Ώρα για σπόρ της Δράμας

Ώρα για σπόρ της Δράμας

Εύκολο απόγευμα για την γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου των Αμαζόνων Δράμας στον Βόλο όπου συνέτριψαν την τοπική ομάδα με σκορ 0-8 και έτσι σκαρφάλωσαν στην 4η θέση του πρωταθλήματος της Α'Εθνικής Γυναικών....

Διαβάστε παρακάτω το post game της αναμέτρησης που μας απέστειλε το Γραφείο Τύπου της δραμινής ομάδος καθώς και τα αποτελέσματα , την βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική..

Αναλυτικά :

Με την 3η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα Νέων της FOOTBALL LEAGUE όπου συμμετέχει η ομάδα Κ-19 της Δόξας Δράμας .
Η δραμινή ομάδα μπορεί να ταξίδεψε ως τα Τρίκαλα ωστόσο δεν αγωνίστηκε γιατί όπως βλέπετε και στην σχετική εικόνα   ο αγωνιστικός χώρος δεν ήταν κατάλληλος για ποδόσφαιρο μετά την συνεχή βροχόπτωση ...αλλά για swimming polo !!!!
Έτσι πλέον ο αγώνας θα διεξαχθεί σε νεότερη ημερομηνία που θα ορίσει η διοργανώτρια αρχή....
Επιπλέον αναβλήθηκαν οι αναμετρήσεις Πανσερραϊκός-Βέροια και Καραϊσκάκης – Αναγ. Καρδίτσας λόγω ασθένειας των φιλοξενούμενων ομάδων απο ομαδική γαστρεντερίτιδα!!!!
Αναλυτικά τα αποτελέσματα , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχει ως εξής :

3η αγωνιστική (14/1/2018)
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΒΕΡΟΙΑ ΑΝΑΒΟΛΗ
ΤΡΙΚΑΛΑ-ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ ΑΝΑΒΟΛΗ
Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ – ΑΝΑΓ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΑΝΑΒΟΛΗ
ΑΡΗΣ – ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ 5-0
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 1-1

 

 

 

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΑΡΗΣ 9 3 0 0 12-0 12
2 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ 7 2 1 0 10-2 8
3 ΤΡΙΚΑΛΑ 6* 2 0 0 5-1 4
4 ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 4* 1 1 0 2-1 1
5 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 3* 1 0 1 4-2 2
6 ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ 3 1 0 2 5-7 -2
7 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 2 0 2 1 2-5 -3
8 Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ 0* 0 0 2 2-8 -6
9 ΒΕΡΟΙΑ 0* 0 0 2 0-6 -6
10 ΑΝΑΓ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 0* 0 0 2 0-10 -10

 

 

 

 

 

 

4η αγωνιστική (21/1/2018)
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ  
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ  
ΑΡΗΣ – ΤΡΙΚΑΛΑ  
ΑΝΑΓ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΒΕΡΟΙΑ  
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ – Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ  

Με την 12η αγωνιστική άρχισε ο δεύτερος γύρος στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου στην Β'ΕΠΣ Δράμας όπου σημειώθηκαν 21 γκολ και συνολικά φθάσαμε στα 344 τέρματα...
Στα αποτελέσματα της ημέρας , η Α.Ε. Κυργίων συνέχισε να...''σπέρνει τον τρόμο'' ....στο διάβα της συντρίβωντας με σκορ 5-0 την  Νέα Σεβάστεια ενώ η Νέα Αμισός συνέχισε να βρίσκεται σε απόσταση βολής νικώντας με σκορ 0-1 μέσα στον Μαυρόβατο.....
Ο Άρης Φτελιάς επικράτησε με σκορ 4-0 επί του Μοναστηρακίου και συνέχισε να βρίσκεται στην τετράδα...ενώ δύο πολύτιμους βαθμούς άφησε ο Άρης Καλαμώνα στην έδρα του ανεβασμένου Νεροφράκτη (2-2) στην μάχη των μπαράζ....
Τέλος έστω και δύσκολα η ΠΑΜΑ πέτυχε το πρώτο γκολ και πήρε συνάμα και την πρώτη νίκη στο γήπεδο της (!!!!!) μετά απο πέντε αγώνες.....νικώντας με σκορ 1-0 επί του Φίλιππου ....ενώ εύκολο απόγευμα είχε ο Αρης Αμπελακίων νικώντας με σκορ 1-5 μέσα στα Αμπελάκια !!!!
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής :

 

Β ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ
1ος ομιλος
12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 14 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2018
Σημειώθηκαν 21 τέρματα = σύνολο 344 τέρματα
Α’ΓΥΡΟΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΗ ΣΚΟΡ
1-3 ΑΡΗΣ ΦΤΕΛΙΑΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ 4-0
2-3 ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΡΟΦΡΑΚΤΗ ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ 2-2
5-0 Α.Ε. ΚΥΡΓΙΩΝ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΑΣ ΣΕΒΑΣΤΕΙΑΣ 5-0
1-2 ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΥΡΟΒΑΤΟΥ ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΟΥ 0-1
4-1 ΠΑΜΑ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΔΡΑΜΑΣ 1-0
0-8 ΑΡΗΣ ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ ΑΡΗΣ ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝ 1-5
 
