Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Σάββατο, 29 Μαΐου 2021 21:19

Το πανόραμα της χρονιάς στην PREMIER HANDBALL! Αποτελέσματα και βαθμολογίες σε Βορρά και Νότο!

Γράφτηκε από τον

Ολοκληρώθηκε και τυπικά η κανονική διάρκεια στο πρωτάθλημα της Premier Handball , μετά και τους τελευταίους εξ αναβολής αγώνες....

Παρακάτω μπορείτε να δείτε το πανόραμα της χρονιάς και στους δύο ομίλους , τις βαθμολογίες των ομίλων, την ενιαία βαθμολογία καθώς  και την βαθμολογία με την οποία εκκινούν οι τέσσερις ομάδες στην διαδικασία των play-offs!

Αναλυτικά :

 

1oς όμιλος

1ος όμιλος
 
1η αγωνιστική
Α.Σ.Ε. Δούκα-Διομήδης Άργους 22-29
Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα-Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic 19-27
Α.Ε.Κ.-Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή 31-22
2η αγωνιστική
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Α.Σ.Ε. Δούκα 28-27
Διομήδης Άργους-Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα 35-29
Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic-Α.Ε.Κ. 23-38
3η αγωνιστική
Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 26-28
Α.Ε.Κ.-Διομήδης Άργους 39-27
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή-Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic 26-18
4η αγωνιστική
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Α.Ε.Κ. 21-35
Α.Σ.Ε. Δούκα-Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα 37-36
Διομήδης Άργους-Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή 25-26
5η αγωνιστική
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 33-20
Α.Ε.Κ.-Α.Σ.Ε. Δούκα 44-27
Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic-Διομήδης Άργους 22-23
6η αγωνιστική
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic 23-22
Α.Σ.Ε. Δούκα-Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή 26-39
Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα-Α.Ε.Κ. 27-40
7η αγωνιστική
Διομήδης Άργους-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 34-25
Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic-Α.Σ.Ε. Δούκα 23-21
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή-Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα 41-21
8η αγωνιστική
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ/ΞΥΝΗ – ΑΕΚ 0-10
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΣΑΛΑΜΙΝΑ 28-25
ΔΙΟΜΗΔΗΣ-ΔΟΥΚΑ 36-29
ΡΕΠΟ : ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ.
9η αγωνιστική
ΔΟΥΚΑΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. 27-25
ΣΑΛΑΜΙΝΑ – ΔΙΟΜΗΔΗΣ 23-28
ΑΕΚ – ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 39-23
ΡΕΠΟ : ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ/ΞΥΝΗ
10η αγωνιστική
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. Φ. - ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΚΛΑΜΠ 35-24
ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ – ΑΕΚ 27-27
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΙΕΚ ΞΥΝΗ/ΟΣΦΠ 10-00
ΡΕΠΟ : ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ  
11η αγωνιστική
ΑΕΚ – ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. 32-22
ΣΑΛΑΜΙΝΑ – ΔΟΥΚΑΣ 26-31
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΞΥΝΗ – ΔΙΟΜΗΔΗΣ 0-10
ΡΕΠΟ : ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ  
12η αγωνιστική
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΙΕΚ ΞΥΝΗ 10-00
ΔΟΥΚΑΣ – ΑΕΚ 18-38
ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ – ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 26-21
ΡΕΠΟ : ΣΑΛΑΜΙΝΑ  
13η αγωνιστική
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ -ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. 23-25
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΞΥΝΗ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 0-10 α.α.
ΑΕΚ – ΣΑΛΑΜΙΝΑ 43-23
ΡΕΠΟ : ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ  
14η αγωνιστική
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. - ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 29-35
ΔΟΥΚΑΣ – ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 22-21
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΞΥΝΗ – ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0-10

 

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 Α.Ε.Κ. 23 12 11 1 0 416-260 +156
2 ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 19 12 9 1 2 335-292 +43
3 ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. 12 12 6 0 6 297-324 -27
4 Α.Σ.Ε. ΔΟΥΚΑ 10 12 5 0 7 297-345 -48
5 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 8 12 4 0 8 261-287 -26
6 ΣΑΛΑΜΙΝΑ Η.C. 2 12 10 0 11 266-330 -64
7 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ /ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΑΠΟΣΥΡΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

 

 

 

 

