Oragiaspor-dramas.gr

Ώρα για σπόρ της Δράμας

Ώρα για σπόρ της Δράμας

Ένα πλούσιο σε δραστηριότητες για τις δραμινές ομάδες είναι το σαββατοκύριακο που έχουμε μπροστά μας.....και όπως κάθε εβδομάδα , η ORAGIASPOR -DRAMAS ......σας σερβίρει στο πιάτο το πρόγραμμα για όλες τις δραμινές ομάδες......και εσείς δεν έχετε παρα να αποφασίσετε που θα πάτε....

Όπου και να πάτε εμείς σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση......

 

 

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ  

 

18η αγωνιστική   Β ΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ        

ΚΥΡΙΑΚΗ  2/2/2014        ωρα     15:00 

γήπεδο Δόξας 

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ -  ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 

 

 

 

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ Β ΕΘΝΙΚΗΣ 

ΣΑΒΒΑΤΟ  1/2/2014     ωρα    14:00 

γήπεδο Κουδουνίων 

ΤΕΠ ΔΟΞΑΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΤΕΠ ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΥ 

 

 

 

16η αγωνιστική    Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ    1ος όμιλος

ΚΥΡΙΑΚΗ  2/2/2Ο14      ωρα    15:00  

γήπεδο Πετρουσας 

ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ

 

 

 

 

9η αγωνιστικη   Α΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

ΚΥΡΙΑΚΗ   2/2/2014   ωρα   15:00 

γήπεδο Ανδριανής  

ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ  ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 

 

 

 

 

19η αγωνιστικη   Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ 

ΣΑΒΒΑΤΟ   1/2/2014     ωρα  15:15

 

ΒΩΛΑΚΑΣ - ΔΟΞΑΤΟ

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ - ΧΩΡΙΣΤΗ 

ΚΑΛΑΜΠΑΚΙ - ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΣ 

ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΣ - ΚΑΤΩ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙ

ΠΕΡΙΘΩΡΙ - ΦΤΕΛΙΑ

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ 

ΑΓΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ - ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ

ΡΕΠΟ : ΦΩΤΟΛΙΒΟΣ 

 

 

14η αγωνιστική   Β ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ 

ΚΥΡΙΑΚΗ  2/2/2014       ωρα   15:15  

 

1ος ομιλος

ΠΤΕΛΕΑ - ΚΑΛΑΜΩΝΑΣ 

ΜΑΥΡΟΒΑΤΟΣ - ΝΕΡΟΦΡΑΚΤΗΣ 

ΨΗΛΗ ΡΑΧΗ - ΠΑΡΑΝΕΣΤΙ 

ΑΝΔΡΙΑΝΗ - ΝΕΑ ΣΕΒΑΣΤΕΙΑ 

ΠΡΟΑΣΤΕΙΟ - ΜΙΚΡΟΧΩΡΙ 

ΝΕΑ ΚΡΩΜΝΗ - ΚΥΡΓΙΑ 

 

 

2ος ομιλος 

ΚΑΛΛΙΘΕΑ - ΜΕΓΑΛΟΚΑΜΠΟΣ

ΓΡΑΜΜΕΝΗ - ΚΟΥΔΟΥΝΙΑ

ΜΑΥΡΟΛΕΥΚΗ - ΝΕΑ ΑΜΙΣΟΣ 

ΚΑΛΗ ΒΡΥΣΗ - ΛΕΥΚΟΓΕΙΑ 

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ -  ΚΑΛΟΣ ΑΓΡΟΣ 

ΑΛΙΣΤΡΑΤΗ - ΚΟΚΚΙΝΟΓΕΙΑ 

ΣΙΤΑΓΡΟΙ - ΜΙΚΡΟΠΟΛΗ 

 

 

 

 

 

ΜΠΑΣΚΕΤ 

 

16η αγωνιστική    Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΚΥΡΙΑΚΗ    2/2/2014  

γήπεδο Νεας Σμύρνης

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΚΑΟΔ 

 

 

15η αγωνιστική   4ου ομιλου   Γ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 

Δ.Κ.Γ.ΔΡΑΜΑΣ 

ΚΥΡΙΑΚΗ   2/2/2014     ωρα    18:00

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ -  ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 

 

 

14η αγωνιστικη Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΡΑΧΤΙΔΗΣ 

ΚΥΡΙΑΚΗ  2/2/2014     ωρα  14:00 

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ -  ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 