Η βαθμολογία του 1ου ομίλου της Β ΄ΕΠΣ Δράμας (σε 12 αγωνιστικες )
  ΣΥΝΟΛΟ bet time   ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ   ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ under over   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 Α.Ε. ΚΥΡΓΙΩΝ 36 12 0 0 55-4 +51 2 10   18 6 0 0 30-1 +29   18 6 0 0 25-3 +22
2 ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΟΥ 33 11 0 1 48-6 +42 2 10   18 6 0 0 33-2 +31   15 5 0 1 15-4 +11
3 ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ 26 8 2 2 37-21 +16 2 10   15 5 0 1 18-11 +7   11 3 2 1 19-10 +9
4 ΑΡΗΣ ΦΤΕΛΙΑΣ 25 8 1 3 38-17 +21 2 10   16 5 1 1 29-6 +23   9 3 0 2 9-11 -2
5 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ 18 6 0 6 25-27 -2 3 9   12 4 0 1 16-8 +8   6 2 0 5 9-19 -10
6 ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΥΡΟΒΑΤΟΥ 14 4 2 6 21-20 +1 3 9   4 1 1 4 7-12 -5   10 3 1 2 14-8 +6
7 ΑΡΗΣ ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝ 14 4 2 6 27-30 -3 3 9   6 2 0 4 17-20 -3   8 2 2 2 10-10 0
8 ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΑΣ ΣΕΒΑΣΤΕΙΑΣ 14 4 2 6 23-41 -18   12   5 1 2 3 9-19 -10   9 3 0 3 14-22 -8
9 ΠΑΜΑ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 12 4 0 8 17-23 -6 5 7   3 1 0 5 1-12 -11   9 3 0 3 16-11 +5
10 ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΡΟΦΡΑΚΤΗ 11 3 2 7 21-45 -24 1 11   7 2 1 3 12-16 -4   4 1 1 4 9-29 -20
11 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΔΡΑΜΑΣ 6 1 3 8 18-38 -20 2 10   5 1 2 4 12-17 -5   1 0 1 5 6-21 -15
12 ΑΡΗΣ ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ 0 0 0 12 14-72 -58   12   0 0 0 5 7-29 -22   0 0 0 6 7-43 -36
 
 
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η.......ΚΥΡΙΑΚΗ 21 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2018 ...ΩΡΑ 15:00 μ.μ. )
Α’ΓΥΡΟΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΗ ΣΚΟΡ
4-5 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ  
0-8 ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΑΣ ΣΕΒΑΣΤΕΙΑΣ ΑΡΗΣ ΦΤΕΛΙΑΣ  
2-1 ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΡΟΦΡΑΚΤΗ  
0-6 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΔΡΑΜΑΣ Α.Ε. ΚΥΡΓΙΩΝ  
2-2 ΑΡΗΣ ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝ ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΥΡΟΒΑΤΟΥ  
6-0 ΠΑΜΑ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΡΗΣ ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ  
ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 72
ΤΕΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΘΗΚΑΝ 344
ΤΕΡΜΑΤΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 191
ΤΕΡΜΑΤΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 153
ΝΙΚΕΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 34
ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 7
ΝΙΚΕΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 31
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 55 A.Ε. ΚΥΡΓΙΩΝ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 4 Α.Ε. ΚΥΡΓΙΩΝ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 14 ΑΡΗΣ ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 72 ΑΡΗΣ ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ +51 Α.Ε. ΚΥΡΓΙΩΝ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ -58 ΑΡΗΣ ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΝΙΚΕΣ 12 Α.Ε. ΚΥΡΓΙΩΝ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 3 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΔΡΑΜΑΣ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΗΤΤΕΣ 12 ΑΡΗΣ ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΝΙΚΕΣ 0 ΑΡΗΣ ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 0 ΚΥΡΓΙΑ , ΝΕΑ ΑΜΙΣΟΣ , ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ , ΠΑΜΑ , ΜΙΚΡΟΧΩΡΙ
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΗΤΤΕΣ 0 Α.Ε. ΚΥΡΓΙΩΝ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΔΡΑ 18 βαθμοί Α.Ε. ΚΥΡΓΙΩΝ (6-0-0) , ΠΑΟΠ ΝΕΑ ΑΜΙΣΟΥ (6-0-0)
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΔΡΑ 3 βαθμοί ΠΑΜΑ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ (1-0-5)
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΟΜΑΔΑ…….''ΔΡΑΣΤΗΣ'' 18 βαθμοί Α.Ε. ΚΥΡΓΙΩΝ (6-0-0)
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΟΜΑΔΑ ……..΄΄ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΄΄ 0 βαθμοί ΑΡΗΣ ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ ( 0-0-6)

Mε την 12η αγωνιστική άρχισε ο δεύτερος γύρος του πρωταθλήματος στον 2ο όμιλο της Β'ΕΠΣ Δράμας όπου σημειώθηκαν 22 γκολ και συνολικά φθάσαμε στα 318 τέρματα.
Στα αποτελέσματα της ημέρας τώρα , ο Δουμπέσας ''πάτησε'' κορυφή μετά την εκτός έδρας νίκη με σκορ 2-4 στην Αργυρούπολη και εκμεταλλεύτηκε έτσι το στραβοπάτημα του Αρκαδικού που έμεινε στο ισόπαλο σκορ 1-1 με αντίπαλο την ''σκληροτράχηλη'' Γραμμένη !!!!!
Ο Ακρίτας Νέας Κρώμνης υπέστη την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα με σκορ 0-2 απο την Δόξα Μικρόπολης ενώ η Μαυρολεύκη που συνέτριψε με σκορ 4-0 επί του Μεγαλοκάμπου κλείνουν την πεντάδα που εκτός απροόπτου θα παλέψουν μέχρι το τέλος για ´´ μια θέση στον ήλιο´´ (υπόθεση-άνοδος) !!!!
Τέλος ο Ηρακλής Μυλοποτάμου ''σκότωσε'' στις καθυστερήσεις τα όποια όνειρα των Αετών Λευκογείων (0-1) για κάτι καλύτερο όσον αφορά την άνοδο ενώ η Κάτω Βροντού είχε εύκολο απόγευμα (0-7) στην Μικροκλεισούρα......
Αναυτικά τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Β2 ΕΠΣ Δράμας έχουν ως εξής :

