0 2 3-7 -4
11 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 3 1 0 3 4-8 -4 1 3   0 0 0 2 1-4 -3   3 1 0 1 3-4 -1
12 ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ 1 0 1 3 2-10 -8 1 3   0 0 0 2 2-7 -5   1 0 1 1 0-3 -3
 
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉ (5η ----ΚΥΡΙΑΚΗ 21 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2021---15:00 μ.μ. )
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ    
ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ    
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ    
ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ    
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ    
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ    
                          
ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 24
ΤΕΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΘΗΚΑΝ 59
ΤΕΡΜΑΤΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 30
ΤΕΡΜΑΤΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 29
ΝΙΚΕΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 9
ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 5
ΝΙΚΕΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 10
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 9 ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ , ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 1 ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 2 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΟΡΦΑΝΙΟΥ , ΟΡΦΕΑΣ Ξ.
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 10 ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ +8 ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ -8 ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ

 

 

Αποτελέσματα και βαθμολογίες 

σε όλους τους ομίλους !

επιμέλεια : Αργύρης Τσιγγενόπουλος (sportsup.gr) 

 

2ος όμιλος (4η αγωνιστική)

Θύελλα Σαρακηνών – ΑΕ Λευκίμμης  2-0
ΟΦ Αγ.Ματθαίου – Μ.Αλεξ.Τρικάλων  1-0
Ποσειδών Μηχανιώνας – Ηρακλής Αμπ.  1-1
Κοζάνη – Αναγέννηση Γιαννιτσών  0-1
Μακεδονικός – Κτην.Αστ.Καληράχης  1-0
Εδεσσαϊκός – ΑΕΠ Κοζάνης  1-0

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Μακεδονικός 4 4 0 0 6 1 5 12
2 Αναγ.Γιαννιτσών 4 3 1 0 4 1 3 10
3 Εδεσσαϊκός 4 3 0 1 5 2 3 9
4 ΑΕΠ Κοζάνης 4 3 0 1 9 3 6 9
5 Ποσειδών Μηχανιώνας 4 2 1 1 5 2 3 7
6 ΟΦ Αγίου Ματθαίου 4 2 1 1 6 6 0 7
7 Ηρακλής Αμπελοκήπων 4 1 1 2 3 7 -4 4
8 Θύελλα Σαρακηνών 4 1 0 3 5 7 -2 3
9 Κοζάνη 4 0 2 2 3 5 -2 2
10 Κτην.Αστ.Καληράχης 4 0 2 2 2 4 -2 2
11 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 4 0 1 3 1 5 -4 1
12 ΑΕ Λευκίμμης 4 0 1 3 1 7 -6 1

 

 

 

3ος όμιλος (4η αγωνιστική)

Θησέας Αγριάς – Νέα Αρτάκη  0-0
Ατρόμητος Παλαμά – Αταλάντη  3-0
Ηρακλής Λάρισας – Δήμητρα Ευξ/πολης  0-0
ΠΟ Φήκης – Αμβρυσσέας Διστόμου  1-1
Εθνικός Ν.Κεραμιδίου – ΑΟ Υπάτου  0-0
ΠΟ Ελασσόνας – Αετός Μακρυχωρίου 3-0 α.α.

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΟ Υπάτου 4 3 1 0 6 2 4 10
2 ΠΟ Ελασσόνας 4 2 2 0 4 0 4 8
3 Θησέας Αγριάς 4 2 2 0 3 1 2 8
4 Ηρακλής Λάρισας 4 2 2 0 3 1 2 8
5 Αμβρυσσέας Διστόμου 4 2 1 1 4 3 1 7
6 ΑΟ Νέας Αρτάκης 4 1 3 0 1 0 1 6
7 Δήμητρα Ευξεινούπολης 4 1 2 1 4 5 -1 5
8 Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 4 1 1 2 4 2 2 4
9 ΠΟ Φήκης 4 1 1 2 4 5 -1 4
10 Ατρόμητος Παλαμά 4 1 0 3 5 5 0 3
11 Αετός Μακρυχωρίου 4 0 1 3 3 11 -8 1
12 ΑΠΟ Αταλάντη 4 0 0 4 1 7 -6 0

 

 

 

4ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Αχέρων Καναλακίου – Αναγέννηση Άρτας  3-0
ΠΑΟ Βάρδας – Παναγρινιακός  0-0
Παναχαϊκή – Αίας Γαστούνης  1-0
Αμβρακικός Λουτρού – Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-3 α.α.
Παναιγιάλειος – Τηλυκράτης ΑΝΑΒΟΛΗ 
Εθνικός Σκουλικάδου – Ναυπακτιακός ΑΝΑΒΟΛΗ 
Ρεπό: ΑΟ Διαβολιτσίου

