Oragiaspor-dramas.gr

Σάββατο, 17 Ιουλίου 2021 13:36

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Χάντμπολ Εφήβων : Στην τετράδα ....Δράμα, ΑΕΚ ,Ολυμπιακός και Δούκας!Αποτελέσματα και βαθμολογίες!

Γράφτηκε από τον

Ολοκληρώθηκε το μεσημέρι του Σαββάτου ...η 1η φάση του 41ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Χάντμπολ που διεξάγεται αυτό το τριήμερο στην πόλη της Δράμας και πλέον οι Δράμα 1986 , ΑΕΚ , Δούκας και Ολυμπιακός συνθέτουν την τετράδα της ημιτελικής φάσης που θα ''παλέψουν'' για τα μετάλλια ...

 

Η ομάδα της πόλης μας τερμάτισε στην 1η θέση του 1ου ομίλου έχοντας κάνει δύο απανωτές νίκες με ΑΕΚ και ΧΑΝΘ και έτσι η ήττα απο τα Βριλήσσια ήταν ανώδυνη μιας και η πρόκριση έδωσε την δυνατότητα στον Σάκη Βαλαβάνη να ξεκουράσει αρκετούς βασικούς...

 

Πλέον η δραμινή ομάδα θα αγωνιστεί το απόγευμα  του Σαββάτου (19:00 , Κραχτίδη) με τον Ολυμπιακό και το μεσημέρι της Κυριακής (12:00 , Κραχτίδη) με τον Δούκα !

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης φάσης (1η-3η αγωνιστική) , οι τελικές βαθμολογίες των ομίλων αλλά και το πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης (4η-5η αγωνιστική) έχουν ως εξής :

 

 

41ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Χάντμπολ Εφήβων
Α' όμιλος: ΑΕΚ, ΧΑΝΘ, Δράμα '86, ΕΣΝ Βριλήσσια.
Β' όμιλος: ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός, ΑΣΕ Δούκα, Φίλιππος Βέροιας
Το πρόγραμμα
ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ 1η αγωνιστική (Παρασκευή 16 Ιουλίου)
ΚΡΑΧΤΙΔΗ 09.30 ΑΕΚ – ΔΡΑΜΑ 1986 34-40
ΔΗΓΑ 09.30 ΠΑΟΚ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 25-26
ΚΡΑΧΤΙΔΗ 11.30 ΧΑΝΘ – ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 36-30
ΔΗΓΑ 11.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 40-23
 
ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ 2η αγωνιστική (Παρασκευή 16 Ιουλίου)
ΚΡΑΧΤΙΔΗ 19.00 ΠΑΟΚ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 46-33
ΔΗΓΑ 19.00 ΑΕΚ – ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 34-30
ΚΡΑΧΤΙΔΗ 21.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 23-39
ΔΗΓΑ 21.00 ΧΑΝΘ – ΔΡΑΜΑ 1986 25-33
 
ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ 3η αγωνιστική (Σάββατο 17 Ιουλίου)
ΚΡΑΧΤΙΔΗ 09.15 ΑΕΚ – ΧΑΝΘ 29-23
ΔΗΓΑ 10.00 ΠΑΟΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 27-31
ΚΡΑΧΤΙΔΗ 11.15 ΔΡΑΜΑ 1986 – ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 30-37
ΔΗΓΑ 12.00 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 40-25

 

Η τελική βαθμολογία του 1ου ομίλου
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
Α1 ΔΡΑΜΑ 1986 4 103-96 +7
Α2 AEK 4 96-92 +4
Α3 ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 4 97-92 +5
Α4 XANΘ 2 84-92 -8
     
Η τελική βαθμολογία του 2ου ομίλου
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
B1 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 6 105-73 +32
B2 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ / ΞΥΝΗ 4 94-89 +5
B3 ΠΑΟΚ 2 98-90 +8
B4 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 0 81-126 -45

 

ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ 4η αγωνιστική (Σάββατο 17 Ιουλίου)
ΚΡΑΧΤΙΔΗ 19.00 ΔΡΑΜΑ 1986 – OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  
ΔΗΓΑ 21.00 ΑΕΚ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ  
       
ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ 5η αγωνιστική (Κυριακή 18 Ιουλίου)
ΚΡΑΧΤΙΔΗ 10.00 ΑΕΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  
ΚΡΑΧΤΙΔΗ 12.00 ΔΡΑΜΑ 1986 – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ  
Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 17 Ιουλίου 2021 13:59

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.