 

 

Β ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ
2ος ομιλος
12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 14 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2018
Σημειώθηκαν 22 τέρματα = σύνολο 318 τέρματα
ΣΚΟΡ Α’ΓΥΡΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΗ ΣΚΟΡ
(5-2) ΑΕΤΟΙ ΛΕΥΚΟΓΕΙΩΝ ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ 0-1
(6-2) ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΛΕΥΚΗΣ ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ ΜΕΓΑΛΟΚΑΜΠΟΥ 4-0
(4-0) ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ 1-1
(2-5) ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΛΕΙΣΟΥΡΑΣ ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΒΡΟΝΤΟΥΣ 0-7
(2-4) ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ ΑΘ. ΔΟΥΜΠΕΣΑΣ 2-4
(3-1) ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΚΡΩΜΝΗΣ ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ 0-2
 
Η βαθμολογία του 2ου ομίλου της Β ΄ΕΠΣ Δράμας (σε 12 αγωνιστικες )
  ΣΥΝΟΛΟ bet time   ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ   ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ under over   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ ΑΘ. ΔΟΥΜΠΕΣΑΣ 30 9 3 0 43-16 +27 1 11   16 5 1 0 19-7 +12   14 4 2 0 24-9 +15
2 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ 30 9 3 0 30-8 +22 4 8   14 4 2 0 14-5 +9   16 5 1 0 16-3 +13
3 ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ 27 9 0 3 37-16 +21 2 10   12 4 0 2 14-7 +7   15 5 0 1 23-9 +14
4 ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΚΡΩΜΝΗΣ 27 8 3 1 32-13 +19 3 9   13 4 1 1 18-8 +10   14 4 2 0 14-5 +9
5 ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΛΕΥΚΗΣ 21 6 3 3 28-15 +13 4 8   14 4 2 0 16-2 +14   7 2 1 3 12-13 -1
6 ΑΕΤΟΙ ΛΕΥΚΟΓΕΙΩΝ 19 6 1 5 32-26 +6 1 11   7 2 1 4 13-16 -3   12 4 0 1 19-10 +9
7 ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΒΡΟΝΤΟΥΣ 17 5 2 5 30-24 +6 3 9   12 4 0 2 19-12 +7   5 1 2 3 11-12 -1
8 ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ 13 3 4 5 27-23 +4 3 9   11 3 2 1 18-10 +8   2 0 2 4 9-13 -4
9 ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ 5 3 2 7 17-37 -20 2 10   4 1 1 3 11-19 -8   7 2 1 4 6-18 -12
10 ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ ΜΕΓΑΛΟΚΑΜΠΟΥ 5 1 2 9 11-44 -33 3 9   2 0 2 4 6-21 -15   3 1 0 5 5-23 -18
11 ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 3 1 0 11 20-47 -27 1 11   3 1 0 5 12-21 -9   0 0 0 6 8-26 -18
12 ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΛΕΙΣΟΥΡΑΣ -1 0 1 11 11-49 -38 3 9   0 0 0 6 4-26 -22   1 0 1 5 7-23 -16
Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ ΕΧΕΙ -6 ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΑΙ Η ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΛΕΙΣΟΥΡΑΣ ΕΧΕΙ -2 ΒΑΘΜΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΥΣΙΝΗ ΧΡΟΝΙΑ
 
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η ------ΚΥΡΙΑΚΗ   21   ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2018 ------ωρα 15:00 μ.μ.) 
ΣΚΟΡ Α’ΓΥΡΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΗ ΣΚΟΡ
(1-1) ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ ΜΕΓΑΛΟΚΑΜΠΟΥ  
(2-3) ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ ΑΕΤΟΙ ΛΕΥΚΟΓΕΙΩΝ  
(0-0) ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΒΡΟΝΤΟΥΣ ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΛΕΥΚΗΣ  
(2-2) ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ ΑΘ. ΔΟΥΜΠΕΣΑΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ  
(6-1) ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΛΕΙΣΟΥΡΑΣ  
(0-4) ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΚΡΩΜΝΗΣ  
                          
ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 72
ΤΕΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΘΗΚΑΝ 318
ΤΕΡΜΑΤΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 164
ΤΕΡΜΑΤΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 154
ΝΙΚΕΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 32
ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 12
ΝΙΚΕΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 28
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 43 ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ ΔΟΥΜΠΕΣΑΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 8 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 11 ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ ΜΕΓΑΛΟΚΑΜΠΟΥ ,ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΛΕΙΣΟΥΡΑΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 49 ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΛΕΙΣΟΥΡΑΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ +27 ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ ΑΘ.ΔΟΥΜΠΕΣΑΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ -38 ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΛΕΙΣΟΥΡΑΣ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΝΙΚΕΣ 9 ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ ΔΟΥΜΠΕΣΑΣ , ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 4 ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΗΤΤΕΣ 11 ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ , ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΛΕΙΣΟΥΡΑΣ
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΝΙΚΕΣ 0 ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΛΕΙΣΟΥΡΑΣ
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 0 ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ , ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΗΤΤΕΣ 0 ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ ΑΘ.ΔΟΥΜΠΕΣΑΣ ,ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΔΡΑ 16 βαθμοί ΔΟΥΜΠΕΣΑΣ (5-1-0)
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΔΡΑ 0 βαθμοί ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΛΕΙΣΟΥΡΑΣ (0-0-6)
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΟΜΑΔΑ…….''ΔΡΑΣΤΗΣ'' 16 βαθμοί ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ (5-1-0)
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΟΜΑΔΑ ……..΄΄ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΄΄ 0 Βαθμοι ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (0-0-6)

Με το ''δεξί'' μπήκε στο 2018 ο Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου επικρατώντας με σκορ 1-0 επί της μέχρι πρότινος και αήττητης εκτός έδρας πρωτοπόρου Ελπίς Σκουτάρεως!!!!

Η δραμινή ομάδα αν και μπήκε ''μουδιασμένα'' στο ματς εντούτοις στην συνέχεια ισορρόπησε και κατάφερε να ρίξει στο καναβάτσο την αντίπαλο του ...χάνοντας μάλιστα αρκετές ευκαιρίες να μεγαλώσει το σκορ , παίρνοντας εκτός απο βαθμολογική και μια τεράστια ψυχολογική ανάσα για την δύσκολη συνέχεια !!!
Φάσεις και γκολ

Στο 8' καλό σουτ του Καπετάνου λίγο άουτ.
Στο 20' ο Μπερούκας θα μεταβιβασει στον Κουμπρόγλου το σουτ ελάχιστα άουτ.
Στο 32' κάθετη πάσα του Βουτσινά στον Κουμπρόγλου το σουτ του τελευταίου θα φύγει αρκετά μέτρα πάνω απο τα δοκάρια
Στο 42' σουτ του Μπάμπουρα άουτ.
Στο 44' φάουλ του Κουμπρόγλου κεφαλιά του Μπερούκα ..άουτ.
52'ΓΚΟΟΟΟΛ....1-0 !!!!!
Ωραία ατομική προσπαθεια του Κουμπρόγλου θα σεντράρει και ο Καραγκιοζίδης απο κοντά σε ανυπεράσπιστη εστία θα βάλει σε θέση οδηγού την δραμινή ομάδα !!!!!
Στο 60' ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟ όταν σε σου του Καράμπελα ο Ταταρίδης διώχνει σε πρώτο χρόνο και μπλοκάρει πριν ο Μπερούκας σημειώσει και δεύτερο τέρμα!!!!!

 

 

 DSC 0241

 

Δείτε ΕΔΩ πλούσιο φωτορεπορτάζ με τον φακό της

Χριστίνας Γεωργιάδου !!!

 

 

 

 

Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου (Τάσος Λευκόπουλος):

Κιουμουρτζής, Γκαρακλίδης, Κονταξής, Τσιάρας, Βραμέντζαλής, Βουτσινάς, Καράμπελας, Μπάμπουρας, Γκόγκας (35' Καραγκιοζίδης), Κουμπρόγλου (90' Αμαραντίδης), Μπερούκας

 

Ελπίς Σκουτάρεως ( Απόστολος Στύλος):

Ταταρίδης, Γεωργιαδης, Σαϊνατούδης, Κοφοκότσιος, Μουσικάλης, Νικολίτσας, Ζιγκερίδης (87' Κασμερίδης), Νικολαΐδης, Παναγιωτίδης (66' Γεράκης), Καπετάνος (74' Στεφανίδης), Παπαασιλείου ( 83' Ταχματζίδης)

 

 

 

 

