Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Σάββατο, 05 Ιουνίου 2021 19:14

Διομήδης Αργους - Δράμα 86 BIANCO MONTE 26-22...ήττα στις λεπτομέρειες!

Γράφτηκε από τον

Την ήττα στις ...λεπτομέρειες με σκορ 26-22 (ημ. 11-11) γνώρισε η ομάδα της Δράμας'86 BIANCO MONTE στο Άργος απο τον τοπικό Διομήδη για την 1η αγωνιστική των play-offs της PREMIER HANDBALL !

Μάλιστα παρά το κοπιαστικό ταξίδι των 12 ωρών την προηγούμενη ημέρα για το μακρινό Άργος , η δραμινή ομάδα έδειξε διάθεση σε όλο το ματς , προηγήθηκε στο 40΄(14-15) σε ένα ισορροπημένο ματς και στα τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης ( στο 55' το σκορ ήταν 22-22 ) δέχθηκε γκολ που έγειραν τον αγώνα στην πλευρά των γηπεδούχων....

Ωστόσο η ήττα αφήνει ''γλυκόπικρη'' γεύση στους Δραμινούς , μιας και με ανάλογες εμφανίσεις μπορεί να βάλει απο κάτω την ομάδα του Αργους και να ''χτυπήσει'' κάποιο μετάλλιο στην τελική κατάταξη...

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ - ΔΡΑΜΑ 26-22