Oragiaspor-dramas.gr

Ώρα για σπόρ της Δράμας

Ώρα για σπόρ της Δράμας

Μετά την πρωινή προπόνηση του Σαββάτου, δυο μέρες πριν τη μετάβαση της Δόξας Δράμας στα Τρία Πέντε Πηγάδια για το βασικό στάδιο της προετοιμασίας, τελέστηκε ο καθιερωμένος ετήσιος αγιασμός για τη νέα σεζόν στο γήπεδο της ομάδας.

Το “παρών” έδωσαν διοίκηση, τεχνικό τιμ και παίκτες, παίρνοντας την ευλογία από τον Αρχιμανδρίτη Γεράσιμο Βλατίτση.

Ο Πάτερ Γεράσιμος άλλωστε είναι διαχρονικά κοντά στους “Μαυραετούς”, τελώντας τα μυστήρια και έδωσε και φέτος τις ευχές του, για υγεία και επιτυχίες.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Σύντομη ομιλία είχε ο προπονητής Μάκης Κατσαβάκης, ενώ για την Κυριακή δόθηκε ρεπό.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Το πρωί της Δευτέρας (8.30) αναχωρεί η αποστολή για την Κουτσούφλιανη, με την επόμενη προπόνηση να διεξάγεται στην ορεινή Ημαθία την ίδια μέρα.

Η ΠΑΕ Δόξα Δράμας ενημέρωσε για τα φιλικά που έχουν οριστικοποιηθεί μέχρι τώρα για τη συνέχεια της προετοιμασίας, μετά το παρθενικό με την Κ19 του ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα, που ίσως έχει τροποποιήσεις στην πορεία και φυσιολογικά ορισμένες προσθήκες:

Την Τετάρτη 4 Αυγούστου θα ξεκινήσει η προετοιμασία της Βέροιας εν όψει της νέας αγωνιστικής σεζόν. Οι προπονήσεις τις πρώτες ημέρες θα διεξαχθούν στο Ταγαροχώρι ενώ παράλληλα οι ποδοσφαιριστές θα περάσουν ιατρικές και εργομετρικές εξετάσεις (οι παίκτες θα εξεταστούν από τον καρδιολόγο Βασίλη Τσίλη και τον ορθοπεδικό Νικόλαο Χαυτίκη ενώ εργομετρικά θα περάσουν στο κέντρο S.M.A..R.T Physio στην Θεσσαλονίκη).

 

Το πρώτο φιλικό της Βέροιας προγραμματίστηκε για την Παρασκευή 13 Αυγούστου με αντίπαλο τον Μ. Αλέξανδρο Τρικάλων.

 

Η Βέροια θα δώσει άλλο ένα φιλικό πριν το βασικό στάδιο προετοιμασίας της και θα αντιμετωπίσει την ομάδα Κ23 του ΠΑΟΚ το Σάββατο 21 Αυγούστου.

 

Το βασικό στάδιο προετοιμασίας θα πραγματοποιηθεί και φέτος στον Βώλακα.

 

Η Βέροια θα ανέβει στο ορεινό χωριό του νομού Δράμας την Δευτέρα 23 Αυγούστου και θα μείνει εκεί μέχρι το Σάββατο 4 Σεπτεμβρίου.

 

 

Στον Βώλακα, η Βέροια θα δώσει φιλικές αναμετρήσεις με την Δόξα Δράμας το Σάββατο 28 Αυγούστου και με το Παραλίμνιο την Τετάρτη 1 Σεπτεμβρίου.

 

 

Με την ολοκλήρωση των προπονήσεων στον Βώλακα, η Βέροια θα μεταβεί στην Ξάνθη και θα δώσει φιλικό με την τοπική ομάδα το Σάββατο 4 Σεπτεμβρίου.

 

Μετά το βασικό στάδιο προετοιμασίας στον Βώλακα, η αποστολή θα επιστρέψει στην βάση της και θα συνεχίσει τις προπονήσεις στην Βέροια.

 

Άλλα φιλικά που έχουν προγραμματιστεί είναι, με τον Ολυμπιακό Βόλου στις 11 Σεπτεμβρίου και με τον Μακεδονικό στις 15 Σεπτεμβρίου. Αναζητείται αντίπαλος για ένα ακόμη φιλικό στις 10 Σεπτεμβρίου.

 

Η έναρξη του πρωταθλήματος έχει οριστεί για την Κυριακή 26 Σεπτεμβρίου.

 

 

Νωρίτερα, την Τετάρτη 22 Σεπτεμβρίου, θα διεξαχθούν τα πρώτα παιχνίδια για το κύπελλο Ελλάδος.

Μετά από διακοπή δύο μηνών ο Απόλλων Παραλιμνίου θα πατήσει χορτάρι και πάλι την ερχόμενη Δευτέρα 2 Αυγούστου.