Γ’ΕΘΝΙΚΗ......1ος ΟΜΙΛΟΣ
12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 14 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2018
Σημειώθηκαν 17 γκολ = σύνολο 149 γκολ
ΣΚΟΡ Α’ΓΥΡΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ ΣΚΟΡΕΡΣ
(0-1) ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Α.Ε. ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ 1-0 22’ΚΟΒΑΤΣΗΣ
(5-0) ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ 2-1 34’ΝΑΛΜΠΑΝΤΗΣ , 45’ΜΟΥΤΕΣΙΔΗΣ – 59’ΚΟΥΤΡΑΣ
(2-2) ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΚΑΡΠΕΡΗΣ 5-2 16’ΚΑΠΑΤΖΗΣ , 40’ΤΣΑΠΕΓΙΑ , 58’ΕΛΕΖΙ, 60’ΔΟΥΜΠΛΑΤΖΗΣ , 88’ΔΟΥΜΑΝΗΣ – 11’ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ , 14’ΠΙΝΤΣΗΣ
(1-3) ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ 1-1 72’ΔΟΝΤΣΟΣ – 45’ΒΑΛΑΒΑΝΟΠΟΥΛΟΣ
(1-2) ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ 1-2 36’ΣΙΧΛΟΙΜΙΡΗΣ – 41’, 64’ΧΙΝΤ ΙΜΕΡ
(0-2) ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ.ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ ΕΛΠΙΣ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ 1-0 52’ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΔΗΣ
Η βαθμολογία στον 1ο όμιλο της Γ’Εθνικής (σε 12 αγωνιστικες )
  ΣΥΝΟΛΟ bet time   ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ   ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ under over   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ   Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 27 8 3 1 24-6 +18 6 5   18 6 0 0 15-1 +14   8 2 2 1 8-4 +4
2 ΕΛΠΙΣ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ 24 7 3 2 15-9 +6 8 3   8 2 2 1 8-6 +2   13 4 1 1 7-3 +4
3 Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ 21 6 3 3 18-9 +9 6 5   16 5 1 0 13-2 +11   5 1 2 2 5-7 -2
4 ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ 21 6 3 3 16-12 +4 7 4   11 3 2 0 11-5 +6   7 2 1 3 5-7 -2
5 ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 20 6 2 4 13-6 +7 9 2   13 4 1 2 8-2 +6   4 1 1 2 5-4 +1
6 ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 18 4 6 2 9-8 +1 10 1   11 3 2 0 6-3 +3   6 1 3 2 3-5 -2
7 ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ 15 4 3 5 9-11 -2 9 2   6 2 0 3 5-6 -1   6 1 3 2 4-5 -1
8 ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ 14 4 2 6 7-13 -6 9 2   9 3 0 2 6-4 +2   2 0 2 4 1-9 -8
9 Α.Ε. ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ 13 3 4 5 8-12 -4 8 3   9 2 3 0 4-2 +2   4 1 1 4 4-10 -6
10 ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ 11 3 2 7 13-21 -8 3 8   5 1 2 1 6-9 -3   6 2 0 4 7-12 -5
11 ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΚΑΡΠΕΡΗΣ 8 2 2 8 10-19 -9 7 4   5 1 2 3 5-8 -3   3 1 0 4 5-11 -6
12 ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ 6 1 3 8 7-23 -16 5 6   2 0 2 4 3-11 -8   4 1 1 3 4-12 -8
 
 
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η.......ΚΥΡΙΑΚΗ 21 IANOYΑΡΙΟΥ 2018….ΩΡΑ 15:00 Μ.Μ.)
ΣΚΟΡ Α’ΓΥΡΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ ΣΚΟΡΕΡΣ
(1-1) Α.Ε. ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ    
(0-2) ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΚΑΡΠΕΡΗΣ ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ    
(0-2) Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ    
(1-1) ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ    
(1-1) ΕΛΠΙΣ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ    
(2-1) ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ    
ΣΕ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ ΤΟ ΣΚΟΡ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
                         
ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 72
ΤΕΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΘΗΚΑΝ 149
ΤΕΡΜΑΤΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 90
ΤΕΡΜΑΤΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 59
ΝΙΚΕΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ 36
ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 18
ΝΙΚΕΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ 18
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 24 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 6 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ , ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ 7 ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ , ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ 23 ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ +18 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ -16 ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΝΙΚΕΣ 8 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 6 ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΗΤΤΕΣ 8 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΚΑΡΠΕΡΗΣ , ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΝΙΚΕΣ 1 ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 2 ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ , ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΕΣ , ΚΑΡΠΕΡΗ , ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΣ
ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΗΤΤΕΣ 1 ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΔΡΑ 18 βαθμοί ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (6-0-0)
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΔΡΑ 2 βαθμοί ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ (0-2-4)
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΟΜΑΔΑ…….''ΔΡΑΣΤΗΣ'' 13 βαθμοι ΕΛΠΙΣ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ (4-1-1)
ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΟΜΑΔΑ ……..΄΄ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΄΄ 2 βαθμοί ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΣ (0-2-4)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Αποτελέσματα και βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους !

 

 

 

 

 

2ος όμιλος (18η αγωνιστική)

 

Εδεσσαϊκός-Άρης Παλαιοχωρίου  0-1
Κιλκισιακός-ΑΟ Καρδίας  0-2
Φίλιππος Αλεξάνδρειας-ΑΕ Καρίτσας  0-1
ΑΠΕ Λαγκαδά-Αγροτικός Αστέρας  1-2
Πιερικός-ΦΑΣ Νάουσα  2-2
Ηρακλής-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων  4-0
Καμπανιακός-Αλμωπός Αριδαίας  0-0
Ρεπό: Μακεδονικός

 

Βαθμολογία

 

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Άρης Παλαιοχωρίου 17 12 2 3 29 12 17 38
2 Ηρακλής 17 11 4 2 32 11 21 37
3 Αλμωπός Αριδαίας 17 7 8 2 19 11 8 29
4 Μακεδονικός 16 8 4 4 16 11 5 28
5 ΦΑΣ Νάουσα 17 7 5 5 17 15 2 26
6 Αγροτικός Αστέρας 17 7 4 6 20 24 -4 25
7 Εδεσσαϊκός 17 6 6 5 18 17 1 24
8 ΑΠΕ Λαγκαδά 17 6 6 5 27 24 3 24
9 ΑΟ Καρδίας 16 7 2 7 19 17 2 23
10 Πιερικός 17 7 2 8 17 20 -3 23
11 Μέγας Αλεξ.Τρικάλων 17 5 4 8 16 26 -10 19
12 Φίλιππος Αλεξάνδρειας 17 4 4 9 12 19 -7 16
13 ΑΕ Καρίτσας 17 3 6 8 17 24 -7 15
14 Κιλκισιακός 16 3 3 10 13 22 -9 12
15 Καμπανιακός 17 1 4 12 10 29 -19 7

 

 

 

 

 

