Oragiaspor-dramas.gr

Πέμπτη, 25 Μαρτίου 2021 22:46

Παγκόσμιο Κύπελλο 2022 (προκριματικά)...τα αποτελέσματα της πρεμιέρας!

Γράφτηκε από τον

Ολοκληρώθηκε η πρεμιέρα των προκριματικών ομίλων για το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2022 , όπου σε 25 αγώνες σημειώθηκαν 79 γκολ....

Η Εθνική μας έφυγε απο την Ισπανία με σημαντικό αποτέλεσμα (1-1) που της δίνει την ψυχολογία να συνεχίσει με διαφορετικό αβαντάζ την προσπάθεια της....

Απο εκεί και πέρα , ξεχώρισαν οι νίκες της Τουρκίας (4-2 την Ολλανδία) και της Σερβίας (3-2 την Ιρλανδία) ενώ....με το ''καλημέρα'' ...γκέλαραν η Γαλλία (1-1 με την Ουκρανία) και η Κροατία (ήττα 1-0 στην Σλοβενία)....!!!!
Αναλυτικά τα αποτελέσματα σε όλους τους ομίλους :

 

1ος όμιλος 

Σερβία-Ιρλανδία 3-2

Πορτογαλία - Αζερμπαϊτζάν 1-0

ρεπό : Λουξεμβούργο 

 

επόμενη αγωνιστική (27/3)

Ιρλανδία - Λουξεμβούργο

Σερβία-Πορτογαλία 

ρεπό : Αζερμπαϊτζάν 

 

 

 

 

2ος όμιλος 

Σουηδία - Γεωργία 1-0

Ισπανία-Ελλάδα 1-1 

ρεπό : Κόσοβο 

 

επόμενη αγωνιστική (28/3)

Γεωργία - Ισπανία 

Κόσοβο-Σουηδία 

ρεπό : Ελλάδα

 

 

 

 

 

 

3ος όμιλος 

Ιταλία - Βόρειος Ιρλανδία 2-0 

Βουλγαρία - Ελβετία 1-3

ρεπό : Λιθουανία

 

 

επόμενη αγωνιστική (28/3)

Βουλγαρία-Ιταλία 

Ελβετία-Λιθουανία

ρεπό: Βόρειος Ιρλανδία

 

 

 

4ος όμιλος 

Φινλανδία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη 2-2

Γαλλία-Ουκρανία 1-1

ρεπό : Καζακστάν 

 

επόμενη αγωνιστική (28/3)

Καζακστάν-Γαλλία 

Ουκρανία-Φινλανδία 

ρεπό :Βοσνία 

 

 

 

5ος όμιλος 

Εσθονία-Τσεχία 2-6

Βέλγιο-Ουαλλία 3-1

ρεπό:Λευκορωσία 

 

επόμενη αγωνιστική (28/3)

Λευκορωσία-Εσθονία 

Τσεχία-Βέλγιο 

ρεπό: Ουαλλία 

 

 

 

6ος όμιλος 

Ισραήλ - Δανία 0-2

Σκωτία-Αυστρία 2-2

Μολδαβία - Νησιά Φερόε 1-1

 

επόμενη αγωνιστική (28/3)

Δανία - Μολδαβία

Αυστρία-Νησιά Φερόε

Ισραήλ - Σκωτία 

 

 

 

7ος όμιλος 

Τουρκία-Ολλανδία 4-2

Γιβραλτάρ - Νορβηγία 0-3

Λετονία - Μαυροβούνιο 1-2

 

επόμενη αγωνιστική (27/3)

Μαυροβούνιο-Γιβραλτάρ 

Νορβηγία-Τουρκία 

Ολλανδία - Λετονία 

 

 

 

8ος όμιλος 

Κύπρος-Σλοβακία 0-0

Σλοβενία - Κροατία 1-0

Μάλτα - Ρωσία 1-3

 

επόμενη αγωνιστική (27/3)

Ρωσία-Σλοβενία

Κροατία-Κύπρος

Σλοβακία-Μάλτα

 

 

 

9ος όμιλος 

Ουγγαρία-Πολωνία 3-3

Αγγλία-Αγ.Μαρίνος 5-0

Ανδόρα-Αλβανία 0-1

 

επόμενη αγωνιστική (28/3)

Αλβανία-Αγγλία

Αγ. Μαρίνος - Ουγγαρία 

Πολωνία - Ανδόρα

 

 

 

10ος όμιλος 

Γερμανία-Ισλανδία 3-0

Ρουμανία - Σκόπια 3-2

Λιχτενστάιν-Αρμενία 0-1

 

επόμενη αγωνιστική (28/3)

Αρμενία-Ισλανδία 

Σκόπια - Λιχτενστάιν

Ρουμανία -Γερμανία

Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 25 Μαρτίου 2021 22:46

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.