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Τηλυκράτης 4 3 1 0 9 2 7 10
2 Αχέρων Καναλακίου 4 3 1 0 9 2 7 10
3 Παναχαϊκή 5 3 0 2 10 5 5 9
4 Αίας Γαστούνης 5 3 0 2 8 5 3 9
5 Ναυπακτιακός 3 1 2 0 7 4 3 5
6 ΠΑΟ Βάρδας 4 1 2 1 2 3 -1 5
7 Παναγρινιακός 4 1 1 2 1 3 -2 4
8 Διαγόρας Βραχνεΐκων 4 1 1 2 4 4 0 4
9 Εθνικός Σκουλικάδου 4 1 1 2 4 6 -2 4
10 ΑΟ Διαβολιτσίου 3 1 1 1 9 9 0 4
11 Παναιγιάλειος 3 1 1 1 3 3 0 4
12 Αναγέννηση Άρτας 4 1 0 3 3 7 -4 3
13 Αμβρακικός Λουτρού 5 0 1 4 2 18 -16 1

 

 

 

5ος όμιλος (4η αγωνιστική)

ΑΣ Σαντορίνης – Άρης Σκάλας  2-0
Παναρκαδικός – ΑΕ Μυκόνου  3-1
Χαραυγιακός – Φοίνικας Ν.Επιδαύρου  0-1
ΑΕ Ερμιονίδας – Φωστήρας  0-1
Ερμής Μελιγούς – Άγιος Ιερόθεος  0-0
Ρεπό: ΓΣ Ηλιούπολης

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Παναρκαδικός 4 3 0 1 6 2 4 9
2 Φοίνικας Ν.Επιδαύρου 3 3 0 0 5 1 4 9
3 ΑΕ Μυκόνου 4 3 0 1 8 6 2 9
4 ΑΣ Σαντορίνης 3 2 1 0 5 0 5 7
5 ΓΣ Ηλιούπολης 3 2 0 1 4 4 0 6
6 Φωστήρας 4 1 1 2 1 3 -2 4
7 ΑΕ Ερμιονίδας 4 1 1 2 3 4 -1 4
8 Χαραυγιακός 3 0 2 1 0 1 -1 2
9 Άρης Σκάλας 4 0 2 2 1 4 -3 2
10 Άγιος Ιερόθεος 4 0 2 2 1 4 -3 2
11 Ερμής Μελιγούς 4 0 1 3 2 7 -5 1

 

 

 

6ος όμιλος (4η αγωνιστική)

Αήττητος Σπάτων – Αιολικός  0-1
Πανελευσινιακός – Θύελλα Ραφήνας  2-0
ΑΟ Καραβάς – Αίας Σαλαμίνας  2-2
ΑΠΟ Κερατσίνι – ΑΟ Πυλίου  0-1
Αστέρας Βάρης – Εθνικός  1-2
Ρεπό: Προοδευτική

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΟ Πυλίου 4 3 1 0 6 1 5 10
2 Αιολικός 4 3 0 1 4 1 3 9
3 Πανελευσινιακός 4 3 0 1 8 2 6 9
4 Εθνικός 4 2 0 2 5 6 -1 6
5 Προοδευτική 3 2 0 1 4 3 1 6
6 Αστέρας Βάρης 4 2 0 2 6 6 0 6
7 ΑΟ Καραβάς 3 1 1 1 3 3 0 4
8 Αήττητος Σπάτων 3 1 0 2 2 3 -1 3
9 ΑΠΟ Κερατσίνι 4 1 0 3 1 7 -6 3
10 Αίας Σαλαμίνας 3 0 2 1 4 5 -1 2
11 Θύελλα Ραφήνας 4 0 0 4 1 7 -6 0

 

 

 

7ος όμιλος (4η αγωνιστική)

ΑΕ Νεάπολης – Αναγ.Ιεράπετρας  0-0
Αλμυρός Γαζίου – Πανιώνιος  ΑΝΑΒΟΛΗ
Άρης Σούδας – Γιούχτας  0-1
Ατσαλένιος – ΠΑΟ Ρουφ  2-3
ΑΟ Αγίου Νικολάου – ΑΟ Πόρου  0-0

Η βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΟ Αγίου Νικολάου 4 3 1 0 6 1 5 10
2 ΠΑΟ Ρουφ 4 3 0 1 9 7 2 9
3 Πανιώνιος 3 2 0 1 7 4 3 6
4 ΑΟ Πόρου 4 1 3 0 4 3 1 6
5 Ατσαλένιος 4 2 0 2 6 6 0 6
6 Γιούχτας 4 1 2 1 3 5 -2 5
7 Αλμυρός 3 1 0 2 5 4 1 3
8 ΑΕ Νεάπολης 4 0 3 1 1 2 -1 3
9 Άρης Σούδας 4 0 2 2 0 4 -4 2
10 Αναγ.Ιεράπετρας 4 0 1 3 2 7 -5 1
Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 14 Νοεμβρίου 2021 22:07

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.