 

 

 

3ος όμιλος (15η αγωνιστική)

 

ΑΕ Λευκίμμης-Νέος Αμφίλοχος  3-2
Θεσπρωτός-Τηλυκράτης  1-2
ΑΕΠ Καραγιαννίων-Εθνικός Φιλιππιάδας  0-0
Πανλευκάδιος-Αστέρας Παραποτάμου  0-1
Μακεδονικός Φούφα-Σκουφάς Κομποτίου  2-1
Δόξα Κρανούλας-Ερμής Αμυνταίου  0-1
Ρεπό: Καστοριά

 

Βαθμολογία

 

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Τηλυκράτης 14 10 2 2 26 11 15 32
2 Μακεδονικός Φούφα 14 8 3 3 12 8 4 27
3 Ερμής Αμυνταίου 14 8 3 3 15 14 1 27
4 ΑΕ Λευκίμμης 14 7 3 4 19 14 5 24
5 Θεσπρωτός 14 6 5 3 22 10 12 23
6 Νέος Αμφίλοχος 14 7 1 6 25 15 10 22
7 ΑΕΠ Καραγιαννίων 14 5 4 5 17 19 -2 19
8 Δόξα Κρανούλας 14 4 6 4 12 15 -3 18
9 Σκουφάς Κομποτίου 14 2 7 5 8 14 -6 13
10 Εθνικός Φιλιππιάδας 13 3 4 6 8 16 -8 13
11 Καστοριά 13 2 3 8 8 17 -9 9
12 Αστέρας Παραποτάμου 14 2 3 9 10 20 -10 9
13 Πανλευκάδιος 14 0 8 6 7 16 -9 8

 

 

 

 

 

 

 

4ος όμιλος (15η αγωνιστική)

 

Βόλος ΝΠΣ-Ρήγας Φεραίος  2-0
Αστέρας Ιτέας-Αμβρυσσέας Διστόμου  2-0
Οπούντιος Μαρτίνου-ΓΣ Αλμυρού  3-2
ΑΟ Θήβα-Αχιλλέας Φαρσάλων  1-0
Νίκη Βόλου-ΑΟ Σελλάνων  1-0
Διγενής Νεοχωρίου-Ολυμπιακός Βόλου  1-1
Ρεπό: ΑΠΟΚ Βελούχι

 

Βαθμολογία

 

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Βόλος ΝΠΣ 14 13 0 1 40 9 31 39
2 Νίκη Βόλου 14 8 3 3 23 9 14 27
3 ΓΣ Αλμυρού 13 8 1 4 17 11 6 25
4 Αστέρας Ιτέας 14 7 3 4 22 15 7 24
5 Αμβρυσσέας Διστόμου 14 7 2 5 18 17 1 23
6 ΑΟ Θήβα 14 6 4 4 25 12 13 22
7 Ολυμπιακός Βόλου 14 5 5 4 13 10 3 20
8 ΑΟ Σελλάνων 14 5 5 4 19 17 2 20
9 Ρήγας Φεραίος 14 3 4 7 9 18 -9 13
10 Διγενής Νεοχωρίου 14 3 3 8 7 22 -15 12
11 Οπούντιος Μαρτίνου 14 3 2 9 14 27 -13 11
12 Αχιλλέας Φαρσάλων 14 2 4 8 7 21 -14 10
13 ΑΠΟΚ Βελούχι 13 2 0 12 7 33 -26 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5ος όμιλος (12η αγωνιστική)

 

ΠΑΟ Βάρδας-Τσικλητήρας  1-0
Παναρκαδικός-Διαγόρας Βραχνεΐκων  2-0
Πανηλειακός-Αστέρας Βλαχιώτη  1-1
Παλληξουριακός-Αστέρας Αμαλιάδας  0-4
Αχαϊκή-Καλαμάτα  0-0
Ζάκυνθος-ΑΣ Λεωνίδιο  5-0

 

Βαθμολογία

 

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Αστέρας Βλαχιώτη 12 8 4 0 21 8 13 28
2 Αστέρας Αμαλιάδας 12 8 2 2 25 9 16 26
3 Πανηλειακός 12 6 4 2 17 7 10 22
4 Καλαμάτα 12 5 7 0 12 3 9 22
5 Παναρκαδικός 12 6 1 5 13 9 4 19
6 Τσικλητήρας 12 6 2 4 10 8 2 16
7 ΠΑΟ Βάρδας 12 5 2 5 8 9 -1 17
8 Ζάκυνθος 12 4 3 5 15 13 2 15
9 Διαγόρας Βραχνεΐκων 12 5 0 7 16 18 -2 15
10 Αχαϊκή 12 3 4 5 9 12 -3 13
11 Παλληξουριακός 12 2 1 9 7 28 -21 7
12 ΑΣ Λεωνίδιο 12 0 0 12 3 32 -29 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6ος όμιλος (12η αγωνιστική)

 

Ιωνικός-Προοδευτική  0-0
ΑΟ Ζευγολατιού-Εθνικός  0-4
ΑΟ Λουτράκι-Πέλοπας Κιάτου  3-2
ΑΣ Ρόδος-Ασπρόπυργος  3-0
Ιάλυσος Ρόδου-ΑΠΟ Κερατσίνι  1-0
Ρεπό: Διαγόρας Ρόδου

 

Βαθμολογία

 