Η ομάδα που θα είναι κατά πολύ μεγάλο ποσοστό ανανεωμένη σχεδόν σε όλες τις θέσεις θα προσπαθήσει να βάλει τις αγωνιστικές βάσεις για να ανταπεξέλθει στις δυσκολίες του νέου πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής.

Ο προπονητής Καραμπετάκης Νίκος θα έχει και φέτος, τους αξιόλογους συνεργάτες Καννά Θεόδωρο στην θέση του γυμναστή και τον Τσακιρίδη Σωτήρη στην θέση του προπονητή τερματοφυλάκων.

Μαζί μας θα είναι και ο φυσικοθεραπευτής Γιάννης Τζιντζής που θα προσφέρει τις πολύτιμες υπηρεσίες του.

Δίπλα στην ομάδα και κυρίως στους ποδοσφαιριστές θα είναι και φέτος ο Νίκος Λάππας και η Πόπη Καρυπίδου παρέχοντας απεριόριστη βοήθεια σε όλους τους τομείς στον σύλλογο.

Όλοι μαζί θα δουλέψουν για να παρουσιάσουν ένα όμορφο αποτέλεσμα, με το πρώτο επίσημο παιχνίδι να είναι προγραμματισμένο στις 29 Αυγούστου για τον θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδος.

 

Για την καλύτερη προετοιμασία της ομάδας έχουν κανονισθεί τα εξής φιλικά παιχνίδια:

 

13 Αυγούστου 2021

Πανδραμαϊκός – Απόλλων Παραλιμνίου

 

 

21 Αυγούστου 2021

Απόλλων Παραλιμνίου – Νέστος Χρυσούπολης

 

 

01 Σεπτεμβρίου 2021

ΝΠΣ Βέροια – Απόλλων Παραλιμνίου ( Βώλακας)

 

 

04 Σεπτεμβρίου 2021

Απόλλων Παραλιμνίου – Εθνικός Σοχού

 

 

12 Σεπτεμβρίου 2021

Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Ελευθερούπολης

Θετικό ήταν το πρώτο δείγμα της Δόξας στα φιλικά προετοιμασίας. Η ομάδα της Δράμας άφησε καλές εντυπώσεις, παρότι έπαιξε με πολλά νέα πρόσωπα σε σχέση με πέρυσι και κέρδισε με 2-1 στη Δράμα την Κ19 του ΠΑΟΚ (που είχε στην σύνθεση της τέσσερις (4) δραμινούς ποδοσφαιριστές ...τους Καστίδη , Μελενικιώτη,Μπάμπουρα και Ιορδανίδη)....

Μια ομάδα που πέρυσι στέφθηκε πρωταθλήτρια στους Νέους της Σούπερ Λιγκ 1, με τον Στέλιο Μαλεζά στο τιμόνι και ορισμένους παίκτες που προσεχώς αναμένεται να προωθηθούν στον ΠΑΟΚ Β΄, του Πάμπλο Γκαρσία (άρχισε δυο μέρες πριν την προετοιμασία της).

Οι "Μαυραετοί", με πολλούς Δραμινούς και νέο "αίμα" στη σύνθεσή τους έδειξαν οτι είναι σε καλό δρόμο, παρότι φυσικά είναι πολύ νωρίς για ασφαλή συμπεράσματα, είτε θετικά, είτε αρνητικά, σε νίκες ή και ήττες.

Ο δρόμος είναι μακρύς, θα χρειαστεί δουλειά και υπομονή και δεδομένα θα υπάρξει ενίσχυση στο ρόστερ, με τον Μάκη Κατσαβάκη πάντως να σχηματίζει μια πρώτη εικόνα.

Επίσης, αρκετοί παίκτες τελούν υπό αξιολόγηση, άλλοι υπό ένταξη στην ομάδα (όταν ολοκληρωθούν κάποια διαδικαστικά), ενώ άλλοι ίσως συνεχίσουν στην "ασπρόμαυρη" Κ19, με τους Καλλίδη-Οικονομίδη να είναι στο απουσιολόγιο και τον Ολλανδό Ντάρνλεϊ να γίνεται αναγκαστική αλλαγή, λίγο μετά την είσοδό του, χωρίς η κατάστασή του να εμπνέει ανησυχία.

Η Δόξα άνοιξε το σκορ στο 30΄ σε αντεπίθεση, με τον Σάββα Μουδούρογλου να πετυχαίνει το πρώτο γκολ της σεζόν σε αντεπίθεση σε κενή εστία, μετά από ασίστ του Ελέζι.

Ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε σε 1-1, στο 47΄ με κοντινό σουτ του Κεδίκογλου. Το τελικό 2-1 για τη Δόξα διαμόρφωσε με απευθείας χτύπημα φάουλ με το αριστερό ο "σπεσιαλίστας" Αλέξανδρος Κόντος.

Οι "Μαυραετοί" είχαν ακυρωθέν γκολ ως οφσάιντ στο 35΄ με τον Βασίλη Παπαδόπουλο και δοκάρι με τον Χατζηκυριάκου στο 57΄ και κάποιες καλές στιγμές ακόμα, ενώ στις λίγες φορές που απειλήθηκαν έδειξαν καλά στοιχεία οι τερματοφύλακες Συλλέκτης και Γ. Θεοδοσιάδης.

Η Δόξα τη Δευτέρα αναχωρεί για την ορεινή Ημαθία, για το βασικό στάδιο προετοιμασίας, ενώ στα Τρία Πέντε Πηγάδια αναμένεται να δοθεί το επόμενο φιλικό, την Πέμπτη 5/8, με την Κ19 του Ολυμπιακού, που θα προετοιμάζεται σε κοντινή τοποθεσία (σύντομα θα ανακοινωθούν όλα τα "κλεισμένα" τεστ των "Μαυραετών").

 

 

Διαιτητής ήταν ο Γκαϊτατζής, με βοηθούς τους Μπόιτσιο και Παυλίδη.

 

 

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ:

Συλλέκτης, Γιαννούσης, Καραγιάννης, Μπαβέλης, Στ. Θεοδοσιάδης, Μουτζούρης, Αγιασιώτης, Ελέζι, Αποστολίδης, Β. Παπαδόπουλος, Μουδούρογλου.

 

Έπαιξαν και οι Γ. Θεοδοσιάδης, Αρ. Ιορδανίδης, Κόντος, Κυριακίδης, Παπαϊωάννου, Πετρίδης, Ρούτσης, Τάσιος, Χατζηκυριάκου, Ντάρνλεϊ.

 

 

Κ19 ΠΑΟΚ:

Μοναστιρλής, Μάρτος, Δεληγιάννης, Δαρέλας, Κιτσάκης, Σπυράκος, Τσίκος, Χρ. Ιορδανίδης, Γκίλι, Γκαρνέτας, Καστίδης.

Έπαιξαν και οι Μελενικιώτης, Αγγελίδης, Βαρέλα, Κατσαμπής, Ρουμιάντσεφ, Μπάμπουρας, Τασιούρας, Σμυρλής, Κουλούρης, Κεδίκογλου, Ζίλο, Σελιμάι.

Μία ακόμη «μαύρη» σελίδα στην ιστορία της Παναχαϊκής που δεν μπορεί να βρει...γιατρειά διοικητικά. Σύμφωνα με όλες τις ενδείξεις δεν πληρώθηκαν τα 135.000 ευρώ για να συμπληρωθεί το ποσό της εγγυητικής από τη διοίκηση του Γιώργου Μπάρλου κι έτσι, στις αρχές της εβδομάδας η ΕΕΑ που θα κληθεί να εξετάσει τον φάκελό της, θέλοντας και μη δεν θα της δώσει πιστοποιητικό, αποβάλλοντας την από το νέο πρωτάθλημα της Super League 2.

Η ομάδα οδεύει για τη Γ' Εθνική, ωστόσο χθες στην Πάτρα κάποιοι μιλούσαν ακόμη και για τοπικό!

Οι τελευταίες προσπάθειες που έγιναν την Παρασκευή δεν καρποφόρησαν ποτέ και η ομάδα ελέω... εγγυητικής υποβιβάζεται από τις επαγγελματικές κατηγορίες.


Σίγουρα οι επόμενες ώρες είναι κρίσιμες για την ομάδα της Πάτρας αφού είχε δικαίωμα να συμμετάσχει στο πρωτάθλημα της Super League 2 αλλά από τη στιγμή που δεν κατατέθηκε η εγγυητική, αυτό δεν μπορεί να συμβεί.

Μένει να υπάρξει επίσημη τοποθέτηση των αρμοδίων για την επόμενη μέρα της Παναχαϊκής που κινδυνεύει να υποβιβαστεί ακόμη και στο τοπικό, εάν δεν υπάρχει λύση για τη Γ' Εθνική.

Στο Δημοτικό Ραδιόφωνο Ξάνθης και τον καλό φίλο και συνεργάτη της ''Ο'' Νεκτάριο Αμποβιανίδη , φιλοξενήθηκε η ψυχή του Ορφέα Ξάνθης  Μπάμπης Χατζημεστής.

Ανέφερε ότι παρά τις προσπάθειες που έγιναν και τις προτάσεις που υπήρξαν, λήφθηκε η απόφαση να παραμείνει η ομάδα στη Γ' Εθνική.

