Oragiaspor-dramas.gr

Πέμπτη, 23 Δεκεμβρίου 2021 00:00

HANDBALL PREMIER : το πανόραμα της κανονικής περιόδου και οι τελικές βαθμολογίες των ομίλων!

Γράφτηκε από τον

 Ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια στο πρωτάθλημα της Χάντμπολ Πρέμιερ το βράδυ της Τετάρτης 22/12 , και έτσι οι ομάδες μετά την διακοπή των εορτών θα χωριστούν εκ νέου σε δύο γκρουπ όπου στο πρώτο θα ''παλέψουν'' για την πρώτη είσοδο στους τελικούς και τα ευρωπαϊκά εισιτήρια ενώ στον αντίποδα οι έξι ομάδες της ουράς θα ''κοντραριστούν'' για να αποφύγουν τις δύο θέσεις που οδηγούν στην Α2 Ανδρών!

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα απο την 1η ως την 14η αγωνιστική την οποία παρακολουθήσαμε ''βήμα-βήμα'' απο τον Σεπτέμβριο καθώς και οι τελικές βαθμολογίες των ομίλων έχουν ως εξής :

1ος όμιλος (Νότιος Όμιλος)

1ος όμιλος
1η αγωνιστική (18/9)
Α.Ε.Κ. - Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα 42-17
Α.Σ.Ε. Δούκα - Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic 31-22
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή - Διομήδης Άργους 27-23
ΡΕΠΟ : Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
 
2η αγωνιστική (25/9)
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Α.Ε.Κ. 23-36
Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα - Α.Σ.Ε. Δούκα 20-37
Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή 25-35
ΡΕΠΟ : Διομήδης Άργους
 
3η αγωνιστική (2/10)
Α.Σ.Ε. Δούκα - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 23-23
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή - Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα 42-20
Διομήδης Άργους - Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic 28-24
ΡΕΠΟ : ΑΕΚ
 
4η αγωνιστική (9/10)
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή 22-29
Α.Ε.Κ. - Α.Σ.Ε. Δούκα 31-22
Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα - Διομήδης Άργους 25-29
ΡΕΠΟ : Άρης Νικαίας Olympic Diagnostic
 
5η αγωνιστική (16/10)
Διομήδης Άργους - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας (13/10) 33-20
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή - Α.Ε.Κ. 18-18
Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic - Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα 29-24
ΡΕΠΟ : ΑΣΕ Δούκα
 
6η αγωνιστικη (23/10)  
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic 22-22
Α.Ε.Κ. - Διομήδης Άργους (9/11) 32-25
Α.Σ.Ε. Δούκα - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή 31-34
ΡΕΠΟ : Χάντμπολ Κλάμπ Σαλαμίνα
 
7η αγωνιστική (13/11)
Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 28-32
Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic - Α.Ε.Κ. 20-39
Διομήδης Άργους - Α.Σ.Ε. Δούκα 29-29
ΡΕΠΟ : Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή  
Α΄ΓΥΡΟΣ 8η αγωνιστική (20-21/11/2021)
(17-42) Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα - Α.Ε.Κ. 21-39
(22-31) Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic - Α.Σ.Ε. Δούκας 21-21
(23-27) Διομήδης Άργους - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή 24-31
ΡΕΠΟ : Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
 
Α΄ΓΥΡΟΣ 9η Αγωνιστική 27.11.2021  
(36-23) Α.Ε.Κ. - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 32-20
(37-20) Α.Σ.Ε. Δούκα - Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα 38-16
(35-25) Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή - Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic 37-21
  ΡΕΠΟ : Διομήδης Άργους  
 
Α’ ΓΥΡΟΣ 10η αγωνιστική (4/12/2021)  
(23-23) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Α.Σ.Ε. Δούκα 27-31
(20-42) Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή 17-33
(24-28) Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic - Διομήδης Άργους 28-31
  ΡΕΠΟ : ΑΕΚ  
 