 

 

 

 

 

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

8η αγωνιστικη    Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 

ΚΥΡΙΑΚΗ    2/2/2014     ωρα     12:00 

ΦΑΙΑΚΕΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - ΔΡΑΜΑ ΄86 

 

 

 

ΒΟΛΕΥ   

 

3ος όμιλος   Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΒΟΛΕΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

ΚΥΡΙΑΚΗ  2/2/2014       ωρα  17:00

Δ.Κ.Γ. ΔΡΑΜΑΣ 

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ  

 

Παρασκευή, 31 Ιανουαρίου 2014 19:50

Το ΠΡΟ-ΠΟ της ΕΠΣ Δράμας το σαββατοκύριακο !

 Μετά απο απουσία μιας εβδομάδας λόγω τεχνικού προβλήματος , η στήλη '' ΠΡΟ-ΠΟ ΣΤΗΝ ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ'' είναι και πάλι μαζί σας με τους συνεργάτες της ''ORAGIASPOR-DRAMAS'' να είναι έτοιμοι για να μας δώσουν και πάλι τα προγνωστικά τους ...!!!!!!

Ας δούμε λοιπόν , ποιες είναι οι προβλέψεις των Δήμου Τσιάρα (Ξηροπόταμος - Α΄ΕΠΣ Δράμας) , Γιώργου Παπουτσή (Νέα Κρώμνη - Β1 ) και Βασίλη Κουμπάκη (Β2) !!!!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Δήμος Τσιάρας  (ποδοσφαιριστής Ξηροποτάμου )       Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  

 

 

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ         19η αγωνιστικη    Σαββάτο  1/2/2014
ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ - ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ  X  2
ΑΕ ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ  X  2
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟΥ - ΑΡΗΣ ΦΤΕΛΙΑΣ  2
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ - ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΑΤΩ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ 1
Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ - ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ  1  X  2
Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - Α.Ο. ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ  X  2 
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 Γιώργος Παπουτσής (πρόεδρος Ακρίτα Νέας Κρώμνης-  1ος όμιλος  Β΄κατηγορίας )

 

 

 

Β ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ         1ος όμιλος     14η αγωνιστική   Κυριακή   2 / 2 / 2014
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΤΕΛΕΑΣ - ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ 

 2

ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΥΡΟΒΑΤΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΡΟΦΡΑΚΤΗ   1  X
ΔΟΞΑ ΨΗΛΗΣ ΡΑΧΗΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΡΑΝΕΣΤΙΟΥ   2
ΠΑΟ ΚΕΦΑΛΑΡΙΟΥ  ΔΟΞΑ ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ   1
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΝΔΡΙΑΝΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΑΣ ΣΕΒΑΣΤΕΙΑΣ   2
ΠΑΟ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ - ΑΡΗΣ ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ   1
ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΚΡΩΜΝΗΣ - Α.Ε. ΚΥΡΓΙΩΝ   1

 

 

 

 

 

 

 Βασίλης Κουμπάκης  (ποδοσφαιριστής Δόξας Μικρόπολης - 2ος όμιλος  Β΄κατηγορίας)

 

Β ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ         2ος όμιλος     14η αγωνιστική   Κυριακή  2/ 2 / 14
ΠΑΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ -ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ ΜΕΓΑΛΟΚΑΜΠΟΥ  1
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΔΟΥΝΙΩΝ  1
ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΛΕΥΚΗΣ - ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΟΥ 2
Α.Ε. ΚΑΛΗΣ ΒΡΥΣΗΣ - ΑΕΤΟΙ ΛΕΥΚΟΓΕΙΩΝ  1
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ - ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΛΟΥ ΑΓΡΟΥ  2
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ - ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ ΚΟΚΚΙΝΟΓΕΙΩΝ  X  2
ΔΟΞΑ ΣΙΤΑΓΡΩΝ - ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ  2

Ανακοινώθηκαν απο την επιτροπή διαιτησίας της ΕΠΣ Δράμας , οι ορισμοί των διαιτητών για τους αγώνες των τοπικών πρωταθλημάτων που θα διεξαχθούν αυτό το σαββατοκύριακο  1 και 2 Φεβρουαρίου με κοινη ώρα έναρξης στις 15:15 μ.μ.