Η απόφαση αυτή είναι φυσικά αναγκαστική καθώς από τις προτάσεις που έγιναν δεν υπήρξε κάποια που να μπορεί οικονομικά να καλύψει το μπάτζετ για την Super League 2, να μπορεί δηλαδή να στηρίξει την παρουσία στην παραπάνω κατηγορία η απλά ήταν αναξιόπιστες, με τον ίδιο να μην κρύβει την στεναχώρια του για την απόφαση που αναγκάστηκε να πάρει κυρίως για τον κόπο των παικτών του.

Ο κ. Χατζημεστής για ακόμη μία φορά δεν μάσησε τα λόγια του και έκανε λόγο για αδιαφορία από δημοτική αρχή, τοπικούς άρχοντες κ.α. για την επιτυχία των παικτών του και την άνοδο που πέτυχαν, η οποία δεν θα αξιοποιηθεί εκφράζοντας και το παράπονο του για αυτό το θέμα.

Ο ιδιοκτήτης του Ορφέα μίλησε επίσης για την επόμενη μέρα του Ορφέα που περιλαμβάνει και τη συμμετοχή στο Κύπελλο Ελλάδας και το δυνατό 1ο όμιλο της Γ' Εθνικής...

 Ολοκληρώθηκε το βράδυ της Πέμπτης ο  δεύτερος προκριματικος γύρος του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ.

Δυστυχώς απο ελληνικής πλευράς είχαμε διπλό ''κάζο'' με τους αποκλεισμούς ΑΕΚ και Άρη απο Βελέζ και Αστάνα αντίστοιχα...

Πολλά τα αμφίρροπα ζευγάρια, αρκετές και οι εκπλήξεις, όπως ο αποκλεισμός της Χάιντουκ από την Τομπόλ Κοστανάι ή της Στεάουα από την Σαχτάρ Καραγκάντι.

Σε ότι αφορά τον ΠΑΟΚ που περίμενε -δίχως να αγωνιστεί- να μάθει τον αντίπαλό του στον τρίτο προκριματικό γύρο της νεοσύστατης διοργάνωσης, αυτός είναι η Μποέμιαν από την Ιρλανδία που κέρδισε και στο Δουβλίνο την Ντουντελάνζ με 3-0.

Την Τρίτη 3 Αυγούστου θα διεξαχθεί το πρώτο ματς στην Ιρλανδία και θα ακολουθήσει μία εβδομάδα αργότερα η ρεβάνς στην Τούμπα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στον 2ο προκριματικό γύρο και τα ζευγάρια που προέκυψαν στον 3ο προκριματικό γύρο έχουν ως εξής:

 

