Oragiaspor-dramas.gr

Σάββατο, 15 Μαΐου 2021 15:20

To πρόγραμμα των πλέι οφ της Α1 Χάντμπολ Γυναικών! Αποτελέσματα και βαθμολογίες κανονικής περιόδου σε όλους τους ομίλους!

Γράφτηκε από τον

Πρεμιέρα στην διαδικασία των play-off στο πρωτάθλημα χάντμπολ της  Α1 Γυναικών, όπου συμμετέχουν οι νικητές των τριών ομίλων της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, ΠΑΟΚ, ΟΦΝ Ιωνίας και Βέροια 2017.

Οι δύο πρώτοι του μίνι πρωταθλήματος θα προκριθούν στον τελικό, ο οποίος θα κριθεί στις δύο νίκες.
Υπενθυμίζεται ότι οι ομάδες δεν μεταφέρουν τους βαθμούς που συγκέντρωσαν στην κανονική περίοδο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων , αλλά και τι έγινε στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος σε όλους τους ομίλους (αποτελέσματα και βαθμολογίες) μπορείτε να δείτε παρακάτω....

1η αγωνιστική (Σάββατο 15/5) 
ΟΦΝ Ιωνίας- Βέροια 2017

 

 

2η αγωνιστική Τετάρτη 19/5
ΠΑΟΚ- ΟΦΝ Ιωνίας

 

 

3η αγωνιστική (22-23/5)
Βέροια 2017- ΠΑΟΚ

 

 

4η αγωνιστική (12-13/6)
Βέροια 2017- ΟΦΝ Ιωνίας

 

 

5η αγωνιστική Τετάρτη 16/6
ΟΦΝ Ιωνίας- ΠΑΟΚ

 

6η αγωνιστική (19-20/6)
ΠΑΟΚ- Βέροια 2017

 

 

Να υπενθυμίσουμε το   της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος στους τρείς ομίλους:

 

1ος όμιλος

1ος όμιλος
  1η Αγωνιστική - 4η Αγωνιστική  
22-27 Α.Σ.Β. Αθηναϊκός-Α.Ο.Α.Ο.Δ. Κορυδαλλού 12-21
17-19 Γ.Α.Σ. Καματερού-Ο.Φ. Ν. Ιωνίας 17-29
  2η Αγωνιστική - 5η Αγωνιστική 
33-12 Γ.Α.Σ. Καματερού-Α.Σ.Β. Αθηναϊκός 26-18
36-21 Ο.Φ. Ν. Ιωνίας-Α.Ο.Α.Ο.Δ. Κορυδαλλού 30-15
 3η Αγωνιστική - 6η Αγωνιστική  
23-25 Α.Ο.Α.Ο.Δ. Κορυδαλλού-Γ.Α.Σ. Καματερού 17-23
9-28 Α.Σ.Β. Αθηναϊκός-Ο.Φ. Ν. Ιωνίας 13-35

 

 

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
Α1 Ο.Φ. ΝΕΑΣ ΙΩΑΝΙΑΣ 12 6 0 0 177-92 +85
Α2 ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 8 4 0 2 141-118 +23
Α3 A.O. KOΡΥΔΑΛΛΟΥ 4 2 0 4 124-148 -24
Α4 Α.Σ.Β. ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 0 0 0 6 86-170 -84

 

 

2ος όμιλος 

2ος όμιλος
1η Αγωνιστική - 4η Αγωνιστική
18-28 Α.Ο. Προσοτσάνης-Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας 26-28
22-35 HONDA Πανόραμα-Π.Α.Ο.Κ. Mateco 18-37
2η Αγωνιστική - 5η Αγωνιστική
22-19 HONDA Πανόραμα-Α.Ο. Προσοτσάνης 16-28
43-22 Π.Α.Ο.Κ. Mateco-Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας 37-13
3η Αγωνιστική - 6η Αγωνιστική
24-21 Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας-HONDA Πανόραμα 14-22
17-41 Α.Ο. Προσοτσάνης-Π.Α.Ο.Κ. Mateco 12-35

 

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
Β1 ΠΑΟΚ MATECO 12 6 0 0 228-104 +124
Β2 Α.Ε.Σ.Χ. ΠΥΛΑΙΑΣ 6 3 0 3 129-167 -38
Β3 HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ 4 2 0 4 121-157 -36
Β4 Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 2 1 0 5 120-170 -50

 

 

3ος όμιλος 

3ος όμιλος
  1η Αγωνιστική - 4η Αγωνιστική  
22-19 Αναγέννηση Άρτας-Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών 35-33
38-17 Βέροια 2017-Εθνικός Κοζάνης 35-17
  2η Αγωνιστική - 5η Αγωνιστική  
30-20 Βέροια 2017-Αναγέννηση Άρτας 23-23
22-29 Εθνικός Κοζάνης-Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών 28-34
 3η Αγωνιστική - 6η Αγωνιστική  
18-34 Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών-Βέροια 2017 15-26
32-21 Αναγέννηση Άρτας-Εθνικός Κοζάνης 33-22

 

 

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
Γ1 ΒΕΡΟΙΑ 2017 11 5 1 0 186-110 +76
Γ2 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 9 4 1 1 165-148 +17
Γ3 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 4 2 0 4 148-167 -19
Γ4 ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 0 0 0 6 127-201 -74

 

 

 

 

Γενική βαθμολογία κανονικής περιόδου

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΠΑΟΚ MATECO 12 6 0 0 228-104 +124
2 Ο.Φ. ΝΕΑΣ ΙΩΑΝΙΑΣ 12 6 0 0 177-92 +85
3 ΒΕΡΟΙΑ 2017 11 5 1 0 186-110 +76
4 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 9 4 1 1 165-148 +17
5 ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 8 4 0 2 141-118 +23
6 Α.Ε.Σ.Χ. ΠΥΛΑΙΑΣ 6 3 0 3 129-167 -38
7 A.O. KOΡΥΔΑΛΛΟΥ 4 2 0 4 124-148 -24
8 HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ 4 2 0 4 121-157 -36
9 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 4 2 0 4 148-167 -19
10 Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 2 1 0 5 120-170 -50
11 ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 0 0 0 6 127-201 -74
12 Α.Σ.Β. ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 0 0 0 6 86-170 -84

 

 

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 15 Μαΐου 2021 15:20

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.