Oragiaspor-dramas.gr

Σάββατο, 17 Ιουλίου 2021 21:27

Αγκαλιά με το χρυσό οι Έφηβοι της Δράμας 1986....αρκεί να μην χάσουν στον τελικό!

Γράφτηκε από τον

Τα ''τρομερά μωρά'' του Σάκη Βαλαβάνη και της Δράμας 1986 συνεχίζουν να εκπλήσουν με την απόδοση τους  , στην τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος που διεξάγεται αυτό το τριήμερο στην Δράμα και πλέον βρίσκονται μια ανάσα απο την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου και της πρωτιάς ...αρκεί να μην χάσουν στον τελικό της Κυριακής αφού ακόμα και με ισοπαλία θα πανηγυρίσει την κούπα!!!!!

 

Στο αγωνιστικό μέρος τώρα , οι Δραμινοί ήταν διαρκώς μπροστά στο σκορ σε ένα ματς-ντέρμπι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ...ωστόσο το καθαρό μυαλό απο το 40' και μετά άνοιξε το σκορ και έφερε μια καθαρή νίκη στην δραμινή ομάδα ....

 

 

Τα πεντάλεπτα:

2-2, 6-4, 6-5, 8-9, 11-10, 15-13 (ημ.)

16-14, 19-15, 23-18, 27-20, 30-23, 33-28

 


Δράμα 86′ (Βαλαβάνης):

Πούλιος, Τοζακίδης, Κρανιώτης, Αλμπάντης 3, Παπάζογλου 4, Σίνα 3, Δεμερτζίδης, Μπουρλίβας, Τόσκας 19, Καβάζης 2, Κολοβής, Ξανθόπουλος, Καλαϊτζίδης 2, Ευθυμιάδης, Λαζαρίδης, Ηλιάδης.

 


Ολυμπιακός (Γραμματικός):

Κιαρτζίδης, Κουκουλάς 12, Οικονόμου, Βαμβακάρης 4, Κεμπισλόγλου, Ανδριώτης, Μαρινάκης, Ρούσος 4, Βληκίδης, Παπανικολάκης, Τσορτέκης 5, Γκορόγιας, Προκοπίου 2, Κουτουλογένης 1, Τριανταφύλλου, Μπουρλόκας.

 


Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος

Δίλεπτα: 4-4

Πέναλτι: 1/1 – 1-1

 

Αναλυτικά το πανόραμα της διοργάνωσης :

 

41ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Χάντμπολ Εφήβων
Α' όμιλος: ΑΕΚ, ΧΑΝΘ, Δράμα '86, ΕΣΝ Βριλήσσια.
Β' όμιλος: ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός, ΑΣΕ Δούκα, Φίλιππος Βέροιας
Το πρόγραμμα
ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ 1η αγωνιστική (Παρασκευή 16 Ιουλίου)
ΚΡΑΧΤΙΔΗ 09.30 ΑΕΚ – ΔΡΑΜΑ 1986 34-40
ΔΗΓΑ 09.30 ΠΑΟΚ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 25-26
ΚΡΑΧΤΙΔΗ 11.30 ΧΑΝΘ – ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 36-30
ΔΗΓΑ 11.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 40-23
 
ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ 2η αγωνιστική (Παρασκευή 16 Ιουλίου)
ΚΡΑΧΤΙΔΗ 19.00 ΠΑΟΚ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 46-33
ΔΗΓΑ 19.00 ΑΕΚ – ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 34-30
ΚΡΑΧΤΙΔΗ 21.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 23-39
ΔΗΓΑ 21.00 ΧΑΝΘ – ΔΡΑΜΑ 1986 25-33
 
ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ 3η αγωνιστική (Σάββατο 17 Ιουλίου)
ΚΡΑΧΤΙΔΗ 09.15 ΑΕΚ – ΧΑΝΘ 29-23
ΔΗΓΑ 10.00 ΠΑΟΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 27-31
ΚΡΑΧΤΙΔΗ 11.15 ΔΡΑΜΑ 1986 – ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 30-37
ΔΗΓΑ 12.00 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 40-25

 

 

Η τελική βαθμολογία του 1ου ομίλου
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
Α1 ΔΡΑΜΑ 1986 4 103-96 +7
Α2 AEK 4 96-92 +4
Α3 ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 4 97-92 +5
Α4 XANΘ 2 84-92 -8
     
Η τελική βαθμολογία του 2ου ομίλου
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
B1 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 6 105-73 +32
B2 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ / ΞΥΝΗ 4 94-89 +5
B3 ΠΑΟΚ 2 98-90 +8
B4 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 0 81-126 -45

 

 

ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ 4η αγωνιστική (Σάββατο 17 Ιουλίου)
ΚΡΑΧΤΙΔΗ 19.00 ΔΡΑΜΑ 1986 – OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 33-28
ΔΗΓΑ 21.00 ΑΕΚ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 35-22
 
ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ 5η αγωνιστική (Κυριακή 18 Ιουλίου)
ΚΡΑΧΤΙΔΗ 10.00 ΑΕΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  
ΚΡΑΧΤΙΔΗ 12.00 ΔΡΑΜΑ 1986 – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ  

 

 

Η βαθμολογία του τελικού ομίλου
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΔΡΑΜΑ 1986 4 73-62 +11
2 ΑΕΚ 2 69-62 +7
3 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 2 61-58 +3
4 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ / ΞΥΝΗ 0 51-72 -21

 

 

 

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 17 Ιουλίου 2021 21:42

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.