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Προοδευτική 11 7 3 1 17 3 14 24
2 Εθνικός 11 7 2 2 20 4 16 23
3 Ιάλυσος Ρόδου 11 5 5 1 15 9 6 20
4 Διαγόρας Ρόδου 10 5 3 2 10 4 6 18
5 ΑΣ Ρόδου 11 5 3 3 12 9 3 18
6 ΑΠΟ Κερατσίνι 11 4 2 5 10 10 0 16
7 ΑΟ Λουτράκι 11 4 3 4 11 8 3 15
8 Ιωνικός 11 3 5 3 7 6 1 14
9 Ασπρόπυργος 11 2 4 5 3 14 -11 10
10 Πέλοπας Κιάτου 11 1 3 7 6 17 -11 6
11 ΑΟ Ζευγολατιού 11 0 0 11 1 28 -27 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7ος όμιλος (12η αγωνιστική)

 

ΑΕ Ερμιονίδα-Αιολικός  1-1
Διαγόρας Αγίας Παρασκευής-Αήττητος Σπάτων  0-1
Ερμής Κιβερίου-Πανθηραϊκός  0-0
ΑΟ Χαλκίς-Παναργειακός  1-2
Τριγλία Ραφήνας-Ταμυναϊκός  2-1
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

 

Βαθμολογία

 

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Αήττητος Σπάτων 11 8 2 1 17 4 13 26
2 Παναργειακός 11 5 5 1 12 7 5 20
3 ΑΟ Χαλκίς 11 5 3 3 15 11 4 18
4 ΑΕ Ερμιονίδας 11 3 5 3 11 9 2 14
5 Διαγόρας Αγ.Παρασκευής 11 4 2 5 7 11 -4 14
6 Αιολικός 11 3 4 4 9 11 -2 13
7 Τριγλία Ραφήνας 11 4 1 6 12 17 -5 13
8 Πανθηραϊκός 11 2 6 3 10 9 1 12
9 Θύελλα Ραφήνας 10 3 3 4 8 9 -1 12
10 Ερμής Κιβερίου 11 2 5 4 13 18 -5 11
11 Ταμυναϊκός 11 2 2 7 7 15 -8 8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8ος όμιλος (12η αγωνιστική)

 

ΟΦ Ιεράπετρας-Ηρόδοτος  1-1
ΑΕ Μυλοποτάμου-Άγιος Ιερόθεος  2-2
Ατσαλένιος-Ερμής Ζωνιανών  0-0
ΑΕ Κηφισιά-ΑΟ Παλαιόχωρας  0-2
Φωστήρας-Αιγάλεω  1-2
Ρεπό: Ηλυσιακός

 

Βαθμολογία

 

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Ηρόδοτος 11 6 4 1 18 10 8 22
2 Αιγάλεω 11 7 1 3 14 10 4 22
3 Ηλυσιακός 10 4 5 1 13 5 8 17
4 ΟΦ Ιεράπετρας 11 4 5 2 11 9 2 17
5 Ατσαλένιος 11 4 5 2 10 8 2 17
6 Ερμής Ζωνιανών 11 3 4 4 9 14 -5 13
7 ΑΟ Παλαιόχωρας 11 3 4 4 9 10 -1 13
8 Άγιος Ιερόθεος 11 3 2 6 12 15 -3 11
9 Φωστήρας 11 2 4 5 6 7 -1 10
10 ΑΕ Κηφισιά 11 1 5 5 9 15 -6 8
11 ΑΕ Μυλοποτάμου 11 1 5 5 8 16 -8 8

 

 

 

Μια ακόμη νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η γυναικεία ομάδα της Δόξας 2016 που πέρασε άνετα απο την Αλεξανδρούπολη με σκορ 0-4 επί της τοπικής Α.Ο. Θράκης και έτσι τα κορίτσια του Νίκου Αρνή ''πάτησαν'' κορυφή !!

Τα τέρματα για την δραμινή ομάδα πέτυχαν η Παπαδοπούλου (43') , Μπαντή (67' πεν.) , Γρηγορίου (78' , 88' ) ενώ χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες για να μεγαλώσει ακόμη περισσότερο το σκορ....

Ο αγώνας διεξήχθη κάτω απο συνεχή αέρα και έντονο κρύο ενώ η διοίκηση της δραμινής ομάδας ευχαρίστησε την αντίστοιχη της Αλεξανδρούπολης ....

Πλέον τα βλέμματα όλων στρέφονται στον επόμενο εντός έδρας αγώνα με τον Κιλκισιακό (28/1) σε ένα ματς - τελικό για την κατάκτηση της κορυφής!!!!!

 

 

 

 

 

4η Αγωνιστική 14/01/2018
ΑΟ Θράκης - Δόξα Δράμας 2016 0-4
Καβάλα 86 - Αετοί Θεσσαλονίκης ΑΝΑΒΟΛΗ
Ρεπό : Κιλκισιακός  

 

 

 

 

 

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ Α.Ο. * 9 3 0 0 13-2 11
2 ΔΟΞΑ 2016 * 9 3 0 0 10-1 9
3 KAΒΑΛΑ’86 3** 1 0 2 3-7 -4
4 ΑΕΤΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ * 0** 0 0 2 2-4 -2
5 Α.Ο. ΘΡΑΚΗΣ * 0 0 0 3 1-15 -14
ΜΕ ΑΣΤΕΡΙΣΚΟ (*) ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΤΟ ΡΕΠΟ ΤΟΥΣ
** ΚΑΒΑΛΑ ΚΑΙ ΑΕΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ

 

 

 

 

 

5η Αγωνιστική 28/01/2018
Αετοί Θεσσαλονίκης - ΑΟ Θράκης  
Δόξα Δράμας 2016 - Κιλκισιακός ΑΟ  
Ρεπο : Καβάλα’86  

Παρακολουθείστε στο παρακάτω video την συνέντευξη τύπου της αναμέτρησης Γ.Σ. Προσοτσάνης - Δόξα Βώλακα 1-0 , ανάμεσα στον Γιώργο Λάλα (προπονητής Προσοτσάνης) και τον Στράτο Κονταξή (προπονητή Βώλακα).