Conference League
2ος ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ
20-21/7 & 28-30/7
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ Α΄ΜΑΤΣ Β΄ΜΑΤΣ   ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΣΚΟΡ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ
ΝΤΟΜΖΑΛΕ (ΣΛΟΒΕΝΙΑ) ΧΟΝΚΑ (ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ) 1-1 1-0 2-1 ΝΤΟΜΖΑΛΕ (ΣΛΟΒΕΝΙΑ)
ΚΑΟΥΝΟ ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ (ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ) TNS (ΟΥΑΛΛΙΑ) 0-5 1-5 1-10 ΤΝS (ΟΥΑΛΛΙΑ)
ΠΡΙΣΤΙΝΑ (ΚΟΣΟΒΟ) ΝΟΜΑΤΣ (ΟΥΑΛΛΙΑ) 4-1 2-4 6-5 ΠΡΙΣΤΙΝΑ (ΚΟΣΟΒΟ)
ΦΟΛΓΚΟΡΕ (ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ) ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝΣ (ΜΑΛΤΑ) 1-3 2-4 3-7 ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝΣ (ΜΑΛΤΑ)
ΤΣΟΥΚΑΡΙΤΣΚΙ (ΣΕΡΒΙΑ) ΣΟΥΜΚΑΓΙΤ (ΑΖΕΡΜΠΑΪΤΖΑΝ) 0-0 2-0 2-0 ΤΣΟΥΚΑΡΙΤΣΚΙ (ΣΕΡΒΙΑ)
ΑΡΑΡΑΤ (ΑΡΜΕΝΙΑ) ΣΛΑΣΚ (ΠΟΛΩΝΙΑ) 2-4 3-3 5-7 ΣΛΑΣΚ (ΠΟΛΩΝΙΑ)
ΑΣΤΑΝΑ (ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ) ΑΡΗΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 2-0 1-2 παρ. (κ.α. 0-2) 3-2 ΑΣΤΑΝΑ (ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ)
Α.Ε. ΛΕΜΕΣΟΥ (ΚΥΠΡΟΣ) ΒΛΑΖΝΙΑ (ΑΛΒΑΝΙΑ) 1-0 1-0 2-0 Α.Ε. ΛΕΜΕΣΣΟΥ (ΚΥΠΡΟΣ)
ΧΑΦΝΑΡΦΙΟΝΤΟΥΡ (ΙΣΛΑΝΔΙΑ) ΡΟΖΕΝΜΠΟΡΓΚ (ΝΟΡΒΗΓΙΑ) 0-2 1-4 1-6 ΡΟΖΕΝΜΠΟΡΓΚ (ΝΟΡΒΗΓΙΑ)
ΠΑΝΕΒΕΖΙΖ (ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ) ΒΟΪΒΟΝΤΙΝΑ (ΣΕΡΒΙΑ) 0-1 0-1 0-2 ΒΟΪΒΟΝΤΙΝΑ (ΣΕΡΒΙΑ)
ΜΟΛΝΤΕ (ΝΟΡΒΗΓΙΑ) ΣΕΡΒΕΤ (ΕΛΒΕΤΙΑ) 3-0 0-2 3-2 ΜΟΛΝΤΕ (ΝΟΡΒΗΓΙΑ)
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΙΟΥΜΠΛΙΑΝΑΣ (ΣΛΟΒΕΝΙΑ) ΜΠΙΡΚΙΡΚΑΡΑ (ΜΑΛΤΑ) 1-0 5-4 πεν. ( 0-1 κ.α./παρ.) 2-1 ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΙΟΥΜΠΛΙΑΝΑΣ (ΣΛΟΒΕΝΙΑ)
ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ (ΑΥΣΤΡΙΑ) ΜΠΡΕΪΝΤΑΜΠΛΙΚ (ΙΣΛΑΝΔΙΑ) 1-1 1-2 2-3 ΜΠΡΕΪΝΤΑΜΠΛΙΚ (ΙΣΛΑΝΔΙΑ)
ΚΑΡΑΜΠΑΓΚ (ΑΖΕΡΜΠΑΙΤΖΑΝ) ΑΣΝΤΟΝΤ (ΙΣΡΑΗΛ) 0-0 1-0 1-0 ΚΑΡΑΜΠΑΓΚ (ΑΖΕΡΜΠΑΪΤΖΑΝ)
ΚΟΥΟΠΙΟ (ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ) ΒΟΡΣΚΛΑ ΠΟΛΤΑΒΑ (ΠΟΛΩΝΙΑ) 2-2 3-2 5-4 ΚΟΥΟΠΙΟ (ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ)
ΡΙΓΑΣ ΣΚΟΛΑ (ΛΕΤΟΝΙΑ) ΠΟΥΣΚΑΣ ΑΚΑΝΤΕΜΙΚ (ΟΥΓΓΑΡΙΑ) 3-0 2-0 5-0 ΡΙΓΑΣ ΣΚΟΛΑ (ΛΕΤΟΝΙΑ)
ΣΟΤΣΙ (ΡΩΣΙΑ) ΚΕΣΛΑ (ΑΖΕΡΜΠΑΪΤΖΑΝ) 3-0 4-2 7-2 ΣΟΤΣΙ (ΡΩΣΙΑ)
ΝΤΙΝΑΜΟ ΤΙΦΛΙΔΑΣ (ΓΕΩΡΓΙΑ) ΜΑΚΑΜΠΙ ΧΑΪΦΑ (ΙΣΡΑΗΛ) 1-2 1-5 2-7 ΜΑΚΑΜΠΙ ΧΑΪΦΑ (ΙΣΡΑΗΛ)