Α΄ΓΥΡΟΣ 11η Αγωνιστική (11.12.2021)  
(29-22) Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 26-29
(22-31) Α.Σ.Ε. Δούκα - Α.Ε.Κ. 29-41
(29-25) Διομήδης Άργους - Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα 32-25
  ΡΕΠΟ : Άρης Νικαίας Olympic Diagnostic  
 
Α΄ΓΥΡΟΣ 12η Αγωνιστική 15.12.2021  
(20-33) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Διομήδης Άργους 29-28
(18-18) Α.Ε.Κ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή 26-26
(24-29) Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα - Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic 21-30
  ΡΕΠΟ : ΑΣΕ Δούκα  
 
A’ ΓΥΡΟΣ 13η Αγωνιστική 18.12.2021  
(22-22) Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 19-25
(25-32) Διομήδης Άργους - Α.Ε.Κ. 22-32
(34-31) Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή - Α.Σ.Ε. Δούκα 36-24
  ΡΕΠΟ : Χάντμπολ Κλάμπ Σαλαμίνα  
 
A΄ΓΥΡΟΣ 14η Αγωνιστική 22.12.2021  
(32-28) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - Χάντμπολ Κλαμπ Σαλαμίνα 41-23
(39-20) Α.Ε.Κ. - Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic 29-16
(29-29) Α.Σ.Ε. Δούκα - Διομήδης Άργους 28-32
  ΡΕΠΟ : Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή  

 

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 Α.Ε.Κ. 22 12 10 2 0 397-259 +138
2 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ/ΞΥΝΗ ** 16 12 9 2 1 374-280 +94
3 ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 13 12 6 1 5 326-320 +6
4 ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. 12 12 5 2 5 313-330 -17
5 Α.Σ.Ε. ΔΟΥΚΑ 11 12 4 3 5 344-332 +12
6 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 6 12 2 2 8 277-343 -66
7 ΣΑΛΑΜΙΝΑ H.C. 0 12 0 0 12 257-424 -167
* Με κίτρινο χρώμα στην στήλη των αγώνων οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό του α’ και του β΄γυρου.
** Ο Ολυμπιακός έχει -4β. , απο την περυσινή χρονιά λόγω της αποχώρησης απο το πρωτάθλημα.

 

 

 2ος όμιλος (Βόρειος Όμιλος)

2ος όμιλος
1η αγωνιστική (18/9)
Φίλιππος Βέροιας - Ζαφειράκης Νάουσας 25-23
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte 29-31
Φαίακας Κέρκυρας - Π.Α.Ο.Κ. 18-20
ΡΕΠΟ : Αερωπός Έδεσσας
 
2η αγωνιστική (25/9)
Αερωπός Έδεσσας Mandynamic - Φίλιππος Βέροιας 28-21
Ζαφειράκης Νάουσας - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας 27-27
Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte - Φαίακας Κέρκυρας 27-25
ΡΕΠΟ : ΠΑΟΚ
 
3η αγωνιστική (2/10)
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - Αερωπός Έδεσσας Mandynamic 27-30
Φαίακας Κέρκυρας - Ζαφειράκης Νάουσας 29-27
Π.Α.Ο.Κ. - Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte 37-19
ΡΕΠΟ : Φίλιππος Βέροιας
 
4η αγωνιστική (9/10)
Αερωπός Έδεσσας Mandynamic - Φαίακας Κέρκυρας 30-21
Φίλιππος Βέροιας - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας 19-20
Ζαφειράκης Νάουσας - Π.Α.Ο.Κ. 24-33
ΡΕΠΟ : Δράμα Bianco Monte
 
5η αγωνιστική (16/10)
Π.Α.Ο.Κ. - Αερωπός Έδεσσας Mandynamic 30-23
Φαίακας Κέρκυρας - Φίλιππος Βέροιας 30-24
Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte - Ζαφειράκης Νάουσας (13/10) 28-21
ΡΕΠΟ : Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
 
