Δευτέρα, 29 Ιανουαρίου 2018 22:47

ΔΟΞΑ 2016 - Κιλκισιακός 1-1 ...... Έχασε την ευκαιρία να περάσει μόνη στην κορυφή η δραμινή ομάδα !

Γράφτηκε από τον
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Άδικο πέρα για πέρα το αποτέλεσμα της ισοπαλίας για την ΔΟΞΑ 2016, που παραχώρησε ισοπαλία στον «συγκάτοικό της» Κιλκισιακό. Η Δραμινή ομάδα είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων σε όλη την διάρκεια του αγώνα, αλλά δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει τις τελικές τις προσπάθειες.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν αρκετά νωρίς (9΄), όταν μακρινό σουτ της Βασιλειάδου, και ενώ φαινόταν ακίνδυνο, από κακή εκτίμηση της Κολγκέτας, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

Το γκολ αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να εντείνει ακόμη περισσότερο τις προσπάθειες της Δραμινής ομάδας, και στο      12΄ διαγώνιο σέντρα σουτ της Σιναρίδου να φύγει λίγο άουτ.

Στο 34΄μακρινό σουτ της Νικολαίδου η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι της ΔΟΞΑΣ και καταλήγει άουτ.

Τέσσερα λεπτά αργότερα η ΔΟΞΑ ισοφαρίζει σε 1-1 με κοντινό σουτ της Κασαπίδου, ενώ λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου και μετά από ασθενεί απόκρουση της Τσαρτσαράκη, η Παπαδοπούλου Σοφία στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.

Στην επανάληψη η πίεση της ΔΟΞΑΣ για ένα δεύτερο γκολ συνεχίζεται, αλλά χωρίς αποτέλεσμα, ενώ Μαλισιώρα (59΄) και Γρηγορίου (63΄) χρεώνονται με κίτρινη κάρτα.

Διαιτητής της συνάντησης ο Κος Ψωμόπουλος (Καβάλας)