ΝΤΟΥΝΤΕΛΑΝΖ (ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ) ΜΠΟΕΜΙΑΝΣ (ΙΡΛΑΝΔΙΑ) 0-1 0-3 0-4 ΜΠΟΕΜΙΝΑΣ (ΙΡΛΑΝΔΙΑ)
ΕΛΦΣΜΠΟΡΓΚ (ΣΟΥΗΔΙΑ) ΜΛΣΑΜΙ (ΜΟΛΔΑΒΙΑ) 4-0 5-0 9-0 ΕΛΦΣΜΠΟΡΓΚ (ΣΟΥΗΔΙΑ)
ΧΑΜΑΡΜΠΙ (ΣΟΥΗΔΙΑ) ΜΑΡΙΜΠΟΡ (ΣΛΟΒΕΝΙΑ) 3-1 1-0 4-1 ΧΑΜΑΡΜΠΙ (ΣΟΥΗΔΙΑ)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ (ΚΥΠΡΟΣ) ΖΙΛΙΝΑ (ΣΛΟΒΑΚΙΑ) 1-3 2-2 3-5 ΖΙΛΙΝΑ (ΣΛΟΒΑΚΙΑ)
ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ (ΤΣΕΧΙΑ) ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΠΡΕΣΤ (ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ) 2-1 2-1 4-2 ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ (ΤΣΕΧΙΑ)
ΓΚΖΙΡΑ ΓΙΟΥΝ. (ΜΑΛΤΑ) ΡΙΕΚΑ (ΚΡΟΑΤΙΑ) 0-2 0-1 0-3 ΡΙΕΚΑ (ΚΡΟΑΤΙΑ)
ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ (ΔΑΝΙΑ) ΤΟΡΠΕΝΤΟ ΖΟΝΤΙΝΙΟ (ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ) 4-1 5-0 9-1 ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ (ΔΑΝΙΑ)
ΛΑΤΣΙ (ΑΛΒΑΝΙΑ) ΟΥΝΙΒ. ΚΡΑΪΟΒΑ (ΡΟΥΜΑΝΙΑ) 1-0 0-0 1-0 ΛΑΤΣΙ (ΑΛΒΑΝΙΑ)
ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΠΛΟΒΝΤΙΒ (ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ) ΣΛΟΒΑΤΣΚΟ ( ΤΣΕΧΙΑ) 1-0 3-2 πεν. (κ.α. /παρ. 0-1) 2-1 ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΠΛΟΒΝΤΙΒ (ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ)
ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΠΑΤΟΥΜΙ (ΓΕΩΡΓΙΑ) ΜΠΑΤΕ ΜΠΟΡΙΣΟΦ (ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ) 0-1 4-1 4-2 ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΠΑΤΟΥΜΙ (ΓΕΩΡΓΙΑ)
ΠΕΤΡΟΚΟΥΜΠ (ΜΟΛΔΑΒΙΑ) ΣΙΒΑΣΠΟΡ (ΤΟΥΡΚΙΑ) 0-1 0-1 0-2 ΣΙΒΑΣΠΟΡ (ΤΟΥΡΚΙΑ)
ΡΙΓΑ ΦΚ (ΛΕΤΟΝΙΑ) ΣΚΕΝΤΙΓΙΑ (ΣΚΟΠΙΑ) 2-0 1-0 3-0 ΡΙΓΑ ΦΚ (ΛΕΤΟΝΙΑ)
ΤΕΟΥΤΑ ΝΤ. (ΑΛΒΑΝΙΑ) ΙΝΤΕΡ ΚΛΑΜΠ ΕΣΚΑΛΝΤΕΣ (ΑΝΔΟΡΑ) 0-2 3-0 3-2 ΤΕΟΥΤΑ (ΑΛΒΑΝΙΑ)
ΣΟΥΝΤΟΥΒΑ (ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ) ΡΑΚΟΒ (ΠΟΛΩΝΙΑ) 0-0 3-4 πεν.(0-0 κ.α./παρ.) 0-1 ΡΑΚΟΒ (ΠΟΛΩΝΙΑ)
ΤΣΣΚΑ ΣΟΦΙΑΣ (ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ) ΛΙΕΠΑΓΙΑ (ΛΕΤΟΝΙΑ) 0-0 1-0 1-0 ΤΣΣΚΑ ΣΟΦΙΑΣ (ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ)
ΑΡΝΤΑ (ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ) ΧΑΠΟΕΛ ΜΠΕΡ ΣΕΒΑ (ΙΣΡΑΗΛ) 0-2 0-4 0-6 ΧΑΠΟΕΛ ΜΠΕΡ ΣΕΒΑ (ΙΣΡΑΗΛ)
ΣΚΟΥΠΙ (ΣΚΟΠΙΑ) ΣΑΝΤΑ ΚΛΑΡΑ (ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ) 0-3 0-2 0-5 ΣΑΝΤΑ ΚΛΑΡΑ (ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ)