Αναλυτικά οι διαιτητές των αγώνων είναι οι εξής :

Ανακοινωθηκαν οι ορισμοί των διατητών για τους αγώνες της 16ης αγωνιστικής στην Γ εθνική όπου τον αγώνα της Δόξας Πετρούσας με αντίπαλο τον Εθνικό Αγιονερίου ορίστηκε να διευθυνει ο κ. Οικονόμου του Σ.Δ. Χαλκιδικής ενώ Χατζηνάκος και Ζήρδας ορίστηκαν στον αγώνα Κοκκινόχωμα - Κόσμιο.....

Αναλυτικά οι διαιτητές των αγώνων είναι οι εξής :

Ανακοινώθηκαν απο την ΚΕΔ/ΕΠΟ οι ορισμοί των διαιτητών για τους αγώνες της 16ης αγωνιστικης στην Β΄Εθνική.

Τον αγώνα της Δόξας Δράμας με αντίπαλο τον Απόλλωνα Καλαμαριάς ορίστηκε να διευθύνει ο κ. Μαλούτας του Σ.Δ. Ημαθιας ενώ παρακάτω μπορείτε να δείτε τους διαιτητές των αγώνων...:

 

 

Νότιος Ομιλος 

Παρασκευή (31/1)


18.00 Φωστήρας – Αστέρας Μαγούλας
Διαιτητής: Tζοβάρας (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Μπούξμπαουμ (Ανατολικής Αττικής), Μητάρης (Ανατολικής Αττικής)
4ος: Μάλαμας (Ανατολικής Αττικής)

 

Κυριακή (2/2)


15.00: Παναχαϊκή - Ηρακλής Ψαχνών
Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς)
Βοηθοί: Ναλμπάντης (Κιλκίς), Πεντσερέτζης (Κιλκίς)
4ος: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)

 

15.00: Αχαρναϊκός - Βύζας 
Διαιτητής: Γιαννουλάκης (Χανίων)
Βοηθοί: Κοκμοτός (Ρεθύμνου), Κουρομιχελάκης (Πειραιά)
4ος: Τσαμούρης (Αθηνών)

 

15.00: Φωκικός – Ολυμπιακός Βόλου
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Σαββόγλου (Δυτικής Αττικής), Νικολάδος (Αθηνών)
4ος: Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής)

 

15.00: Επισκοπή - Γλυφάδα
Διαιτητής: Μουρτζάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Καλφάκης (Χανίων), Μαρνέζος (Χανίων)
4ος: Φουκάκης (Ηρακλείου)

 

18.00: Καλλιθέα – Παναιγιάλειος
Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας)
Βοηθοί: Αναστασίου (Λάρισας), Παπαδημητρίου (Λάρισας)
4ος: Δημητρόπουλος (Δυτικής Αττικής)

 

Δευτέρα (3/2)


14.00 Χανιά - Πανηλειακός 
Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς)
Βοηθοί: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
4ος: Ζαχαριουδάκης (Ηρακλείου)

 

 

Bόρειος Όμιλος

Κυριακή (2/2)

 

 

15.00: Καβάλα - Πιερικός
Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας) 
Βοηθοί: Πάτρας (Μακεδονίας), Παπαδόπουλος (Μακεδονίας) 
4ος: Μηλιάδης (Μακεδονίας)

 

15.00: Δόξα Δράμας – Απόλλων Καλαμαριάς
Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)
Βοηθοί: Παρασίου (Ημαθίας), Σίπκας (Πέλλας)
4ος: Φωτιάδης (Σερρών)

 

15.00: Ζάκυνθος - Αναγέννηση Γιαννιτσών
Διαιτητής: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)
Βοηθοί: Μπετσόγλου (Κορινθίας), Παπανικολάου (Κορινθίας)
4ος: Κωνσταντάκης (Αχαΐας)

 

15.00: Νίκη Βόλου - Αιγινιακός 
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Σιαμέτης (Ηπείρου), Γεωργάκης (Ηπείρου)
4ος: Αγγελακόπουλος (Καρδίτσας)

 

15.00: Ηρακλής - Βατανιακός
Διαιτητής: Μανούρας (Τρικάλων)
Βοηθοί: Νταλούκας (Τρικάλων), Νιώτη (Τρικάλων)
4ος: Τσαλουχίδης (Κιλκίς)

 

Δευτέρα (3/2)


16.00: Τίρναβος – Κέρκυρα 
Διαιτητής: Γκράνας (Ξάνθης)
Βοηθοί: Χατζημωυσιάδης (Ξάνθης), Εμπλιούκ (Ξάνθης)
4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων)

 

18.00: Εθνικός Γαζώρου – Αναγέννηση Καρδίτσας
Διαιτητής: Σελεμίδης (Πέλλας)
Βοηθοί: Χαρίτσης (Θράκης), Χούσκογλου (Θράκης)
4ος: Κιγιτζής (Θράκης).