6η αγωνιστική (23/10)
Αερωπός Έδεσσας Mandynamic - Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte (10/11) 27-27
Φίλιππος Βέροιας - Π.Α.Ο.Κ. 28-34
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - Φαίακας Κέρκυρας (6/11) 30-29
ΡΕΠΟ :Ζαφειράκης Νάουσας
 
7η αγωνιστική (13/11)
Ζαφειράκης Νάουσας - Αερωπός Έδεσσας Mandynamic 22-22
Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte - Φίλιππος Βέροιας 32-31
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας 22-21
ΡΕΠΟ : Φαίακας Κέρκυρας  
Α΄ΓΥΡΟΣ 8η αγωνιστική (20-21/11)  
( 23-25) Ζαφειράκης Νάουσας - Φίλιππος Βέροιας 29-26
(31-29) Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας 33-31
(20-18) Π.Α.Ο.Κ. - Φαίακας Κέρκυρας 30-23
ΡΕΠΟ : Αερωπός Έδεσσας
 
Α’ ΓΥΡΟΣ 9η αγωνιστική (24/11-27/11)  
(21-28) Φίλιππος Βέροιας - Αερωπός Έδεσσας Mandynamic 24-27
(27-27) Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας – Ζαφειράκης Νάουσας 30-18
(25-27) Φαίακας Κέρκυρας - Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte 24-29
ΡΕΠΟ : ΠΑΟΚ
 
Α’ ΓΥΡΟΣ 10η αγωνιστική (4-5/12/2021)  
(30-27) Αερωπός Έδεσσας Mandynamic - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας 28-27
(27-29) Ζαφειράκης Νάουσας - Φαίακας Κέρκυρας 30-27
(19-37) Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte - Π.Α.Ο.Κ. 20-23
ΡΕΠΟ : Φίλιππος Βέροιας
 
Α’ ΓΥΡΟΣ 11η αγωνιστική (11/12/2021)  
(21-30) Φαίακας Κέρκυρας - Αερωπός Έδεσσας Mandynamic 22-28
(20-19) Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - Φίλιππος Βέροιας 23-22
(33-24) Π.Α.Ο.Κ. - Ζαφειράκης Νάουσας 24-21
ΡΕΠΟ : Δράμα Bianco Monte
 
A’ ΓΥΡΟΣ 12η αγωνιστική (15/12/2021)  
(23-30) Αερωπός Έδεσσας Mandynamic -Π.Α.Ο.Κ. 21-22
(24-30) Φίλιππος Βέροιας - Φαίακας Κέρκυρας 30-27
(21-28) Ζαφειράκης Νάουσας - Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte 27-28
ΡΕΠΟ : Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
 
A’ ΓΥΡΟΣ 13η αγωνιστική (18/12)  
(27-27) Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte - Αερωπός Έδεσσας Mandynamic 27-30
(34-28) Π.Α.Ο.Κ. - Φίλιππος Βέροιας 33-32
(29-30) Φαίακας Κέρκυρας - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας 20-26
  ΡΕΠΟ :Ζαφειράκης Νάουσας  
 
Α΄ΓΥΡΟΣ 14η αγωνιστική (22/12)  
(22-22) Αερωπός Έδεσσας Mandynamic- Ζαφειράκης Νάουσας 36-32
(31-32) Φίλιππος Βέροιας - Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte 30-30
(21-22) Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - Π.Α.Ο.Κ. 20-26
  ΡΕΠΟ : Φαίακας Κέρκυρας  

 

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΠΑΟΚ 24 12 12 0 0 334-270 +64
2 ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 18 12 8 2 2 330-302 +28
3 ΔΡΑΜΑ 1986 BIANCO MONTE 16 12 7 2 3 331-335 -4
4 A.E.Σ.Χ. ΠΥΛΑΙΑΣ 11 12 5 1 6 311-305 +6
5 ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 6 12 2 2 8 301-335 -34
6 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 5 12 2 1 9 312-336 -24
7 ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 4 12 2 0 10 295-331 -36
* Με κίτρινο χρώμα στην στήλη των αγώνων οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό του α’ και του β΄γύρου.
Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 23 Δεκεμβρίου 2021 15:21

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.