ΤΟΡΣΒΑΝ (ΝΗΣΙΑ ΦΕΡΟΕ) ΜΠΟΥΝΤΟΣΝΟΣΤ (ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ) 4-0 2-0 6-0 ΤΟΡΣΒΑΝ (ΝΗΣΙΑ ΦΕΡΟΕ)
ΒΑΣΙΛΕΙΑ (ΕΛΒΕΤΙΑ) ΠΑΡΤΙΖΑΝΙ ΤΙΡΑΝΩΝ (ΑΛΒΑΝΙΑ) 3-0 2-0 5-0 ΒΑΣΙΛΕΙΑ (ΕΛΒΕΤΙΑ)
ΒΕΛΕΖ (ΒΟΣΝΙΑ) ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ) 2-1 3-2 πεν. (κ.α. /παρ. 0-1) 3-2 ΒΕΛΕΖ (ΒΟΣΝΙΑ)
ΓΑΝΔΗ (ΒΕΛΓΙΟ) ΒΑΛΕΡΕΝΓΚΑ (ΝΟΡΒΗΓΙΑ) 4-0 0-2 4-2 ΓΑΝΔΗ (ΒΕΛΓΙΟ)
ΛΑΡΝΕ (ΒΟΡ. ΙΡΛΑΝΔΙΑ) ΑΑΡΧΟΥΣ (ΔΑΝΙΑ) 2-1 1-1 3-2 ΛΑΡΝΕ (ΒΟΡ.ΙΡΛΑΝΔΙΑ)
ΣΟΥΤΙΕΣΚΑ (ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ) ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ (ΙΣΡΑΗΛ) 0-0 1-3 1-3 ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ (ΙΣΡΑΗΛ)
ΣΤΕΑΟΥΑ ΒΟΥΚΟΥΡ. (ΡΟΥΜΑΝΙΑ) ΣΑΧΤΙΟΡ ΚΑΡΑΓΚΑΝΤΙ (ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ) 1-0 1-3 2-3 ΣΑΧΤΙΟΡ ΚΑΡΑΓΚΑΝΤΙ (ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ)
ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ (ΣΚΩΤΙΑ) ΧΑΚΕΝ (ΣΟΥΗΔΙΑ) 5-1 0-2 5-3 ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ (ΣΚΩΤΙΑ)
ΛΙΝΦΙΛΝΤ (ΒΟΡ.ΙΡΛΑΝΔΙΑ) ΜΠΑΝΙΑ ΛΟΥΚΑ (ΒΟΣΝΙΑ) 4-0 0-0 4-0 ΛΙΝΦΙΛΝΤ (ΒΟΡ. ΙΡΛΑΝΔΙΑ)
ΣΠΑΡΤΑΚ ΤΡΝΑΒΑ (ΣΛΟΒΑΚΙΑ) ΣΕΠΣΙ (ΡΟΥΜΑΝΙΑ) 0-0 4-3 πεν. (1-1 κ.α./παρ.) 2-1 ΣΠΑΡΤΑΚ ΤΡΝΑΒΑ (ΣΛΟΒΑΚΙΑ)
ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝ (ΣΚΩΤΙΑ) ΣΑΝΤΑ ΚΟΛΟΜΑ (ΑΝΔΟΡΑ) 3-0 2-1 5-1 ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝ (ΣΚΩΤΙΑ)
ΒΑΛΟΥΡ (ΙΣΛΑΝΔΙΑ) ΜΠΟΝΤΟ ΓΚΛΜΙΤ (ΝΟΡΒΗΓΙΑ) 0-3 0-3 0-6 ΜΠΟΝΤΟ ΓΚΛΜΙΤ (ΝΟΡΒΗΓΙΑ)
ΝΤΑΝΤΑΛΚ (ΙΡΛΑΝΔΙΑ) ΛΕΒΑΝΤΙΑ ΤΑΛΙΝ (ΕΣΘΟΝΙΑ) 2-2 2-1 4-3 ΝΤΑΝΤΑΛΚ (ΙΡΛΑΝΔΙΑ)
ΝΤΡΙΤΑ (ΚΟΣΟΒΟ) ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ(ΟΛΛΑΝΔΙΑ) 0-0 2-3 2-3 ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ (ΟΛΛΑΝΔΙΑ)
ΟΥΪΠΕΣΤ (ΟΥΓΓΑΡΙΑ ) ΒΑΝΤΟΥΖ ( ΛΙΧΤΕΝΣΤΑΙΝ) 2-1 3-1 5-2 ΟΥΪΠΕΣΤ (ΟΥΓΓΑΡΙΑ)
ΠΑΡΤΙΖΑΝ (ΣΕΡΒΙΑ) ΝΤΟΥΝΑΪΣΚΑ ΣΤΡΕΝΤΑ (ΣΛΟΒΑΚΙΑ) 1-0 2-0 3-0 ΠΑΡΤΙΖΑΝ (ΣΕΡΒΙΑ)
ΠΟΓΚΟΝ (ΠΟΛΩΝΙΑ) ΟΣΙΓΙΕΚ (ΚΡΟΑΤΙΑ) 0-0 0-1 0-1 ΟΣΙΓΙΕΚ (ΚΡΟΑΤΙΑ)
ΧΑΪΝΤΟΥΚ (ΚΡΟΑΤΙΑ) ΤΟΜΠΟΛ ΚΟΣΤΟΝΑΪ ( ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ) 2-0 1-4 3-4 ΤΟΜΠΟΛ ΚΟΣΤΟΝΑΪ (ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ)
ΣΑΧΤΑΡ ΣΟΛΙΓΚΟΡΣΚ (ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ) ΦΟΛΑ ΕΣ (ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ) 1-2 0-1 1-3 ΦΟΛΑ ΕΣ (ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ)

