Oragiaspor-dramas.gr

Πέμπτη, 12 Δεκεμβρίου 2013 21:01

Οι διαιτητές των τελικών ομίλων στο κύπελλο της Γ΄Εθνικής

Γράφτηκε από τον

Με τα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής της 1ης φάσης συνεχίζεται την Κυριακή (15/12) το Κύπελλο Γ’ Εθνικής.Στο αγώνα της ΑΕΚ με τον Κυανού Αστέρα διαιτητής θα είναι ο Γαβριήλ Τζουανόπουλος  ενας εμπειρος διαιτητής από την Πάτρα που είναι στον πίνακα της Γ εθνικης εδώ και χρονια και θεωρείται από τους εμπειρους της κατηγορίας.

Αντιθετα στην αναμετρηση του Ιωνικου με τον Πανελευσινιακό  που είναι ντέρμπυ σφου οι δυο αυτές ομάδες διεκδικουν την πρωτια του ομιλου για ανοδο στη Β εθνική ,διαιτητής θα είναι ο Βασιλης Παναγιωτόπουλος από το Αγρινιο ,ρέφερυ από την φουτμπώλ λιγκ με επισης βοηθους από την ιδια κατηγορία .

Και οι έξι αγώνες των αντίστοιχων ομίλων θα διεξαχθούν στις 14.30 το μεσημέρι, αφου σε περιπτωση ισοπαλιας θα εχουμε παράταση και πεναλτυ,

Αναλυτικά:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Διγενής Λακκώματος - Αγροτικός Αστέρας

Α.Δραγούσης, Πεντσερετζής, Ναλμπάντης (Κιλκίς)Ν.Χαραλαμπίδης Κιλκίς.

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕΛ - Κοζάνη

Γ.Λάμπρου, Ρουμπής, Κωνστάντιος (Εύβοιας)Σ.Κανούλης Θεσσαλίας

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Ρήγας Φεραίος - Αχιλλέας Νεοκαισάρειας

Χ.Σωτηριάδης (Λασιθίου), Τσιάμπαζης, Ξενακίδης (Κοζάνης)Σ.Πουγκακιώτης Φθιώτιδας

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Ατρόμητος Λάππα - Καλαμάτα

Σ.Σταθόπουλος, Οικονόμου, Μαντής (Δυτικής Αττικής)Π.Καψάλης Αιτ/νιας

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Ιωνικός - Πανελευσινιακός

Β.Παναγιωτόπουλος, Χουλιάρας, Πυλαρινός (Αιτωλ/νίας)Ι.Πέππας Αθηνων

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕΚ - Αστέρας Βάρης

Γ.Τζουανόπουλος, Τσιρίνης, Γκαβέρας (Αχαΐας).Θ.Στεργίου Λέσβου

 

Παράλληλα, την Κυριακή (15/12) θα διεξαχθεί στις 15.00 η εξ αναβολής αναμέτρηση της 10ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου μεταξύ Α.Ε. Ερμιονίδας και Αιτωλικού.

Το διαιτητικό τρίο είναι το εξής:

Α.Ε. Ερμιονίδας – Άρης Αιτωλικού:

Γ. Δριτσάκης, Π.Κουτσουμπού, Β.Τζιλίρης (Πειραιά).

Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 12 Δεκεμβρίου 2013 21:01

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.