Oragiaspor-dramas.gr

Πέμπτη, 09 Ιανουαρίου 2014 14:52

Οι διαιτητες της 15ης αγωνιστικης στην Β ΄εθνικη

Γράφτηκε από τον

H 15η αγωνιστική περιλαμβάνει σπουδαια παιγνιδια οσα χαρακτηριζονται ντέρμπυ καλυφθηκαν με εμπειρους  διαιτητες ώστε να μην υπαρξουν προβληματα και να βγουν τα ματς χωρις διαμαρτυρίες.

Ετσι στο κρισιμο μάτς Παναχαικης-Καλλιθέας τοποθετήθηκε ο Καστοριανός Φώτης Φωτιάδης που εχει βγάλει σημαντικά παιγνιδια όπως και ο Δημητρης Καραντώνης  από την Βεροια που θα διευθυνει την αναμέτρηση Φωκικού-Χανίων Στον αγώνα του πρωτοπόρου Ολυμπιακου Βολου με την Μαγούλα οριστηκε ενας ακομη ρέφερυ με σταθερή αποδοση ο Αγγελος Αγγελάκης από την Θεσσαλονίκη ενώ στην συναντηση Χανίων-Παναιγιάλειου διαιτητής θα είναι ο Κυριάκος Ντοκάκης από τα Χανιά.

Στο Βορρά το μεγάλο παιγνιδι είναι αυτό που θα γινει την Δευτέρα μεταξύ του Γάζωρου με τον Ηρακλή  ,αρχοντας του οποιου θα ειναι ο Χρυσοβαλάντης Βρακάς ενώ από τα μάτς της Κυριακής ξεχωρίζουν το τοπικο ντέρμπυ Πιερικου-Αιγινιακου που θα σφυρίξει ο Χρήστος Γκράνας ,το Τύρναβος-Νικη που θα διευθυνει ο Αγγελος Ευαγγέλου καθως και το Καλαμαρια-Γιαννιτσα που διαιτητής οριστηκε ο Θανάσης Σέζος από το Κιλκίς  Αναλυτικά:

Νότιος Όμιλος

Παρασκευή (10/1)

15.00: Αχαρναϊκός-Φωστήρας
Διαιτητής: Πουλήμας (Κέρκυρας)
Βοηθοί: Πατσιόπουλος (Δωδεκανήσου), Στόικος (Κέρκυρας)
4ος: Ανδρονικίδης (Πειραιά)

 

Κυριακή (12/1)

14.30: Φωκικός - Χανιά:
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας) 
Βοηθοί: Κύφος (Πιερίας), Κολοσιώνης (Αιτωλ/νίας)
4ος: Κέκελος (Αιτωλ/νίας)

 

15.00: Ηρακλής Ψαχνών - Επισκοπή
Διαιτητής: Παπαγεωργίου (Αθηνών)
Βοηθοί: Χαρίτος (Αθηνών), Αργυρός (Αθηνών)
4ος: Κοσικίδης (Αθηνών)

 

15.00: Βύζας - Παναιγιάλειος
Διαιτητής: Ντοκάκης (Χανίων)
Βοηθοί: Καλφάκης (Χανίων), Μαρνέζος (Χανίων)
4ος: Μανούρας (Τρικάλων)

 

15.00: Ολυμπιακός Βόλου - Αστέρας Μαγούλας
Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Χαδήμογλου (Μακεδονίας), Πάτρας (Μακεδονίας)
4ος: Μαστάκας (Μακεδονίας)

 

Δευτέρα (13/1)

15.00: Γλυφάδα - Πανηλειακός
Διαιτητής: Ρατσιάτος (Αργολιδας)
Βοηθοί: Καραγεώργος (Αργολιδας), Νενεκούμης (Αργολίδας)
4ος: Κορδολαίμης (Ανατολικής Αττικής)

 

16.00: Παναχαϊκή - Καλλιθέα
Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς)
Βοηθοί: Κεντζιόπουλος (Καστοριάς), Γεωργαράς (Άρτας)
4ος: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)

 

 

 

 

Bόρειος Όμιλος

Κυριακή (12/1)

15.00: Αναγέννηση Καρδίτσας - Δόξα Δράμας
Διαιτητής: Κοεμτζίδης (Πιερίας)
Βοηθοί: Λαφαντζής (Πιερίας), Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
4ος: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

 

15.00: Καβάλα - Ζάκυνθος
Διαιτητής: Μολιχιτούδης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Νικολαΐδης (Μακεδονίας)
4ος:Κυριαζίδης (Έβρου)

 

15.00: Κέρκυρα - Βατανιακός
Διαιτητής: Παπαγεωργίου (Άρτας)
Βοηθοί: Διαμαντής (Σάμου), Γεωργάκης (Ηπείρου)
4ος: Ρούσσος-Μπεκερτζής (Πρέβεζας)

 

15.00: Πιερικός - Αιγινιακός
Διαιτητής: Γκράνας (Ξάνθης)
Βοηθοί: Χατζημωυσιάδης (Ξάνθης), Εμπλιούκ (Ξάνθης)
4ος: Τεβεκέλης (Μακεδονίας)

 

15.00: Απόλλων 1926 - Αναγέννηση Γιαννιτσών
Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς) 
Βοηθοί: Πεντζερέτζης (Κιλκίς), Ναλμπάντης (Κιλκίς)
4ος: Τσαλουχίδης (Κιλκίς)

 

18.00: Τίρναβος - Νικη Βόλου
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)
Βοηθοί: Νακόπουλος (Αθηνών), Δανέζης (Αθηνών)
4ος: Παπαργυρίου (Πιερίας)

 

Δευτέρα (13/1)

18.00: Εθνικός Γαζώρου - Ηρακλής
Διαιτητής: Βρακάς (Εύβοιας)
Βοηθοί: Πασχαλίδης (Εύβοιας), Ρουμπής (Εύβοιας)
4ος: Σελεμίδης (Πέλλας).

Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 09 Ιανουαρίου 2014 14:52

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.