Τετάρτη, 29 Ιανουαρίου 2014 16:09

Τα νέα της ΕΠΣ Καβάλας !

Λόγω των αναβολών που πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο

25-26 Ιανουαρίου 2014 σε αγώνες πρωταθλήματος, εξ αιτίας των δυσμενών

καιρικών συνθηκών που επικράτησαν στην περιοχή μας, αλλά και την

προσθήκη της τελευταίας αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας,

το πρόγραμμα των αγώνων που σας έχει σταλεί διαμορφώθηκε ως ακολούθως.

Διαβάστε παρακάτω την ανακοίνωση της ΕΠΣ Δράμας για την έναρξη της  2ης φάσης στο πρωτάθλημα της Γ΄κατηγορίας καθώς και για την αναβολή των παιδικών πρωταθλημάτων το ερχόμενο σαββατοκύριακο......

 

 Δεν σκόραραν Πολυχρονίδης και Τζιβανάκης....αλλά σκόραρε ο Μιχάλης Κωσταντινίδης και έτσι πλησίασε την κορυφή στον πίνακα των σκόρερς του πρωταθλήματος της Α' κατηγορίας της ΕΠΣ Δράμας .....

Ας δούμε αναλυτικά όμως πως έχει διαμορφωθεί μετά την 18η αγωνιστική ο πίνακας των σκόρερς....

 

Με την 15η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ΄εθνικής κατηγορίας και συγκεκριμένα στον 1ο όμιλο όπου η Δόξα Πετρούσας δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με σκορ 1-0 στον ''βούρκο'' του Ακροποτάμου και έτσι έμεινε τρείς βαθμους μακριά απο την ζώνη σωτηρίας.

Στους υπόλοιπους αγώνες Αγροτικός Αστέρας (4-2 την Χρυσούπολη) και Πανσερραικος (3-0 τα Μουδανια ) συνέχισαν με νίκες ενώ ο Μακεδονικός πέτυχε την 3η συνεχόμενη νίκη του ...παίρνοντας βαθιά βαθμολογική ανάσα !!!!

Αναλυτικα τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής , οι σκόρερς , η βαθμολογία και το πλήρες ρεπορτάζ όλων των αγώνων έχει ως εξής :

Με την 13η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα του 2ου ομίλου στην Β΄κατηγορία της ΕΠΣ Δράμας όπου ειχαμε 34 γκολ όπως και στον 1ο όμιλο αλλά με δύο αγώνες λιγότερους...

Στην Καλλιθέα ο αγώνας Καλλιθέας - Μαυρολεύκης διακόπηκε στο 28ο λεπτό λόγω περιορισμένης ορατότητας απο την ομίχλη που υπήρχε και ενώ η γηπεδούχος ομάδα ήταν μπροστά στο σκορ με 3-0 ενώ για τον ίδιο λόγο δεν άρχισε ποτέ ο αγώνας Μικρόπολης - Κοκκινογείων ....

Οι συγκεκριμένοι αγώνες θα πραγματοποιηθούν σε νεότερη ημερομηνία που θα ορίσει η διοργανώτρια .....

Στα αγωνιστικά τώρα της ημέρας η Νέα Αμισός επικράτησε στο ρελαντί με σκορ 6-1 επί του Αρκαδικού και αποσπάστηκε στην κορυφή μετά την ήττα του Καλού Αγρού  με σκορ 1-4 απο τους Σιταγρούς που ξαναμπήκαν στο κόλπο της   ανόδου ενώ η Γραμμένη σκαρφάλωσε στην 2η θέση περνώντας με .....6η απο τον Μεγαλόκαμπο (1-6) ....

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής  , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής :

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.