Oragiaspor-dramas.gr

Τετάρτη, 13 Νοεμβρίου 2013 20:36

Οι διαιτητες της 8ης αγωνιστικής στην Β΄εθνική

Γράφτηκε από τον

Μια εμπειρη σφυρίκτρα ο Χρηστος Γκράνας από την Ξανθη επιλέχτηκε για το Αχαικό  ντέρμπυ Πανσχαικης –Παναιγιαλείου που είναι και το πιο σπουδαιο ματς της 8ης αγωνιστικής  χωρις βεβαια να υπολείπονται και τα υπολοιπα όπως το Κρητικο Επισκοπή-Χανιά που θα διευθύνει ο Ηρακλειώτης Γιάννης Μουρτζάκης αλλα και το Αχαρναικός-Καλλιθεα που θα σφυριξει ο Αρκάς Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος.

Στο βορρά και πιο συγκεκριμενα στη συναντηση της πρωτοπόρου Κασιώπης με τον Αιγινιακό θα βρεθει ο Θανάσης Τζήλος από την Λάρισα ενώ στο ματς Καβάλας-Νίκης θα σφυρίξει ο Μπάμπης Σελεμίδης από την Πέλλα και στον αγώνα Καλαμαριάς-Καρδίταας ο Βαγγέλης Κιοτζένης από την Καβάλα  ενώ την αναμέτρηση της Δόξας Δράμας με αντίπαλο την Ζάκυνθο θα ''σφυρίξει΄΄ ο κ.  Φωτιαδης του Σ.Δ. Σερρών

Αναλυτικά:

Νότιος Όμιλος

Κυριακή 17/11

14.00: Παναχαϊκή - Παναιγιάλειος
Διαιτητής: Χ.Γκράνας (Ξάνθης)
Βοηθοί: Χατζημωυσιάδης (Ξάνθης), Εμπλιούκ (Ξάνθης)
4ος: Μπλάνας (Μεσσηνίας)

15.00: Γλυφάδα - Ηρακλής Ψαχνών
Διαιτητής: Κ.Κωνσταντάκης (Αχαΐας)
Βοηθοί: Σιδέρης (Αχαΐας), Γκαβέρας (Αχαΐας)
4ος: Κορδολαίμης (Ανατολικής Αττικής)

15.00: Βύζας Μεγάρων - Αστέρας Μαγούλας
Διαιτητής: Αντωνίου (Αθηνών)
Βοηθοί: Σαμοΐλης (Αθηνών), Νάρης (Αθηνών)
4ος: Κοσικίδης (Αθηνών)

15.00: Αχαρναϊκός - Καλλιθέα
Διαιτητής: Α.Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Νενεκούμης (Αργολίδας), Βεργέτης (Αρκαδίας)
4ος: Καρυοφύλλης (Πειραιά)

15.00: Φωκικός - Φωστήρας
Διαιτητής:Α. Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Μπετσόγλου (Δυτικής Αττικής), Παπανικολάου (Κορινθίας)
4ος: Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής)

18.00: Επισκοπή - Χανιά 
Διαιτητής:Ι. Μουρτζάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Κουράκης (Ηρακλείου), Νικολακάκης (Ηρακλείου)
4ος: Φουκάκης (Ηρακλείου)

20.00: Ολυμπιακός Βόλου - Πανηλειακός
Διαιτητής:Δ. Καραντώνης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Παρασίου (Ημαθίας), Κύφος (Πιερίας)
4ος: Συμεωνίδης (Πιερίας)

 

 

Βόρειος Όμιλος

Σάββατο 16/11

18.00: Δόξα Δράμας - Ζάκυνθος
Διαιτητής: Α.Φωτιάδης (Σερρών)
Βοηθοί: Σάββας (Σερρών), Κωτούλας (Σερρών)
4ος: Κιπτζής (Θράκης)

 

 

Κυριακή 17/11

15.00: Απόλλων 1926 - Αναγέννηση Καρδίτσας
Διαιτητής:Β. Κιοτζένης (Καβάλας)
Βοηθοί: Λάζαρης (Καβάλας), Λιώλιας (Έβρου)
4ος: Τσαλουχίδης (Κιλκίς)

15.00: Πιερικός - Αναγέννηση Γιαννιτσών
Διαιτητής: Α.Σημαιάκης (Χαλκιδικής)
Βοηθοί: Γούτας (Χαλκιδικής), Διαμαντής (Χαλκιδικής)
4ος: Κρητικός (Θεσσαλίας)

15.00: Κέρκυρα - Αιγινιακός
Διαιτητής: Θ.Τζήλος (Λάρισας)
Βοηθοί: Παπαδημητρίου (Λάρισας), Αναστασίου (Λάρισας)
4ος: Ρούσσος-Μπεκερτζής (Πρέβεζας)

15.00: Εθνικός Γαζώρου - Βατανιακός
Διαιτητής: Κ.Μολιχιτούδης (Μακεδονίας) 
Βοηθοί: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Νικολαΐδης (Μακεδονίας)
4ος: Μηλιάδης (Μακεδονίας)

15.00: Καβάλα - Νίκη Βόλου
Διαιτητής: Χ.Σελεμίδης (Πέλλας)
Βοηθοί: Σίπκας (Πέλλας), Ρίγκος (Γρεβενών)
4ος: Καραλιόλιος (Γρεβενών)

 

Δευτέρα 18/11

18.00: Τίρναβος - Ηρακλής
Διαιτητής:Κ.Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Τίκας (Θεσπρωτίας), Γεωργάκης (Ηπείρου)
4ος: Τίκας Τ. (Ευρυτανίας)

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.