Με την 14η αγωνιστική επανάρχισε το πρωτάθλημα της Α'ΕΠΣ Δράμας , μετά την διακοπή λόγω εορτών , όπου σημειώθηκαν 11 γκολ (αρνητικό ρεκόρ παραγωγικότητας στο φετινό πρωτάθλημα ) και συνολικά φθάσαμε στα 315 τέρματα.
Στα αποτελέσματα της ημέρας τώρα , η Προσοτσάνη βρίσκεται μόνη πρώτη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα αφού επικράτησε του Βώλακα με σκορ 1-0 και εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο το στραβοπάτημα του Καλαμπακίου που άφησε δύο πολύτιμους βαθμούς στο ακριτικό Νευροκόπι.....ενώ στην μάχη της ουράς ......Αμπελόκηποι και Καλλίφυτος πήραν βαθιά βαθμολογική ανάσα .....
Αναλυτικά ...

Στην Αλεξανδρούπολη θα αγωνιστεί η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της Δόξας 2016 την ερχόμενη Κυριακή 14/1 και ώρα 15:00 μ.μ. στο Εθνικό Στάδιο με αντίπαλο την Α.Ο.Θράκης !

Στόχος των κοριτσιών του Νίκου Αρνή είναι η νίκη με την οποία η δραμινή ομάδα θα αναρριχηθεί στην κορυφή ώστε να πάει με την καλύτερη ψυχολογία στο μεγάλο ματς-μισό πρωτάθλημα με αντίπαλο τον Κιλκισιακό εντός έδρας σε δύο εβδομάδες ...!!!

 

 

4η Αγωνιστική 14/01/2018
ΑΟ Θράκης - Δόξα Δράμας 2016  
Καβάλα 86 - Αετοί Θεσσαλονίκης  
Ρεπό : Κιλκισιακός  

 

 

 

 

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ Α.Ο. 9 3 0 0 13-2 11
2 ΔΟΞΑ 2016 * 6 2 0 0 6-1 5
3 KAΒΑΛΑ’86 3 1 0 2 3-7 -4
4 Α.Ο. ΘΡΑΚΗΣ * 0 0 0 2 1-11 -10
5 ΑΕΤΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ * 0 0 0 2 2-4 -2
ΜΕ ΑΣΤΕΡΙΣΚΟ (*) ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΤΟ ΡΕΠΟ ΤΟΥΣ

 

 

 

5η Αγωνιστική 28/01/2018
Αετοί Θεσσαλονίκης - ΑΟ Θράκης  
Δόξα Δράμας 2016 - Κιλκισιακός ΑΟ  
Ρεπο : Καβάλα’86  

 

 

 

 

Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ Α.Ο.ΘΡΑΚΗΣ – ΔΟΞΑ 2016

1 ΑΝΔΡΙΚΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ
2 ΓΟΝΤΖΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ
3 ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΙΣΙΔΩΡΑ
4 ΖΗΣΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
5 ΚΑΣΑΠΙΔΟΥ ΗΛΙΑΝΑ
6 ΚΕΜΕΤΖΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
7 ΚΟΛΚΕΓΚΑ ΜΕΓΚΥ
8 ΚΟΛΚΕΚΑ ΙΩΑΝΝΑ
9 ΚΟΝΤΟΥ ΦΡΥΝΗ
10 ΜΑΛΙΣΣΙΩΡΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
11 ΜΕΝΚΑ ΧΡΥΣΑ
12 ΜΗΤΣΑ ΜΑΡΙΝΑ
13 ΜΠΑΝΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
14 ΜΠΕΖΥΡΤΖΗ ΜΑΡΙΑ
15 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ
16 ΠΑΣΧΑΛΙΔΟΥ ΝΕΝΑ
17 ΣΕΙΡΑΝΙΔΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
18 ΣΟΓΚΟΜΟΝΙΔΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ
19 ΤΖΙΓΚΟΖΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ

Οι παραπάνω αθλήτριες να βρίσκονται την Κυριακή 14-01-2018 στις 8.30΄ στο Ωδείο Δράμας για αναχώρηση για Αλεξανδρούπολη.

Σελίδα 1 από 359

Νέα Βίντεο

Ράδιο

  

            
 

 

Το site δεν είναι επιχείρηση κερδοσκοπικού χαρακτήρα. Όλες οι καταχωρήσεις γίνονται ΔΩΡΕΑΝ. Στείλτε μας και εσείς τη δική σας !!!

 

 

 tp-logo  Η Ιστοσελίδα κατασκευάστηκε από ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ με το  ειδικό πακέτο  προσφοράς 
“Δωρεάν ιστοσελίδες για όλους”   
 Για περισσότερες πληροφορίες τηλ. Επικοινωνίας 6974410972