2ος όμιλος

2ος όμιλος
 
1η αγωνιστική
Φαίακας Κέρκυρας-Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte 19-22
Φίλιππος Βέροιας-Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας 28-28
Π.Α.Ο.Κ.-Αερωπός Έδεσσας Mandynamic 27-23
ΡΕΠΟ : Ζαφειράκης Νάουσας
2η αγωνιστική
Ζαφειράκης Νάουσας-Φαίακας Κέρκυρας 25-25
Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte-Φίλιππος Βέροιας 28-26
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας-Π.Α.Ο.Κ. 21-28
ΡΕΠΟ : Αερωπός Έδεσσας
3η αγωνιστική
Φίλιππος Βέροιας-Ζαφειράκης Νάουσας 27-23
Π.Α.Ο.Κ.-Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte 20-20
Αερωπός Έδεσσας Mandynamic-Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας 34-30
ΡΕΠΟ : Φαίακας Κέρκυρας
4η αγωνιστική
Ζαφειράκης Νάουσας-Π.Α.Ο.Κ. 22-29
Φαίακας Κέρκυρας-Φίλιππος Βέροιας 24-28
Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte-Αερωπός Έδεσσας Mandynamic 31-25
ΡΕΠΟ : Πυλαία  
5η αγωνιστική
Αερωπός Έδεσσας Mandynamic-Ζαφειράκης Νάουσας 27-23
Π.Α.Ο.Κ.-Φαίακας Κέρκυρας 33-23
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας-Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte 21-20
Ρεπό : Φίλιππος Βέροιας  
6η αγωνιστική
Ζαφειράκης Νάουσας-Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας 23-23
Φαίακας Κέρκυρας-Αερωπός Έδεσσας Mandynamic 24-22
Φίλιππος Βέροιας-Π.Α.Ο.Κ. 29-32
Ρεπό : Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte  
7η αγωνιστική
Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte-Ζαφειράκης Νάουσας 29-24
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας-Φαίακας Κέρκυρας 32-26
Αερωπός Έδεσσας Mandynamic-Φίλιππος Βέροιας 30-25
ΡΕΠΟ : ΠΑΟΚ
8η αγωνιστική
ΔΡΑΜΑ BIANCO MONTE - ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 26-23
Α.Ε.Σ.Χ. ΠΥΛΑΙΑΣ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 26-25
ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ - ΠΑΟΚ 19-27
ΡΕΠΟ : ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ
9η αγωνιστική
ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 21-28
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΔΡΑΜΑ ΄86 BIANCO MONTE 29-32
ΠΑΟΚ-ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ 33-23
ΡΕΠΟ : ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ
10η αγωνιστική
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 23-23
ΔΡΑΜΑ BIANCO MONTE – ΠΑΟΚ 29-30
ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 30-25
ΡΕΠΟ : ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
11η αγωνιστική
ΠΑΟΚ-ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 30-25
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 33-26
ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ- ΔΡΑΜΑ 1986 BIANCO MONTE 28-34
ΡΕΠΟ : Πυλαία  
12η αγωνιστική
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ – ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 27-23
ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΠΑΟΚ 24-35
ΔΡΑΜΑ BIANCO MONTE – ΠΥΛΑΙΑ 30-22
ΡΕΠΟ : ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ  
13η αγωνιστική
ΠΥΛΑΙΑ – ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ 25-22
ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ – ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 34-23
ΠΑΟΚ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 29-25
Ρεπό : Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte  
14η αγωνιστική
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ – ΔΡΑΜΑ BIANCO MONTE 28-29
ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΠΥΛΑΙΑ 28-33
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 33-25
ΡΕΠΟ : ΠΑΟΚ

 

 

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΠΑΟΚ 23 12 11 1 0 353-282 +71
2 ΔΡΑΜΑ ‘86 BIANCO MONTE 19 12 9 1 2 330-295 +35
3 Α.Ε.Σ.Χ. ΠΥΛΑΙΑΣ 14 12 6 2 4 314-322 -8
4 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 10 12 4 2 6 331-326 +5
5 ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 7 12 2 3 7 293-311 -18
6 ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 8 12 4 0 8 319-330 -11
7 ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 3 12 1 1 10 286-351 -65

 

 

 

Ενιαία βαθμολογία 

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 Α.Ε.Κ. 23 12 11 1 0 416-260 +156
2 ΠΑΟΚ 23 12 11 1 0 353-282 +71
3 ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 19 12 9 1 2 335-292 +43
4 ΔΡΑΜΑ ‘86 BIANCO MONTE 19 12 9 1 2 330-295 +35
5 Α.Ε.Σ.Χ. ΠΥΛΑΙΑΣ 14 12 6 2 4 314-322 -8
6 ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. 12 12 6 0 6 297-324 -27
7 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 10 12 4 2 6 331-326 +5
8 Α.Σ.Ε. ΔΟΥΚΑ 10 12 5 0 7 297-345 -48
9 ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 8 12 4 0 8 319-330 -11
10 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 8 12 4 0 8 261-287 -26
11 ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 7 12 2 3 7 293-311 -18
12 ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 3 12 1 1 10 286-351 -65
13 ΣΑΛΑΜΙΝΑ Η.C. 2 12 10 0 11 266-330 -64
14 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ /ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΑΠΟΣΥΡΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

 

 

Βαθμολογία εκκίνησης στα play-off

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 Α.Ε.Κ. 3 2 1 1 0 66-54 +12
2 ΠΑΟΚ 3 2 1 1 0 50-49 +1
3 ΔΡΑΜΑ ‘86 BIANCO MONTE 1 2 0 1 1 49-50 -1
4 ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 1 2 0 1 1 54-66 -12
Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 29 Μαΐου 2021 21:46

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.