 

Conference League
3ος ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ
Μονοπάτι Πρωταθλητών
Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)   Τόρσχαβν (Ν.Φερόε)
Λίνφιλντ (Β. Ιρλανδία)   Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)
Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)   Τέουτα (Αλβανία)
Ρίγα (Λετονία)   Χιμπέρνιανς (Μάλτα)
Πρίστινα (Κόσοβο)   Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία)
 
Κυρίως Μονοπάτι
Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία)   Σίβασπορ (Τουρκία)
Σάντα Κλάρα (Πορτογαλία)   Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)
Πάσος Φερέιρα (Πορτογαλία)   Λαρν (Β.Ιρλανδία)
Μπρεϊνταμπλίκ (Ισλανδία)   Αμπερντίν (Σκωτία) ‘
Ράκοφ (Πολωνία)   Ρουμπίν Καζάν (Ρωσία)
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)   Όσιγιεκ (Κροατία)
Κουόπιο (Φινλανδία)   Αστάνα (Καζακστάν)
Ουίπεστ (Ουγγαρία)   Βασιλεία (Ελβετία)
Λουκέρνη (Ελβετία)   Φέγιενορντ (Ολλανδία)
Τράμπζνοσπορ (Τουρκία)   Μόλντε (Νορβηγία)
Λοκομοτίβ Πλόντβιβ (Βουλγαρία)   Κοπεγχάγη (Δανία)
Βοϊβόντινα (Σερβία)   ΛΑΣΚ Λιντς (Αυστρία)
Σότσι (Ρωσία)   Πάρτιζαν (Σερβία)
Έλφσμποργκ (Σουηδία)   Βελέζ Μόσταρ (Βοσνία)
RFS Ρίγα (Λετονία)   Γάνδη (Βέλγιο)
Μποεμιανς (Ιρλανδία)   ΠΑΟΚ (Ελλάδα)
Τσουκαρίτσκι (Σερβία)   Χάμαρμπι (Σουηδία)
ΑΕ Λεμεσού (Κύπρος)   Καραμπάκ (Αζερμπαϊτζάν)
Σλασκ Βρότσλαβ (Πολωνία)   Χάποελ Μπερ Σέβα (Ισράήλ)
Κόλος Κοβάλιβκα (Ουκρανία)   Σαχτιορ Καραγκάντι (Καζακστάν)
Χιμπέρνιαν (Σκωτία)   Ριέκα (Κροατία)
Δε Νιου Σεντς (Ουαλία)   Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία)
Τόμπολ Κοστανάι (Καζακστάν)   Ζίλινα (Σλοβακία)
Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)   Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)   Ντομζάλε (Σλοβενία)
Λάτσι (Αλβανία)   Άντερλεχτ (Βέλγιο)
Φιτέσε (Ολλανδία)   Ντάνταλκ (Ιρλανδία)

 

 

 

Με τον έμπειρο προπονητή Μιχάλη Τσοκακτσίδη θα πορευθεί η Α.Ε. Αμπελοκήπων άμα την επιστροφή της στα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Δράμας και την φετινή παρουσία στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής!

Στην τεχνική ηγεσία της Α.Ε.Α. στο πόστο του βοηθού προπονητή θα είναι ο Μιχάλης Τσιρομενίδης..

Αναλυτικά η ανακοίνωση των ''κιτρινόμαυρων'' :

Ολοκλήρωσε την παρουσία της στους Ολυμπιακούς Αγώνες η Άννα Κορακάκη.

Η σπουδαία αθλήτρια κατέλαβε την έκτη θέση στα 25μ. σπορ πιστόλι.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια όπως και στον τελικό των 10μ. πλήρωσε την πρώτη σειρά βολών της και στη συνέχεια προσπάθησε να   καλύψει το χαμένο έδαφος.

Η Τσια Τσεν Τιέν (Κινεζική Ταϊπέι) ήταν εκείνη που αποκλείστηκε πρώτη και την ακολούθησε η Ντόρεν Βένεκαμπ (Γερμανία).  Η πορεία της Άννας Κορακάκη σταμάτησε στον τρίτο αποκλεισμό ο οποίος ισοδυναμούσε με την έκτη θέση.

Φυσικά, όπως και να το δει κάποιος η Άννα Κορακάκη μπορεί να μην κατέκτησε κάποιο μετάλλιο σε αυτούς τους Ολυμπιακούς Αγώνες, ωστόσο μετά από δύο παρουσίες μετρά δύο μετάλλια (ένα χρυσό και ένα χάλκινο που κατέκτησε στο Ρίο) και δύο τελικούς.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Βιταλίνα Μπατσαράσκινα με σκορ 38, που είναι νέο Ολυμπιακό ρεκόρ.

Το ίδιο σκορ είχε και η Μίνγιουνγκ Κιμ από την Κορέα αλλά η αθλήτρια από την Ασία ηττήθηκε στο shoot-off και τις 5 επιπλέον βολές.

 

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Ζιαρουχουάν Σιάο από την Κίνα.

 

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.